Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
381. hozzászólás - 2011.01.28. 10:51:02
Jó lenne valami összefoglaló a teljes projekt minket, játékosokat érintő részével kapcsolatban! Plusz egy állásfoglalás, van e értelme még kiegészítéseket javasolni vagy sem!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
382. hozzászólás - 2011.01.28. 11:58:21
Idézet: Miklós - 2011.01.19. 21:56:09

- az épités egy kicsit módosult: a manakonstrukció annyi épitéspontot ad, ahányas a manakonstrukciód. A LE-ből épités annyi épitéspontod ad, ahányas az épitésed (de min. 10.et a kiskarik miatt). A nyereményekhez igy nem 10, 20, 30 és 40 épitéspont kell, hanem 400, 800, 1200 és 1600. A LE-ből épités növeli a szerencsét, és ennek a hatásfokát a szerencse fejlesztését olcsóbbitó tárgyak befolyásolják.


Engem az érdekelne, hogy ez így marad?
Egy 7-es karinak, akinek még a fasorban van építése 160*3=480 vadászatnyi LE-t kell beépítenie a jutalomért, míg egy fertőgyógyult mondjuk 80-as karinak 36*3=108 vadászatnyit, illetve ha konstiból megoldja, 30 nap alatt megvan magától?

Segítsen már valaki.
Miért kellett ebbe építés és konsti szakit tenni?
Biztosan van értelme, csak én nem látom.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.31
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
383. hozzászólás - 2011.01.28. 14:26:49
Arass győzelmet 50-szer xenó anyakirálynő fölött úgy, hogy CSP-t költesz rá! Küldetés kiválasztása

Még nem késő korrigálni rajta, ez így azért alul van kalibrálva

-130 vadászat a rekordom 15 kisebb lényre, de általában 200-300 csp közt van meg...
-8 kiégett: rekord 150 vadászat, de van hogy 300 alatt sincs meg
A hozzászólást Birka módosította 2011.01.28. 14:41:40-kor
Pontszám: 3.13
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
384. hozzászólás - 2011.01.28. 14:48:13 (Válasz Birka #383 hozzászólására.)
De a kiégett őskő / kisebb lény keresése alatt nem veszítesz ép-t és vp-t, és nem amortizálódnak az állatok sem (mondjuk tp-t sem kapnak)
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 8.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
385. hozzászólás - 2011.01.28. 14:56:30 (Válasz Pietrus #384 hozzászólására.)
Viszont legalább kivárhatom az időt...

Kérdés sokkal egyszerűbb, akarunk további inflációt a dukátra, vagy nem?
Pontszám: 5.34
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
386. hozzászólás - 2011.01.28. 15:00:43 (Válasz Birka #385 hozzászólására.)
Ez is egy napi 1-szer teljesíthető küldetés nem termel jobban dukátot mint más csak ez most csp-ből. Nem muszáj dukátot adnia elég a LE meg a kp.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5.31
fórumozóLinducFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
387. hozzászólás - 2011.01.28. 15:37:38
Hali, ha csp-t költök hat rá a hatalom Tornya?
Sör&SEX&Rock&Roll
Pontszám: 6.89
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
388. hozzászólás - 2011.01.28. 16:48:41
Úgy bírom, hogy itt volt Miklós is, de nem tudott megnyilvánulni a kérdésekre, biztos szaladt a Tecsóba, úgy láttam akciós a csirkefarhát!!
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 7.81
fórumozóFecsiNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
389. hozzászólás - 2011.01.28. 23:55:32
Az ismételhető küldi oké hogy be van variálva ezzel a témával, de szerintem 50% minimum aki nem tart még ott, hogy ez érdekelje - ők nem kaphatnák meg ugyanazt a jutalmat?
És lehet hogy tévedek, de az italok közül eltűnt a CSP-t adó ,de maradt a PP-t adó - ez sem egyenjogúság
Pontszám: 4.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
390. hozzászólás - 2011.01.29. 07:51:50 (Válasz Fecsi #389 hozzászólására.)
Korábban leírta Miklós, miért került a küldisor végére az ismételhetős küldi.
Egyrészt így a legegyszerűbb leprogramozni és betenni ismételhetőek közé. Másrészt ez az esemény és klónjai ismétlődni fognak, ahol ugyanúgy meg lehet csinálni a küldit. Aki még nem tart ott, annak van jelenleg is elég küldetése, amit csinálhat. Fél év, 1 év múlva, mikor újra lesz hasonló esemény, akkor már meg tudja ezt is csinálni.
Pontszám: 6.35
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
391. hozzászólás - 2011.01.29. 08:41:48
"Ha PP-ből támadsz és győzöl, ÉS van EH-d, akkor az EH-nak megfelelő LE-t és TP-t kapsz, mintha egy 0-10 szinttel alacsonyabb szintű karit ütöttél volna (a 0-10 véletlenszerű)."

Ez a 30PP-s beállításra is igaz???

Erre nem láttam sehol konkrét hivatalos választ.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.56
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
392. hozzászólás - 2011.01.29. 08:55:59 (Válasz Fecsi #389 hozzászólására.)
Idézet: Fecsi - 2011.01.28. 23:55:32

És lehet hogy tévedek, de az italok közül eltűnt a CSP-t adó ,de maradt a PP-t adó - ez sem egyenjogúság


Nem, de Miklósnak van egy rögeszméje: A csp erőforrás, a pp nem.
Láthatod, hogy a csp használatra mindent belevesz feketeözvegyi hálószerkezetébe, a pp-t pár legyintéssel elintézi. Pl. itt is, "pp-s ital, vigyed csak, ugyan kinek árthatsz vele!".
Lehet ennek az az oka, hogy kezdetben csak a csp létezett pontrendszerben, a többi a szükséges rossz amit a játékosok kisírtak és ezért le kellett programoztatni.
Én pezsgőt bontok Miki minden olyan döntésére ami a pp-t erőforrásként értékeli. Nem iszok sok pezsgőt a VU kezdete óta, mondjuk előtte sem fogyasztottam hektoliterszám. Nem is szeretem.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.14
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
393. hozzászólás - 2011.01.29. 09:13:39 (Válasz Razor #391 hozzászólására.)
30 PP-s beállításnál fixen 0 lesz a szinteltérés, ezt kaptam válasznak
Pontszám: 6.88
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
394. hozzászólás - 2011.01.29. 09:14:50 (Válasz Seligen #392 hozzászólására.)
Azért ez a szemlélet erősen megváltozott mióta EH bevezetésre került
A hozzászólást Birka módosította 2011.01.29. 17:32:46-kor
Pontszám: 6.88
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
395. hozzászólás - 2011.01.29. 09:41:01 (Válasz Birka #394 hozzászólására.)
Arra döntésre pl pezsgőztem, majd bedőltem az "ingyen válthasz 2 hétig VF-ről EH-ra" kampánynak és jól "fel is javítottam" vele a V2-es karimat, hiába az ingyenről nekem olyan fogalmaim vannak, hogy nem kerül semmibe, de a felejtés költségét viszont ugyanúgy meg kellett fizetni, azaz arányaiban 50 VF = kb 30 EH. Persze akár rögtön használhattam volna újra a felejtést, hurrá.

Bár bevallom a láthatatlan vadászat megkurtítása egy kissé elbizonytalanított.

Szerintem az EH-val ez a szemlélet nem változott, egyszerűen csak be lett tömve pár VF ellen ágáló száj.
A hozzászólást Seligen módosította 2011.01.29. 09:44:26-kor
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.42
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
396. hozzászólás - 2011.01.29. 10:01:15 (Válasz Seligen #395 hozzászólására.)
Azt ne felejtsd el hogy az EH hatásfoka jobban javul a szintek előrehaladtával mint a vadászaté, még akkor is ha a VF dob rá egy 1,8-as szorzót ugye...
Pont ezért van az hogy 120.++ szinten AF-el, tárgyakkal megtámogatva 1pp már versenytársat képez 1 csp-vel bruttó lében, miközben lefelé támadva az EH kevesebb TP mint a VF-es vadászat. Nem beszélve a portya világról, ahol AF szakértelmek nélkül is 40-50%-al jobb hatásfoka van az EH-nak mint a vadászatnak, mivel nincs VF...
Pontszám: 6.88
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
397. hozzászólás - 2011.01.29. 12:59:53 (Válasz Birka #393 hozzászólására.)
Kösz Birka!
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.56
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
398. hozzászólás - 2011.01.29. 14:02:56
Megkértek, hogy próbáljam tömören leírni mi a lényege az eventnek, mely hétfőn 10:00-kor indul potenciálisan...

Az event fő célja, hogy az összes Xenó királynőket leverjük, melyek rászabadultak a szerverre. A királynők felosztották egymást közt a "területeket", és minden 10 szintre jut 1-1 belőlük. Az event során mindenki a saját szintjének megfelelő királynő életpontját csökkenti, ha ez meghal, akkor a magasabb szintek még élő királynőit, ha már ilyen sincs, akkor az alacsonyabb szintek királynőit. Amenyniben az event 6 hete alatt minden királynő meghalt, akkor vége az eventnek, és a kincsek kiosztásra kerülnek az egyéni teljesítményeknek megfelelően. (100/200/300/400 csatánként, vagy 400/800/1200/1600 építés pontonként)

Az eventen 2 módon lehet részt venni:
Harcolsz a királynő ellen (Ilyenkor egy "manó modulos", azaz a te erősségedhez generált ellenfél ellen küzdesz, és amit sebzel az a sebzés megy bele az aktuális királynőbe!)
CSP-ből: Ilyenkor a sikeres csata után lezajlik egy "klasszikus" vadászat, ezért MINDEN bónusz ugyan úgy lezajlik/számolódik. (SPM-et is turbózni kell ennek megfelelően!) Term kivételek vannak azért: Nincs mérete a xenó királynőnek, valamint nem tart magánál kiégett ősköveket
PP-ből: Ilyenkor sikeres csata után alap esetben semmi nem történik. Amennyiben van EH-d, és 15pp-s beállításon vagy, úgy 0-tól -10-ig véletlenszerű, ha 30pp-s beállításon vagy, úgy veled azonos szintnek megfelelő ellenféllel történő csata LÉ-t és TP-jét kapod.
Minden 12 győztes csatád után kapsz egy apróbb jutalmat a gyógyital/varázsital/3 PP-s ital/ +5 KP, ciklikus sorrendű kincsekből.
Építed a taumaturgikus csapdákat
Lé-ből, ilyenkor valamennyi LÉ-ből az építés szakértelmednek megfelelő (Turbó számít!) pontot kapsz, az elköltött lé növeli az szerencséd/össz építésed.
Napi egyszer, max varázspontról Manakonstruálhatsz. Ilyenkor a Szakértelem turbózott értékének megfelelő pontot kapsz.

További tudnivalók:
-Az event során van 1 új, az eventtel kapcsol küldetés kerül be a küldisor végére, mely az ismételhető küldetések között is helyett kapott:
"Arass győzelmet 50-szer xenó anyakirálynő fölött úgy, hogy CSP-t költesz rá!"
-Valamint a Xenó királynő elleni csatákban számolják a küldetések a kritikus találatokat is!
-Toplisták: 3 féle toplista lesz. Legtöbb győzelem, legtöbb építés, és egy fun statisztika, legtöbb elájult állat. Minden top listában az első 10-et jelölik, az esemény végeztével őket jutalmazzék egy apró ajándékkal. Legtöbb győzelem: Xenó harcmedál (+5 kritikus ütés) Legtöbb építés: végzet medál, Legtöbb ájult állat: sajtoló medál (+1% LE léleksajtolásért)
-Pecsni: Minden résztvevő kap egy semmit nem csináló plecsnit (Hogy ennek van-e valami feltétele, fogalmam nincs!)

Siker esetén mind csaták után, mind építés után is fel lehet venni 1-1 kincset a következők választható jutalmak közül:
-2 db nyakláncba rakható fókuszkristály: +2, +4, +6, +8% lélekszívás (Ha jól tudom ez lett a vége, hogy csak egy fajta, és maradandó?)
-fél évig bónusz ismételhető küldetés LE-re: 1, 2, 3, 4%
-fél évig bónusz a kapott AF pontokra: 2, 4, 6, 8%
-térkiforditó ital: 3, 6, 9, 12 darab
-lélekgyémánt: szint x 50, szint x 100, szint x 150, szint x 200.
-fertőzés csökkenés vagy növekedés: 1, 2, 3, 4%

Aki követte a topikot segítsen! Kihagytam valamit?
A hozzászólást Birka módosította 2011.01.29. 14:27:05-kor
Pontszám: 9.22
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
399. hozzászólás - 2011.01.29. 14:12:03
Kérdések:
*aktiválás 1 vagy 2 CSP/PP?
*Az állatbefogás lesz-e végül? (Autosajt?)
*6 hét alatt a 400 csata "vicces" tétel (amennyiben 1 csp az aktiválás)
*Akkor végülis a kábítós/krit ütéses/krit varis küldik működnek-e majd?

Így hirtelen ezek amikre fix választ nem nagyon találtam... (Úgy Random istentől várnék konkrétumot, illetve a CSP-s ital bőven beleférne, mert jelenleg** egyenértékű a PPvel. )

**ebben az eventben

mod: Jajj, tényleg...konstizás...számítani fog, ha max manára öltözök vagy csak szimplán "max" mana elég lesz, ami a normál ruciban jön össze?
A hozzászólást Piciklon módosította 2011.01.29. 14:18:37-kor

Pontszám: 6.50
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
400. hozzászólás - 2011.01.29. 14:12:06 (Válasz Birka #398 hozzászólására.)
Birka, 10pont.


Viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy ugyebár pár napja jelezte Miklós, hogy javasoljunk jutalmakat az alacsony szintű kariknak is. Namost, jött egy nagycsomó javaslat (amelyek szerintem teljesen korrektek, és biztos vagyok benne, hogy az alacsony szintű karik tökre örülnének nekik), viszont visszajelzés ezekre abszolúte semmi. Kérdem én, mi a fenének javaslat, ha még arra se méltatnak, hogy leírják a véleményüket az ötletekkel kapcsolatban.
A hozzászólást Razz módosította 2011.01.29. 14:12:38-kor
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.72
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!