Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1021. hozzászólás - 2011.02.03. 00:21:56 (Válasz Tpe71 #1019 hozzászólására.)
Igen, én is hetesként (is) ütlegelem az ötös nénit, és izgi volt a kábítása, állatsebzése, krit ütései, és a krit varijai.

Meg is reklamáltuk, fentiek ma már eltűntek, a kivégzés bevallom nálam eddig még nem kattant.
Persze még mindig a max csatám amit le tudtam vele nyomni egyhuzamban, az hat darab, és a kicsiny szövi, nem létező ilyen regeneráló szakik miatt ezt legfeljebb háromszor engedi megejteni napjában.
Az itóka meg túl drága móka még itten lenn.
A hozzászólást Darah módosította 2011.02.03. 00:38:23-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.50
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1022. hozzászólás - 2011.02.03. 01:00:34 (Válasz Darah #1021 hozzászólására.)
Legalább már nem érzem annyira egyedül magam.

A lötyi nekem is drága. Marad a 3-4 ütés, ájulás, pihenés kombó.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 9.14
fórumozóShurenkanFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1023. hozzászólás - 2011.02.03. 05:58:34
Kicsit viccesre sikerült az ÉP regeneráció a javítás után, nem gondoljátok? Ismét egy foltozás a kiforrott, kitesztelt eventen
Pontszám: 4.42
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1024. hozzászólás - 2011.02.03. 06:09:47 (Válasz Shurenkan #1023 hozzászólására.)
Mi bajod vele?
Az a baj, hogy egész éjjel regentek a királynők pár %-ocskát, amikor mindenki alszik?

Tegnap v3-on néztem a xenó HP-ját laza 10 percenként csökkent 1%-al. Javítgatások után óránként volt hasonló tendencia.
A regenjük dinamikusan változik amúgy, mert ha a 19-21 óra közti tegnapi sebességgel tolták volna éjjel, akkor majdnem maxban lennének reggelre...
Pontszám: 5.44
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1025. hozzászólás - 2011.02.03. 07:04:43 (Válasz Birka #1024 hozzászólására.)
Azaz ha jól értem, akkor Epis regenjük van. Ez jó hír, mert az alacsonyabb szintről felfelé ütve legalább önleveretésre használható a Xenó, ezzel is segítve a legyőzését. Ha Entis lenne még gyógyítanának is rajta pluszban a gyér erejű kísérletek. Általános tapasztalat, hogy amíg a szinteden jó fejlesztés esetén alig vesztesz, addig felfelé támadva rohamosan romlik a Gy/V aránya a bátor magas szintre besegítőnek. Nem az alacsony szintre gondolok, mert ott szinte alap a rossz arány (). Láthatólag a középmezőny, a VÚ legaktívabb része (60.-80.) kivár. Kíváncsi leszek, hogy mikor dönt úgy a "sorsformáló" tömeg, hogy legyen már vége. Valszeg 2 hétnél hamarabb nem fogja túllihegni egyik sem, hisz megvan már minden első 2 napban aktívnak a max nyereménye. Akinek meg nem az reménykedik a lefelé támadás időpontjának elkapásában. A Toplisták elszálltak, csak annak van még esélye felkerülni, akinek még vannak erős tartalékai. Habár felfelé támadva ez a tartalék erősen redukálódik. Az állatájulós medálért pont ideális a helyzet, de már ott sem érzem esélyesnek a most nekifogókat. Persze jogos az elvárás is, hogy a leginkább (az első pillanattól) aktív játékos legyen esélyes bármire is.
No, addig amíg nincs közel a véghatáridő én nem várok nagyobb tempót az esemény alakulásában.
V3-as leölt Xenók és feltöltött csapdák: 7/14 - 2 nap alatt, azóta élményszámba megy, ha változik valamelyik % akár 1%-ot is.
Kieg.: Nagyon durván érződik a kettős hatás (belenyúlás a regenbe és az aktivitás erős csökkenése). :S
A hozzászólást McMad módosította 2011.02.03. 07:09:37-kor
Pontszám: 6.96
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1026. hozzászólás - 2011.02.03. 09:02:56
A mai 4 csata és kifeküdtem, topicot olvasva nagyon hasonló cipőben a játékosok zöme. A nyeremény nem igazán fedezi a befektetett 15-25%-nyi LE-t
Örülök, hogy van olyan aki 35-40 csatát tud végigvinni egyhuzamban de belőlük igen kevesen vannak.
Tisztelettel kérem a Játékvezetést, hogy azoknak is adja meg ugyanazt az esélyt és lehetőséget akik nem tudták az első pár napban ledarálni a felgyülemlet CSP-t PP-t ha egyáltalán volt nekik. Mindenki kapja vissza a szintjének megfelelő Xenót és legyen lehetősége ugyanolyan eséllyel teljesíteni az eventet.

Tisztelettel: Barbey


Így csatlakozom D'dy véleményéhez részemről felejtős event.
A hozzászólást Barbey módosította 2011.02.03. 11:03:22-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 6.31
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1027. hozzászólás - 2011.02.03. 09:15:53
Egy újabb merengés:
Kiváló ötletnek tartom ezt az Eventet, mind az alapötlet, mind a felépítése tekintetében. DE... (mán megen azok a fránya részletek)
A "valóságérzetem" és a szerepjátékos énem is furcsálkodik azon a tényen, hogy a Xenó nem "csapatként" kezel minket.
Mit értek ez alatt? Bárki támadja, azt teljes mellszélességgel kezeli. Hááát... Ez éééérdekes.
Felénk az ilyenre azt mondják, hogy "8 karú mindentcsináló", azaz legyőzhetetlen, emberfeletti, mindenre képes alak. Még az RPG-kben se nagyon fordul elő ilyesmi.
Sokkal reálisabb az a kép, amikor egy csapat falkataktikával körbeveszi a brutális célpontot és WOW-os, illetve falkataktikával aprítja. Azaz a legerősebbek, a "tankok" állnak szembe a kemény ellenféllel, igyekeznek magukra vonni a figyelmét. Így a többiek a maguk kockázatvállaló képessége szerint ütnek. Ha rosszul méred fel a helyzetet, akár rá is mehetsz. Ha jól, akkor akár 1 karcolás nélkül súlyos sebeket ejtesz. A célpont nem tud EGYSZERRE mindenkivel EGYFORMÁN foglalkozni.
Ez jelen esetben úgy tudna működni, ha a Xenó max annyit tudna sebezni a támadóján, mint amit a támadó a szintjén kimúlt Xenótól elszenvedhetett. Hiszen ha nem beteg elméjű a támadó, akkor nem löki félre a szintben jóval felette tornyosuló támadó társát a Xenó szája elől, hogy "hagyd, majd ÉN kicsinálom".
A regenmódosítás jó ötlet volt, csak kissé későn érkezett. Sebaj, amint pánikba esik az önzőségéről híres Végzetúr és Úrhölgy, hogy elesik a jutalomtól, mert eloptimalizálgatta magát, majd újra jelentősége lesz az erősebb regennek. Persze bizonyára lenne egy esetleges vereség esetén olyan is aki veszettmód mutogatásba kezd majd (bárki más hibás, csak ő nem).
... és igen, ez a szakasza az eventnek nem kedvez per pillanat az aktivitásnak. Már ami leginkább a középmezőnyt illeti...
Pontszám: 5.77
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1028. hozzászólás - 2011.02.03. 09:20:21 (Válasz Barbey #1026 hozzászólására.)
Hiba lenne elfelejteni. Annál SOKKAL több lehetőség van benne. Ez az eddigi legszínesebb, legérdekesebb event. Érdemesnek tartom a formázgatásra.
Kieg.:
1. A másik 2-nek igencsak közvetett volt a "csapatjátékos" hangulata. Jelen esetben legalább erősen vizualizálva van.
2. A jutalmazás itt a legjátékosbarátabb rendszerű.
3. Több toplistás lehetőség - több elérhető, választható cél (Alvariel is jó kiinduló ötlettel rendelkezik e téren).
A hozzászólást McMad módosította 2011.02.03. 09:26:50-kor
Pontszám: 6.96
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1029. hozzászólás - 2011.02.03. 09:22:25
Az is lehetne megoldás, hogy aki magasabb szintűt üt, mint kéne, annak a nyert csata többnek számítson. Nem azt mondom, hogy 1:1 arányban, de mondjuk a 65-öst kéna ütnöm (önző vagyok ), de már csak a 115-ös jut nekem, akkor ez ugye 5 kategóriával magasabb, tehát legyen a győzelmem értékesebb, mondjuk 3. Az arány nem változna, mert kb. 3-szor annyit kapunk, mint a saját szintemen lévőtől... (+1-2 szint, +1 csata, +3-5 szint, +2 csata, +6-9 szint, +3 csata, stb....)

Mod: értelemszerűen a magasabbról leütés pedig kevesebbet érne...
A hozzászólást Yaksee módosította 2011.02.03. 09:31:59-kor
Pontszám: 9.20
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1030. hozzászólás - 2011.02.03. 09:23:10
Nem olvastam végig a topicot, de azért a csapdaépítésbe fektetett LE-ből kapunk TÖ-növekedést, nem?
Pontszám: 7.51
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1031. hozzászólás - 2011.02.03. 09:26:15 (Válasz Appple #1030 hozzászólására.)
Szerencsét növel a csapdaépítés.
Pontszám: 5.97
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1032. hozzászólás - 2011.02.03. 11:08:07
Nekem nem sokat segített a változás... Hiába ütöm a 115ös dögöt hatvanon. Állattal egyébbel. Öt támadás és nullánaz élet, abból jó esetben hármat nyerek... Így nem élvezhető nekem ez a buli.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 4.92
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1033. hozzászólás - 2011.02.03. 11:19:12 (Válasz Yaksee #1029 hozzászólására.)
Ez felvet egy érdekes ötletet:
Mi lenne, ha válaszható lenne az ellenfél? Nem, nem a jelenlegi event során. Majd a következő ilyenben.
Emelt győzelemszám nyereményhatárokkal elkerülhető lenne, hogy bedarálják az apróért a magas szintűek a kicsik célpontjait.
A győzelemszám mindjárt érdekesebb képet mutatna, hiszen aki lefelé darálna, az alig tudna felmutatni értelmesebb mennyiséget (töredék győzelmi érték/győzelem). VISZONT akik elnyesték a karakterüket és fogós a szintjéhez igazított célpont az még mindig juthat sikerélményhez és nyereményhez lefelé nézelődve. Ebben az esetben is fontos a Xenóregen jó belövése.
Mindenesetre érdekes lenne egy "nagyobb kockázatvállalás - értékesebb győzelem" szitu...
Mit érdekes... Újabb hangulatos taktikázási lehetőség...

Mellesleg gyakorlottabbnak mondható "mesélőként" ÉN hiszek a "belenyúlásban". MINDENKOR A JÁTÉK ÉLVEZETI ÉRTÉKÉNEK NÖVELÉSE ÉRDEKÉBEN! Persze a játékosnak nem kell tudnia róla, illetve igen finoman adagolni a változtatást, hogy szinte természetes, nem feltűnő folyamatként élje meg, mert az ront azon a bizonyos élményen, ha tud a dologról. ;-)
Kieg.: Pl. a regenhangolását én nem kürtölném ki. ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2011.02.03. 11:25:58-kor
Pontszám: 6.98
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1034. hozzászólás - 2011.02.03. 12:14:44 (Válasz Barbey #1026 hozzászólására.)
259 csata egyhuzamban
Mondjuk lötyiztem vagy 30at. Meg léptem egy szintet (pók léttemre). Úgyhogy az event teljesítette a feladatát: megtömött TPvel rendesen
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.20
kedvelt tagLúzerFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1035. hozzászólás - 2011.02.03. 12:19:19
Még mindig nagyon erősek.
Szintemen a 3. legerősebb vagyok, köves holmikban, állatokkal. (4 db)

A csatában összesen 1150 sebzést okoztál, és 1805 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát.

5 ből 5 ilyen csata. Ez elég durva!!!
V3 Siku - Mohir
Pontszám: 3.25
irritálóPke13Férfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1036. hozzászólás - 2011.02.03. 12:28:26
A csatában összesen 3645 sebzést okoztál, és 4294 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát.

A csatában összesen 2853 sebzést okoztál, és 2955 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát.

Én nem vagyok Lúzer!
Pontszám: 3.25
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1037. hozzászólás - 2011.02.03. 13:18:50 (Válasz McMad #1033 hozzászólására.)
még azt is lehetne csinálni, hogy egyet ugrana a jutalom. Tehát a győzelem 600, 500, 400 és építésből is lehetne növelni. De amit előrébb olvastam Red Demon-nál szerintem is a kicsiknek kellett volna könnyíthető változat náluk lehettet volna így. győzelemnél: 50-100-150 vagy 200 és 300. építésből is lehetne nekik 200/400/..
Én 37. szintűként kész vagyok és többet nem fogok ütni csak ha közel lesz a 3. hét addig hagy gyűjtsenek a kicsik.
A hozzászólást Fubujoci módosította 2011.02.03. 13:19:08-kor
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 7.14
népszerűNetiusFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1038. hozzászólás - 2011.02.03. 13:19:52
Sziasztok.

Lenne nekem is észrevételem, V1en játszom, Netius, 49. szintű végzetúr. Közepesen erős kari, szinten belül 11. Megvan még a saját Xenó-ladym, nem is panaszkodom, csapom rendesen. De egyetértek az elégedetlen tömeggel abban, hogy a középmezőny királynői elég hamar le lettek x-elve. Egy borzasztó egyszerű javaslatom lenne ennek kiküszöbölésére, a következő ilyen eventere, már ha lesz... Legyen maximalizálva az egy nap lenyomható csaták száma. Így nem fog senki egy nap 1kt belecsapni, mindenkinek meg lesz a lehetősége a saját szintjén összeszedni a jutalomhoz szükséges győzelmeket. És akkor a megaregen sem kell.
V1 Netius - Vérivók

Töltöttlóhomlok-pontot mindenkinek!!!
Pontszám: 6.67
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1039. hozzászólás - 2011.02.03. 13:22:01
Én eddig mindig vertem a xenokirálynőt két kivétellel (amikor nem figyeltem oda mennyi ÉP-ről kezdem a csatát) és nem sokat számított hányadik szintű. 4-5 csata mindig levert max ÉP-ről. De sokkal jobban örülnék, ha majdnem 50%-os lenne csak a győzelmi arányom, de a sebzéseink sem lennének eget verőek.
Tehát arra gondolok, hogy legyen a végeredmény mondjuk 976-988 (ide vagy oda az mindegy de azért a karakter nyerjen egy picivel többet) és ne 5804-3324 mint nekem a legutóbb. Jó én könnyen beszélek hiszen nekem a 115.szintű xeno sem olyan sokkal nagyobb mint a sajátom, de akkor picivel többet tudnék csatázni és -talán- nyerni is.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 2.61
kedvencOrdasfarkasFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1040. hozzászólás - 2011.02.03. 13:23:50
Sziasztok!
A minap azt írtam, hogy nem folytatom a xenót, mert úgysincs semmi esély a sikerre, de miután a fejlesztők módosították a legalsó szint szörnyének az erejét, tovább játszottam. A jelenlegi eredményem 34 csata és 24 győzelem. Ma reggel 2 győzelem és 2 vereség után kerültem 15% alá. A családban többen játszunk, egyikük 28-as szinten állat nélkül, 20-as szintű fegyverrel és az alatti varázslattal 39 győztes csata után ájult el. A feltételek között nagyságrendi a különbség.
Gyógyitalok nélkül mapi 3 alkalom x 2 győzelemmel = 6, ezt megszorzom 20 nappal, az 120 győzelem. A 400-nak még a megközelítésére sincs semmi esélyem.
Ha az építést nézem, nekem és a kis szintűek többségének nincs építése. Másrészt én nem vadászok, energiahasznosításom értelemszerűen nincs, úgyhogy a számomra ez is kiesik. Aki vadászik és van építése, az meg olyan gyenge, hogy még annyi győzelmet sem ér el, mint én.
Nyilván a többiek is így vannak ezzel, ami magyarázza, hogy itt sikertelen lesz az esemény, illetve ha a felsőbb szintű szörnyek és épületek mind elfogynak, akkor ránk zúdul az egész végzetúr had és 1 óra alatt elrendezi a dolgot. Emiatt még az előbb levezetett 120 győzelmem is kétséges, mert azt csak az event végéig tudnám teljesíteni.
Ahhoz, hogy a Végzetúr prosperáljon, sok minden kell, de két dolog biztosan. Azok, akik itt ragadtak és aktívak izgalmasnak találják a játékot annyira, hogy továbbra is rendszeresen játsszanak.
A MÁSIK AZ, HOGY A KEZDŐ JÁTÉKOSOK IS ÉRDEKESNEK TARTSÁK A JÁTÉKOT ÉS KAPJANAK ANNYI SIKERÉLMÉNYT, HOGY NE HAGYJÁK ABBA AZ ELSŐ 10 SZINT VALAMELYIKÉN!
Nos, ez a feltétel ez alatt az esemény alatt sem teljesül, sőt szerintem pont ez lesz az egyik ok, ami miatt sokan abbahagyják a játékot.
Miklós azt írja, hogy vegyünk ősköves cuccokat. Én hozzáteszem, hogy meg egy csomó gyógyitalt is. Megértem a fejlesztők szándékát, a Végzetúrnak nyereséget kell termelni, de nem biztos, hogy erre ez a jó ajánlás. Hányan fogadhatják meg Miklós ajánlását? Tízen – tizentöten? És a többiek? A több száz, aki abbahagyja? Nem azt kéne csinálni, hogy a kicsiknek is odalökünk valamit, hanem ellenkezőleg, a számukra kellene a legélvezhetőbbé tenni a játékot, ami az érdekesség mellett sok sikerélményt is jelentene.
Az alsó 1-2 szinten radikális változásokat kellene az eventben csinálni. Nagyon sokkal le kellene csökkenteni a szörny erejét. Az építés szakértelem helyett valami mást kellene kitalálni. A lényeg az, hogy a győzelemszám és az építés is teljesíthető legyen 3 hét alatt. Ehhez még az is kell, hogy a felső szintűeket valamivel elfoglalni és nem rászabadítani a kis szintekre.
Hosszú voltam, de ez kikívánkozott belőlem..
Ordasfarkas, 7. szint, 248 TÖ + 60 épületbónusz, 10 kritikus ütés
További jó játékot mindenkinek
Pontszám: 8.20
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!