Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1561. hozzászólás - 2011.02.11. 10:06:25 (Válasz Kovika #1557 hozzászólására.)
Nemtom te hogy csinálod, de íme az én statisztikám:

Okozott sebzésed: 20244
Támadások száma: 168
Győztes támadások: 164

15x futottam eddig neki maxról, pedig csak 4-én döntöttem úgy, hogy 0 TP-ért csak ÉP befektetéssel jó lesz nekem az állat fejlődés + valamelyik díj 8. szintre...
Pontszám: 6.37
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1562. hozzászólás - 2011.02.11. 10:09:21
Okozott sebzésed: 79545
Támadások száma: 354
Győztes támadások: 349
Elájult állatod: 1
Építések: 1643


V5, 14. szint körül, nem túl gyengus karival...nekem is mindig a PP-m fogy el hamarabb

Pontszám: 6.52
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1563. hozzászólás - 2011.02.11. 10:09:57 (Válasz MinM #1559 hozzászólására.)
MinM, ezt nem neki kellene céloznod, hanem Miklóséknak.
Nem Kovika tette le a nevezési szintet hármasra, hanem a Beho.

Ha már letették, akkor meg engedd már a meg a kisebbeknek, hogy játszani akarjanak.

Hogy a barlangban még nem volt laptop, mégis elégedettek voltak az ősembercsemeték, ezt meg próbáld megmagyarázni egy mai gyereknek.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.88
kedvelt tagTropaNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1564. hozzászólás - 2011.02.11. 10:12:26 (Válasz MinM #1559 hozzászólására.)
Kit érdekel, hogy TE most épp a tápodat siratod... Ennél van egy sokkal, de sokkal fontosabb dolog, ami nincs meg itt az alján:
a JÁTÉKÉLMÉNY hangosan szótagolom hogy fel tudd fogni JÁ-TÉK-ÉL-MÉNY.
Pontszám: 5.71
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1565. hozzászólás - 2011.02.11. 10:14:13
A kicsinyeknek igenis brutálisan el lett ez az event méretezve.

Konkrétan építsen ötször annyit szintjéhez képest, mint egy 81-es kari, és spec a hetes karim is csak hat csatát bír egyszerre ellenük, míg a nyolcvanegyes valahogy nem annyit.


Látom mindkét oldalról, 81-en röhögve csinálós táphelyzet van, míg hetesen oltári nehéz megfelelni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.06
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1566. hozzászólás - 2011.02.11. 10:23:22 (Válasz Tropa #1560 hozzászólására.)
Az élet általában erről szól hogy ha belekezdesz valamibe az elején mindig minden sikerül.....

Van még éppen elég felfedezni való a játék elején. Magasabb szinten egy normálisan fejlesztett karakternek nagyon jó kis esemény lett ez! A jövőben lesz még ilyen, majd eléritek az a szintet amikor élvezetes lesz. Arról ne is beszéljünk akik az elején kezdték a játékot azoknak nem voltak ilyen események.... Ez egy + dolog csak!
V3-Szeptimusz
Pontszám: 5.85
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1567. hozzászólás - 2011.02.11. 10:26:33 (Válasz Darah #1565 hozzászólására.)
Darah, kit érdekel hány bemenetelből van meg az építési kvótád? A karakter szerencséje növekszik, NEM kerül semmilyen hátrányba azzal, hogy építkezik! Az a te egyéni szoc problémád, hogy nincs építésed/tudatturbód/sajnálod a lét építésre!

Döntést hozhatsz, beáldozol ennyi lét ilyen kis szinten szerencse fejlesztésre cserébe extra bónuszként választhatsz jutalmat, vagy szarsz az egészre...

Nekünk SEMMI ilyen lehetőségünk nem volt anno kis szinten, nemhogy +40 keri vagy +8% lészívás!

Jah és abba lehet hagyni a rinyát, a BEHÓ rendes volt, és megadta a lehetőséget a részvételre, a helyett hogy genyózott volna, és csak 20. szinttől lenne event! Na akkor mekkora lenne az asszony kórus, hogy alacsony szinten miért neeeem???
Pontszám: 5.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1568. hozzászólás - 2011.02.11. 10:29:32 (Válasz Birka #1567 hozzászólására.)
Birka, ez marhára nem így van.
Főleg nem kicsi szinten.

Ennyi LE-ből valahova be lehet épülni, és nem a szélbe elszórni, és attól éppúgy a szerencséd nő.

Ne feledd el, 3-10 szintről beszélünk, ahol még vagy egyáltalán nincs is szövi, vagy irtóra fapados.

Nem kell túlhangsúlyoznod, remekül értem miről beszélsz, de azt hiszem te vedd inkább figyelembe, hogy mekkora szintről van most éppen szó.

Edit:
Hogy mit lehet abba hagyni, azt szerencsére nem te mondod meg.
Kicsit ésszel már.
Főleg te, aki jobban átlátja ezt a játékot esetenként, mint Miklós.
Ha egyenlő esélyt akarnak a kisebbek... hát ilyen disznók... mit szólsz?
A hozzászólást Darah módosította 2011.02.11. 10:33:37-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.62
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1569. hozzászólás - 2011.02.11. 10:39:56
Nem tudom. Ha kis szinten max Ép-ről 7 csatát bír ki valaki, az szerintem egyáltalán nem rossz!
Én 7-11 bemenetelt tudok kihozni egy max ÉP-ről, szóval vagy én vagyok béna, vagy a xenó erős, de szerintem a 10-es átlag már jónak mondható!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1570. hozzászólás - 2011.02.11. 10:41:53 (Válasz Darah #1568 hozzászólására.)
Darah légy már tárgyilagos:

-Jobb lett volna ha 20. szint a határ?
-Baj, hogy van egy lehetőséged szerezni extra jutalmat?
-Nincs extra lehetőséged az eredeti játék kezdethez képest?

És mint írtam van 8. szinten karakterem, és lazán tudja nyomni az eventet... (De tuti hogy nem fogok építeni én sem )
Pontszám: 6.37
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1571. hozzászólás - 2011.02.11. 10:43:43 (Válasz Tiha #1569 hozzászólására.)
Tiha erősen egészség függő a dolog. 400-as alap egészséggel 1 mágikus regennel átlagosan 35 bemenetelt tudok elnyomni egyhuzamban...

Nem viccből van bent az egészség növelését segítő küldi
Pontszám: 5.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1572. hozzászólás - 2011.02.11. 10:50:16 (Válasz Tiha #1569 hozzászólására.)
Tiha, viszont neked feltételezek egy jól kiépített szövetséget, amitől nő az ÉP regened, mágikus gyógyítást, ami plusz sorozat bemeneteleket tesz lehetővé, és egy vadászatodnyi LE-ből úgy sacc kijön egy gyógyital is.
No ezek nincsenek meg kicsi szinten.
Egy sárga lötty két vadászatnyi LE-ből nem jön ki, szövi ÉPregenek, manaregen, és ilyesmi nem létező fogalmak (tudatturbó... naja) marad a napi három pihenés.

Nem panasz tulajdonképp, én is gyürmölöm a kicsivel is. Csak sokkal-sokkal lassabban haladunk, és mi nagyok már bőszen unjuk odafenn, már rég túl vagyunk rajta, a kicsik meg itten tötymörögnek.
(tudathasadok mostan kis, és nagy karira)

Birka, te légy tárgyilagos pls.
Dehogy baj.
Viszont tessék megcsinálni használhatóra.
Lásd mint fenn, én is csinálom, küzdök vele, mint disznó a jégen, de a következőre legyen kicsit jobb, azért nyöszörgünk itt.
Ejj... szóval vizet prédikálsz, és bort iszol... tete.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.06
népszerűKovikaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1573. hozzászólás - 2011.02.11. 11:10:09 (Válasz MinM #1559 hozzászólására.)
Idézet: MinM - 2011.02.11. 10:04:03
Ha odelent ekkora optimalizátorok vannak, számolják már ki azt is, mennyi pluszt jelent akár 2% LE szívás is a nullához képest, mondjuk 15-20 szint távlatában...(kb. annyit, hogy bárkit takonyra ver, aki épp az event után regisztrál és utoléri a mezőnyt később).

Ne legyél ostoba, aki most regisztrál sosem fogja a mezőnyt utolérni. Akit utolér az vagy nem játszik, vagy pedig meghatározott cél miatt próbál nem feljebb lépni szintekben.

Idézet: MinM - 2011.02.11. 10:04:03
Már ne is haragudj, de a játék eleje nem arra lett kitalálva, hogy az ötvenedszerre újrakezdő tápocsibéknek is folyamatosan új kihívásokat állítson.
Volt a szerver indulása környékén kezdőknek bármilyen plusz a játékban? Nem. Az első pár szint arra van, hogy ismerkedjenek a játékkal azok, akiknek fogalmuk sincs még semmiről. Ehhez képest most van egy plusz lehetőségük, amivel szerezhetnek némi előnyt, hangsúlyozom, HOSSZÚ TÁVON. Ha csak a +2% lélekszívást hozod össze, már az is jelentős előny a nullához képest. Ha sok időt töltesz alacsony szinten, az a te dolgod, de azért el kellene gondolkodni azon, hogy 10. szintre nem fog összejönni a 3000/3000 TÖ/SZÖ, bármennyire is szeretnéd.
Bár neked címeztem a választ, de minden alacsonyszintű hőbörgő deszarazevent emberkének szól.
20. szint alatt LE-szívás? +X kereskedelem? Hol álmodhattunk mi anno ilyesmiről? Itt meg megy a sírás, hogy nem lesz 8%-om, csak 4. És? Az már szinte olyan, mintha nem is lenne, ugye?


Idézet: Birka - 2011.02.11. 10:26:33
Nekünk SEMMI ilyen lehetőségünk nem volt anno kis szinten, nemhogy +40 keri vagy +8% lészívás!

Ezek szerint Ti azt kérdezitek a kocsmában, hogy volt-e a múlthéten sör...

Legyen eszetek, elvileg a Behónak az lenne az ideális, hogyha folyamatosan lennének új indulók a játékban, ha az utánpótlás folyamatos lenne. Sőt ez nektek, az elején regisztráltaknak is jót tenne, mert a játék élő maradna. Folyamatosan rinyáltok, hogy haldoklik az eleje, nincsenek újak, sokan törölnek, miközben fikázzátok az utánpótlást, hogy nektek bezzeg milyen nehéz volt....
És ne becsüld alá a sikerélmény lelkesítő hatását, mert csak azok maradnak hosszútávon játékosok, akiknek jut sikerélmény, aki talál jó társaságot stb. Valahogy nektek mégsem érdeketek, hogy új játékosok csatlakozzanak.....

Azt kellene megértenetek, hogy a kezdőknek hiába mutattok csillogó medálokat amiket majd 30-40 szint múlva elérhet, mert addig neki még 1-2 évet kőkeményen unatkoznia kell. Ilyen közegben jön egy event, ami nemhogy lelkesítené, inkább elveszi a kedvét a játéktól. Ne várd, hogy örömmel csapkodjam a seggem a földhöz, hogy a 80. szinten többezer xenót mészárolnak/fő és ne várd, hogy elfogadjam azt, hogy nekem a napi 20 is szinte folyamatos jelenlétet kíván...
Pontszám: 8.43
népszerűKovikaFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1574. hozzászólás - 2011.02.11. 11:19:53 (Válasz Birka #1571 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.02.11. 10:43:43
Tiha erősen egészség függő a dolog. 400-as alap egészséggel 1 mágikus regennel átlagosan 35 bemenetelt tudok elnyomni egyhuzamban...

Nem viccből van bent az egészség növelését segítő küldi


Egészséget növelő küldi? 3-10 szinten? Valóban nem viccből van bent. Azért van, hogy tudja az alsós, hogy micsoda szar alak ő maga, neki ugyanis ez elérhetetlen.
A mágikus regeneráció is mindennapos az alsósok közt igaz....

Látod Birka, veled az a baj, hogy nincs arányérzéked.... Lett volna a díj szintfüggővé téve, ért volna fingot itt az alján, de a szörnyek ölhetők lehettek volna általunk is. Csupa lelkes híradást találtál volna, hogy 3. szintem megölt XY 600 xenót, dejó, és én sem szóltam volna semmit, mert megy a szekér és úgy éreztem volna, hogy része vagyok valaminek, tudok valamit tenni egy "nagy" ügyért.

Tudod Birka, most pedig úgy érzem, hogy én vagyok a senkiházi, és eccer csak jönnek a nagyok, és egy ujjal lenyomják a nekünk rendelt ellenfelet. Kurvára jót tesz ez a játékos moráljának....
Pontszám: 7.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1575. hozzászólás - 2011.02.11. 11:34:22 (Válasz Kovika #1574 hozzászólására.)
Na várjál! Tiha nem alsóbb kategóriákat regélt... Pont hogy azt ecsetelte, hogy az ő szintjén se sokkal jobb a helyzet ilyen szempontból.

Kis szintre a xenók sebzése drasztikusan csökkentve lett. Ha megnézed egy spell tól-ig sebzését, és hogy valójában mit sebez, láthatod!

Az első napoktól eltekintve kijelenthető azért, hogy magas szinten se sokan tudnak azért nekifutásonként 100-200 csatákat elnyomni. Jelenleg reálisnak egy 10-20 csata közti számot tartok maxról.

Kis szinten van egy színfoltod, ha akarod 0 tp-ért fejlődhet a blökid mint atom, ha kitartó vagy akkor elvileg 21 nap alatt napi 2 hullámban ütve 21x10x2 csatát ki lehet bírni. Nem vitatom, hogy magasabb szinten könnyebb ÉP-hez jutni, de kis szinten meg szintet lépni könnyű. Azt meg ne várja senki, hogy PÓK karakterekhez legyen méretezve bármilyen esemény!
A hozzászólást Birka módosította 2011.02.11. 11:35:32-kor
Pontszám: 3.92
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1576. hozzászólás - 2011.02.11. 11:41:27 (Válasz Birka #1571 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.02.11. 10:43:43
Tiha erősen egészség függő a dolog. 400-as alap egészséggel 1 mágikus regennel átlagosan 35 bemenetelt tudok elnyomni egyhuzamban...

Nem viccből van bent az egészség növelését segítő küldi


Az egészség nem old meg semmit, max enyhíti a fájdalmakat. Az, hogy a karakter mennyit sebződik, az csak azon múlik, hogy mekkora a taumaturgiája, ereje, és mekkora a támadása a védelméhez képest. Ez már a sima kalandoknál is rég kibukott. Ha nagy a védelmem a támadásomhoz képest, akkor a kalandszörny nagy eséllyel el sem talál, és ha mellé még a taumaturgiám is kicsi, vagy az ellenfélét tudom csökkenteni, akkor a csata végére még gyógyulni is fogok. De ha alacsony a védelmem a támadásomhoz képest, és még a taumaturgiám is nagy, akkor a kalandszörny darabokra szed. A helyzet ugyan ez a Xenókkal is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.95
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1577. hozzászólás - 2011.02.11. 12:19:47 (Válasz Tiha #1569 hozzászólására.)
Nagyon változó, én V3-on 44.szintemmel, közepes, prémtelen, őskőtlen zafír karakterrel, 90+35-ös egészséggel edigg 60 volt a max bemenetel mindenféle regen nélkül, 5 portyával, 1 térkapuval, úgy, hogy vakító fénnyel világítom az utat, hogy odataláljak s így a VP is kitart.
V1, V2-n 5-10 bemenetet bírok és V1-en még csak gyenge sem vagyok, egészség pedig 200 fölött mindkét esetben.
Nagyon nagy aránytalanságok vannak.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.42
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1578. hozzászólás - 2011.02.11. 12:40:43 (Válasz Kovika #1573 hozzászólására.)
Ne legyél ostoba, aki most regisztrál sosem fogja a mezőnyt utolérni. Akit utolér az vagy nem játszik, vagy pedig meghatározott cél miatt próbál nem feljebb lépni szintekben.


Ne felejtsd el, hogy V5-ön létezik az inspiráció amitől igenis belehet hozni jópár hónap lemaradást.
Folyamatosan csökkenő +LÉ-t és TP-t kapnak a később indulók.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 5.54
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1579. hozzászólás - 2011.02.11. 13:08:56
A hiba ott van, hogy egy alacsony szintű karakternek tényleg óriási erőfeszítéseket kell tennie, ha maxos jutalmat szeretne. Azt persze könnyű mondani, hogy nekünk még 1%-os lélekszívásunk se volt 5. szinten, de egész más lenne a leányzó fekvése ha máshol lenne ez a határ és csak 100+ szinten lenne könnyen elérhető a maxos jutalom, azalatt meg szenvedni kéne a másod- vagy harmadosztályért. Ha az ember belekezd valamibe és mindent belead, elvárja hogy kellőképpen honorálják.

Szerintem jó megoldás lenne, ha a következő ilyen eseményt csak 20+ szinten hirdetnék meg.
Hype, v1
Pontszám: 4.35
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1580. hozzászólás - 2011.02.11. 13:38:08 (Válasz Birka #1561 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.02.11. 10:06:25
15x futottam eddig neki maxról, pedig csak 4-én döntöttem úgy, hogy 0 TP-ért csak ÉP befektetéssel jó lesz nekem az állat fejlődés + valamelyik díj 8. szintre...

Hmmm... Nem is tudtam, hogy ha valakinek VF és EH sincs, annak is 0TP jár a PP-ért... Elég jól hangzik, de... Ettől még nem erősödik a játékélmény, legfeljebb nem száll el az alacsony szintű kari TP/LE viszonylatban...
Kieg.: Persze van aki azt mondja: "A részvétel a fontos." Ja, egy érdekmentes helyzetben igaz is... :S
A hozzászólást McMad módosította 2011.02.11. 13:40:05-kor
Pontszám: 5.99
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője