Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1681. hozzászólás - 2011.02.15. 14:19:03 (Válasz Yuurei #1680 hozzászólására.)
1. de még a 135-ösnél is több?

A többit köszi értem
Pontszám: 5.55
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1682. hozzászólás - 2011.02.15. 14:29:56 (Válasz Gelu #1681 hozzászólására.)
http://vegzetur.wikidot.com/xeno

Xenó királynőkről:
Szinttől függő életpontja van, a max épjük az event során nem változik; viszont, az általa kapott sebzésre van osztó/szorzó, attól függően, hogy időben hol tart az esemény, hány %-kon van a xenó, és milyen messziről ütik. Tehát ha első nap leverik nagyon gyorsan akkor egyre nagyobb osztót kap a sebzés, és a regenerációja is egyre nagyobb lesz. Ha viszont már közel az event vége, egyre könnyebb őket ölni és lassul a regen is. Hasonlóképp, ha már lentről 6 kategóriányi ember üti ugyanazt a xenót, akkor leosztják a sebzést. Tehát van egyfajta biztonsági szelep, ami arról gondoskodik, hogy a xenók ne haljanak túl korán de azért meg lehessen őket ölni.
Pontszám: 5.17
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1683. hozzászólás - 2011.02.15. 14:30:50 (Válasz Gelu #1681 hozzászólására.)
A Xeno szintje és az életpont nem függ össze, jelen állásban az alacsony szintű királynőknek sokkal több életük van, mint a 135.-nek volt.

Oké, egy kis spoiler: A xenóknak szinttől függő életpontja van, a max épjük az event során nem változott; viszont, az általa kapott sebzésre van osztó/szorzó, attól függően, hogy időben hol tart az esemény, hány %-kon van a xenó, és milyen messziről ütik. Tehát ha első nap leverik nagyon gyorsan (mint ahogy ez meg is történt) akkor egyre nagyobb osztót kap a sebzés, és a regenerációja is egyre nagyobb lesz. Ha viszont már közel az event vége, egyre könnyebb őket ölni és lassul a regen is. Hasonlóképp, ha már lentről 6 kategóriányi ember üti ugyanazt a xenót, akkor leosztjuk a sebzést. Tehát van egyfajta biztonsági szelep, ami arról gondoskodik, hogy a xenók ne haljanak túl korán de azért meg lehessen őket ölni.
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 5.08
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1684. hozzászólás - 2011.02.15. 14:53:49
Értem igazából az az osztó/szorzó érdekelne, ugyanis így nem tudom mennyi támadással tudom pl kinullázni /jó ez kissé tulzás volt /! Legalább annyit jó lenne látni a százalék helyett hogy pl.
10.000.000/598.000 ahol az első a teljes ép-je a második meg az aktuális!
Vagy elég lenne a csak aktuális ép szintet látni!
Pontszám: 7.01
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1685. hozzászólás - 2011.02.15. 15:19:59 (Válasz Darah #1677 hozzászólására.)
Darah egy versenyen nem csinálják azt hogy hú mindjárt beérnek a célba, vigyük előrébb a célszalagot, mert ilyen idővel nem lehet nyerni, és a résztávig még a fele csapat el se ért.......
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.76
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1686. hozzászólás - 2011.02.15. 15:22:44 (Válasz Gelu #1684 hozzászólására.)
Hát szerintem az a 10 M inkább 1 Md körül mozog...és ez lefelé csak hatványozódni fog! :-P
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 5.08
népszerűCedrikFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1687. hozzászólás - 2011.02.15. 18:56:12 (Válasz Tseby'dr akula #1685 hozzászólására.)
Idézet: Tseby'dr akula - 2011.02.15. 15:19:59
Darah egy versenyen nem csinálják azt hogy hú mindjárt beérnek a célba, vigyük előrébb a célszalagot, mert ilyen idővel nem lehet nyerni, és a résztávig még a fele csapat el se ért.......


Gyönyörű hasonlat volt és a legszebb hogy még igaz is
V2-Cedrik-Sötét mágusok
V5-Cedrik-Dicső faj
Pontszám: 7.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1688. hozzászólás - 2011.02.16. 10:53:39 (Válasz McMad #1678 hozzászólására.)
McMad, a tökéletes fantasy hangulatból legkésőbb akkor esik ki a játékos, amikor a 82-es karim 50 csp beáldozásával, amivel megcsinálta a Xenós nagyküldit, megcsinálta a csapda feltöltését.
Itt VF-es lévén beszedett 1300 TP-t üresen, amit nyugodtan vegyünk úgy, hogy a "világ megvédésére" szánt.
Ez az 1300 aránylik a szintlépéséhez szükséges 25787 TP-hez.
Jól látszik, bőszen bevállalható áldozat.

Ehhez képest a kilences karakterem csapdafeltöltése az alábbiak szerint nézett volna ki.
Vadássz 480-at, vagy Xenózz el (győztesen!) ennyi CSP-t 7 TP-vel darabját. Szedd be ennek 3360 TP-jét, és az utolsó vasig töltsd a csapdába a LE-t.
Itten kérem a 3360 TP a szinthez szükséges 1180 TP-hez aránylik.

Ha szerepjátékosra vesszük a figurát, akkor a nagy karim hőőősiesen, (közben meg röhögve, és végigfosztogatva a Xeno tábort (ismétlős küldik) nyeri meg a harcot, a sok harctól izmosabb lett.

Míg a másik... nőtt üresen valami iszonysok szintet, de vékony maradt, mint a pálcika, a fújó szellő felborítja.

Vége a csatának, XXV. Miklós cár maga elé rendeli két hősünket, nesze juti, válasszá kettőt, kapjad fel, és vigyed!

100 kilós kalapács
100 kilós vasüllő
100 kilós királylány
100 kilós anyós

A nagyobbik kiválasztja, ami néki tetszik, és hazamén szépen a falujába, Nyit egy kovácsműhelyt, és köszöni jól van.

A kilences meg megnézegeti ugyanezen jutalmakat, elbírni nemhogy kettőt, egyet se bír el belőlük, a királylány meg az anyós legalább jön lábon, így haza botorkál, és míg él viseli ennek a háborúnak a nyomait, sose lesz belőle erős ember, pluszban etetheti a fehérnépet.
Vagy legyint egyet és nem választ semmit.

Naszóval, az eventnek egyszer vége, és ami megmarad, az a kari.
Utána azzal kell továbbjátszanod, nem szezonális.

Tsaby, ezt nem tudom miért nekem címezted, és főleg mire.
Nem írtam olyat, hogy húzgálják a célszalagot.
Írják ki a versenyt úgy, hogy az eleje ne autóval menjen, a vége meg futva.
A hozzászólást Darah módosította 2011.02.16. 22:31:48-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.56
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1689. hozzászólás - 2011.02.16. 10:58:48 (Válasz Darah #1688 hozzászólására.)
Eddig az év kommentje számomra, 10-es.
Pontszám: 6.29
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1690. hozzászólás - 2011.02.16. 11:05:21
csatlakozom! Darah tőlem is egy 10 faintos meglátás
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.70
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1691. hozzászólás - 2011.02.16. 11:49:00 (Válasz Darah #1688 hozzászólására.)
Darah, melyik világon játszol a 9-essel? Mert ezt még mindig nem tudtuk meg... Valószínűleg portyás, mert egy vadászós karakter épp annak örül, ha vadászhat azaz betöltheti a Lé-t, neki nem árt a szerencse, igaz Birka szerint a portyásnak sem.

Lehet áldozni kellett, én is azt tettem. Portyapontokból ütöttem a Xenomat, mind a 400-at. Az építés engem is megviselt (portyakarakter lévén), de mi az a 12 millióhoz, amit a lélekkútba kell betöltenem, direkt a kúttöltés miatt vittem fel az építésemet 20-ra (turbóval 40), nem is tudtam, hogy jól fog ez jönni eme eseményre is és jól jött. 41* 568 (mert az elején nem turbóztam) lélekenergiát kellett betöltenem, ami 23 288 összesen. Jelenleg 70-es a szerencsém 4,66* szintem. És ez csak nőni fog.

Nem tudom, hogy 9. szinten, mennyi az átlagos rabolható LÉ, illetve a csapda töltése. De én is féltem hogy nem tudok majd jókat rabolni...lásd a szlovák szerver féle nerfet.

Erre 2 hét után elkezdek portyázni és ilyeneket találok:

Ma, 11:11 A jutalmad 5402 lélekenergia és 9 TP.
Ma, 09:46 A jutalmad 2297 lélekenergia és 5 TP.
Ma, 09:46 A jutalmad 2108 lélekenergia és 3 TP.
Tegnap, 20:47 A jutalmad 3766 lélekenergia és 9 TP.
Tegnap, 20:47 A jutalmad 5531 lélekenergia és 9 TP.


Nem tagadom voltak 0, elenyésző lélekenergiájú portyáim, de kit érdekel? Meg dolgoztam a jutalomért, igen! Bevallom az elején én is hasonlóan gondolkoztam, mint Te, ez nem titok. Landragornál is féltem az elején, ott meg főleg, mert ott 100* rosszabb hátrány ért a szinte semmi LÉ-ért és rengeteg TP-ért, azt kell mondanom az sokkal rosszabb volt ez ahhoz képest kutyakaki.

Ha az embernek nem mindig az optimalizáláson jár az esze, akkor sokkal nyugodtabb, javaslom Te is próbáld ki! Élvezd a játékot és ne csak azon agyalj, hogy itt vagy ott a rosszabb. Azt is elhiszem, hogy nem bír sok csatát a karaktered a szintje, élete miatt, de h viszel magaddal állatot, ami elnyeli a mért ütést, illetve még fejlődik is akkor 9. szinten is ki kell bírnod vagy 6-7 csatát, napi 3* lehet pihenni az már 24-28 csata, ha csak 70%-osan nyersz akkor is 17-20 győzelem 3 hét alatt 357-420 győzelmet Bárki produkálhat. Itt még nem is néztem azt, hogy kapsz gyógy-mana lötyiket és portya italokat (én 10-10-10 db-t gyűjtöttem)

És az is igaz, hogy a jutalmak nem sikerültek igazán jóra (mindenki számára) én is írtam egy csomó 5letet, Miklóst még is Morzkod javaslata hatotta meg (küldetés, kereskedelem)

Szóval mindent együttvéve a következő ilyennél, nem árt jobban odafigyelni a díjakra, és az nem megoldás, ha Ők nem vehetnek részt benne, mindenki egyenlő esélyekkel indulhasson, a kereteken belül!
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 8.59
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1692. hozzászólás - 2011.02.16. 11:56:51 (Válasz Yuurei #1691 hozzászólására.)
Yuurei, ezt már Birkának is megválaszoltam.

Tökéletesen mindegy melyik világ.
Minden világon megfelelő kell legyen.

És _kicsi_szintű kariról van szó, aki vagy nincs szöviben, vagy ha ott van, akkor az a szövi valószínűleg igencsak fapados.
De nem a szövibe építtetnétek be vele ezt a LE-t, amitől netán bent lenne egy picit nagyobb szöviben, vagy ha már benn van, erősebbé válna az a szövi, hanem elszóratnátok a szélbe.
A szerencséje nő.
Igen, a beépüléstől, avagy a szövifejlesztéstől is az nő.
Viszont nem _csak_ az, a szövibónusz megmarad, a csapda meg elmúlik.

Félreérted, nem agyalás.
Mint mondtam, mindkét végén vagyok, kicsi és nagy karim is van.
Egyikkel piszokjól jártam, a másikat ha nem ismerem a játékot, csúnyán elrontom.
Egy szem eventtel.
És nem élveztem volna vele a játékot utána sem.

Viszont nem felejtettem el, milyen volt az, amikor csak kicsi volt, és mekkora játékélményt okozott az, amikor a "nagy" karik simán hülyének nézve orbitális mackósajtokat javasolgattak, hogy azt csináljam, mer az nekem jó.

Úgyhogy nézd el nekem ezt.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.18
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1693. hozzászólás - 2011.02.16. 12:07:59 (Válasz Darah #1692 hozzászólására.)
Én meg 15. szintű vagyok, úgy hogy ezt is Elnézheted!

Én a kis karimmal és a közepes karimmal (63.) is piszok jól jártam, persze ha vége is lesz.

Félreérted, nem javasolnak Ők sem semmit, szimplán megnézik a mi a problema és próbálnak (próbálnak) javasolni, amit Te eldönthetsz, hogy teszed vagy sem.

Ha portyás ennyi szerencse sosem árt, utána egy életre sem fog építeni, ha nem muszáj.
Ha pedig vadász, akkor meg szerencséből sosem elég...

Igen az is igaz, hogy ezt a csapda töltést nem tudja a szövetség javára fordítani, de ezt már eddig is Tudtuk (Landragor meg a másik, manók és a többi) ott is tölteni kellett. Én is jobban örültem volna, ha ez 23,5 K LÉ, ami 70 ezer kúttöltés a lélekkútba megy, de nem lehetett ez van. Bele kell törődni, és tovább lépni.
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 7.20
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1694. hozzászólás - 2011.02.16. 12:16:20 (Válasz Yuurei #1693 hozzászólására.)
Ha már van építés szakid, maxos, avagy turbóval az, a kár klasszisokkal enyhébb, valóban.
Az én karimon semmi ilyesmi nincs, tehát ez "szín"LE-ből ment volna.
Persze nem ment.

Igen, eldöntöttem, hogy ezt nem.
De ha nem írjuk le a brutál aránytalanságot, akkor Miklósék a következőre sem fogják tudni, hogy ez nem jó így.

Ez az event így veszett, a következőre viszont hátha jó lesz, tapasztalatnak.

A szerencsét meg már írtam.
Egyik pusztán a szerencsémet fejlesztené, miközben számold ki mennyi szintet lépnél egyetlen tulnövelés nélkül...
Lehet a szerencse bármilyen jó tulajdonság, önmagában édesnulla.
Ha nem így lenne, az építőkarik verhetetlenek lennének.

Túl van kissé misztifikálva.
Igen, szükség van rá.
De ha a többi tulajdonságban brutális eltérések vannak, semmin nem segít, portyában sem.

Ha pedig feltételezel rólam egy portyás karit, ami lép X szintet üresen, erősödés nélkül, de közben nőtt egy raklapnyit a szerencséje, az már utána minden lesz, csak portyás nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1695. hozzászólás - 2011.02.16. 12:28:19
Látod, hogy a Xenó királynő súlyosan sérült, beletöltesz egy gyógyitalt (+1228 életerő), majd használod a gyógyító képességedet is (+2130 életerő). A királynő máris jobban néz ki és újult erővel veti magát a galetkik elleni küzdelembe.
Pontszám: 8.29
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1696. hozzászólás - 2011.02.16. 13:14:20 (Válasz Craslorg #1695 hozzászólására.)
Ez mi/hol/hogy?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1697. hozzászólás - 2011.02.16. 13:31:55 (Válasz Morzkod #1696 hozzászólására.)
Az elmémben Alapvetően ötlet a jövőre, hogy két részre szakadjon a játékosi tábor, mint annó TF-en a toronyháborúban. Garantált, hogy csak az egyik oldal kap valami tápot, a másik oldal hoppon marad. Akár villámháború módon is. Azaz itt is lehetett volna, hogy valaki gyógyítja a Xenókat és mellettük harcol, azaz életben kell tartani őket. Persze a kidolgozása nyilván jóval finomabb kell, hogy legyen. Valamennyire a térképes is külön csatározásokról szól, de ott mégsem egymást gátoljuk, csak teperünk, mint állat a jutalmakért.
Pontszám: 7.95
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1698. hozzászólás - 2011.02.16. 13:50:51 (Válasz Craslorg #1697 hozzászólására.)
EZ is érdekes ötlet.
Egyébként a Darah-féle megnyilvánulással is pont annyira egyetértek, mint Giganticussal, azaz többé-kevésbé. No de már előttem kifejtették (én is), hogy mit, miért, mikortól, hogyan stb. lehetne finomítani, módosítani az eventen ahhoz, hogy kiegyensúlyozottabb, taktikailag érdekesebb, hosszútávon is szavatos és Játékhangulatilag "ülő" cucc legyen ebből a nagyon jó kis alapötletből. ;-)
Pontszám: 7.40
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1699. hozzászólás - 2011.02.16. 14:31:49
Csak egy 5let.
Ha lesz egy újabb kaland akkor lehetne-e olyat tenni bele, hogy a kis karaktereknek más a feladatuk
(pl. terepfelderítés) a közepeseknek megint más (pl. falbontás) és csak a nagyoké legyen a harc.
A jutalom pedig ne előre meghatározott legyen.
Tehát ne olyan, hogy van 5-10 db akármi és ha az illető nem olyan karaktert fejleszt akkor kopp. Bár ennek azért van életszaga.
Hanem válasszon pl. a (direkt erre kidolgozott) relikviákból egyet.
A számítógép kisorsolhat mindenkinek 10-20 db-ot aztán válassz közülük. Ha egy sárkányt legyőztem a barlangjában levő kincsek közül elhozhatom a ránézésre legszebbeket, de ránézésre nem biztos hogy tényleg az lesz a legjobb amit legjobban használni tudok.
Úgyhogy ha csak a képek lesznek ott de nincs alattuk magyarázat azt korrektnek tartanám.
Bár egy mágikus vakolókanál annyira egyértelmű, hogy az építészkarik rögtön lecsapnának rá, és nagy valószínűséggel igazuk lenne.
Igaz ezzel a módszerrel minden kalandhoz új tárgyakat kéne rajzoltatni... szóval ennek is van hátránya.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 5.55
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1700. hozzászólás - 2011.02.16. 16:58:17
Akármi lesz az event vége mindenki jól járt,én személy szerint tuti.Piszok gyorsan el tudtam löni a csp-ket némileg több jött LE-ben ez böven fedezte a löttyöket,sok állatot fogtam be.A harcoló állataim sebzést alig-alig kapva fejlödtek mint a güzü,már csak ezért is megérte bár már kicsit uncsi hogy ennyire látványosan szívósak a kis xenók,kevesebbet verek beléjük mint a nálam 60-70 szintel magasabban levö szörnyikékbe.Ne húzzátok már az idöt ide azokat a jutalmakat.....

Azt meg nem értem minek kellett ezekkel a lassításokkal bevárni azokat akik nem tüsténkedtek az elején.Mindenkinek adott olvasni a fórumot,aki az event közepén értesül a szövetségi társai beszélgetéseiböl és akkor kezd kapkodni az megérdemli hogy kisebb jutalmat kapjon.Miért kell mindenkit hagyni felzárkózni jutalomban a többiekhez?Ahogy elindult az event jó kis tempó volt,túl nagy féket vágtatok be kedves JV-k.
Pontszám: 4.89
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!