Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3221. hozzászólás - 2014.02.26. 12:21:56 (Válasz Kwisatz #3220 hozzászólására.)
Idézet: Kwisatz - 2014.02.26. 11:30:55
Ezzel vitatkoznék. A védelmet egyáltalán nem felesleges húzni, de csak akkor van értelme, ha X-szel magasabb, mint a téged ütő karakterek támadása. Vagyis csak úgy a levegőbe felesleges húzni valóban, de ha kiszámolod meddig kell, akkor jól jársz, akár a bajnokin is.


Nem tisztem Birkat vedeni, de szerintem arra gondolt, abbol az eroforrasbol amibol ezt el tudod erni, nagyobb elonyt szerezhetsz mas tulajdonsagok / szakertelmek fejlesztesevel. Legalabbis ha pusztan a PvP eredmenyesseget nezzuk, mert ha a sebzodes is szempontta valik, akkor valtozhat a leanyzo fekvese.

Erdekes megfigyelni, hogy Birka ezen hozzaallasabol hogyan kovetkezett, hogy a jatek bizonyos reszeben a szerzett elony pont ezert a magas sebzodeshez koteto.
Pontszám: 7.11
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3222. hozzászólás - 2014.02.26. 12:27:02
Ez azért tetszett az event-ben. " Te nyerted a csatát,jutalmad 0 lélekenergia és 0 TP."
Plusz még foglyul ejtettem egy kóborló állatot (ragálylovag),plusz találtam 6 sisakszilánkot. De ez mellékes.
Gyorsan mindjárt hozzá is tenném,hogy nem 0 LE-vel támadtam az aktuális xenókirálynőt.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.79
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3223. hozzászólás - 2014.02.26. 13:08:37 (Válasz Sandman010 #3222 hozzászólására.)
Állatot fogtál be, ez történt. Vadászat közben sem kapsz TP-t ha elfogsz.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.22
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3224. hozzászólás - 2014.02.26. 13:09:05 (Válasz Sandman010 #3222 hozzászólására.)
Elfogásnál nem kapsz le-t és tp-t. Ez vadászatnál is így van. Ha be van kapcsolva az autosajt, akkor a sajtolásért kapsz lét.
Pontszám: 7.24
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3225. hozzászólás - 2014.02.26. 13:09:59
Aha,értem. Köszike.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 4.07
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3226. hozzászólás - 2014.02.26. 14:09:57 (Válasz Kocos #3221 hozzászólására.)
ez sem feltétlenül igaz, mivel a magas védelemmel már rögtön negálod a másik krit ütés szakértelmét és magas erejét (kvázi bukta ellened az oda tolt LE-t)
de abban egyetértünk, hogy összetett a dolog, nem lehet egyetlen jó megoldás, mivel minden karakter mást-mást fejleszt
Pontszám: 6.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3227. hozzászólás - 2014.02.26. 15:12:12 (Válasz Kwisatz #3226 hozzászólására.)
Idézet: Kwisatz - 2014.02.26. 14:09:57
ez sem feltétlenül igaz, mivel a magas védelemmel már rögtön negálod a másik krit ütés szakértelmét és magas erejét (kvázi bukta ellened az oda tolt LE-t)
de abban egyetértünk, hogy összetett a dolog, nem lehet egyetlen jó megoldás, mivel minden karakter mást-mást fejleszt


En nem azt irtam, hogy ez igaz, hanem azt, hogy Birka igy iteli meg.
Pontszám: 6.41
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3228. hozzászólás - 2014.02.26. 17:42:19 (Válasz Kocos #3221 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2014.02.26. 12:21:56
Erdekes megfigyelni, hogy Birka ezen hozzaallasabol hogyan kovetkezett, hogy a jatek bizonyos reszeben a szerzett elony pont ezert a magas sebzodeshez koteto.


Hol mondtam/mondta valaki, hogy előny, ha valaki sokat sebződik? (Amennyiben a visszacsatolásra gondolsz esetlegesen, úgy én világ életemben azt hangoztattam, hogy nem lehet jó PvP taktika az, hogy szarrávereted magad amikor egy portya eredményét az okozott sebzések aránya dönti el...)

Kwis, ha pusztán a támadás vs védelem relációt nézzük, akkor nézd meg magad (PvP öltözetben.) milyen bónuszokat kapsz tárgyakból és érteni fogod mire gondolok.
Az én esetemben ez +203 támadás +218 védelem +260 IQ és ehhez jön ugye +106 támadás még karakter szintből. Azaz 146-al magasabb alap védelem kellene, mint alap támadás, hogy saját magamat "optimálisan" védjem "manó" ellenfél esetén. Innentől fennáll az a szitu, hogy 146 tulnyival olcsóbb húzni +1-et a támadáson, mint a védelmen, ha "optimalizálnék" védelemre...

Ez párszor már elemezgettem és alapvetően abból adódik, hogy az ékszereim adják a maguk "mellékes" 85 támadását miközben adják a 85 IQ-t amiért kiválasztottam őket. A maradék 60 különbözetet ráfogtam arra, hogy alapvetően IQ-s cuccokat vettem fel, melyek kevesebb védelmet adnak ugye.

A védelem vs kritikus reláció kapcsán teljesen igazat adok neked, csak én ezt az IQ-nál alkalmazom 839+260-as IQ-val 106. szinten 0-ás krit varim van és egyszerűen nem érdekel hányas a taumaturgiám (azon is spórolok).

Így öszességében a krit varin és taumaturgián spórolt LÉ-t be tudtam forgatni IQ-ba és támadásba. Ennek hatására nem fogod tudni érdemben kivédeni védelemből a sebzés hátrányod, különösen, ha beszalad még spellből pár -védelem is ugye...

Szerintem amíg nem lesznek olyan új ékszerek/fókuszok, melyek kombója támadás+védelemben drasztikusan ellensúlyozni tuda a támadás+IQ kombós jelenlegi setteket, addig sajnos a "tank" módszer nem lesz sajnos játszható alternatíva PvP-ben. Ennek következménye, hogy az emberek ezt felismerve nem húzzák a védelmet "érdemi" mértékben, és a játék PvE elemeiben orbitális sebződéseket zsebelnek be...
A hozzászólást Birka módosította 2014.02.26. 17:44:21-kor
Pontszám: 5.66
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3229. hozzászólás - 2014.02.26. 17:55:01
Jól látom, hogy nem látom az előző xenós jutalmakat? Még pár napig működniük kellett volna (február 31-ig )
Pontszám: 7.79
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3230. hozzászólás - 2014.02.26. 18:05:36 (Válasz Yaksee #3229 hozzászólására.)
Pár napja átíródott a jutalmak lejárati ideje 24-re, és el is tűnt 24-én napközben.

Birka: eleinte cáfolni akartam a ne húzz védekezést elméleted, de így levezetve, hogy taun és kritvarin spórolsz, meg lehet érteni ezt is. Bár részemről ettől még mindig a védekezés pártján maradtam, jó dolog keveset sebződni eventek, kalandok, térkapu stb. alatt. Bajnokit már nyertem eleget, ha nem full optimális a kari, legyen, legalább kényelmes a játék.

Bár persze át lehet esni a ló túloldalára is, ha túlvédekezed magad, akkor te sem fogod eltalálni a pl. xenót, ami küldik miatt kifejezetten xopás. Persze rá lehet öltözni, de jobb ha nem ehhez kell igazítani az event-térkapu-kaland öltözetet (inkább fordítva!). Szóval tényleg nem árt számolni, hogy mi az, amire te betalálsz, de téged nem nagyon ütnek még.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.22
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3231. hozzászólás - 2014.02.26. 18:27:04 (Válasz Birka #3228 hozzászólására.)
Kwis, ha pusztán a támadás vs védelem relációt nézzük, akkor nézd meg magad (PvP öltözetben.) milyen bónuszokat kapsz tárgyakból és érteni fogod mire gondolok.

Ez is csak taktika kérdése, nekem +231 támadás, +367 védekezés, +86 IQ a PvP öltözetem bónusza. 100ból 99x nem érzem problémának, hogy 10-12(15)K sebzéshátrányból indítom a csatát ha keményebb ellenfelem van, ez pedig bőven a 10%-os random vari-betalálási határon belül is van, tehát pláne nem lenne értelme IQ-t húzni. Ha szigorúan pvp-ről beszélünk.
Nem állítom, hogy ez a magasabb szinteken is feltétlen jó taktika lesz, ha nem, max váltás lesz.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.22
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3232. hozzászólás - 2014.02.26. 20:14:25 (Válasz Offsboy #3231 hozzászólására.)
Offs, A +231 támadáshoz add hozzá a karakter szintjét, és ennél 40-el nagyobb védelem kellene. Azaz ha ezen bonuszaid 96. szint felett vannak meg, akkor neked is drágább húzni a védelmet full non iq öltözetben, mint a támadást

Most kaptam az ívet Skypeon, hogy ne +40-re, hanem azonosra számoljak Azaz ha 136. szint felett vagy, akkor full IQ mentes öltözet ellenére a védelmed fejlesztése drágább mint a hozzá kellő támadásé...
A hozzászólást Birka módosította 2014.02.26. 20:23:08-kor
Pontszám: 5.66
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3233. hozzászólás - 2014.02.26. 21:01:25 (Válasz Birka #3232 hozzászólására.)
Azért magasabb szinten már vannak olyan ékszerek, amivel elég jó kombináció hozható ki.

Szerintem megéri a védelmet növelni. Amíg kevesen teszik, addig a többség nem fog csak miattunk extrán támadást növelni, könnyebben elfogadják, hogy a sok célpont közül egyet nem találnak el.
Hiba csak azt nézni, hogy minek mennyibe kerül a fejlesztése, melyik drágább, melyik olcsóbb. Sokkal többet számít az, hogy az adott előnyömet mennyi LE-ből tudom folyamatosan fenntartani. A karakterek védelme általában annyira alacsony, hogy egy egyszeri komolyabb védelem növelés után lazán fenntartható, hogy az ellenfél ne találja el a karaktert. Persze ez csak addig igaz, amíg nem válik tömegessé a védelem növelése.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.35
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3234. hozzászólás - 2014.02.26. 22:58:42 (Válasz Ariel #3233 hozzászólására.)
Így igaz. A környezeted határozza meg hogy érdemes-e fejleszteni pvp szempontjából.

Birka: a leírtak csak a bónuszokról szóltak, az alap védelmem a bónuszok mellett is JÓVAL magasabb mint az alap támadásom. Rá van számolva a +40, de még a +100 is Tudom nem optimális, de legalább nem kell figyelni hogy ki mit fejlesztett és gyorsan utánafejleszteni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.22
kedvencOrdasfarkasFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3235. hozzászólás - 2014.02.28. 13:14:24
Szerintetek mi a gond a karakteremmel? Csak ötöt tudok ütni a xenón, az életerejéből meg azt látom, hogy a többiek rendesen csépelik, pedig nem sok nálam erősebb karakter van a csoportban.
Pontszám: 8.36
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3236. hozzászólás - 2014.02.28. 13:18:37 (Válasz Ordasfarkas #3235 hozzászólására.)
Pont ez a gond. Ha túl erős vagy, akkor a xenó csata is sokat fog rajtad sebezni. Öltözz védekezésre, minimális erő és támadásbónuszod legyen, varázslatnak vakító fény. Így próbáld.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.21
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3237. hozzászólás - 2014.02.28. 21:47:30
Tegnap klikkelgettem.

Építések: 45120

Ezzel TOP egy lettem építésben (egyelőre).

15%-ot raktam a csapdába, amivel átvette a vezetést a 75-ös kategória.

Az építésem kb 30 millával nőtt a szerencsém pedig 51-el lett nagyobb.

Kb két órába került ez a művelet 25 megás net mellett, úgy, hogy új lapot nyitogattam meg folyamatosan. Ez 957 oldal volt, ami legalább 2000 kattintással járt.

Következtetés

- Mire vége az eventnek lehet egeret kell cseréljek. :s
- Gyér a top listás jutalom ennyi kattintással nézve.
- Mi a túróért nem lehet LANDI-s felfogásban építeni a csapdát. Minimum lé -> NO LIMIT felső határral. ,ha 1600 építés a célom akkor betolok egyből annyi lét ami kell, ha a top akkor teljes erőből dolgozom rajta.


Nekem spec szerencsét kellett fejlesztenem, de ez szívás volt. Azt ki se akarom számolni mennyi időbe telt volna, ha egyesével töltögetek, amíg az oldal frissül. Mert ugyebár az a biztos. Így az is lehet pár töltés a kukába ment, mint pl sok kattos tul vagy szaki fejlesztés esetén.
Pontszám: 7.96
kedvencOrdasfarkasFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3238. hozzászólás - 2014.02.28. 22:41:24 (Válasz Offsboy #3236 hozzászólására.)
Köszönöm a választ, de sajnos csak egy ruhám van, ilyenre nem költök. Akkor marad a kínlódás, vagy - ha nem megy a 400 - akkor hagyom a csudába.
Pontszám: 8.36
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3239. hozzászólás - 2014.03.01. 07:41:46 (Válasz Ordasfarkas #3238 hozzászólására.)
Pedig megéri, később úgyis lesz több öltözeted, az az egyszeri kis LE költség megéri befektetésnek.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.21
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
3240. hozzászólás - 2014.03.01. 07:46:46 (Válasz Fecsu123 #3237 hozzászólására.)
Teljesen igazad van, ugyanerre gondoltam én is mikor betoltam 60K építést. Amennyiben így marad, a megoldás a problémára: csinálsz neki egy gyorsgombot vagy egy parancsikont a könyvjelző eszköztáron, és odaülteted az asszonyt, hogy kattingasson neked amíg lemész neki egy sütiért a pékségbe. win-win
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.21
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!