Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1481. hozzászólás - 2009.02.12. 19:22:57 (Válasz Mortu #1480 hozzászólására.)
Van aki a TP-re ugyanolyan erőforrásként tekint, mint a LE-re.
Pontszám: 5
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1482. hozzászólás - 2009.02.14. 11:18:10
Hello!

Lenne egy olyan javaslatom, hogy a szövetségi belső fórumon lehetőség legyen az egyes topic-oknál altopic létrehozására, mint itt a külsőn... átláthatóbb rendszert lehetne csinálni közöttük (esetleg az 5 szavazattal rendelkező adminisztrálhassa, topic áthelyezés, stb.).

Lord
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.80
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1483. hozzászólás - 2009.02.14. 20:53:52 (Válasz Mortu #1480 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2009.02.12. 18:07:36
Micsoda bátor ember, be mert támadni 140 TÖ többlettel... Bírom az ilyet, értelme nincs, elvitt 1 LE-t (volt nálam több). Én is támadok lefelé, persze, na de ennyire?


Előfordul, hogy én is támadok így. Több oka is lehet, az egyik pl. hogy még 1 portya, és lemerül az ÉP-m úgy, hogy egy jó ideig nem támadhatnak. Akkor pl. nyugiban vadászhatok. Ez háborúban nagyon célszerű dolog.
Vagy a másik lehetőség, ami már szóba jött, hogy a TP kell.
Vagy már nincs CSP, LE-t elköltöttem, de hobbiból, erőfelmérésként elmegyek portyázgatni. stb., stb., stb.
Pontszám: 5
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1484. hozzászólás - 2009.02.14. 21:15:27
Lenne két javaslatom:

1., Mi lenne, ha a feltett kvízeket nem a játékosok, hanem egy 10 fős fix társaság értékelné?
Lennének egyértelmű kritériumok, amiket minden játékos tudomására kellene hozni! Akkor talán nem egy játékos jó kedvétől, vagy bosszújától függene, hogy elfogadják-e?

2., Valamint minden "Rossz kérdés" értékelés után lehetőséget adnék annak a szerencsétlen kérdezőnek, hogy tegyen fel mást.
Pl. én sem tudhatom, hogy egy József Attilás kérdést túl spec.-nek értékel valaki. (lehet hogy az a játékos pont egy 9 éves gyerek volt)

Ez azért jutott az eszembe, mert többször is utasítottak el olyan kérdéseimet, amiktől 1000-szer rosszabbat is föltettek.
Megpróbálok olyan kérdést föltenni, amit a legtöbb embernek illene tudni (ált. isk. anyag), erre leminősítik speciális kérdéssé, lexikális tudássá (pedig több száz évszámos kérdés van) Minden tőlem telhetőt megteszek, de hiába.

Kaptam több ehhez hasonló kérdést:
"Az alábbi törpök közül melyik nem J.R.R.Tolkien teremtménye?
Mím
Fili
Thorin
Bruenor"

Ez szerintem speciális....
Vagy filmek mellékszereplői, A gyűrűk uráról már vagy 50 kérdést kaptam....spec. én nem láttam.
-------------------------------------------------------------------------
Sajnos hajlok affelé, hogy én is olyan gagyi kérdéseket tegyek fel, hogy 2*2 mennyi? Azt mindig jónak értékelik. A számok tárháza végtelen.
Remélem értitek mit akarok mondani! Így csak a kvízkérdések "eldedósodásának" lehetünk tanúi. Arról nem is beszélve, hogy próbálunk jó kérdést kieszelni, s erre valaki egy kattintással tönkreteszi több napi munkánkat. (és veszik a LE, amiért 100 jó válasszal megdolgoztunk)

Kérlek szépen, tegyetek valamit ez ellen! Köszönöm!!!!
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1485. hozzászólás - 2009.02.14. 22:00:24 (Válasz Lily Black #1484 hozzászólására.)
Komolyan nem értelek. Legyen egy fix, kijelölt értékelői gárda, de ha valamit visszadobnak, akkor helyette ugyan lehessen már másik kérdést feltenni, mert ki tudja, hogy ki értékelte.
Baj, hogy másnak elfogadják a szerinted nehéz és speciális kérdését, de te át akarsz állni primitív kérdésekre, mert hogy azt elfogadják.

Neked nem is kell ellentmondani, megteszed azt magadnak is...

Ja, ami azt illeti, fix létszámú értékelői gárda már most is létezik, kvízadminnak hívják őket, és a játékosok csak akkor kapnak értékelésre kérdéseket, ha annyira felgyülemlett a beküldött kérdések száma, hogy ez a gárda éppen nem bír vele, és 100 feletti az értékelésre váró kérdések száma.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1486. hozzászólás - 2009.02.14. 22:42:42 (Válasz Lanmandragoran #1485 hozzászólására.)
Nem mondok ellent magamnak, az irónia volt.
Inkább próbáld megérteni, hogy mit szeretnék mondani. Nem kell rögtön lekicsinyelni a másikat.
Köszönöm. Lily
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1487. hozzászólás - 2009.02.14. 22:52:44 (Válasz Lily Black #1486 hozzászólására.)
Ne haragudj, nem lekicsinyelni akartalak, és tudom, hogy a primitív kérdésekre vonatkozó rész irónia. De a két javaslatod mint leírtam, ellentmond egymásnak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.50
fórumozóLily BlackNő
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1488. hozzászólás - 2009.02.14. 23:09:58 (Válasz Lanmandragoran #1487 hozzászólására.)
Arról nem tudtam, hogy van egy ilyen "gárda".

Valószínűleg igazad van, nem jól fogalmaztam, de a játékosok értékeléseiről továbbra is rossz véleménnyel vagyok. Nem mindenki dönt jól. Soknál érzem, hogy "ha megdöglött az én lovam, dögöljön meg a szomszédé is" alapon bírálnak. (Ezt volt aki konkrétan ki is jelentette nekem) Ez nem csak engem bánt.

Viszont továbbra is javaslom, bárki dönti is el, hogy jó kérdés, vagy rossz, a kérdést feltevő kapjon 1 lehetőséget a korrekcióra.

Csak azért fordultam ötletemmel hozzátok- még ha rossz is- mert ez a probléma eléggé elkeseríti az embert. Lelkesen játszom, tetszik nagyon ez a játék, csak felér 1-1 pofonnal az ilyen igazságtalanság.

Jó éjszakát!!! Lily
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1489. hozzászólás - 2009.02.14. 23:33:52 (Válasz Lily Black #1488 hozzászólására.)
Na, így már mindjárt más a mondanivaló! A játékosi értékelésről nekem is megvan a véleményem, még talán rosszabb mint a tied.
De mivel a három világból kettőn én is értékelek, a kérdezőkről is rendelkezem egy nem sokkal kedvezőbb véleménnyel, ezért azt kell hogy mondjam, a visszadobott kérdések túlnyomó többsége nem képvisel olyan szintet, ami miatt a kérdező megérdemelne még egy esélyt az újabb gyűjtögetés előtt. Amelyik kérdés megérdemli, de van vele hiba, az a normálisan értékelőktől olyan értékeléssel megy vissza, hogy legyen lehetőség javítani. De még ezeknek a kérdéseknek a feltevői közül is több kijön a fórumra háborogni, hogy miért nem fogadták el a kérdését, vagyis így sem tud rendesen élni a lehetőséggel. A póruljárt jó kérdések miatt, a jelenlegi rendszerben csak még több szar kérdés kerülne be, ha meg komolyodik az értékelés, akkor meg nem lesznek póruljárt jó kérdések.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.25
kedvelt tagLadenFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1490. hozzászólás - 2009.02.15. 10:14:56 (Válasz Lanmandragoran #1485 hozzászólására.)
Ja és akkor ez sem speciális kérdés UGYE??????

Melyik harckocsi rendelkezik a legnagyobb löveggel?
T-90
M1 Abrams
Leopárd 2
Merkava Mark 3

Gondolom mindenki vágja rá a választ!!!
Pontszám: 7.20
közellenségArk angyalFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1491. hozzászólás - 2009.02.15. 11:29:17
nem tudom valaki felvetette-e már de jo lenne ha valamilyen modon látnánk azt hogy az elküldöt üzenetet a elolvasta-e a célszemély akinek küldtem...
persze csak a játékon belüliekre gondoltam nem az email-os levelekre...

mert jo volna tudni hogy elolvasta és nem válaszolt vagy el se olvasta az akinek küldtem a levelet...
Anime és mangafan
Pontszám: 5
közellenségArk angyalFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1492. hozzászólás - 2009.02.15. 11:39:43
ma teljesen véletlenül észrevetem hogy egy tejes vadászat eltünt 333 LE 16 TP
jo ez nem sok de ki tugya hány lehetet már amit nem vetem észre mert nem figyeltem...
remélem lehet ezt orvosolni valahogy...
Anime és mangafan
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1493. hozzászólás - 2009.02.15. 13:08:37 (Válasz Laden #1490 hozzászólására.)
Dehogynem. De ha nem jelzed az erre rendszeresített topicban, akkor aki ki tudná gyomlálni, az nem fog találkozni vele.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1494. hozzászólás - 2009.02.15. 14:18:53 (Válasz Ark angyal #1492 hozzászólására.)
A játék kezdete óta létező hiba, mindenkinél előfordul rendszeresen, így versenysemlegesnek mondható. 100-ból egyszer jön be kb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
utáltWererFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1495. hozzászólás - 2009.02.15. 17:24:43
Hello!
Lenne egy javaslatom nem tudom hogy mondta már valaki de majd meglátjuk
Mi lenne ha lenne Végzetur coloseum vagy arena ahol a saját hordád tagjaival is megküzdhetnél
Mind a ketten tehetnétek alap dijat pl 1000 LE aki meg nyeri a LE-t de lehetne ugyis hogy semit nem teszel fel.

(EGYÁLTALÁN MIT SZÁMITANK EZEK A JAVASLATOK MEGNÉZI EZT EGYÁLTALÁN VALAKI A JÁTÉKOSOKON KIVÜL?)
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1496. hozzászólás - 2009.02.15. 17:56:51 (Válasz Werer #1495 hozzászólására.)
Mond neked valamit az a fogalom, hogy rabszolgázás? A szövetség rabszolga tagja beugrik egy szál gatyában az arénába, feltesz 50000 LE-t tétnek, egy táposabb tag meg agyonveri, és bekaszálja a lét. Ha meg nincs tét, akkor ki az a marha, aki portyázás helyett a colosseumot választja? A portyában legalább (jó esetben) LE-t és TP-t is szerez. "Csak úgy" harcolgassunk, hogy le tudjuk-e nyomni a másikat? Arra ott van a csataszimuláció.
Pontszám: 5
fórumozóEnigmaNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1497. hozzászólás - 2009.02.16. 09:49:24
Sziasztok,

elolvastam a gyik-ot, s mindent, amit lehet.
Tisztában vagyok vele, hogy szükség van az estleges visszaélések elleni fellépésre (több karakter regisztrálása), de ugyanakkor felmerül bennem egy kérdés is, épp saját helyzet alapján.
A családomból hárman regiztünk: jómagam, a párom és a gyerek. A net meg van osztva otthon, tehát kifele csak a router ip címe látszik, amiből gondolom, a program automatikusan levonja a következtetést: egy gépről játszunk. Valójában szövetségbe szerettünk volna (amolyan családi klánba) tömörülni, de ha ezt megtesszük, az olvasottak alapján nagy valószínűséggel le leszünk tiltva, pedig semmi szabálytalanságot nem követtünk el.
Legalább azt a szövetségbe való belépést nem lehetne enyhíteni?
Megköszönöm, ha válaszol valaki illetékes....
Szép napot mindenkinek!
A hozzászólást Enigma módosította 2009.02.16. 09:54:31-kor
Pontszám: 5
fórumozóKyleFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1498. hozzászólás - 2009.02.18. 15:25:13
Hello! lenne egy olyan javaslatom hogy a vadászatnál ugye vannak kvízkérdésre vonatkozó küldetések és már 2 szint óta csak azért nemtom megcsinálni ezt a feladatot mert a 7-9. kérdés mindig olyan nagy okosság amit értékelnem kell. ezzel nem lenne semmi gondom de mint a végzetúr wikin is írva van a segítségnél jó lenne egy olyan megoldás hogy ha megszakítom a vadászatot és újraindítom ne ugyan azt az okos kérdést tegye fel a game. Nagyon jó ötlet lenne mert így elég nehéz megcsinálni és már hajam sincs sok...
Az LE legyen veletek!!
Köszi, köszi:
Pontszám: 7.50
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1499. hozzászólás - 2009.02.18. 15:32:16 (Válasz Kyle #1498 hozzászólására.)
Nyugi Kyle! Egyszer csak sikerül... Nekem annó elsőre megvolt,de tény és való akkor kb. tized annyi kérdés volt,mint most!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.33
fórumozóKyleFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1500. hozzászólás - 2009.02.19. 10:31:13 (Válasz Lanmandragoran #1485 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.02.14. 22:00:24

Ja, ami azt illeti, fix létszámú értékelői gárda már most is létezik, kvízadminnak hívják őket, és a játékosok csak akkor kapnak értékelésre kérdéseket, ha annyira felgyülemlett a beküldött kérdések száma, hogy ez a gárda éppen nem bír vele, és 100 feletti az értékelésre váró kérdések száma.


Már bocs, de ha van ilyen gárda akk. a leírtak alapján és ami van szabályzatba akkor miért is nem törlik pl. az évszámos kérdéseket?? meg a többi nagyon okos kérdéseket??

Ami azt illeti aki csak ilyen kérédst tu feltenni az inkább ne tegyen fel kérdést...
Az LE legyen veletek!!
Köszi, köszi:
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!