Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Vélemények a játékról
kedvelt tagkrishyFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1081. hozzászólás - 2008.12.23. 18:07:04 (Válasz ATILA2 #1080 hozzászólására.)
Idézet: ATILA2 - 2008.12.23. 17:35:43
hogy a Tökéletes Gyémánt hadat üzent a Rónin szövetségnek,


Terrorista az, aki nem tudja a saját szövetségét helyesen leírni. Vagy az inkább valami más....
A hozzászólást krishy módosította 2008.12.23. 18:09:13-kor
Dzsó (Tökéletes Gyémánt)
Pontszám: 6.44
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1082. hozzászólás - 2008.12.23. 20:13:21
Akkor vadászni lehet majd kari alatt? Ez akkora szemétség....aki vaádszik alapból is, az igen meg tudja szedni magát....meg aki -100K-ba van, az most 2 napig halál nyugiba vadászhat, egy szem LE-t sem lehet elvenni tőle, és simán megerősödhet. A 20K LE-s küldit is simán meg lehet most csinálni...ez nagyon nagy érvégés a PP taktikásoknak....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3.60
irritálóEbegab92Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1083. hozzászólás - 2008.12.23. 20:19:05
Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!Sajons,amit megírtam a Karácsonnyal kapcsolatban nem fog teljesülni.DE,az adminisztrátoroknak írtam,és ők válaszoltak.Azt mondták,hogy a karácsonyi küldetéses dolog most így egy kicsit összetett,de azért lesz valami egyszerűbb.
Ebegab92-VILAG1-en (gyémánt horda)Kovales kötés tagokat keres!
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1084. hozzászólás - 2008.12.23. 20:22:57 (Válasz Ebegab92 #1083 hozzászólására.)
Idézet: Ebegab92 - 2008.12.23. 20:19:05
Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!Sajons,amit megírtam a Karácsonnyal kapcsolatban nem fog teljesülni.DE,az adminisztrátoroknak írtam,és ők válaszoltak.Azt mondták,hogy a karácsonyi küldetéses dolog most így egy kicsit összetett,de azért lesz valami egyszerűbb.


Bocsi, lemaradtam..miről van szó?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5
kedvelt tagMzperxFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1085. hozzászólás - 2008.12.23. 20:43:48
Egy kicsit forradalmibb, de nem nehezen megvalósítható javaslatom van a játék fejlesztéséhez.

Egy korábbi játékelemzés járt a fejemben, amikor egy egész használható megoldás jutott eszembe.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,19.40#hsz44


Az építgetős játékstílusra térnék ki kicsit jobban, belekeverve az őskő/kiégett őskő témakört.

A szélsőséges építők tényleg nem túl életképesek, ezért vegyük a középkategóriás, nem-prémiumos karaktertípust (ide tartozom én is).

Adottak az ősköves fegyverek, és a nem őskövesek, mindannyian tudjuk, mekkora különbségek vannak közöttük.
Kiégett őskő? Az égvilágon semmit nem ér. Azért, hogy kiégett ősköveit aktiválja, senki nem fog őskövet venni, hiába lett belőle még küldetés is. Mindenki, akit ismerek és őskő nélkül játszanak, inkább tartották magukat az addigi játékstílusukhoz, és inkább a 100 helyes választ választották.

Szerintem sokkal reálisabb üzletpolitika lenne, ha a kiégett őskövek helyett, valódi ősköveket lehetne találni a vadászatok alkalmával, és kicsit nagyobb eséllyel a jelenleginél. Így megérné pakolni a szubtéri érzékelés szakértelemre is, és a nem őskövesként játszó játékosok is ritkán, de belekóstolhatnának az ősköves játékba is, ezzel pedig szerintem több őskövet vásárolnának a játékosok. Ez volt a Beholder részére vonatkozó előny.

A játékosok előnye pedig egyértelműen az, hogy a tök felesleges kiégett őskövek helyett, amit maximum az energiakristályosítóba dobálnak be, hogy ne lopják le tőlük őket (bár az sem igazán számít), normális ősköveket kapnának, és 5-10 szintenként 1-1 ősköves felszerelést is meg tudnának vásárolni (esetleg ha mondjuk épp 3 hiányzik, akkor azt kipótolnák egy sms-sel is).

Azzal a véleménnyel pedig, hogy a Beholdernek az őskövesekből van bevétele, nem feltétlenül értek egyet. Elég fontos lenne megtartani a későbbiekben is a nem ősköves játékosokat is (ezt pedig a jelenlegi helyzettel elég nehéz lesz), hiszen amellett, hogy az őskő vásárlás elsődleges, és azonnali bevételt jelent, ott vannak az egyéb vásárlások is (könyvek, kártyajátékok), és maga a hirdetési felület is többet ér, ha azt többen nézik.


Tehát tömören a javaslatom (üzletpolitikai indoklásokkal kiegészítve):

-kiégett őskövek eltörlése (haszontalan, és nem késztet az őskő vásárlásra)

-őskövek találása vadászatkor (értelmet nyerő szakértelem, az összekuporgatott őskőből belátást kapnak a nem ősköves játékosok is az előnyökbe, így nagyobb eséllyel vásárolnak ők is, stabilan nem ősköves játékosok megtartása másodlagos bevételek céljából)
Mzperx - Sötét Ösvény
Pontszám: 6.17
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1086. hozzászólás - 2008.12.23. 20:59:34 (Válasz Mzperx #1085 hozzászólására.)
Így éppen hogy sokkal kevesebb őskövet vennének, hiszen mindenki megkeresné vadászatból. És akkor a lopás szakértelem? Onnantól igazit lop ? Vagy eltöröljük ?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMzperxFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1087. hozzászólás - 2008.12.23. 21:22:28 (Válasz Cavalorn #1086 hozzászólására.)
21. szintű vagyok, és eddig 55 kiégett őskövet szedtem össze a játék alatt vadászattal, lopással, és energiakristályosító bónusszal együtt.

Ha eddig spóroltam volna, akkor sem lenne egy aktuális szintre való szetthez elegendő őskövem sem, nem hogy mind a 21 szint alatt.
Mzperx - Sötét Ösvény
Pontszám: 7.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1088. hozzászólás - 2008.12.23. 21:49:01 (Válasz Mzperx #1085 hozzászólására.)
A játék előrehaladtával egyre kevesebb full ősköves emberke fog rohangálni, egyszerűen azért, mert míg az első szintű ősköves cucc 10 ősköbe került, 20. szintre ez már 25 őskőre nőtt. Ha ilyen ütemben nő tovább, még egy-két hónap, és már 35-40 őskő lesz egy ősköves felszerelés. Az pedig már a legolcsóbb fizetést figyelembe véve is 600 ft, ami már finoman szólva is sok egy alig egy-két szinten át tartó előnyért.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1089. hozzászólás - 2008.12.23. 22:57:04 (Válasz Mortimer #1088 hozzászólására.)
Nem is kell addig várni. Én pölö smaragd létemre is "kihagyom" a plazmacsapást, majd csak a fényrobbanást fogom megvenni, addig marad a mentális robi, ugyanígy jár az ősi mithrill láncing/pajzs, abszolút nem ér annyival többet a mithrill láncing/pulzátor kombónál, hogy érdemes lenne lecserélni...
LE veletek! )
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1090. hozzászólás - 2008.12.24. 00:14:31 (Válasz ATILA2 #1080 hozzászólására.)
Idézet: ATILA2 - 2008.12.23. 17:35:43
Ha valóban 2008.12.24-25-26-ára békét hirdettek, akkor hogyan lehet, hogy a Tökéletes Gyémánt hadat üzent a Rónin szövetségnek, mely háború 2008.12.24-én hajnali fél négykor indul?

A Békéről ennyit, az ilyeneket ki kellene zárni!!!

Világbéke, legalább ezeken a napokon!

Ha nem lehet ellene semmit tenni, remélem igen, akkor hirdettessék ki a terroristák neve!


Rossz hírem van: a Karácsonyi béke az ELIT (tiszteletre méltó) kezdeményezése, amit a megfelelő topikban meg is találsz. Nem kötelező érvényű, akik csatlakoznak a tűzszünethez, azok feltüntetik a szövetségi profiljukban. Megnéztem kedvedért, de a Tökéletes Gyémánt nem írta ki. Szóval Ők nem ünnepelnek...
Pontszám: 7.50
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1091. hozzászólás - 2008.12.24. 00:20:56 (Válasz Zaccmester #1090 hozzászólására.)
Szégyen!

De ez megint csak arra utal, hogy igenis pénzéhes a játékszervező, bár az ilyen dolgok elveszik az ember kedvét a játéktól...

Több is veszett Mohácsnál ki lehet szállni a játékból 425-ös értékkel is!!!
Pontszám: 1.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1092. hozzászólás - 2008.12.24. 00:23:55 (Válasz ATILA2 #1091 hozzászólására.)
Most erre mit mondhatnék? Ahol eddig játszottam, ott minden fontosabb ünnepen általános tűzszünet volt. Itt nincs...
Pontszám: 5
kedvelt tagtiturFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1093. hozzászólás - 2008.12.24. 01:59:06
Sziasztok!
Nemtudom, hogy jó helyre írom-e, mindenesetre ide ésszerű. Lenne egy javaslatom Miklós és a játékosok felé, kíváncsi vagyok mit szóltok hozzá. Én hiányolom a játékból a gyógyítás lehetőségét. igaz vannak gyógyitalok, és persze pihenni is lehet..viszont, igazán ki lehetne találni vagy gyógyító varázslatot, ami VPért gyógyít, vagy valami szakértelemhez kapcsolni. szerintem célszerű lenne, sokak dolgát megkönnyítené, dinamikusabbá tehetné a játékot(ami persze már így is nagyon az )
Ha a témában volt már ilyesmiről szó, elnézést kérek, nincs kedvem most visszaolvasgatni a többszáz kommentet. Remélem lesz valami fejlemény ezügyben.
Jó játékot mindenkinek!
Pontszám: 9.14
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1094. hozzászólás - 2008.12.24. 09:29:00 (Válasz Zaccmester #1090 hozzászólására.)
Mi is ünnepelünk, csak külön választjuk a valódi világot és a játék világát. Egyébként azokat a szövetségeket, akikkel háborúban állunk, de csatlakoztak a békefelhíváshoz, nem támadjuk. A Ronin nem tudom, hogy csatlakozott-e, mindenesetre ők ma éjfél után kb. 15 támadást indítottak ellenünk, ezt természetesen megtoroljuk.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagLiadasFérfi
Végzetúr mester
398 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1095. hozzászólás - 2008.12.24. 09:34:54 (Válasz ATILA2 #1091 hozzászólására.)
Idézet: ATILA2 - 2008.12.24. 00:20:56
Szégyen!

De ez megint csak arra utal, hogy igenis pénzéhes a játékszervező, bár az ilyen dolgok elveszik az ember kedvét a játéktól...

Több is veszett Mohácsnál ki lehet szállni a játékból 425-ös értékkel is!!!


Ki ne szállj a játékból! Ha te nem lennél akkor ki szemetelné teli a topicokat a nyavalygásával és vádaskodásával?
Pontszám: 8.80
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1096. hozzászólás - 2008.12.24. 09:36:03 (Válasz Zaccmester #1092 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2008.12.24. 00:23:55
Most erre mit mondhatnék? Ahol eddig játszottam, ott minden fontosabb ünnepen általános tűzszünet volt. Itt nincs...

Déltől 1 napos tűzszünet lesz a játékban, úgyhogy nem értem a sirás okát.
Pontszám: 9
népszerűCharlieSnakeFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1097. hozzászólás - 2008.12.24. 14:19:42
A kérdésem az lenne, hogy nem lehetne-e megoldani azt, hogy egy küldetést véglegesen el lehessen dobni, ha már végképp nem boldogul vele az ember?
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1098. hozzászólás - 2008.12.24. 14:41:36 (Válasz Zaccmester #1092 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2008.12.24. 00:23:55
Most erre mit mondhatnék? Ahol eddig játszottam, ott minden fontosabb ünnepen általános tűzszünet volt. Itt nincs...


jó nagy butaság egy játékba belekeverni az IRL ünnepeket. miért az ünnepeket? miért nem a foci EB-t? előttem a kép, hogy pedagógusnapon nincs végzetúr, április negyedikén sincs. sőt, akkor már hétvégén se legyen. meg, ha valakinek névnapja van, akkor sem játszhat.
A hozzászólást winnie módosította 2008.12.24. 14:41:55-kor
Pontszám: 7.83
népszerűCharlieSnakeFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1099. hozzászólás - 2008.12.24. 15:28:12 (Válasz winnie #1098 hozzászólására.)
Nehogy ne lehessen már kibírni 24 órát portyázás nélkül
A hozzászólást CharlieSnake módosította 2008.12.24. 15:30:05-kor
Pontszám: 6.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Vélemények a játékról
1100. hozzászólás - 2008.12.24. 15:44:51 (Válasz CharlieSnake #1099 hozzászólására.)
Ki lehet birni, csak minek. Inkabb a haborus szamlalot fuggesztettek volna fel 1 napra, es maris nem lenne gond a portya - ami ugye a jatek *alapja*.

Aki nincs gepkozelben, szepen 0 LE-n taborozik ugyis, es a haboru miatt sem kell aggodnia.

Ez korrekt megoldas lett volna. Portyazas felfuggesztes egyszeruen kovetkezetlen es ertelmetlen.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője