Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
41. hozzászólás - 2011.01.06. 21:02:08
Miklós!

Legyenek a fókuszkristályok visszaválthatóak, alacsony szintű játékosokra tekintettel, akik még biztosan cserélnek epikkincset!

Azt én sem vágom így este, ellazulva, hogy ha VF-es PP-ből támad, akkor -1PP és 0 LE, 0 TP?
Ha VF-es CSP-vel megy, kap kvízbónuszt, de az spm-nél a turbót hozzászámolja az algoritmus, vagy muszáj arra tenni? Úgy értem elesik-e így a nem 100-as spm-es a turbózott kritikus ütés vagy a kritikus vari lehetőségétől, hogy ne szenvedjen LE veszteséget?
V3-Shifu
Pontszám: 5.80
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
42. hozzászólás - 2011.01.06. 22:29:19
Még egy kérdés.

31. szintűként ugyanazt az epiket fogom ütni, mint a 40. szintűek, akik 9 szint erőforrásaival és legalább ennyi szinttel magasabb cuccokkal erősebbek, tehát sokkal nagyobb esélyük van a győzni adott csatában az epikkel szemben. Utána harcolhatok a 31. szintűként az 40-50. szintűekre méretezett epikkel... Ez így egyenlő feltételeket biztosít a 31. és a 40. szintű játékos számára? Esetleg lehetne kompenzálni az epik sebzését és védelmét a játékosok szintjéhez tartozó 0-1 között szorzókkal? Tehát a 39. szintű kapna ezekre egy pl. 0,95-ös szorzót, a 38. szintű egy 0,9-eset stb.
V3-Shifu
Pontszám: 6.60
fórumozóEdjskizóFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
43. hozzászólás - 2011.01.06. 22:44:45
Üdvözletem.Azt szeretném meg tudni,hogy a V5-re megint lesz valami különbség a megszerezhető tárgyak listájában a VF hiánya miatt?
M.A.G.A.M
Pontszám: 5.50
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
44. hozzászólás - 2011.01.06. 23:30:51
Jó most negatív leszek szokás szerint, de mi értelme ennek az eventnek? Mármint úgy fog lezajlani, mint a manós hogy katt-katt-katt, szarom le hogy ki-kicsoda, rajtam kívül úgyse számít senki alapon.

Arról már nem is szólok semmit hogy VF-degradáló az egész. Ha már event akkor ne számítson semmi. De tényleg semmi... EH, VF, HT, SPM, medál, semmi. Úgy a tiszta.

A jutalom ahogy látom győzelemtől függ, mi van ha egyszer se tudom legyőzni? Vagy nem lesz azért olyan erős? A lélekszívós tárgyak egyértelműen a legjobbak, nekem morál nem kell 200-as meggyőzőhöz, tortát nem is tudom választani fog-e valaki, térkifordító még csak-csak, bár abból is vagy 40, ott is marad a helyén. Lélekgyémánt: 140.000, van. Csak hogy nekem nem éri meg szerintem sok-sok-sok CSPt és PPt +10% lélekszívásra áldozni, holott csak kihívásozok. Nekem van csak ilyen nem normális karakterem ezek szerint hogy semmi nem jó

A toplistás jutalmazás tetszik, a jutalmak is jók, inkább csak dísz jellegűek, de plecsni jár érte
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.33
fórumozóGzotyaFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
45. hozzászólás - 2011.01.07. 00:23:05
Üdv.
Bocs a hüle kérdésért, de v3-mon is megrendezésre kerül az esemény?
Merthogy ott lélekszívás, térkifordító ital és hasonlók vajmi keveset érnek.
Az állatfelszerelés maximum a kezdő játékosoknak jó.
Néhány tortáért veressük eszméletlenre az állatokat?
Ha beleszámolom a 12 győzelmenként kapott kisebb jutalmakat, akkor sem túl vonzó.

szerk.:
"Arról már nem is szólok semmit hogy VF-degradáló az egész. Ha már event akkor ne számítson semmi. De tényleg semmi... EH, VF, HT, SPM, medál, semmi. Úgy a tiszta."

Ezzel egyet kell hogy értsek. Így valóban nem lehetne senkinek egy szava sem. Mindenki egyenlően indulna az eventen.
A hozzászólást Gzotya módosította 2011.01.07. 00:29:06-kor
Pontszám: 4.71
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
46. hozzászólás - 2011.01.07. 01:05:32 (Válasz Gzotya #45 hozzászólására.)
Te játszol egyáltalán V3-on, vagy te is csak messziről magyarázod, hogy szegény kínaiak, egy tál rizsért robotolnak?
трамвай-инженер
Pontszám: 4.22
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
47. hozzászólás - 2011.01.07. 01:06:24 (Válasz LanMaffia #44 hozzászólására.)
Ettől sem leszek népszerűbb:

Ha úgy érzed, neked megvan minden, amit az event adhat, akkor nem kötelező belevágni ám. Biztos vannak, akik csak mókából fogják csinálni.
трамвай-инженер
Pontszám: 6.92
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
48. hozzászólás - 2011.01.07. 02:26:10
Gzotya nekem igenis hasznos V3-on a lélekszívó cumók megléte és a térkifordító ital is.......

Miklós az event tetszik, mint az eddigi összes event, persze látszik hogy még változni fog pár apróság, de ez már megszokott.
A jutalmaknál azért az xeno harcmedál a 10 kivégzésével, ami tényleg V3-on a hajrakenhető kategória köszönöviszonyban sincs a végzet medállal. Végzet medál ugye ad +1 építést ami a szakit max fölé is növeli. xenó harcmedál adhatna +1 kreatívot, persze mondhatják hogy az nagy táp meg minden, de így legalább nagyobb lesz a harc érte. V3-on amúgy is csak a kreatív számít a képletbe bele más semmi.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.98
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
49. hozzászólás - 2011.01.07. 02:26:42 (Válasz Shutruk Nahhunte #47 hozzászólására.)
Minden eventbe beleadtam eddig mindent az utolsó CSP-ig
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.01
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
50. hozzászólás - 2011.01.07. 02:31:09
Igazából minden egyes esemény előtt azt vizionálom befele, h végre lesz valami, ami nem a tápról szól hanem arról h mi itt vagyunk galetkik. Teszem azt egy invázió, ahol nem lesznek egyéni érdekek, mert meg kell védenünk magunkat, s vissza kell verni a támadókat. Iszonymód be tudná színesíteni a játékot a dolog. Ha nem veszel részt lehet vissza kell takarodnunk a hegymélyi barlangok mélyére, s barlangi tehenek Le-jét szívogatnánk napestig (magas káliumtartalma miatt +1 egészég a levadászástól számított 4 órán át.)
Például a fenti inváziógondolat esetén akik aktívan részt vesznek a visszaverésben, azoknak lehetne rangot adományozni attól függően, h mit és mennyit tettek a galetkik fennmaradásáért. Persze ezt is csak úgy h egyre többet kelljen teljesíteni a következő rangért. Tökre beszínesítené a játékot, s a plecsnigyűjtők is örvendezhetnének. Vagy ott vannak az aukciósházas relikek. Meg kell nézni h melyiknek vannak aktív viselői, s pl egy rejtőköpeny gazda belopakodhatna az ellenséges vonalak mögé infoért, vagy egy lélekkatalizátoros relikgazda egy adott ponton továbbillenthetne egy szorult helyzetet, vagy a kőműveskanál, a trollszarv és a többi. Amint ez megvan, akkor nyílna meg egy újabb szint a háborúban. Lenne egy EPIK csata a főerődnél, ahol csak összefogva győzhetnénk. S a végén egy kanyar* nagy bulit csapnánk. Berúgunk mint ökör, énekelünk mint Pákó és vigyorgunk mint Ice-T a médiatörvényen. Annyi de annyi ötletem van, de nem untatlak benneteket tovább.

Megnyugtatásul, nem vagyok hülye, s tudom, h az egyéni érdekek itt nagyon jelen vannak, de könyörgöm, ez valahol egy kanyar* szerepjátékbizbasz. Akkor miért csak a mit kapok van? Hol van a mit adok? Azért mit adok, h élhessek továbbra is. Itt minden szép. Kiváltképp a v3-on.
Miklósék görcsösen próbálnak megfelelni minden tápigénynek, de maga az élet sem ilyen. Jöhet sáskarajzás, balatoni szökőár, földrengés és jajgató anyák szívszorító zokogása közepette vádoljuk a politikát, Istent, a randomot, a sorsot vagy épp KiszelTüncit. Evvan. Nem a táp. Szal maradok vizionált állapotban, s várom a nép haragját jobb alsó pontozgatás formájában.

És bocs a félOFFért, menjen tovább a atkaháborús csevej.

*spanyol jelentését kérem behelyettesíteni
A hozzászólást Ddyy módosította 2011.01.07. 02:39:31-kor
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 9.08
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
51. hozzászólás - 2011.01.07. 02:33:58 (Válasz Ddyy #50 hozzászólására.)
Ment a 10-es
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 7.74
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
52. hozzászólás - 2011.01.07. 02:40:52 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.01.06. 16:29:56

Toplisták: 3 féle toplista lesz. Legtöbb győzelem, legtöbb építés, és egy fun statisztika, legtöbb elájult állat. Minden top listában az első 10-et jelöljük, az esemény végeztével őket jutalmazzuk egy apró ajándékkal. Legtöbb győzelem: Xenó harcmedál (+10 kivégzés) Legtöbb építés: végzet medál, Legtöbb ájult állat: sajtoló medál (+1% LE léleksajtolásért)


Már megint a mazochizmus kerül díjazásra. Ebből a trióból a legtöbbet az állataim leveretése ér. Már látom magam előtt, ahogy a fél játékossereg vadul kezd egyes szintű állatok tömegtermelésébe és régiek lesajtolásába. Először a láthatatlan sajtolásnál, most meg itt. A végzet medál még csak-csak, de a kivégzős medál semmit nem ér.

A többbi jutalom sincs kiegyensúlyozva, de ezt már leírták előttem.
V3: Xarun
Pontszám: 7.01
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
53. hozzászólás - 2011.01.07. 02:49:25 (Válasz Ddyy #50 hozzászólására.)
Üdv D'dy!

Nagyon egyszerűen mondva a kényszert vennéd bele az eseménybe.
Mivel azonban a játék optimalizációs, stratégiai jelleget öltött a legtöbb komolyan játszó játékos feltételezhetően valamennyire értetlenül, némi ellenállással állna a dologhoz. Illetve mivel most is sokan kényszeresnek érzi a napi rutint, kérdéses ez mennyire aratna sikert. Nem mintha nem remélném a legjobbakat.

Egyébként egyértelmű hogy 3 eseménytípust fognak akkor ezentúl pörgetni 2-4 havonta, mint már korábban mondtam egy vegyesfelvágott (pp, csp - térkép), egy aktiválós (csp - Zarki és barátai) és itt van az eredetileg portyásnak szánt harmadik. Ez szerintem a Beholder programozási kereteinek korlátait is belövi valahova, megemlítve hogy per pillanat más játékot is fejlesztenek illetve ezt is javítják.

Nem szeretnék mások nevében beszélni de szerintem a kényszernek lenne értelme, egy rangrendszernek lenne értelme és egyébként is a szerepjátékos, sztorizós dolgoknak van értelme.

Az a véleményem hogy ha nem szórakoztat minket az egész, ha görcsös előnyszerzés megy az a játékra is kihat, de az is lehet hogy a játék maga is megteremtette erre a lehetőséget. Száraz, adatszerű, minimális -szerény véleményem szerint kevesek által olvasott- történettel bír jelenleg, kevés színesítő elemmel.
Már rég mehetne egy 600. szintű NPC minden szerveren aki havonta, hetente oszt véletlenszerűen egy küldetést mindenkinek. Mehetnének a több szövetség által építhető, létrehozható dolgok. Ötletelni szerintem lehetne a dolgon...

Végszónak annyit hogy rettentő izgalmas amit mondasz, egyáltalán nem unalmas. Jó lenne ha színesebb lenne a játék.


Let

Edit: Fáradtság miatti hibák javítása
Edit 2: Detto
A hozzászólást Let. módosította 2011.01.07. 02:55:50-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.79
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
54. hozzászólás - 2011.01.07. 02:52:36
a 10 est én is megadom

Olyan még nem volt, hogy jutalom ne legyen--- a legnagyobb sárkányt is legyőzi valaki...

Jó, hogy kéritek a játékosok véleményét, reméljük hatás is lesz

kialakitani -a játékosok segitségével- és akkor elinditani--- megbecsüljük a minöségi dolgot



birka te meg ne töröld a mondanivalódat!

AUM
Pontszám: 6.68
irritálóKurt WarnerFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
55. hozzászólás - 2011.01.07. 08:39:46 (Válasz Ddyy #50 hozzászólására.)
Hjaj gyermekeim de naívak vagytok! Itt nem a játék élményéről van szó. Azon tanakodnak ,h vajon mivel lehet elérni vagy nagy növekedést vagy bármit ,h végre mindenki lépje a szinteket és újra meg újra őskövekkel tele aggatott rucit vagy kavicsokat vegyünk ismét Az összes event és minden erről szól
Pontszám: 4.50
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
56. hozzászólás - 2011.01.07. 08:58:01 (Válasz Kurt Warner #55 hozzászólására.)
Tudjuk. De most nincs sok miért fizess.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 6.71
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
57. hozzászólás - 2011.01.07. 10:42:31 (Válasz Kurt Warner #55 hozzászólására.)
Igazából én nem nagyon értem a 'VF-esekkel kiszúrás' című dolgot.

A VF-esek eddig sem kaptak fix LE-t a portyából, csak TP-t. Simán el tudják költeni azt a PP-t portyára ezután is (küldik, pókkodás), és CSP-ből csinálni az eventet.

Az EH-sok kapnak LE-t, ahogy eddig is mindig kaptak a PP után. Mi változik?
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2011.01.07. 10:46:03-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 6.92
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
58. hozzászólás - 2011.01.07. 11:23:56 (Válasz Ezüstszél #57 hozzászólására.)
Mikor portyázol, párhuzamosan csinálsz küldetéseket is (gondolom, az EH-s is), és csak úgy elszórni a PP-t nem ésszerű.
A hozzászólást WillChi módosította 2011.01.07. 11:25:58-kor
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 6.45
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
59. hozzászólás - 2011.01.07. 12:49:00 (Válasz WillChi #58 hozzászólására.)
Igen, a küldetés rész az EH-soknak is kiesik.

Ha így vesszük, akkor az EH-sokat is ugyanakkora kár éri, mint a VF-eseket, mert ugyanúgy nem kapnak küldetésre jutalmat.

Ennyi erővel ők is kihajigálják a PP-t az ablakon, mert sokkal rosszabb hatásfokkal használják el. (Nincs dukát, se kristálypont, jóval kisebb a LE/TP arány.)

Azt értem, hogy hülyén néz ki semmire elpazarolni a PP-t. Hát, ne pazarolják el.
Ha egy EH-st zavar, hogy kiesik neki a küldizésből származó LE, dukát, KP, akkor ő se használja el. Ez ilyen egyszerű.

Egy szó mint száz, nem csak a VF-eseket szívatja a dolog.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
60. hozzászólás - 2011.01.07. 13:19:31
Szerintem várjuk meg mostmár Miklósékat.
Annyiféle felvetés volt már, úgy a jutalmakkal, úgy a kiskapukkal, mint a kivel kitolás miért és hogyanokkal, hogy szinte biztos, hogy lesznek módosítások.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!