Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
561. hozzászólás - 2009.04.18. 16:27:51 (Válasz Zaccmester #552 hozzászólására.)
Ez így a TGy-re nem igaz! Mi mindenkire portyázunk, illetve mindenki a saját morális meggondolásai alapján (sejtem, ez az egyik oka, hogy te többet kapsz). Mégis kiállunk a HCs mellett, mert pont a gyémánt horda az akinek a specialitása a portyák kihasználásában rejlik. Valamiért mindenáron e lehetőségünk kibővülését tartod rossz hatásnak. Márpedig a békacsarnok pont ezt eredményezte anno, azon az áron, hogy +1pp veszteség érheti a BCs mellett portyázót, marha nagy negatívum volt...
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
562. hozzászólás - 2009.04.18. 16:33:08
Darah: hamarabb végezni fogsz vele, mint képzeled! Nekem is marha hosszú volt a szaki listám...elég sok "kényelmi" szakival (beindul a szezon, kevesebb időm lesz és azt alapoztam). Tehát ezen ne aggódj. Amikor komolyabban elkezdtem szakizni (30. szint környéke - január /azt hiszem) úgy láttam, hogy decemberig csak szakizni fogok és a TÖ még sorra sem került... (Nézd meg az LE diff.-em nem vagyok nagy portyás...mostanában főleg az állatkák miatt, annyira megszerettem őket )

A helyzet akkor kilátástalannak tűnt, pláne, hogy kisnyuszi-effektus volt (ha van rajta sapka, azért, ha nincs azért)
Őszintén szólva néha úgy érzem (a hsz-ek alapján), hogy a TOP3 szövetséghez tartozni valami kiváltság...mondhatni mézeskalács és habos sütemény
Ezzel megint nem akarok megsérteni senkit, de emlékszem milyen...hmm...irigykedve, nem is...inkább "félve" nézegettem a TGy szövetség lapját, akkor még Kublásként...ezért mondtam, hogy tudom milyen "középmezőnynek" lenni

Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
563. hozzászólás - 2009.04.18. 16:40:54 (Válasz Darah #560 hozzászólására.)
Darah - hogy az erosek nyernek, az az elet rendje.

A problema az, hogy ebben a jatekban az erosek nem csak hogy nyernek, de el is lehetetlenitik a gyengebbek jatekat. Erre tovabbra sincs megoldas. Minden megoldas ami letezik, LE befektetesbe kerul a gyengebbnek, ez pedig tovabb melyiti a szakadekot az eros es a gyenge kozott. Erre kell megoldast talalni.

En olyanban gondolkodom, hogy top szinthez merve legyen egy BONUSZ amit alacsonyabb szintuek kapnak, LE befektetes nelkul, amit gyogyitasra hasznalhatnak. Peldaul, konkret szamokkal... top szinthez merve, szintenkent 2x manaregeneracio bonuszt kapjon mindenki. Ha 46. szintu vagy, es a top karakter 56. szintu, akkor lenne 20-as manaregeneraciod, mindenfele befektetes nelkul! Ebbol tudnal gyogyulni, amikor akarsz, portyazni/terkapuzni/epikusozni.

Kerlek ne akadj fel a konkret szakertelmen, meg a 2x szorzon, mas modon is megoldhato, de a lenyeg az, hogy ez egy forditott merteku dolog legyen, melyet LE befektetes *nelkul* kapjanak alacsonyabb szintuek, ezzel ellensulyozva a nagyon durva sebzeseket, melyeket magasabb szintrol kapnak.

A JV celja egyertelmuen az kell hogy legyen, hogy a jatek minden reszen (ujonc, kozepmezony, top) lehessen jatszani. Jelenleg, a kozepmezonyt elnyomja a top, a kozepmezonyt elnyomja az ujoncokat... es minden LE-be kerul.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
564. hozzászólás - 2009.04.18. 17:39:46
Furcsállom, hogy ekkora vihart kavart ez az épület. De ha beleolvas az ember, egyértelműen nem az épületről van szó, hanem arról, hogy megszüntetett valamit, a békét. Mutatok nektek egy alternatívát, az én szemszögemből:

http://kepfeltoltes.hu/090418/0418mortimer_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kép értelmezéséhez fontos tudni, hogy én a top ALJÁN vagyok, 50. szinten nekem a legalacsonyabb a tulajdonságösszegem. Mindezek mellé 27 pontnyi (!) hátrányom van támadásban/védelemben a kisebb gyakorlótér/védőfal miatt, és 8-as IQ hátrányban a nekrofunból a toptrió tagjaihoz képest. Ha pihenést nyomnék be, egyből jön Barika vagy Cyron.

De mint a képből is látható, mindezek ellenére simán lehet játszani. Senki nem vitt kamrába, én viszont beraktam az épp aktuális hatalom tornyás szövetség néhány emberét. Ezek után tök nyugodtan végigepikusoztam a mai napot egy 75. szintű torzszülött ellen, csatavesztés nélkül (fontos tudni, hogy a varázslata 900 felett sebez!). Egy vereség csúszott be, számomra nem teljesen érthetően. Egyébként a többi napom is általában ilyen nyugis.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
565. hozzászólás - 2009.04.18. 18:09:52 (Válasz Simon #563 hozzászólására.)
Simon, akkor ismét írom.
Nem erősek, nagyok.
Nem mindegy.

a manából regenrálódásnak olyan épületfeltételei vannak, amivel megint ott van mindenki, ahol szakad a part. Lehet, hogy épp a TOP alatti szövik már éppen tudnának vele mit kezdeni, de minél lejjeb halad a szineteken, (szöviszinteken, nem karakterszinteken) rácsodálkozni épp rácsodálkoznának, de nem tudnák elérni, holott a szintleütés megjelenne.
Az alapelképzelés egyébként nem rossz.

Edit: nagy hülyeséget írok akkor, ha azt mondom, valamiképp azt kellene megelőzni, hogy sokkal táposabb szövik kirívóan geyngébbeket üthessenek le, háború címszóval? Akkor a sima portya megmaradna bár a hat szint sima portyában is özön.

Piciklon, nem vágyakozom másik szövibe, nem lehet mindenki TGY-s, szeretem a szövimet.
Hogy milyen gyorsan megy micsoda, azon meg nem szeretnék meglepődni, ne haragudj, nem bántásként, főleg nem téged bántásként írom, hogy te felnyomhattad akárhányra az egészséged, közben védett a szövid éületbónuszának jó része.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.18. 18:38:56-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.33
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
566. hozzászólás - 2009.04.18. 18:25:05 (Válasz Darah #565 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.04.18. 18:09:52
a manából regenrálódásnak olyan épületfeltételei vannak, amivel megint ott van mindenki, ahol szakad a part. Lehet, hogy épp a TOP alatti szövik már éppen tudnának vele mit kezdeni, de minél lejjeb halad a szineteken, (szöviszinteken, nem karakterszinteken) rácsodálkozni épp rácsodálkoznának, de nem tudnák elérni, holott a szintleütés megjelenne.


Jelenleg a V1-en 78 szövetségnek van legalább 1 legyőzött epikus lénye. Ha csak 20 fő/szövetséggel számolunk, akkor is kb 1600 karakter számára elérhető az akadémia azaz a manaregen.
Pontszám: 4.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
567. hozzászólás - 2009.04.18. 18:27:13 (Válasz McGee #566 hozzászólására.)
Úgy értelmeztem Simon ötletét, hogy ez végiggördülne a szinteken.
Tévedek?

Az epikushoz meg még kellene 8 akadémiaszint, mire megjelenik a manából reg.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.18. 18:31:50-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
568. hozzászólás - 2009.04.18. 18:38:28 (Válasz Mortimer #564 hozzászólására.)
Mortimer : ez a csata lista már kellett! Elhinthetnél pár jótanácsot is, hogy hogyan csinálod, hátha van akinek segít.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
569. hozzászólás - 2009.04.18. 19:09:39 (Válasz Mortimer #564 hozzászólására.)
Nem számít, mert ez te vagy!

Egyébként szép teljesítmény!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
570. hozzászólás - 2009.04.18. 19:14:32 (Válasz Infernal #538 hozzászólására.)
Csak pár csata eredménye, hogy lásd, mindenki kap nagy pofonokat:

53v51: A csatában összesen 1142 sebzést okoztál, és 403 sebzést kaptál.
53v51: A csatában összesen 2007 sebzést okoztál, és 117 sebzést kaptál.
53v52: A csatában összesen 1190 sebzést okoztál, és 522 sebzést kaptál.
53v53: A csatában összesen 922 sebzést okoztál, és 630 sebzést kaptál.
53v51: A csatában összesen 1308 sebzést okoztál, és 102 sebzést kaptál.
53v56: A csatában összesen 566 sebzést okoztál, és 1297 sebzést kaptál.
53v49: A csatában összesen 1618 sebzést okoztál, és 201 sebzést kaptál.
53v50: A csatában összesen 1389 sebzést okoztál, és 233 sebzést kaptál.
53v53: A csatában összesen 1021 sebzést okoztál, és 719 sebzést kaptál.
53v51: A csatában összesen 929 sebzést okoztál, és 1056 sebzést kaptál.
53v56: A csatában összesen 389 sebzést okoztál, és 812 sebzést kaptál.
53v56: A csatában összesen 687 sebzést okoztál, és 1423 sebzést kaptál.
53v53: A csatában összesen 1030 sebzést okoztál, és 876 sebzést kaptál.
53v56: A csatában összesen 726 sebzést okoztál, és 1556 sebzést kaptál.
53v56: A csatában összesen 821 sebzést okoztál, és 1015 sebzést kaptál.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
571. hozzászólás - 2009.04.18. 19:18:54 (Válasz Darah #567 hozzászólására.)
Ezert mondtam, hogy ne akadjunk fel a szakertelmen. Lehet ez valami uj dolog is, a lenyeg az, hogy a jatekos kontollalja, hogy mikor "sul" el. En napi rendszereseggel (tobbszor is) sebzek 2000-2500-at nalam 5-6 szinttel alacsonnyabba. Ezt meg en se birnam.

Belem epikuson kivul senki nem tud ekkorat sebezni.

Itt van a dolog kulcsa. Ezt kell valahogy kompenzalni, kulonben a nalam 5-6 szinttel alacsonyabbak nem tudnak portyazni. Ugyanez igaz 30. Szintrol 26-ra tamadva, stb, annyi kulonbseggel, hogy a 30. szintut 35-rol ugyanugy elintezik. Mint o a 26. szintut.

A sebgyogyitas azert nem jon mert nem akkor gyogyit, amikor kellene. Ez tenyleg csak azt eri el, hogy folyamatosan 15-30% korul mozog mindenki.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
572. hozzászólás - 2009.04.18. 19:25:10 (Válasz Simon #571 hozzászólására.)
Simon, nem akarok nagyon kötözködni, de ha sebzel valakibe 2000-et, aki rögtön a csata után visszagyógyul belőle 1000-et, akkor az nem olyan, mintha csak a fele sebzést kapta volna be ? Tehát gyakorlatilag nem gyógyítás hanem a sebzés redukálása a győzelmi arányok változtatása nélkül.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
573. hozzászólás - 2009.04.18. 19:29:33 (Válasz Simon #571 hozzászólására.)
Köszi Simon.
Végre valaki a nagyok közül beismeri, hogy ez nem sírás, hanem létező probléma.
És nem az egészségünket akarja 100-ra nyomatni.
A "mikor sül el" mellett még az is gond lehet, hogy mennyit gyógyít egyszerre. Mert ha kifullolja a tagot ÉP-ből, akkor aztán már csak másodpercei vannak attól a 2000-2500-as sebzéstől fentről, mivel azonnal láthatóvá válik.
Sokkal egyszerűbb megoldás lenne csökkenteni a támadószintet szerintem, valóban olyanra, amit még ki lehet kompenzálni.
Viszont azt is világosan látom, hogy az meg nektek nem jó, ahogyan a béke csarnoka is ezért nem volt jó.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.20
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
574. hozzászólás - 2009.04.18. 20:10:49 (Válasz Darah #573 hozzászólására.)
Egyetérték. Még egy dolog amire senki nem reagált érdemben, sem Miklós. Az pedig hogy a 6 szinttel magasabbról támadó ember nagy valószínűséggel egy prémiumszinttel magasabb fegyverrel/varázslattal egyéb nyalánksággal támad. Ezt lehetetlen kompenzálni bármennyire is legyen jó játékos az ember, bármennyire gyúrjon rá TÖre.

És azt nem tudom elfogadni hogy a kisebb ember fejlesszen 60 kereskedelmet a nagyobbhoz képest!

Többek között ezért javaslom én is a cirka 4 szinttel lefelé támadásban maximalizálni a dolgot.
A hozzászólást Varaszlo módosította 2009.04.18. 20:14:18-kor
Pontszám: 9
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
575. hozzászólás - 2009.04.18. 20:39:30 (Válasz Ariel #570 hozzászólására.)
Ariel, ilyen nekem is van, csak valahogy a szintek mások.

44 vs 38 A csatában összesen 189 sebzést okoztál, és 1232 sebzést kaptál.
Ez lehet több lett volna, csak kiájultam a szituból.

Csak a szintkülönbség köztünk 15.
Na ez a nem mindegy.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.18. 20:42:24-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
576. hozzászólás - 2009.04.18. 20:44:00 (Válasz Varaszlo #574 hozzászólására.)
Idézet: Varaszlo - 2009.04.18. 20:10:49
Az pedig hogy a 6 szinttel magasabbról támadó ember nagy valószínűséggel egy prémiumszinttel magasabb fegyverrel/varázslattal egyéb nyalánksággal támad. Ezt lehetetlen kompenzálni bármennyire is legyen jó játékos az ember, bármennyire gyúrjon rá TÖre.


Ez való igaz, de miért is kellene? Most komolyan, melyik RPG-ben lehet elvárni bárkitől hogy megverjen egy nála 6 szinttel magasabb embert, főleg védekezésben. Hisz a támadó a kezdeményező, ő szablya a feltételeket. (Senki sem támad olyat, amit nem érez úgy hogy megverhet.)

Elmondom, én hogy látom a helyzetet. Én az ősgonosz, kizsákmányoló, sátánista VM tagja vagyok. És vannak akik engem is fél kézzel szétkapnak. Ma pl nézegettem, hogy kik vernek le ők 49-52. szintűek. Jómagam 46. szintű vagyok. Tehát az 3-6 szint különbség. És ez egy REMEK DOLOG! Az hogy senki ne verjen el engem, az lássuk be, hogy utópia, de engem megelégedettséggel tölt el hogy csak a 3. szinttel magasabbak kezdenek ki velem. *insert sátáni kacaj here*

Hogy ez engem mennyire akadályoz a fejlődésben? Egyáltalán nem. 30. szint óta nekem az elsődleges LE forrásom a vadászat, amit 15% alatt szoktam művelni, tehát az alacsony ÉP nem zavar ebben. Egy felöltözök egészségbe kicsit ki is tudom tolni a 15%-ot. Jelenleg 79 az alap egészségem, ami alacsony. A harci statjaim 100 felett vannak mind. De így is zsebrevágom a térkapus dögöt ahogy kijövök 15% alól. Ha nem vadászok, akkor ezek alapján 30%-ik simén tudok gyógyulni, és az elég ahhoz hogy portyázzak. Az a dolog hogy időnként pacallá vernek engem, az gyakorlatilag akkor bosszant ha epikusat ölünk.

Olvastam a hsz-ek között, hogy "Ne legyen az egészség mindenek előtt". Nos senki se mondta ezt, viszont szerintem sok embernél az egészség komolyan el van hanyagolva. Vegyük kedves Zaccmester példáját:

Egészség: 45
IQ:123

Az utóbbi nagyon szép hadd gratuláljak hozzá. Ha jól emlékszem az is elhangzott hogy ne pocsékoljuk a LE-t az egészségre, mert kell az IQ-ra.
Nos, mondjuk az IQ-t feltoljuk 5 szinttel 123-ről 128-ra, spec nélkül 77635 LE. Ha ezt a LE-t inkább egészség növelésére költi az ember, akkor 45-ről egészen 68-ra fel lehet tolni, ami több mint másfélszer annyi max ÉP.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
577. hozzászólás - 2009.04.18. 20:47:41 (Válasz Ajgatsz #576 hozzászólására.)
Kedves Ajgatsz, azok az én statjaim, amiről már esett szó, hogy miért is olyanok amilyenek
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
578. hozzászólás - 2009.04.18. 20:49:16 (Válasz Ajgatsz #576 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.04.18. 20:44:00
Idézet: Varaszlo - 2009.04.18. 20:10:49
Az pedig hogy a 6 szinttel magasabbról támadó ember nagy valószínűséggel egy prémiumszinttel magasabb fegyverrel/varázslattal egyéb nyalánksággal támad. Ezt lehetetlen kompenzálni bármennyire is legyen jó játékos az ember, bármennyire gyúrjon rá TÖre.


Ez való igaz, de miért is kellene? Most komolyan, melyik RPG-ben lehet elvárni bárkitől hogy megverjen egy nála 6 szinttel magasabb embert, főleg védekezésben. Hisz a támadó a kezdeményező, ő szablya a feltételeket. (Senki sem támad olyat, amit nem érez úgy hogy megverhet.)


Azért kellene hogy ne egyoldalú, előre megjósolható kiskutya rugdosás legyen a játék. A 4 szint is bőven elég, a TÖ különbség valamint hogy még így is hamarabb jut jobb tárgyakhoz az esetek 75%ban azt jelentené hogy a támadó nyer. De legalább nem 99%.

És nem magam miatt mondom, én köszönöm szépen jól megvagyok. Hál istennek a melóból mindig van időm óránként legalább 1x ránézni a karakteremre, és a toplista 3. oldalának közepén már annyira nem is sokan ágálnak ellenem. Itt inkább a kisebbek érdekeit próbálom képviselni, azokét akikét többek közt én is pokollá teszem a kiosztogatott 1500-2000 sebzések miatt.
A hozzászólást Varaszlo módosította 2009.04.18. 20:52:26-kor
Pontszám: 6.50
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
579. hozzászólás - 2009.04.18. 20:54:04
Gau, ne haragudj elnéztem. Bocsánat.

Szerintem nem változnának a dolgok. Én is magamból indulok ki, olyat nem szoktam megtámadni, akit nem érzek úgy hogy simán megverek. És viszonylag ritkán szoktam lepattani. Jah, és portyázni úgy szoktam, hogy a +/- 1 szintre szűrök. Kivéve ha háborúzok, illetve mikor idönként eszembe jut Zaccmester és elmegyek megruházni.
Pontszám: 3
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
580. hozzászólás - 2009.04.18. 20:57:24 (Válasz Ajgatsz #579 hozzászólására.)
Semmi gond, csak a pontosság kedvéért mondtam

Máskülönben viszont ahhoz amire nekem kell elég perpill. Talán azt mondanám, hogy a szintemhez mérve, ha csak mondjuk négy szintről jönnének följebb a támadások, a 60-65 lenne optimális.

De mondjuk azt, hogy akkor ne 4, hanem 5 szint legyen a max. A 6-ot egyszerűen rengetegnek érzem, és ha ez még tolódni fog, háát...
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője