Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Xenó háborúk
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1581. hozzászólás - 2011.02.11. 13:55:10 (Válasz Hype #1579 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2011.02.11. 13:08:56

Szerintem jó megoldás lenne, ha a következő ilyen eseményt csak 20+ szinten hirdetnék meg.


Vagy kikönnyítik a xenókat. Az a baj odalent, hogy a viszonylag alacsony TÖ miatt a random nyírja ki az embereket (a felszerelések arányaiban nem adnak akkora tápot mint mondjuk nekem 70 végén maxos kereskedelemmel), egészségfejlesztés meg nem lehet opció a játék elején. Ahelyett, hogy legközelebb kihagyjuk a "kicsiket" (hajajj hány "kicsi" ért már utól szintben és hagyott le...), vagy ki kell könnyíteni a xenókat (más képlet az erejüknek a kiszámítására), vagy berakni egy pót dolgot az alsósoknak, hogy miközben odafent mészárolják a xenókat, lent se érezze magát az új játékos elhagyatva.

Egy full ÉP nekem cirka 8-10 belépésre elég, átlag tulajdonságokkal (a TÖ-m mérete csalóka), a sebződés csatánként 500-3k között mozog. Ha odafigyelek a pihenésekre és eléggé korán kezdem, napi 50 csata. Bőven fölötte vagyok mostmár a max jutalomnak és közben egy szem gyógylöttyöt sem használtam el (csak a kapott manaitalokat reggelente, mindig elfelejtem a konstrukciót este ). Ez az event a közép és magas szintűeknek komoly befektetés nélkül jelenleg cirka másfél hétre van méretezve, viszont a gyenge és az alacsonyszintű karaktereknek komoly kihívás, sőt, szivatás.

Azt javaslom a JV-nek, hogy könnyítsen az alsóbbszintűeknek már most, adjon időt , hogy legyen esélyük harcolni a max jutalomért, aztán fejezzük be az eventet. Engem speciel mostmár visszafog az event, mivel ÉP függő a "vadászat" így a CSP-t nem xenók kajálják fel főleg, hanem a sűrű turbóváltások és a térkapus küldik.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9.26
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1582. hozzászólás - 2011.02.11. 14:53:40 (Válasz S0laris #1581 hozzászólására.)
Egy kézenfekvő megoldás máris létezne.
Hátrébb már ezt is írtuk.
Ne hülyeségek potyogjanak a hármas karinak, mint PP, CSP ital, vagy pláne kristálypont lötty (tele van a kérdezős topic "mi a fene ez az izé" kérdésekkel) hanem korlátozódjunk akkor már itt is kérem a kicsi szintre.
ÉP, VP töltő, és kakukk.
Hullhatna ugyanolyan arányban (12 csatánként?), mint eddig, csak épp nem csak nézegetnénk.

Ráse senki.
A hozzászólást Darah módosította 2011.02.11. 14:56:17-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1583. hozzászólás - 2011.02.11. 15:25:13 (Válasz Darah #1582 hozzászólására.)
Kevés az ÉP még úgy is, ha löttyöket kapnának. Amiket írkáltak az alacsonyabbak itt, 4-5 csata és paff, a 10-12 csatánként kapott egy ÉP lötty nem elég. A megoldás szerintem vagy a xenók gyengítésében, vagy a kiskarik tuljainak átmeneti felszorzásában lehet. A JV helyében nem igazán erőltetném az embereket az ősköves felszerelés vásárlására, mert az sok későbbi potenciális bevételi forrást elíjeszthet. (Magamból indulok ki, a 20-as szintjeim elején elengedtem egy SMS-t a kristályosítóhóz, de a 40-es szintjeim elejéig nem vettem követ, mert nem láttam értelmét, hogy a gyenge karim ÉP regenjét gyorsítsam >> még több támadás.)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.28
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1584. hozzászólás - 2011.02.11. 15:31:21 (Válasz S0laris #1583 hozzászólására.)
Hát valóban, ennek a "vegyél szintednek megfelelő ősköves cuccot", miközben a jutalom, valamint a teljesíthetőség még a fasorban sem volt normalizálva semennyire, valószínűleg inkább visszafelé sült el.
Amúgyis hülyének néznek érzése lehetett a kicsiknek, ez arra feltette a kalapot.

Nem, nem lenne tökéletes ez sem, de máris kiesne egy csakis bosszantó elem (már nyolc kristálylöttyöt nézegetek) valamint aki tényleg eventezik, egy kicsi rásegítést kapna.
A hozzászólást Darah módosította 2011.02.11. 15:32:25-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűJaniiii87Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1585. hozzászólás - 2011.02.11. 15:52:14
Van vmi hír infó a TOP10-es jutalomról? Ugye nem csak 1 medál???
V2: Jáni87
Pontszám: 4.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1586. hozzászólás - 2011.02.11. 16:10:18 (Válasz Janiiii87 #1585 hozzászólására.)
Ezen topic első hozzászólása:

Toplisták: 3 féle toplista lesz. Legtöbb győzelem, legtöbb építés, és egy fun statisztika, legtöbb elájult állat. Minden top listában az első 10-et jelöljük, az esemény végeztével őket jutalmazzuk egy apró ajándékkal. Legtöbb győzelem: Xenó harcmedál (+5 kritikus ütés) Legtöbb építés: végzet medál, Legtöbb ájult állat: sajtoló medál (+1% LE léleksajtolásért)
Pontszám: 6.58
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1587. hozzászólás - 2011.02.11. 16:19:52 (Válasz Janiiii87 #1585 hozzászólására.)
De, de. Egy gyönyörű, csilli-villi, egyedülálló, sehol máshol nem beszerezhető ( csak a találkozókon vágják hozzád ingyen ) végzetmedált.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 6.94
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1588. hozzászólás - 2011.02.11. 16:21:30
Az összes végzetmedál alakú lesz???
Pontszám: 4.08
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1589. hozzászólás - 2011.02.11. 17:30:21
kíváncsi vagyok, v2n sikerül-e megölni mindet. Nagyon remélem.
Pontszám: 5.16
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1590. hozzászólás - 2011.02.11. 17:56:39
1.31 % ennyi V5 ön a 65 ös csapda készültsége sírjak vagy nevessek?


mód: ha nem lesz kész a tau csapda nem is kapunk semmit vagy azért a beleölt dolgok vhogy megtérülnek?
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.02.11. 18:04:26-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1591. hozzászólás - 2011.02.11. 18:19:51 (Válasz SuperEgo23 #1590 hozzászólására.)
Ha nem sikerül leölni a Xenó királynőket, akkor nincs jutalom senkinek. (Megjegyzem, nem hiszem, hogy ez bármelyik világban előfordulna, lévén elég sok módosítás volt menet közben, szerintem mindenhol be lehet húzni a pipát a győzelem rovatba, de a következőnél már nem lesz kegyelem és ki kell majd nyírni.)
Pontszám: 6.58
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1592. hozzászólás - 2011.02.11. 18:23:04 (Válasz SuperEgo23 #1590 hozzászólására.)
Én a Beho helyében nem trükköznék a csapdákkal, hanem meghosszabbítanám az eventet egy újabb szakasszal, amennyiben nem leszünk készen. Az életben maradt királynők - elérvén az érett kort - lerakják első tojásaikat, és megkezdődik az igazi invázió...
(persze én könnyen beszélek, mert nem nekem kell leprogramozni )
Pontszám: 8.09
kedvencSmaragd HollóFérfi
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1593. hozzászólás - 2011.02.11. 18:23:09 (Válasz Craslorg #1591 hozzászólására.)
Mondjuk minimálisan elvárható lenne, hogy tudjunk építeni a többi szint manacsapdájába is a V5-ön.
V5 - Smaragd Holló
Pontszám: 5
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1594. hozzászólás - 2011.02.11. 18:30:41
én nagyon szívesen teleépíteném az összes csapdát csak a cspből támadásra vhogy eshetne több LE hisz vannak olyan köreim mikor veszek 6*1008Le ért gyógyitalt +4*800 ért v.italt és sehogy nem akarodzik még ez sem megtérülni így tehát kénytelen vagyok simán vadászni mellé hogy legyen mit visszaforgassak és akkor hol van még az építés?


mód.: mielőtt vki fejemhez vágja igenis közép erős kari vagyok őskőves cuccban
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.02.11. 18:32:14-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1595. hozzászólás - 2011.02.11. 18:33:11 (Válasz SuperEgo23 #1594 hozzászólására.)
Én egyikre se költök. Még a kiskari is közeljár hozzá, hogy meglegyen a 400 győzelem, az építés már neki is megvolt. Igaz rászántam néhány LE-t, hogy az építés szakit most húzzam meg kicsit, de ezt úgyis meg kellett tenni valamikor.
Pontszám: 6.58
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1596. hozzászólás - 2011.02.11. 18:46:44
De várj Craslorg akkor ezek szerint a "kicsiknek " lehet más a kalibrálás én 33.szinten vok most Töm elmaradt egy kicsit de nem annyira hogy ne lenne esélyem én csak arra gondolok épem kibír jelenlegi átlagba 4csatát amit az előbb írtam az kb. 2.5 szer elég hogy maxoljam épem vpém tehát max 10-11 csata olyan 9-10k Le vel mivel még 60 as ttvel a spektrumom és az a pláne hogy mikor állataim velem voltak 2db akkor se sebzett átlagba se kisebbet se nagyobbat természetesen az én sebzésem magasabb volt
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.75
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1597. hozzászólás - 2011.02.11. 19:21:36 (Válasz S0laris #1581 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2011.02.11. 13:55:10

Azt javaslom a JV-nek, hogy könnyítsen az alsóbbszintűeknek már most, adjon időt , hogy legyen esélyük harcolni a max jutalomért, aztán fejezzük be az eventet. Engem speciel mostmár visszafog az event, mivel ÉP függő a "vadászat" így a CSP-t nem xenók kajálják fel főleg, hanem a sűrű turbóváltások és a térkapus küldik.


Igen, nagyon egyszerűen meg lehetne oldani a dolgot. Minden "kicsi" kaphatna egy harmadolót a sebzésére. Máris tudnának harcolni, haladna a dolog.
Azzal, hogy a nagyoknál behúztáka kéziféket, a kicsik problémája nem oldódott meg. Ők szenvednek odalent, mi pedig szenvedünk idefent, mert pang az egész hóbelevanc. Ezt senki sem élvezi már....
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.55
népszerűNetiusFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1598. hozzászólás - 2011.02.11. 19:27:38
Sokan említették, hogy nincs egyensúly az esélyekben, ami az alacsony és a magas szintűeket illeti.

Ezzel kapcsolatban lenne egy ötletem a következő ilyen jellegű eseményre.
Mi lenne, ha szét lenne bontva az esemény több fázisra. Mert ugye xenó anyakirálynők vannak, de hol vannak a kisxenók? Hol az inváziós sereg? Lehetne mondjuk 30-40es szinten húzni egy határt. Lehetne az a háttérsztori, hogy a hordaparancsnokok az erőforrások megosztásáról döntöttek, és mivel a xenók az előző sikertelen próbálkozás után most a csatlósaikat is harcba küldik, megosztják a végzeturakat. Az alacsonyabb szintűek a kis xenókból áló sereggel harcolnak, a nagyobb szintű, tapasztalt, erős végzeturak a királynőkkel vívnak. És egy nagy közös csapda lenne amit mindenki együtt épít. El lehetne időben is tolni az eseményeket. A sereg gyengülésével egyre magasabb szinten érkeznének a tomboló anyakirálynők. Tulajdonképpen egy eventből ketőt csinálnánk. Amiben mégis mindenki részt vehet. A kicsik megkapnák a dicsőséget, hogy vérüket ontották a csatamezőn a közös győzelemért, a nagyok meg írthatnák a megadögöket ki-ki képeségei, és kedve szerint.
V1 Netius - Vérivók

Töltöttlóhomlok-pontot mindenkinek!!!
Pontszám: 8.60
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1599. hozzászólás - 2011.02.11. 19:38:03 (Válasz Ezüstszél #1597 hozzászólására.)
no de ott a V5 nem tudom többin hogy halad a dolog engem azért zavar hogy 65 ös 1.3% építéssel van ! és ha nincs meg csinálva úszik minden ?! ezt az event dolgot télleg érdemes lenne vhogy tovább fűzni vmilyen történettel
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.75
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Xenó háborúk
1600. hozzászólás - 2011.02.11. 19:46:11 (Válasz SuperEgo23 #1599 hozzászólására.)
V5-höz nem tudok hozzászólni, csak V1-en játszom.
Ott az építéses Toplista tagjai felnyomták az összes csapdát.

Nálunk a másik oldal, a királynők elleni csata problémás. Legalábbis alacsony szinten.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!