Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
81. hozzászólás - 2011.01.08. 08:42:40
A korlátozott visszaválthatósnál jobb a kettő darab nem visszaválthatós.

A fertőzés csökkentés nagyon jó 5let.
V3-Shifu
Pontszám: 5.08
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
82. hozzászólás - 2011.01.08. 10:20:15
100 LE/TP azért elég kevéske, ilyet V3-n is lehet produkálni...


Dávid a 100LE/TP egy minimum tétel 30 . szinten. Ez alatt nem éri meg támadni. ,ha lefele ütök akkor 600 LE/6TP jön,ha nincs a delikvensnél semmi, ha viszont felfele akkor kb 800LE/18TP érted.. (kerekítgettem LE szívással és bónuszokkal több)

A rablásokat nem adtam hozzá ez ismétlem csak a minimum. Most karácsonykor rabolgattam 1500-2000 LE/TP aránnyal ez jobban hangzik?

Te nyerted a csatát, jutalmad 28349 lélekenergia és 18 TP
Te nyerted a csatát, jutalmad 10404 lélekenergia és 6 TP
Pontszám: 5.44
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
83. hozzászólás - 2011.01.08. 10:31:14
én is szívesen látnám a féléves aubérletet, persze csak azoknak, akik nem tudták kiütni landragórból. én akkor még szöztem v2n
Pontszám: 6.73
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
84. hozzászólás - 2011.01.08. 10:38:26 (Válasz Tseby'dr akula #80 hozzászólására.)
A lady banya medálja besegített, de így is fél óra/ állat beidomítás lett... {50+50+15}

Fecsu123!

A 100 LE/TP még 10-es szinten is egy nagyon minimum tétel...

Mostanában 500-1000 LE/ TP átlagot hozok, igaz csak napi 2-4 farmtól fele akkora szinten mint, Te vagy.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.01.08. 10:39:06-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 2.08
kedvelt tagAveoFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
85. hozzászólás - 2011.01.08. 11:13:47 (Válasz Ricskosz #83 hozzászólására.)
Mint ha én írtam volna a hsz-t! Sajna én is a szö-zés miatt nem tudtam nagyon csapkodni.
Pontszám: 5.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
86. hozzászólás - 2011.01.08. 11:26:57
korrekt de kicsit vicces(számomra) hogy pont a "fun" kategória adja a legtöbb tápot(1%sajt)


Mivel kimaradt, hogy ne csak a beájulások száma számítson, hanem a beájult blökik szintje is...

Ha valakinek se EH-ja se Vf-je nincs és PP-böl csatázik kap Tp-t?


Csak az kap TP-t aki EH-s...

HA valaki EH-s, kimaxolt minden EH-t segítő AF képességet, ráadásul szinte csak portya LE növelő tárgyakban portyázik, az ezekért megkapja a többlet LÉ-t vagy ugyan annyit kap, mint aki nem él ezekkel a lehetőségekkel?


Mint vadászatnál, ahol lefut az 1 vadászatnyi modul, úgy itt is lefut majd az 1 EH-nyi modul. Ez a tegnapi bejelentés lényege, így semmilyen hátrány nem éri LÉ/TP/esszencia/elfogás/sajtolás/láthatatlanság/kiégett őskő fronton egyik bandát sem...

Lehet lájkolni vagy lehúzni,de ehhez tartom magam,hogy pókként nem éri meg a cécót, ha ez lenne a végső verziója.


Az eventen éppen ezért ELŐRE megmutatja Miklós mi a nyeremény, te eldöntheted, hogy akarsz-e részt venni benne! A részvétel nem kötelező, ugyan úgy mint a PÓK taktika sem

ki tudja használni 10-12 szinten át


Ezt meg nem értem. Tök mindegy hogy pók, vf vagy eh-s a karakter! Azonos idő alatt azonos mennyiségű pp és csp-t kap (inspirátorosok hagyjanak most békén ), így a tárgy mindenkinek azonos bónuszt ad. Ezzel szemben ha 2db nem eltűnő van, akkor pont igazságtalan az, hogy akinek megvan már a top epik ékszere, annak örökre "beleragad" a fókusz azokkal szemben akik esetleg 3-4 epik váltásnyira vannak ettől a fókusztól...

jobb ha 2 db cuccot kapunk, mint fél éves tüneményt, ami végül eltűnik.


Természetes, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze

én is szívesen látnám a féléves aubérletet


És akkor hogy oldod meg, hogy 4 szintje legyen a nyereménynek?
Pontszám: 5.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
87. hozzászólás - 2011.01.08. 11:29:41
Jelen állapotában az event így néz ki:

Csaták:
Minden 48 tevékenység után kapok 3 pp és 3 csp-t, 1 gyógy és manaital is ráadásnak. És a végén még extra jutalomként fél éves bónuszt valamire.
-1 csp-ért lefut a vadász modul, megkapok MINDENT mint normál vadászatnál! Nem kell kivárni a vadászati időt, fejlődik a blökim, cserébe bedobok némi ép-t és vp-t, valamint 15% felett kell elköltenem a csp-m ugye.
-1 pp-ért napok egy csatát, blöki fejlődést, ezért adok vp és ép-t. Se LÉ se TP, azaz szarabb mint a barátságos portya, ha azt nem nézem, hogy a pp-ket csp-re lehet vele konvertálni, amit viszont nem tud a barátságos portya! Amennyiben EH-s vagyok, úgy még szopok is, mert nem a -3 szintes optimumra ütöttem, hanem azonos szintre, így megtömöm magam TP-vel (Erre mondta Miklós, hogy akinek büdös, az eventezzen csak csp-ből...)

-Mindenki "manó" modullal generált Xenó-t öl, így saját magához van generálva az ellenfele. Hirtelen nincs gond az epik szintjével és a szinttávokkal Gondolom ha lehal a kategória királynő, akkor onnantól +10 szinttel generálja majd a manókat, majd +20 stbstbstb...

Ismételhető küldetések kapcsán:
Event idejére berakhatunk olyan átmeneti ism. küldit, hogy győzz X-szer PP-ért, ill. győzz X-szer CSP-ért a xenó királynő ellen, vagy akár a kritikus küldik teljesülhetnének ezen az epiken is

Építés:
Manakonsolhatok/építkezhetek egy második nyereményért, ahol a befektetett lét SEHOGY nem kapom vissza, csak a nyereményt. Kvázi léért veszek egy nyereményt az event során. Ezt mindenki kiszámolhatja magának, hogy megér-e neki az a jutalom annyi lét... Előrelátható, hogy durva rinya lesz azok részéről, akik az építés toplistára hajtanak majd, mivel elbasszák a karakterüket! Éppen ezért nem felvetés, hanem kötelező elem kéne hogy legyen az így elköltött LE növelje a szerencsét tétel!

Jutalmak jelen állás alapján: (Egy fajta fókuszod lehet!)
-1 gyűrűkbe rakható féléves „újrahasználható” fókuszkristály: +3, +5, +7, +10% lélekszívás.
-1 nyakláncokba rakható féléves „újrahasználható” fókuszkristály: +3, +5, +7, +10% lélekszívás.
-1 féléves „relikvia” +1 +2 +3 +4% LÉ bónusz ismételhető küldetésekre
-1 féléves „relikvia”: +1 +2 +3 +4% hatásfok AF pontok kapására
-Fertőzésed csökkentése -1 -2 -3 -4%-al
-térkiforditó ital: 3, 6, 9, 12 darab
-lélekgyémánt: szint x 50, szint x 100, szint x 150, szint x 200.

-------------------------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------------

Amit én még módosítanék:

-Díjjaknál a fókuszok helyett:
1 ékszerekbe rakható féléves „újrahasználható” fókuszkristály: +3, +5, +7, +9% lélekszívás.
1 ékszerekbe rakható féléves „újrahasználható” fókuszkristály: +2, +3, +4, +5% varázslat lélekszívás.

-EH-sok védelmében a Manó modul alapból -1 szintre generálja a xenót, és ne azonos szintre!

-Építésnél hassanak a szerencse növelést befolyásoló tárgyak

-Beájulásnál ne az esetszámot figyelje, hanem az ájulás számot + beájult blokik szintje/10-et.

-Xenó harcmedál (+10 kivégzés) helyett betenni olyat ami minden világnak használható. (pl +10% sebzés epikus ellenfelekbe)

Összességében frankó kezd lenni a cucc! A csp-t el lehet lőni vadászati idő nélkül, és ha elegen eventezünk, akkor ingyen (mivel minden hátrány ki van küszöbölve) kaphatunk fél éves bónuszokat, amennyiben leverjük a xenó királynőket!
A hozzászólást Birka módosította 2011.01.08. 12:51:21-kor
Pontszám: 6.31
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
88. hozzászólás - 2011.01.08. 11:51:05 (Válasz Birka #87 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.01.08. 11:29:41
-EH-sok védelmében a Manó modul alapból -1 szintre generálja a xenót, és ne azonos szintre!


Csak kérdés, semmi támadó szándék: Ezt azért gondolod, hogy az eh-sok jobb Le/tp arányt hozzanak össze? Értem, hogy még így is messze van attól az optimumtól, amire törekszik, csak azért kérdezem, mert nem látok bele az eh-sok életébe.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
89. hozzászólás - 2011.01.08. 12:01:09 (Válasz Pietrus #88 hozzászólására.)
Nézd az EH-sokat:

Csp-ből dől a vadászati tp (mivel nincs VF!), ami horribilis, pp-ből pedig az azonos szintről kapott tp és le. (Megsúgom neked, hogy ez is horrorisztikus lé/tp arány!)

-Vagy lehessen kikapcsolni az EH-t (Milyen baromság ez már?)
-Vagy ne hasson az EH (Miklós szeretné, ha legalább az EH-soknak a PP nem lenne szimpla kidobás az ablakon...)
-Vagy csökkentsük a TP veszteségüket 50%-al azzal, hogy -1 szintre kapják a manót

Még mielőtt valami okostojás kitalálná a térkifordító italt, V5-ön nincs, valamint Az AF képességek miatt igencsak nehézkes használni nagyon sok embernél. Valamint azt is el lehet felejteni, hogy egy 50-es szakit lefelejtsen valaki az event kedvéért, majd fejlessze vissza...
Pontszám: 4.88
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
90. hozzászólás - 2011.01.08. 12:34:38
Engem is ez az EH kérdés izgat. Most sajnos a szintemen elég kevés az ellenfél, de sok gép előtt eltöltött órával lassan el tudom költeni a napi 30-50 PP-t, úgy ahogy nekem optimális. (azaz minden EH-s képesség, AF maxra nyomva, csak portya LÉ növelő tárgyakban portyázva). Ha ettől rosszabb LE/TP arányt kapok a Xenó csatákra, akkor nekem nem éri meg a PP-t ide nyomni.
CSP-ből ugye alapban több TP-t kapok a VF hiánya miatt. Így komoly hátrányban leszek azokkal szemben akik a PP-t amúgy sem igazán használják el, és most az event alatt TÁP-ra fordíthatják.

Bízom benne, hogy az EH-t komolyan figyelembe veszitek a tervezésnél, mert nem lenne jó a szopóágon lenni vele. (nem kérünk extra tápot, csak ne szívjunk már vele)

Fókuszkristály jutalom: Mindenképpen amellett vagyok, hogy maradandó legyen! Azért ha nem visszaváltható, azt az ember a szintlépéseknek köszönhetően előbb-utóbb úgyis kinövi. De legalább megvan a választási lehetőségem, hogy én döntöm el, meddig éri meg nekem még használni az ékszert, amibe beletettem.
(pl egy ilyennel turbózott vámpírfókuszt nem biztos, hogy lecserél a játékos egy jobb lélekszívós láncra, így máris választhat helyette majd mást az entitás kincséből)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.61
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
91. hozzászólás - 2011.01.08. 12:46:10 (Válasz Tiha #90 hozzászólására.)
Tiha, semmit nem kell tenned a fókuszért az új elképzelés alapján! Sőt bizonyos rétegek lehet átválthatnak 30pp-re miatta, ami még több küldetést eredményezhet pl.

Ezek után azért sírni, mert kaptunk tápot, és az nem maradandó? Nem beszélve róla, hogy aki egy maradandó követ beletesz a szürkébe, az sose akarja majd lecserélni, míg aki 30, szinten szerzi meg az 50 szinten keresztül csak nézegetheti, ha nem akarja magát beszivatni

IGAZAD VAN a korlátlan idejű nem visszaváltható fókusz bazi erős, és sokkal táposabb mint egy újrahasználható fix idejű, de sokkal igazságtalanabb is, és az eventből esetlegesen kimaradókkal szemben sokkal permanensebb előnyt ad!
Pontszám: 5.38
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
92. hozzászólás - 2011.01.08. 13:09:14 (Válasz Birka #91 hozzászólására.)
Üdv!

Szerintem egyrészt elfelejtetted hogy kettő darab nem visszaváltható volt tervben, így nem kell rajta ülni. Az egyiket beteszed abba ami neked tetszik, a másikkal várhatsz.

Másrészt szerintem ha gyűrűbe tehetőt választasz, akkor te is a szürkébe rakod, még ha cserélhető is.
Egyik sem táposabb mint a másik, mindkettő (visszaváltható vagy nem visszaváltható) ugyanakkora bónuszt ad.

Annyi a különbség a két vélemény között hogy egyik esetben újra meg kelljen harcolni ugyanazért fél évente, a másikban a következő eseményen lehet "másra menni".
A többi eseményen is vannak maradandó bónuszok, olyanok amik lényegében azonban csak egy adott időre adnak pluszt, mert a következőn más is megszerezheti ha lemaradt róla. Ez is ilyen.

Nem mintha nem lenne létjogosultsága olyan eseménynek amin nincsenek maradandó bónuszok, amin mindenért időnként újra meg kell harcolni.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2011.01.08. 13:13:14-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 5.85
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
93. hozzászólás - 2011.01.08. 13:18:43 (Válasz Let. #92 hozzászólására.)
Még egyszer visszaolvasva látom hogy a te javaslatod alapján mindenkinél legfeljebb egy, bármibe betehető fókuszkristály lehetne, az eredeti verzió alapján pedig lehet gyűrűbe is és nyakláncba is külön-külön tenni. Így már egyértelműen erősebb a nem visszaváltható.
Ha valaki +20% bónuszt gyűjt össze egy esemény alatt (mivel ha jól értettem lehet egyet építésért, egyet harcért választani) akkor valóban csak a tápolásról szól a dolog.

Mindenki ezt a kettőt választaná nagy valószínűséggel, azaz valódi választás nincs.

A többi javaslatoddal egyébként egyetértek.
A hozzászólást Let. módosította 2011.01.08. 13:23:07-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 6.08
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
94. hozzászólás - 2011.01.08. 14:17:54 (Válasz Let. #93 hozzászólására.)
Nem értettétek meg az eredetit.
EGYETLEN típusú fókuszt választhatunk, VAGY gyűrűbe való 2db fókuszt, VAGY nyakláncba való 2db fókuszt.
трамвай-инженер
Pontszám: 4.43
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
95. hozzászólás - 2011.01.08. 14:36:51
"ha PP-ből támadsz és győzöl, ÉS van EH-d, akkor az EH-nak megfelelő LE-t és TP-t kapsz, mintha egy 0-10-zel alacsonyabb szintű karit ütöttél volna"

Ez nem hangzik valami jól, nem lehetne akkor már az, hogy mindig "10-zel alacsonyabbra üssünk"??
Mert én úgy tudom, hogy az eh-val a lefelé támadásnál jön ki a legjobb le/tp arány.
Pontszám: 4.54
népszerűTybee00Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
96. hozzászólás - 2011.01.08. 15:01:39
Azért ne legyetek már elszállva magatoktól. Az event lényege nem az hogy még jobban járjál mint ha bele sem mentél volna és még jutalmat is kapsz. Vállalni kell a kompromisszumot: egy kicsit kevésbé fejlődök de kapok valamit.
Abszurd tiszta unalmas lenne a játék ha mindig mindenki jól járna. PONT
Pontszám: 6.50
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
97. hozzászólás - 2011.01.08. 15:27:14
Let:

Annyi a különbség a két vélemény között hogy egyik esetben újra meg kelljen harcolni ugyanazért fél évente, a másikban a következő eseményen lehet "másra menni".
A többi eseményen is vannak maradandó bónuszok, olyanok amik lényegében azonban csak egy adott időre adnak pluszt, mert a következőn más is megszerezheti ha lemaradt róla. Ez is ilyen.



Ezzel egyet értek miért ne lehetne maradandó mint a térképnél és ha valaki nem tudja a legjobbat megszerezni akkor a következő eseményen jobban megnyomja és a feljavítja a régit valamint,ha nem tudta addig szürkébe rakni akkor a következőn megszerzi újra és berakja ahova akarja Vagy éppen mást szerez meg.
A következőre amúgy is okosabb lesz mindenki és lehet javítani a jutalmakon vagy módosítani, bővíteni.

Persze megmaradhat a varázs azzal,hogy mindig újra meg újra meg kell érte küzdeni,de sztem itt általánosságban a karakter spécizésén dolgozik mindenki és mindig jól jön a különböző tárgyak relikek által nyújtott bónusz. Senki nem szereti,ha elveszik tőle azt amiért "megdolgozott"


Azért ne legyetek már elszállva magatoktól. Az event lényege nem az hogy még jobban járjál mint ha bele sem mentél volna és még jutalmat is kapsz. Vállalni kell a kompromisszumot: egy kicsit kevésbé fejlődök de kapok valamit.
Abszurd tiszta unalmas lenne a játék ha mindig mindenki jól járna. PONT


..és igen ebben is van igazság. ,ha már kapunk valamit akkot azért be is kell fektetni Én meg is teszem,de mint írtam nem szeretem és gondolom más sem,ha a végén mégis visszaveszik :S
Pontszám: 6.61
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
98. hozzászólás - 2011.01.08. 15:48:10
Nem jobban akarok járni, hanem nem akarok rosszul járni...Még úgy is ha "10 szinttel lejjebb ütünk" az eventben, az még mindig egy fix összeg, ellenben azzal amikor az ember portyázik, mert akkor nem csak az eh-val elhozható minimumot szerzel meg, hanem vannak sikeres portyák is, amikor többet rabol az ember...

"Azért ne legyetek már elszállva magatoktól. Az event lényege nem az hogy még jobban járjál mint ha bele sem mentél volna és még jutalmat is kapsz. Vállalni kell a kompromisszumot: egy kicsit kevésbé fejlődök de kapok valamit.
Abszurd tiszta unalmas lenne a játék ha mindig mindenki jól járna. PONT"

Figyelj egy Vf-es az eventben ugyanazt kapja, mintha vadászna amikor csp-ből harcol, méghozzá várakozási idő nélkül, míg az Eh-s nem, mert mindig lefelé támad kivéve ha egy jól bevált farm karakterre megy.Én legalábbis így szoktam.Egy Vf-est nem ér hátrány mert ő az eventben ugyanazt kapja, de az eh-s nem...


Mod:kieg.
A hozzászólást Mantra módosította 2011.01.08. 15:54:52-kor
Pontszám: 5.02
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
99. hozzászólás - 2011.01.08. 16:08:51
Vicces az, hogy eddig arról ment a szajkózás, hogy szegény VF-esekkel hogy ki van babrálva, most arról, hogy bezzeg a VF-esek

A farmra járós pp költést képtelenség modellezni A szomorú az, hogy Miklós "kedvezni" akar az EH-soknak azzal, hogy a PP-ért jár valami az EH-soknak, míg ez pont hogy büntetés

A VF-es ellőheti a PP-it 0 TP-ért, és kritezhet a küldiben, vagy az ideiglenes küldiket csinálhatja 0 TP-ért, az EH-s nyeli a rossz LÉ/TP arányt, és ha csak hozzá mer nyúlni a csp-ihez, máris tönkrevágja magát a rengeteg TP-vel... Ennél már az is jobb, ha az EH-s se kap semmit a PP-ért
Pontszám: 5.40
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
100. hozzászólás - 2011.01.08. 16:37:45 (Válasz Birka #68 hozzászólására.)
fertőzés csökkenés (1, 2, 3, 4%)

Esetleg noveles nem johetne szoba??
Pontszám: 7.49
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!