Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
irritálóTamassorosFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1161. hozzászólás - 2011.02.04. 12:43:30 (Válasz Prisma #1150 hozzászólására.)
Az utóbbival csak azok járnának indokolatlanul rosszul akik később kapcsolódtak az eventbe(mert hamarabb nem tudtak) de persze ezt kiszűrni, hogy kik ezek és kik a lusták, nem lehet.
Pontszám: 4.77
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1162. hozzászólás - 2011.02.04. 12:54:25 (Válasz Miklós #1159 hozzászólására.)
Éljen

Köszönjük a gyors reakciót.

maci
Pontszám: 7.00
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1163. hozzászólás - 2011.02.04. 13:00:13 (Válasz Netius #1160 hozzászólására.)
Pontosan ez lenne, ezt én is tudom.
Ne érts félre, nem azt mondom, hogy az lenne a helyes, ha csak hirtelen megjelenne.
Akkor 2 fajta höbörgés lenne. Az egyik, hogy nem tudtunk róla.
A másik, hogy azok már megint jól jártak, akik hetek óta nem ültek a gép előtt, s felhalmozódott a CSP-jük, PP-jük.
Én mindössze azt kívántam megjeleníteni a hozzászólásommal, hogy csodálkozom a játékvezetés meglepődésén, hogy "jaj nem gondoltuk volna, hogy ennyien nekiesnek az elején".
Pontosan lehetett tudni, hogy ez fog történni.
Sőt szerintem még vissza is fogták magukat sokan (pl. én is), s nem ugrottunk az első pillanatban. Mégis mi lett a vége: 5-6 xenó már fekszik. A magasabbak meg 4-5 csata alatt kinyírják a jól fejlesztett 40-50 szinttel alacsonyabb karaktereket.



Egy megoldási javaslat lenne tőlem:
Legyen bejelentve előre (egyébként bejelentési szempontból ez volt a legjobb esemény), de ne lehessen több CSP-t, PP-t felhasználni az esemény során, mint amennyi az esemény kezdetétől a végéig befolyna egy karakternél. Ergo megszüntetném a rákészülök, spórolok dolgokat.
Ekkor nem lehetne hisztizni amiatt, hogy "jaj nem tudtam előre", sem amiatt, hogy "jaj nem tudtam rá spórolni, elönyben vannak akik tudtak".
A hozzászólást Bottom30 módosította 2011.02.04. 13:03:24-kor
Pontszám: 6.50
népszerűNetiusFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1164. hozzászólás - 2011.02.04. 13:06:25
Ezzel az a baj, hogy ezt nem lehet áltlánosítani. Úgy értem, prémiumos több csp, más portyabeállítás, ésatöbbi.
Az hogy fix erőforrások legyenek az esemény során mindenkinek azért nem lehet, mert mindenkinek más felépítésű a karaktere. Pók, vadász, építő, az optimalizátor (mint pl én ) és a többi. Ha meg mégis mindenkinek fix erőforrást kéne beosztani, na akkor aztán lenne még haddelhad

Bár, mondjuk, ha lenne egy külön erőforrás? Mondjuk ez is lehetne szintfüggő, mondjuk "töltöttlóhomlok-pont" amit az ilyen eventeken lehetne ellőni? Lehet hogy hülye ötlet, csak így továbbgondoltam a HSZed
V1 Netius - Vérivók

Töltöttlóhomlok-pontot mindenkinek!!!
Pontszám: 8.17
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1165. hozzászólás - 2011.02.04. 13:06:35 (Válasz Miklós #1149 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.02.04. 12:10:14

- A xenó királynőknél az ÉP-t túl alacsonyra vettük és a regeneráció sem volt tökéletes. Ugyan rengetegf statisztikát gyűjtöttünk előtte egy hónapon át a játékosok sebző potenciáljáról, de ezt messze felülmúlta mindenki, ahogy nekiállt a felhalmozott csp-t pp-t elhasználni. Emiatt több xenó is hamar elpusztult, a játékosoknak magasabb szintre kellett ütni, és itt voltak a rendszernek hiányosságai, a magasabb szintű xenók relative erősek voltak, ez az, amit közben korrigáltunk. Illetve lehetséges, hogy nem ártana egy elméleti limit, napi X támadás után a játékos kaphatna valamekkora minuszt aznapra a xenóval szemben, hogy ne mindenki első nap akarja a 400 támadást leadni (és ezáltal a szervert is szétterhelni).


Ennek a problémának a kezelésére lenne egy javaslatom. Ne napi limitet vezessetek be és ne a karakterek kapjanak negatív bónuszt. Legalábbis ne a támadásaikra. Ez ugyanis erősen befolyásolná az ismételhető küldetéseket is.
Én inkább egy a portyához hasonló negatív százalékos levonást javasolnék a sebzésre. Konkrétan arra gondoltam, hogy egy karakter akár csp-t akár pp-t használva a portyának megfelelően tudna támadni (relikviákat is figyelembe véve) az alap eset 1 óra amit a kronokompenzáció módosíthat. Vagyis úgy működne mintha portyázna a karakter. De lenne e nagyon lényeges eltérés. A negatív módosítást nem a tulajdonságra kapja a karakter hanem a bevitt sebzésre. A csaták végén az össz sebzés nem változik. Vagyis ne legyenek vesztes csaták a csata végén az össze sebzés jelenik meg. Mondjuk a karakter bevisz egy 10ks sebzést -70%kos levonással. Ő a csata végin azt látja, hogy 10000 sebzést okoztál és x sebzést kaptál. Viszont a ténylegesen bevitt sebzés ami levonódik az csak 3k.

Vagy van egy másik javaslatom, hogy minden egyes sebzés után x százalékot visszaregeneráljon a xeno. Az entikhez hasonlóan. Itt jön képbe az építés is ugyanis a bépített csapda 10 százalékonként csökkenti a regenerálás mértékét 100%t elérve a visszaregenerálás nulla lenne vagy nagyon minimális 1-2%.

Mód:
Ja és a lényeg, hogy ezek már le vannak programozva más-más játékrészeknél. Minimális változtatással csak át kell ültetni a xenókra.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2011.02.04. 13:17:37-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.56
irritálóBottom30Férfi
Végzetúr tehetség
227 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1166. hozzászólás - 2011.02.04. 13:12:36 (Válasz Netius #1164 hozzászólására.)
A töltöttlóhomlokpont bevezetésért fogok ezentúl küzdeni.

Természetesen tudom, hogy így is más lenne az erőforráseloszlás a karakterek között, de ezt már ne én találjam ki, hogy miként legyen.

De ez már OFF a részemről.
Pontszám: 6.17
kedvencBabucckaNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1167. hozzászólás - 2011.02.04. 13:15:15 (Válasz Miklós #1149 hozzászólására.)
Köszönjük a változtatást! Végre újra élvezhető az event V3-on.
Pontszám: 9.39
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1168. hozzászólás - 2011.02.04. 13:22:19 (Válasz Miklós #1159 hozzászólására.)
Kihúzták a dugót a magasabb szintű xenókból!
KÖSZI!

(Ennek egyenes következménye, hogy a mélyen lefelé ütésben visszafelé fog hatni a dolog, azaz semmivel se lesz egyszerűbb 60-80 szinttel lefelé ütni! ) Fránya valamit-valamiért elv...
Pontszám: 6.49
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1169. hozzászólás - 2011.02.04. 13:30:06 (Válasz Birka #1168 hozzászólására.)
Arra ott lesznek az alacsony szintűek. Ne vedd el tőlük a játékélményt...
Pontszám: 8.20
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1170. hozzászólás - 2011.02.04. 14:33:51
Az új jutalmak elgondolkoztattak, lehet meg kéne csinálni azt a 400as csatanyereményhez is a limitet...
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.20
kedvencMordusFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1171. hozzászólás - 2011.02.04. 14:35:28
Nekem lenne egy javaslatom a csp, pp spájzolás kiküszöbölésére. Bejelentik az eventet 1 héttel előtte (így mindenki ellőheti a tartalékait ha akarja) és az esemény indulása előtt egy nappal mindenkinek a csp-je és a pp-je lenullázódik (még szerepjátékosan is meg lehetne közelíteni pl: a közeledő invázió látványa annyira sokkol, hogy földbegyökerezett a lábad stb). Így az számít majd csak, hogy milyen portyabeállításon van, illetve a prém+szakibónusz. Vagy a másik dolog amit már írtak előttem, hogy nem jelentik be h mikor lesz a következő így mindenkinek váratlan lesz.
Pontszám: 2.50
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1172. hozzászólás - 2011.02.04. 14:45:53
Elnézést hogy bele vau vau és több mint valószínű hogy most népszerűtlen leszek.
De szerintem ez a korlátozzuk a napi aktivitást az eseményeknél elég nagy hülyeség.
Ha teszem azt mindenkinek elkezd termelődni akármilyen "esemény pontja" , akkor mindenkinek ugyanannyi lenne elvileg.Hej de jó az egész szerver megcsinálná az eseményt és mindenki ugyanolyan eredménnyel .Csak ez hiába sportszerű nem lenne értelme.Arról nem is beszélve hogy az egymás közötti versengést ki is nyírná gyakorlatilag egyből.

Nem értem miért baj az hogy ha valaki készül egy eseményre , pláne mivel mindenkinek meg van adva a lehetőség hogy készüljön rá, én például direkt az esemény kezdete előtt vettem egy rakás gyógyitalt hogy ne a háború alatt keljen.
Le lett csapva pár darab a X(sz)enyókból na ja mivel sokan erre vártak és amikor elkezdődött , hát a tömeg el is indult de jól van ez így szerintem.
Ha mondjuk teszem azt sokan bedobják a tartalékaikat az elején és nem nagyon van érdemi változás , tehát nem csökken le drasztikusan / nem hal meg egy Xenó sem akkor meg azon menne a para hogy hékás itt vagyunk egy csomóan bele dobtunk mindent mégse nagyon látjuk hogy lenne eredménye csináljatok már ezzel valamit ........
Pontszám: 8.07
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1173. hozzászólás - 2011.02.04. 14:46:23 (Válasz Miklós #1159 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.02.04. 12:36:02
igen, a kereskedelem bónusz max fölé nem növel.

amit irtam a magas szintű xenók támadás/IQ bónuszának korlátozásáról, már be is került.


Ugy latom, hogy a kereskedelmes jutalom is bekerult, legalabbis ki van irva, a kuldis viszont meg mindig ismetelheto. A fertozes viszont ketszer is kikerheto. Ha valaki landragornal is jeleskedett es itt is, az akar 55-dik szinten kigyogyulhat, ami szerintem jelentos elonyt jelent.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1174. hozzászólás - 2011.02.04. 14:52:05 (Válasz Mordus #1171 hozzászólására.)
Ez hülyeség. Aki az adott héten nem tud vele intenzíven foglalkozni, nem véletlen, hogy előtte elfogyasztotta, hogy legyen idő regenerálódnia a pontoknak akkorra, ha újból nekiül a VÚ-nak.
Az se jó, ha az elején kevesebb pontot költhet és a végén akár mindet, mert valakinek meg pont az elején van vele ideje foglalkozni, utána már nem lesz annyit net előtt, elutazik, stb.

A jó megoldás, ha figyelembe van véve az eventeknél a tervezett 1-2-3 napos roham és így vannak belőve az ellenfelek.
Pontszám: 7.96
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1175. hozzászólás - 2011.02.04. 14:52:09 (Válasz Mordus #1171 hozzászólására.)
Nem túl jó ötlet! Én pl. a csp-t nem használom! Illetve csak a levonásokra és esszencia készítésre. Most, hogy ha nincs meg a kellő csp-m vagyis az 50 csak mondjuk 45 a nullázás előtt akkor buktam a csp-t!

A másik gond ezekkel a javaslatokkal, hogy gyakorlatilag bevezetne egy támadási limitet is. Ha csak az esemény kezdetétől számított csp-t, pp-t, stb lehet használni akkor gyakorlatilag csak annyit tudsz elhasználni ami 1 nap termelődik. Ergó bekeről egy limit. Vagyis az esemény végére mindenki ugyan annyi csatával rendelkezne +/- 1 nap! Így a toplista is gyakorlatilag feleslegesé válna.

Az esemény kezdetétől számított erőforrás felhasználás szerintem nem jó ötlet. Több problémát generálna mit amit megold. A hullázás meg abszurd lenne.

Nincsen semmi gond a rákészüléssel és a tartalékolással. Hiszen előbb utóbb úgyis elfogy!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.12
népszerűdorongFérfi
Végzetúr mester
272 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1176. hozzászólás - 2011.02.04. 15:00:49
Az epikusok jutnak eszembe, amikor megbeszéljük szövetségi fórumon, hogy "holnap este nosza rajta".

Mert ugye egyesével, véletlenszerűen esélytelenek vagyunk az epikusok ellen. No, ez a Xenókra hatványozottan érvényes.

Lát rajtam kívül bárki minimális esélyt arra, hogy megoldásként itt is ugyanígy összefogjunk, és egyszerre zúzzuk a hölgyeket?

Pl. első nekifutásra azt mondanám, hogy szombat este 8-ra szépen kipihenem magam, a mágikus regenerációt is épp aktiválhatóra futtatom ki, az állatkákat is max. ÉP-re gyógyítom, és reménykedem, hogy épp senki nem ver belém egy 11000 ÉP-s csatát. Ráadásul félreteszek pár gyógyitalt is, hogy amikor elfogy az ÉP-m, akkor rögtön vehessem be őket és mehessen a csata.

Így végezetül a korlátozó tényező az állatkáim ÉP-je lesz, de mire lepunnyadnak, egypárszor megszabdalom a Xenobébiket.

Ha ezt jó sokan, összebeszélve csináljuk, akkor a 115. szint akkár le is fáradhat.

És itt már csak egy összefogási tényező marad: senki nem potyázik ránk, tudván, hogy a Xenóktól jön a LE, tehát éppen érdemes lesz ütni a résztvevőket.

Így elsőre ennyi lenne a nyers ötlet.
Pontszám: 7.39
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1177. hozzászólás - 2011.02.04. 15:06:04
Max épéről 9 csatával így is kivégzett a Xénó+40...
Nem értem, hogy miért nem üthetem a szintemnek megfelelő erősségűt?!
Vagy miért nem volt közös épéje az összesnek?
Várható még valamilyen korrekció, vagy abbahagyhatom?
Pontszám: 5.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1178. hozzászólás - 2011.02.04. 15:33:35
Még egy változtatást eszközöltünk az esélyegyenlőség jegyében, a 40. szint alatti karakterekkel szemben szinttől függően arányosan csökkentettük a királynők sebzését.

Másik hír, hogy a xenó eseményt elindítottuk az angol nyelvű világokon is:
www.doomlord.net
Pontszám: 9
népszerűNetiusFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1179. hozzászólás - 2011.02.04. 15:36:40
Ugy látom, az erőforrás-balancolos ötletet elég sokan megtorpedózták. De szeretném valamire felhívni a figyelmet, ami felet sokan elsiklottak. Ha azonos erőforrásokkal indulunk, akkor ugye az az érv, hogy mindenkinek ugyanannyi győzlme lesz, felesleges a toplista ésatöbbi. DE, ti úgy kalkuláltok, hogy mindenki értelemszerűen mindegyik csatáját megnyeri. Elvégre ezek brutálmegagigaűberdurva ellenfelek, azért az se reális hogy 100x egymás után hülyére verjük őket. Lehetne a karkater statjaihoz igazítani a xenó erősségét,egyénre szabva, és akkor nem lennének olyan problémák, hogy valaki 50et lenyom és passz, más pedig 9 után kifekszik italostul, mágkus regenestől. Nincs azzal semmi baj, hogy néhe megfekszünk, elvégre ezek 6 csriliárdszor akkora lények mint a mi csóri végzeturaink

Persze hogy így is meglegyen az egyensúly, meg a játékélmény, na az komoly matekolás lesz. De hát vannak nekünk erre ügyes embereink, hogy lemodellezék.
V1 Netius - Vérivók

Töltöttlóhomlok-pontot mindenkinek!!!
Pontszám: 7.53
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1180. hozzászólás - 2011.02.04. 16:08:39
Ezért érdemes harcolni alacsony szinten is. KORREKT!!

A kufár vászon/gyapjú/selyem/bársony öve: +10, +20, +30, +40 kereskedelem fél évig (de nem visz a maximum fölé)

..és az örömöm tovább fokozza ez is
Gratulálok, Te nyerted meg a viadalt a kategóriádban!
Pontszám: 7.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!