Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
201. hozzászólás - 2011.01.12. 23:14:14 (Válasz Miklós #198 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.01.12. 21:48:00
A plusz 10 kivégzés tényleg nem lesz jó a V5 miatt. Várunk továbbra is értelmes javaslatokat ami pariban van a másik 2 dijjal.


+1 epikus specializáció
+ sebzés epikus lénybe (mértékét úgyis belővítek)
+ 2 hordagyűlölet
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.51
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
202. hozzászólás - 2011.01.13. 03:41:27
Kedves Let

,hogy legyen meg a vita..


Egy kérdésem lenne, megvalósul a felvetett gondolat hogy el lehet veszteni a háborút (esetleges hátránnyal)? Ezzel szerintem még jobban össze lehetne fogni a közösséget.


Nem tudtam elaludni így "ráértem" hajnali 3 kor erre .

"Elveszíteni a háborút": Ez érdekes gondolat csak ezzel az a gondom,hogy alacsony szinten nagyon kihalt a szerver. Az alsó bajnoki kategóriákat olyanok nyerték meg akiknek normál esetben esélyük sem lett volna. Jelenleg a portyázási hatásköröm 26.-36. szint. Pókként pontosan tudom (a toplistát fejből tudom ami rám vonatkozik,mivel abból "élek"),hogy ki az aktív és ki az inaktív. Aktívnak nevezem azt aki két három naponta mutat életjelet magáról. Változik valami a toplistán a neve mellett.

Nos ezekből összeszámoltam 10 szintet átölelve (ami lesz az eventnél is az most mindegy honnan nézem 10 szintet néztem és kész) 58 db van a 2-es VILÁGON. Ebből az 58--ból 5 db pók van 10 kiemelkedő vadász 15 olyan vadász aki ügyel az LE jére. Az összes többi építőrabszolga vagy pedig farm. ..és ezek nagyon gyenge karakterek nem megyek bele miért mindenki tudja mit jelent a farm és az építő karakter kifejezés.

,tehát van 30 átlagon felüli játékosunk akikre lehet építeni az eventnél (tudom,hogy az event az átlaghoz lesz kalibrálva,de itt nincs átlag igazán)


Ami hiba a Xenó háborúban így ránézésre és ami miatt ezek a TUDATOSAN fejlesztett karakterek meggondolják,hogy egyáltalán megéri e nekik a cécót:
- a tárgyak, relikviák eddig nem biztos,hogy maradandóak lesznek
- úgy néz ki a VF es aki CSP ből csatázik nem fog kapni TP-t se LE-t a EH s meg fog kapni TP-t és LE-t,ami nagyon rossz TP/LE arány. Ettől az is jobb,ha egyik se kap semmit csak befektet VP-t életerőt és PP-t és inkább nem kap semmit csak a jutalmat a végén.
- lehet nincs jutalom a végén,ha nem győzünk (ez tudom,hogy még csak említve se volt az üzemeltetők részéről,de volt aki írt ilyet ezért még számításba veszem)
- egymásra való rákényszerülés (ami sztem jó),de ha úgy érzi a tudatos karakter,hogy ez neki nem éri meg a dolgot,mert ront a karakterén akkor a mi szintünkön a top karakterek nélkül esélytelen a győzelem,hacsak fentről nem nyúlnak bele és gyengítenek a szörnyön,ha kell.


Ezeket figyelembe véve,ha a végén nincs jutalmazás vagy csökkentett a jutalom vereség esetén akkor az alsóbb szintek győzelmi valószínűsége önállóan nagyon kicsi. Mint írtam sok az inaktív vagy épp úgy érzik páran,hogy nem akarnak részt venni benne stb..

Viszont olyat lehetne csinálni,ha már az izgalomra vágysz,hogy két fajta kategóriába sorolni egyből a társaságot:
pl: "Nyuszi": Normál jutalmakért küzdenek az általuk elért eredmények után megkapják a jutalmat akkor is,ha időn túl (3 hét) győzik le a királynőt.
"zsákbamacska": +20% jutalomért küzdenek,de 3 héten belül le kell győzniük a királynőt,ha ez nem sikerül akkor időn túl is küzdhetnek tovább (a királynő már nem regenerál stb..) ,de -50% a jutalmazásukból az általuk elért jutalmi kategóriákból.

A két kategória a "nyuszi" és a "zsákbamacska" együtt küzd végig,de az egyik fix dologért míg a másik kockáztat. Ezt a játék előtt el kellene dönteni mindenkinek,hogy hol indul.



Kedves Miklós


Várunk továbbra is értelmes javaslatokat ami pariban van a másik 2 dijjal.


Ohh hát ezen ne múljon semmi.

IDEIGLENES (következő eseményig / fél év)
+ Bármibe rakható fókuszkristály:+3, +5, +7, +10% lélekszívás védelem
+ Küldetésekért járó +3, +5, +7, +10% bónusz
+ Közelharci sebzés +1, +2, +3, +4 % (+2,+4,+6,+8%) bónusz A random miatt ezek nehezen észrevehetőek ezért írtam nagyobb %-ot is
+ Varázslat sebzés +1, +2, +3, +4 % (+2,+4,+6,+8%) bónusz A random miatt ezek nehezen észrevehetőek ezért írtam nagyobb %-ot is
+ Szerencse fejlesztése hatékonyabb +1, +2, +3, +4 % (vagy ezek a %-ok felezve)

MARADANDÓ
+ Erő +1, +2, +3, +4 (+2,+4,+6,+8)
+ Támadás +1, +2, +3, +4 (+2,+4,+6,+8) és így tovább védekezés stb..

Direkt csináltam két kategóriát ideiglenest és maradandót,mert nagyon úgy fest,hogy már el van döntve (nagyon nehezen meggyőzhető a tartósság), hogy a tárgyak fél évre szólnak. Én természetesen a maradandó mellett kampányolok,de ha ez nem lehetséges akkor javaslom,hogy mindenképpen legyen egy maradandó és egy ideiglenes kategória. Lehessen dönteni...

Alapból utálom,ha valamiért megdolgozom odaadják és mégse. A végén elveszik azt tőlem. Ezért utálok adózni is. ,de muszáj ezért adózom.

Viszont ez egy játék és legalább itt ne kelljen már "adóznom".



Uff: F.
A hozzászólást Fecsu123 módosította 2011.01.13. 03:44:16-kor
Pontszám: 7.70
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
203. hozzászólás - 2011.01.13. 09:23:18 (Válasz Fecsu123 #202 hozzászólására.)
A küldetésért járó bónusz szerintem irreális, de hogy ne csak fikázzak...

*Állatok fejlesztése {0,5%, 1%, 1,5%, 2%-kal több TP-t kapnak}

* A valóságformázás kitolása {+1, +2, +3, +4 portyával több naponta}

*A fúzió kitolása {+1, +2, +3, +4 csp-vel több naponta vagy -5, -10, -15, -20 másodperccel kevesebb a vadászat ideje}

* A portyázás teljes kihasználása {0,5%, 1%, 1,5% 2%-kal több lélekenergia jár portyázásonként}

* Epikus mester {1%, 2%, 3%, 4%-kal több sebzés az epikusba/entitánsba}
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.01.13. 09:24:19-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 8.83
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
204. hozzászólás - 2011.01.13. 13:07:43 (Válasz Miklós #198 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.01.12. 21:48:00
A plusz 10 kivégzés tényleg nem lesz jó a V5 miatt. Várunk továbbra is értelmes javaslatokat ami pariban van a másik 2 dijjal.


+1 sebzes? (Varazslat es kozelharc, a fegyver illetve a varazslat sebzesehez kell hozzaadni, es utana ervenyesul ra mindenfele modosito.) Ha tul eros akkor csak fegyverre.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.91
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
205. hozzászólás - 2011.01.13. 13:08:28 (Válasz Miklós #198 hozzászólására.)
Nem nyilatkoztal arrol Miklos, hogy megoldjatok-e, hogy epitokariknak is mukodjon az esemeny (epitesi statisztika!).
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.91
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
206. hozzászólás - 2011.01.13. 13:11:14
A kockaztatos javaslat nagyon-nagyon tetszik. Szinte minden jot tartalmaz a bukasi lehetosegbol es a korlatlan ideju esemenybol is! Maximalisan tamogatom.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.91
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
207. hozzászólás - 2011.01.13. 18:32:13
Reakció hiányában megismétlem a két oldallal ezelőtt feltett kérdésem: nem lehetne betenni a fertőzés csökkentés mellé alternatívaként fertőzés növelés jutalmat is?
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 7.01
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
208. hozzászólás - 2011.01.13. 19:26:52
Többünket izgat, hogy mikor van a pontos kezdési időpont?
V3-Shifu
Pontszám: 6.78
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
265 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
209. hozzászólás - 2011.01.13. 23:47:01
Gyarló kérdés, lesznek-e véletlenszerűen található kincsek a lényeknél? Akár olyanok, mint a manóknál, vagy a drakónoknál, akár olyanok, amiket a Télapó szórt szét a zsákjából? Ez is feldobná egy kicsit a részvételi kedvet.

Sokaknak gond a kiégett őskövek megtartása, hogy "gazdaságosan" vehessenek őskövet, mert hiába a házőrző, az állatokat is leverik, utána pedig tucatjával hordják el a köveket az erősebbek, ezért érdekes lenne egy olyan választható batyu véglegesen, amiből nem lehetne kiégett őskövet kilopni, és a mérete 200, 350, 500 lenne, amíg meg nem telik ebbe gyűlnek a kövek.... Ez mégsem közvetlen táp, és a Behónak is jó.

Mézesmadzagként jó lehetne még a csak kódokért, vagy őskőért megkapható relikviák némelyikének időleges birtoklása is pl: Asztrális védőburok, Portyagömb, Időtorzító

Nem lenne megvetendő jutalom az időleges AF szinteket adó relikvia sem pl Hasznos energiák +2, +4, +6 vagy Kompenzáció +1, +2, +3
Pontszám: 9.71
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
210. hozzászólás - 2011.01.14. 00:00:09 (Válasz Gloria #209 hozzászólására.)
Az őskövesből olyat tudnék elképzelni inkább, hogy biztosítást találsz: fél évig a biztosító megtéríti az ellopott kiégett őskövek 25/50/75/100%-át. A kecske is jól lakik, a káposzta is megmarad. De jó ötlet.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.17
kedvencIlosvaiNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
211. hozzászólás - 2011.01.14. 00:08:50 (Válasz Sesshomaru #210 hozzászólására.)
Ha nem 100%-ot térít a "biztosító" akkor még a kövek ugyanúgy elfogynak, mintha nem lenne biztosítás....

Olyan elfogyó állatfelszerelést viszont el tudok képzelni, ami 10, 15, 20 szinttel megemeli egy állat alapszintjét, amire a gazdája ráteszi, és utána eltűnik.
Pontszám: 8
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
212. hozzászólás - 2011.01.14. 06:12:50 (Válasz Gloria #209 hozzászólására.)
A BEHOnak pont nem jó, ha megmaradnak az ősköveid, lévén akkor dupla annyi időnként vásárolsz, mintha elveszítenéd őket. Aki viszont ellopja, elviszi, valószínűleg bőven túl van a határértéken, így ő eddig is duplázta a befizetéseinél az ősköveit, így a tőled ellopott marad tárolásban vagy megy az energiakristályosítóba.

*Ettől természetesen már régi dolog, hogy a fizetős ügyfeleknél be kellene valamilyen módon vezetni a kiégett őskövek védelmét, mert így jelenleg pénzt lopnak a játékostól, amit ő összegyűjtött.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.01.14. 06:14:13-kor
Pontszám: 6.79
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
213. hozzászólás - 2011.01.14. 07:36:51 (Válasz Sesshomaru #210 hozzászólására.)
Az ötleteid alapvetően jók, egyet is értek velük. De. A Hasznos Energiák AF képzettség nem kifejezetten jó időlegesnek, hiszen vele párhuzamosan egy "rendes" szakértelmet is növelned kell, nem önmagában ad valamit mint a Kompenzáció...


Mod.: izé ezt Gloriának szántam válaszul csak...
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2011.01.14. 07:37:45-kor
V1
Pontszám: 7.42
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
214. hozzászólás - 2011.01.14. 10:03:57 (Válasz Gloria #209 hozzászólására.)
Idézet: Gloria - 2011.01.13. 23:47:01
Gyarló kérdés, lesznek-e véletlenszerűen található kincsek a lényeknél? Akár olyanok, mint a manóknál, vagy a drakónoknál, akár olyanok, amiket a Télapó szórt szét a zsákjából? Ez is feldobná egy kicsit a részvételi kedvet.


Benne van az elso posztban, hogy telapos ajandekok lesznek.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.91
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
215. hozzászólás - 2011.01.14. 14:09:15 (Válasz Craslorg #212 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.01.14. 06:12:50
A BEHOnak pont nem jó, ha megmaradnak az ősköveid, lévén akkor dupla annyi időnként vásárolsz, mintha elveszítenéd őket. Aki viszont ellopja, elviszi, valószínűleg bőven túl van a határértéken, így ő eddig is duplázta a befizetéseinél az ősköveit, így a tőled ellopott marad tárolásban vagy megy az energiakristályosítóba.

*Ettől természetesen már régi dolog, hogy a fizetős ügyfeleknél be kellene valamilyen módon vezetni a kiégett őskövek védelmét, mert így jelenleg pénzt lopnak a játékostól, amit ő összegyűjtött.


Cras, van rá "védelem", úgy hívják, hogy lopás szakértelem. Ha bekerülne egy olyan védelem, mint amit Gloria felvázolt, kinyírná a szakit és felejthetnénk le a lopást. Viszont odafönt mindenki portyázik, így pl egy 50-es lopás szakival simán lehet kompenzálni a veszteségeket. Tőlem is lopnak néha köveket a tápos emberkék, viszont összelopom amit kell a többiektől. Vannak olyan napok amikor 50-70 követ összelopok másoktól.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
216. hozzászólás - 2011.01.14. 15:20:40 (Válasz S0laris #215 hozzászólására.)
Persze, a szakit nem szabad kiherélni, amire én gondoltam, hogy támadó bukhat csak, de akkor dupla mennyiséget is. A védekező védve van. Így kockázatosabb támadni, de amikor fentről rommá vernek, akkor nem lopkodják el az összeszedett mennyiséget (vadászat, szintlépés).
Pontszám: 5.95
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
217. hozzászólás - 2011.01.14. 16:48:18 (Válasz Craslorg #216 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.01.14. 15:20:40
Persze, a szakit nem szabad kiherélni, amire én gondoltam, hogy támadó bukhat csak, de akkor dupla mennyiséget is. A védekező védve van. Így kockázatosabb támadni, de amikor fentről rommá vernek, akkor nem lopkodják el az összeszedett mennyiséget (vadászat, szintlépés).


De akkor mi van azokkal, akiket nem nagyon támadnak? Pont a legjobb játékosok szívnak? Nem néz ki rosszul a karakterem, napi max 1-2 támadást kapok, akkor is lényegesen magasabb szintűektől (meg azoktól akikket kirabolnak a pók szövitársaim és jönnek megtorolni az egész szövin lol), akkor én alapozzam a lopást arra az 1-2 emberre?

Ha annyira probléma az ellopott kiégett őskő akkor inkább Sesshomaru ötletére szavaznék, hogy legyen valami kompenzáció.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.24
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
218. hozzászólás - 2011.01.18. 15:46:40
Nagy a csend! Nem lesz ez így jó!
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.33
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
219. hozzászólás - 2011.01.18. 21:58:31
"Síri csend és hullaszag" :S
Pontszám: 6.48
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
220. hozzászólás - 2011.01.18. 22:02:17 (Válasz Fecsu123 #219 hozzászólására.)
Tévedés, ma elindúlt a Szlovák szerver!!!
Pontszám: 5.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!