Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1201. hozzászólás - 2011.02.04. 21:50:54 (Válasz Viskos #1200 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2011.02.04. 21:36:38
A jutalmak növelését én csak úgy látnám reálisnak, ha nem lineárisan nőne tovább az igény, hanem exponenciálisan.
Pld. csatajutalom: 100/200/300/400 után 600/900/1300
pld. építés: 400/800/1200/1600 után 2200/3200/5000


Az építéssel egyetértek, nekem már most 5000 felett van, de a csatajutalom legmagasabb fokát amit bekalibráltál - 900/1300 - extra magasnak tartom egy olyan karakternek mint én, akinek nem volt extra CSP/PP erőforrás tartalékolva az eseményre. A 400-at is elég úgy teljesíteni hogy a V5-ön 2-3 nap múlva nem lesz egy élő Xenó Királynő sem.

Akkor aztán izmozhatok a napi PP/CSP-vel, ha nincs mit ütni a Xenócsaládból
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.30
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1202. hozzászólás - 2011.02.04. 22:15:43
Üdv,

Egy kérdés, ha a szintemen levő királynő csapdája nem épül fel, akkor hiába toltam bele az 1600pontnyi építést, nem fogok jutalmat kapni? A nyitóposztban ugyan nem szerepel ilyen, de az előző pár oldalon levő hozzászólásokból mégis ezt szűrtem le.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.72
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1203. hozzászólás - 2011.02.04. 22:25:51
Felmerült bennem egy kérdés: tegyük fel hogy a +40 kereskedelmet veszem meg. Így a jelenlegi kereskedelmemmel összeadódva lesz 110. 17-es karim van és így 28-as tárgyakat tudok megvenni. Ha lejár a fél év, ameddig a +40 kereskedelem jár, akkor a megvett tárgyamat tudom is használni???
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.12
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1204. hozzászólás - 2011.02.04. 22:26:40 (Válasz Őrmester #1203 hozzászólására.)
TUdatturbó lejárata után is megtarthatod a cuccot, amit csak azzal értél el.
Pontszám: 6.57
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1205. hozzászólás - 2011.02.04. 22:26:45 (Válasz Őrmester #1203 hozzászólására.)
Tudod.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.30
kedvencKornmirrorFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1206. hozzászólás - 2011.02.04. 22:52:21
Nekem lenne még kételyem azzal kapcsolatban, hogy jól fog ez elsülni V5ön? Nincsenek feltöltve a taucsapdák. Nem tudom mennyire számoltak ezzel az eshetőséggel, de azt már tudom, hogy a csapdáknak is meg kell lennie, és a MamaQueen-t is ki kell nyírni minden szinten.

Más világokon kitekintve a statokra szépen halad az építős dolog de itt minimális változás. Mi a szitu, ha ezt bebukjuk?? Kidobtam kb 20-23k Le-t (614 Le/kör) az ablakon (gondolom sokan még többet, igaz a szerencsém nőtt de ettől csak én jártam jól, a szövi nem, az állataim fejlődnek mint barom, még szerencse, hogy egyenlőre csak pp-ből tolom a dolgot és nem kaptam tp-t, mert akkor a hajamat tépném, ha még a szinteket is ugrálnám.
A kommunikációm szintje partnerfüggő.
Pontszám: 8.20
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1207. hozzászólás - 2011.02.05. 00:10:33 (Válasz Razz #1202 hozzászólására.)
Az event leírásában ez áll: "Ha három héten belül nem sikerül az összes xenomorf királynőt elpuszítani ÉS testüket csapdába zárni, akkor a világotok történetében sötét korszak köszönt be."
Én ezt úgy értelmezem, hogy minden királynőnek kampec és minden csapdának készen kell lennie, különben villany leo, nincs jutalom. (nem baj, ha hitelt érdemlően megcáfoltok! )
Ahogy V5ön állnak a dolgok, az szomorú. Mindenki csépel, mint az őrült, és senki sem épít. Most már szerintem öngerjesztő a folyamat, mert gondolom többeknek leesett, hogy már csak pár napig lesz lehetőség csatázni, és azt maximálisan igyekszik kihasználni.
Továbbra is azt mondom, hogy az lenne a megoldás, hogy amíg nincs kész a csapda, a dög feléledhet, hasonlóan az ájult állathoz. Ez nyilván ösztönözné az építést és bizonyosan csökkenne a királynők korai halálozása miatti kapuzárási pánik a csatázóknál.
Pontszám: 7.96
fórumozóFecsiNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1208. hozzászólás - 2011.02.05. 00:20:16
Lehet hogy csúnyát mondok, lehet hogy egoista vagyok, de...
Mivel én - sem - vagyok hajlandó napi 10-20 oldal hozzászólást elolvasni, ezért emlékezetemre támaszkodva szeretném kifejezni abbéli reményemet, hogy ugye nem fog a felettem levő összes szint nekiesni az én szintem xenójának, mert igencsak afelé halad a dolog (45. szint, momentán talán már csak kettő "él" felette)
Valaki a felvetésemre ( ismételhető küldetés jutalma az ugyanazt teljesítőknek miért nem jár...? ) azt írta, majd ha odajutok, de ha ezt is leütik előlem/előlünk, akkor a versenyben sem lesz egál, pedig az első tízben azért kétnaponta megfordulok támadás-darabszámra...
Bírom a dolgot, nem is a jutalom érdekel, de a versenyszellemmel eléggé kibabrál az, ha a nagyok üthetik a kicsik lényét, látván hogy a nagy xenók sem voltak ellenfelek nekik. Márpedig előzetesen ez volt beharangozva ( mármint ha nincs nagyobb, akkor "besegítenek" lefelé )
Felépítettem a taktikámat, a fejlődési stratégiámat, hogy mit akarok elérni, eddig rendben van- bár tényleg nem úgy néz ki hogy hetek vannak hátra -; de ha holnap leverik a felsőbb szintűek akkor köszi...
Egyébként ha ezt meghaladta már a koncepció, akkor mindenkitől nagy-nagy elnézést kérek...
Pontszám: 6.67
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1209. hozzászólás - 2011.02.05. 00:38:19 (Válasz Becksim #1207 hozzászólására.)
Pedig a jelen állás szerint nagyon úgy néz ki hogy a csapdák némelyike soha nem nem készül el a V5-ön.
Nézzük ezt: 65. Cetherethun, a kegyetlen, csapda szintje: 0.17 %
Azt értem, hogy ha leütöttük a saját Xenónkat akkor először a magasabbat ütjük amíg van, aztán megyünk lefele. De a csapdaépítésben hogy van ez? Ha felépítettük a csapdánkat, akkor menjünk és építsük a másokét?
Csakhogy ha még a sajátunkat sikerül is felépíteni, ami most - döglött Xenóanyó mellett - 15.37 %-on áll csak (már ez önmagában hihetetlen hogy sikerülne), a végén pedig még jól pofára is esünk, mert jutalmat nem kapunk - hiszen lesz olyan szint ahol nem épült fel a csapda?

Még egyszer mondom: !0.17%!
Azon a szinten nagyon kevesen vannak és biztos hogy nekik már megvan az 1600-as limit is. Semmi sem motiválja őket hogy alig néhányan felépítsék a teljes csapdát, amit meg is értek!

Az event igenis , de az építés része nem a V5-re van szabva.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.65
fórumozóFecsiNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1210. hozzászólás - 2011.02.05. 00:41:41
Ja igen, ha már így "eszembe" jutott, tulajdonképpen egy karakter hány jutalmat tud elérni? Ha a kategóriákat nézem, max hármat? ( támadás-építés-elájult állat)? Már a dicsőség-medálokon kívül ugye...
Pontszám: 5
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1211. hozzászólás - 2011.02.05. 01:03:16
Még egy utolsó és esküszöm többet nem írok, mert úgyis megvan a 400 nyert csata de eddig ilyen még nem volt a mostani event alatt:

Előzmény:
"Miklós
Adminisztrátor
Re: Xenó háborúk
1149. hozzászólás

.....Emiatt több xenó is hamar elpusztult, a játékosoknak magasabb szintre kellett ütni, és itt voltak a rendszernek hiányosságai, a magasabb szintű xenók relative erősek voltak, ez az, amit közben korrigáltunk..."


Meg tudja mondani valaki hogy mi a közös az összes állatomban?

Lúdvérc
Ájult még 11:59:33 ideig.

Jószél Fúvása
Ájult még 11:59:02 ideig.

Az Öreg Puszta
Ájult még 11:59:10 ideig.

Szépmező Szárnya
Ájult még 11:59:33 ideig.

Az utolsó sor, vagyis az "Ájult még..." pedig eddig erre nem hajtottam !
Az az érdekes, hogy az elmúlt 5 napban EGYSZER SEM ÁJULTAK EL AZ ÁLLATAIM! MINDIG ROHAMOSAN SZINTET LÉPTEK (aranykorona, maxos intelligens kedvenc).
Most pedig majdnem a tapasztalatuk felénél beájultak....hogy van ez? Állítólag most vettek le a sebzésen - erre én is olyanokat sebződök hogy csak lesek, az állataim meg kifexenek.
(Tudom hogy egyre több TP kell a szintlépéshez, de nem egyenesen arányos a mostani hirtelen ájulással az eddig tapasztaltak)

Szóval szépen "korrigáltak"...
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 4.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1212. hozzászólás - 2011.02.05. 07:25:40 (Válasz Isten Kardja #1211 hozzászólására.)
Ne feledd, hogy 20. szint után már több TP kell az állatoknak, szintenként 50-nel, így a 30. szintű állatnak már 1000 TP, stb...

Egyébként nem árt figyelni rájuk és gyógyítani őket
Pontszám: 7.45
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1213. hozzászólás - 2011.02.05. 07:34:12 (Válasz Fecsi #1210 hozzászólására.)
Hát, nemtom dicsőség medálokon mit értesz, de egy karakter 5 jutalmat érhet el az eventben.

Győztes csaták számától függően (100-200-300-400) valamint építéspontok mennyisége alapján (400-800-1200-1600) választhat az ember egyet-egyet a Jutalmak fülnél felsorolt tételekből.
Ez elvileg mindenki számára elérhető. (Most tekintsünk el attól, hogy mennyire lett jól belőve a Xenók erőssége.)

Ezen felül van a 3 toplista, itt
- a győzelmek száma alapján az első 10 kap Xenó medált (+5 kritikus sebzés),
- az ájult állatok száma alapján az első 10 kap léleksajtoló medált (+1% LE sajtoláskor),
- az építés alapján az első 10 kap végzetmedált.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.80
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1214. hozzászólás - 2011.02.05. 08:31:06 (Válasz Viskos #1200 hozzászólására.)
Én ezt szajkózom már egy pár napja, aki megérdemli az kapja meg. Az a baj, hogy Miklósék nem tudták kiszámolni a tárolt pp és csp. Valamikor belendül akkor erősítették utána lelassult akkor gyengítették. Szerintem már jó ahogy van de a jutalmazást növelni kellenne a kategóriák tovább növelésével. De azt is vegyék figyelembe ne túl sokkal mert akkor megint mindenki neki támad és leütik idő előtt. Amit látom jó páran is ezen a véleményen vannak. kár, hogy nincs valami szavazás vagy ehhez hasonló.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 4.54
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1215. hozzászólás - 2011.02.05. 09:04:29 (Válasz Isten Kardja #1209 hozzászólására.)
V5 ön a legmagasabb szintű xenó 1 főnek lett generálva aki 61 es szintű volt az event kezdetekor. Ez egy olyan lépés volt amivel lehetetlenné tették a csapda épitést mivel még a saját egyel kisebb csapdánkat se épitettük fel. A létszám ott is elenyésző.
V5 ön ezt a csapdaépítés dolgot felül kéne vizsgálni mert hiába töltenek bele több százezer LEt nagyon úgy néz ki egy csapda se lesz kész a szinteken ,egyszerüen azért mert túl kevesen vagyunk azon a szerveren...
Pontszám: 7.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1216. hozzászólás - 2011.02.05. 09:28:46 (Válasz Diamond #1215 hozzászólására.)
A csapda aktivitáshoz van méretezve kategóriánként. Azaz a legnagyobb csapda 1 emberhez van belőve, ha egy ember tartózkodott abban a rangeben.
Azért nem épül, mert az illető szarik belenyomni a léjét
Pontszám: 6.70
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1217. hozzászólás - 2011.02.05. 09:46:24 (Válasz Craslorg #1212 hozzászólására.)
Köszike
Arra próbáltam rávilágítani, hogy nekem inkább úgy tűnik hogy az előző kb 380 Xenó csatámban lényegesen kevesebbet amortizálódtak eddig az állataim, ami szögesen ellentmond annak a ténynek hogy elvileg levették az állatsebzést.
Mindegy, majd növelem a vastag bőrt - hosszú távon úgyis szükség van rá.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.23
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1218. hozzászólás - 2011.02.05. 10:20:22 (Válasz Birka #1216 hozzászólására.)
Hát Birka, nem tudom, hogy lett az aktivitáshoz méretezve, de V1-en 4-en ütjük a legnagyobb xenót. Lassan meglesz az 1600 építésem, de még a másfél százalékot sem éri el a készültség. Ha befejezem, felmegy max 2%-ra, tehát minimum 50 karakternek kellene belerakni az 1600 építést, nem pedig 4-nek.

Egyébként nem meglepő, hogy nem halad az építés, a jutalmak korántsem jelentenek akkora tápot magas szinten, mint lejjebb. A 4% küldibónusz csúcsra járatott küldizéssel sem jelent többet 6-7 tulajdonságpontnál. Ennyiért senki nem fog gürizni. Jobban járok, ha a szövibe építek inkább, és a kincspontból epik tárgyat veszek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.76
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1219. hozzászólás - 2011.02.05. 10:22:15 (Válasz Becksim #1207 hozzászólására.)
Áhh remek... Akkor azt mondjátok, hogy V5n felesleges volt beleölni bármiféle erőforrást az eventbe? Nekem eddig HÁLISTENNEK csak 50pp-m, és 20k LE-m van benne, de ha semmit nem kapnék a végén, akkor ez is iszonyatosan nagy veszteség. Az építősdi része az eventnek úgy el lett cseszve ahogy van (legalábbis V5n), és teljesen megértem azokat akik megálltak 1600 építéspontnál, mint ahogy azt én is tettem. Ha választanom kell, hogy építek a szövibe, és kapok érte kincspontot+szerencsét, vagy építem a csapdát csak szerencséért, akkor egyértelmű, hogy az előbbit választom, és ezzel a játékosok többsége így van szerintem.

Ha nem visznek az eventbe valami motivációt az építésre, még így utólag is, akkor nagy bukta volt. Sajnos az én hibám IS, hogy nem olvastam el figyelmesen a leírást, pedig annyira várható volt, hogy a legtöbb játékos meg fog állni 1600 építéspontnál.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.89
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1220. hozzászólás - 2011.02.05. 10:58:49 (Válasz Razz #1219 hozzászólására.)
Legalább a lélekkutat növelhetné a LE-ből való Xenós építés. Esetleg visszamenőleg is lehetne valamit csinálni erre vonatkozóan, bár feltételezem, hogy nincsenek pontos adatok arról, hogy ki mikor épített manakonstrukcióból és mikor LE-ből.
Pontszám: 4.79
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője