Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
241. hozzászólás - 2009.04.16. 10:49:38 (Válasz Jeriko #215 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.04.16. 07:11:26
Javaslom, olvasd el a hozzászólásokat, mielőtt válaszolsz. Például erre:
Idézet: Jeriko - 2009.04.15. 17:35:59
Mi fel fogjuk építeni a háború tornyát.

elég érdekes ezt válaszolni:
Idézet: MIvan - 2009.04.15. 18:45:28
TGY is felhúzhatja a háború csarnokát, nem tíltja meg senki.

Hát bocs, de akkor ezt nem értem:
Idézet: Jeriko - 2009.04.15. 17:35:59
Vége a háborúnak, kezdődik a 21 nap béke. TGY nem tud se portyázni, se kamrázni, az erre fejlesztett szakértelmek semmire nem jók, a top karakterek minimum napi 20k LE veszteséget szednek össze, állatokat nem lehet fenntartani (morálgondok) stb.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 3.50
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
242. hozzászólás - 2009.04.16. 10:51:26 (Válasz Ariel #239 hozzászólására.)
Lehet hogy nevetséges, kedves Mosópor barátom, de így talán tudunk szusszanni kicsit.

Ha ez eltörtlődik akkor sok karakter törölni fog. És azzal nem lesztek beljebb ha hirtelen azért kerültök portyamentes zónában mert 10-15 játékos/klán törli magát.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
243. hozzászólás - 2009.04.16. 11:03:37
Viktor: Ez a "kihívom, és csak akkor van háború, ha elfogadja" ötlet leírom, hogy miért rossz: az esetek elenyésző részében van olyan, hogy mindkét fél azt hiszi, hogy nyerni fog. Persze születnek meglepetések, de ez gyakran inkább olyan, hogy egy szövi, ami gyengébbnek hiszi magát (és egyébként nem fogadná el a kihívást) összeszedi magát, és eltángálja az agresszort. Szóval ez egy halott ötlet, olyan, mintha azt mondanánk, hogy portyában csak veled azonos szintű, és közel azonos TÖ-jű játékost támadhatsz. Senki nem használná. Persze mondhatod hogy ez legyen a jelenlegi rendszer mellett, de akkor az már tényleg egy értelmetlen túlbonyolítás, mert a jelenleg javasolt rendszerben ez már benne van ugyanígy.
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
244. hozzászólás - 2009.04.16. 11:03:47
Köszönöm a javaslatokat, ötleteket. Ezek alapján átgondoltam a dolgot, a 3. verziónál maradunk, megtartva az 1.-es pontból azt, hogyha a háború csarnokos egy békében levő béke csarnokást támad, akkor mínusz tulajdonságokat kap, a háború csarnok szintjétől és a szintkülönbségtől függően. Tehát akinek háború csarnoka van, támadhatja azt is, akivel békében van, de őt is támadják. Effektive a háború csarnoka azt mondja:
"A béke nekünk csak annyit jelent, hogy nem háborúzunk veled, de portyázni azért szeretnénk." A véleményeiteket átolvasva azt hiszem, ez a megoldás fog a legtöbb embernek tetszeni.

Sajnos ez az "apró kiegészítés" alaposan megkavarja a portya selectet, ezért a leprogramozása valamennyi időt fog igénybe venni. Ha ez elkészül, azonnal berakjuk a játékba. Volt arról is szó, hogy a portyázás ablakban jelezzük a háború tornyosoknak, ha valakivel békében vagy, és béke tornya is van. Ez most még biztos nem fog bekerülni, felvettem a fejlesztési listára, tehát erre a dologra nektek kell odafigyelnetek. A csaták szövegében jelezzük, ha egy békés békés végzeturat támadtál.
Pontszám: 4.25
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
245. hozzászólás - 2009.04.16. 11:06:07 (Válasz Miklós #244 hozzászólására.)
Köszönjük!

akkor mínusz tulajdonságokat kap, a háború csarnok szintjétől


Ez ugye nem lesz titok, hogy hogyan módosul?
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.16. 11:07:46-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
246. hozzászólás - 2009.04.16. 11:17:38 (Válasz Miklós #243 hozzászólására.)
JA, ez igaz
Lényegében az lenne fontos hogy ösztönözzétek a szövetségeket hogy nehezebb ellenfelet válasszanak maguknak, akiknél nem 200% a csata végkimenetele.
Sajnos jelenleg az egyetlen ösztönző erő az a elenyésző kúttöltődéstöbblet amivel a kicsit nagyobb (de nem feltétlenül erősebb) szövetséget legyőzve nyerünk. Ez semmi.
Amúgy igen sok szövetség igyekszik ilyen nem egyértelműen nyertes háborúkat vívni de igazi ösztönző erő nincs rá, emiatt sokan béke csarnok mögé kénytelenek bújni, ami nem tesz jót a játékélménynek egy ilyen PVP alapu játékban.
A farmolás sem tesz jót, nem kell félreérteni amit mondok, arra akarok kilyukadni hogy jelenleg két rossz lehetőség közül nincs semmi ösztönzés arra hogy a szövetségek a harmadik, játékélménnyel járót válasszák.

A portyamentességre leküzdésére a háború tornyát köszönjük, ez már egy lépés, de szerintem akkor is legalább akkora reform kéne a háború rendszerébe, amekkora az állatoknál volt.
Vagy egy alternatív háborús rendszer, ami akár belekényszeríti az azonos erősségű szövetségeket az egymás ütésébe.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
247. hozzászólás - 2009.04.16. 11:31:43
Jelenleg ugye - ha nincs háború - azt portyázok, akit akarok, hiába van béke csarnoka. Ehhez képest ha háborút indítok (ami a portyától abban tér el, hogy számolják az eredményét, és egy idő után a vesztes kútjából áttöltődik valamennyi LE a győztes kútjába - már nem portyázhatok, a béke miatt.

Szerintem teljesen jogos, hogy a háború utáni béke a HÁBORÚRA vonatkozzon, ne a portyára. Ehhez nem kell háború csarnoka sem, teljesen jogos elvárás. Ugyanakkor az is jogos elvárás, hogy ne lehessen a kisebb szövetségeket farmolni.

Lenne pár javaslatom:
- Háború utáni béke csak hadüzenetre vonatkozzon, portyára ne. Nonszensz, hogy háború indításával békét érek el.
- A visszaélések elkerülése végett támadó fél NE kapitulálhasson - legyen vége a kamu háborúknak. Nem tudom milyen arányban fordul elő egyáltalán az, hogy a támadó kapitulál. Szerintem minimális, és valószínű annak is nagy része visszaélés. Tessék megfontolni, kinek üzensz hadat, és viselni a következményét!
- A béke tornya a háborús fosztogatás és a farmolás ellen védjen, ott viszont hatékonyan. Például úgy, hogy a transzcendális projekcióhoz hasonlóan kisebbnek látszik a lélekkút mérete, mégpedig szint*szint*10.000 LE-vel (10. szinten 100k-val). Vagy talán még jobb, hogy ha a szövetséget megtámadják háborúval, minden tag minden tulajdonsága ennyivel magasabb a háborús ellenfelek ellen (ha ők üzennek hadat, akkor természetesen nem).
- A kihívás nagyon jó ötlet, kerüljön be! (Bár ha a béka nem vonatkozik portyára, akkor már nem kell)
- Háború tornya: működjön a kreatív affinitáshoz hasonlóan, szint*szint*3%-al növelje a háborús nyereséget (egyből érdemes lesz háborúzni - a vesztes viszont ettől nem veszít többet). Persze ki lehet találni neki más funkciót is. Mind a háború, mind a béke tornya legyen bontható, és legalább 20. szintig építhető - DE vagy egyik, vagy csak a másik.
Pontszám: 7.83
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
248. hozzászólás - 2009.04.16. 11:52:46
Ezt a problémát leginkább matematikusi mentalitással lehet megközelíteni: és akkor belátható, hogy az egyenletnek sajnos nincs megoldása

Az emberek többsége mindig azt fogja támadni, akit a lehető legnagyobb eséllyel le tud győzni - függetlenül attól, hogy jóval kevesebb LE-t és TP-t kap, mintha vele azonos szintűt támadna. Egész egyszerűen azért, mert a sikerélmény az egyik legfontosabb tényező. Ráadásul a legtöbb ember inkább nyer egy játékban 100 Ft-ot 95%-os eséllyel, mint 200 Ft-ot 50%-os eséllyel. Ha azt akarjuk, hogy kisebb legyen a különbség, akkor ahhoz vagy
1.) csökkentjük a támadhatósági keretet - nő az esélye, hogy bizonyos szinten emberek egyáltalán nem tudnak senkit sem ütni!
2.) handicapet adunk az erősebb játékosnak - akkor mi értelme a karaktert fejleszteni, fogják sokan kérdezni
Ez nem csak a portyázásban van igy, hanem a háborúban is, sőt, bármilyen más pvp játékban is. Amit az egyik játékos megnyer, azt a másik elveszíti (ha más nem, a sikerélmény egy kudarcélménnyel párosul). Akinek hosszú távon jelentősen 50% alatt van a nyerési aránya, azok közül sajnos van olyan, aki kiesik.
A megoldást, hogy mindenkinek sikerélménye legyen, még Gary Gygax találta ki sok-sok évvel ezelőtt, és úgy nevezte el, hogy szerepjáték. Ekkor a játékosok képzeletbeli ellenfelekkel küzdenek, nem egymással, és általában győznek - ezt a hc pvp-sek sokszor lenézően "tamagocsinak" hívják.
A legjobb játék szerintem a tamagocsi és a pvp ötvözete. A pvp faktor megadja a versenyzést, az adrenalint, azt, hogy hús-vér ellenfelekkel küzdesz, akiknek nagyon nehéz túljárni az eszén. A tamagocsi faktor viszont biztosítja, hogy mindenki tudjon fejlődni, mindenkinek legyen valamekkora sikerélménye. A Végzetúr is egy ilyen játék akar lenni.
Pontszám: 8.25
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
249. hozzászólás - 2009.04.16. 11:55:44
Megkezdett háború közepén felhúzott háború csarnokának lesz már hatása?
Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
250. hozzászólás - 2009.04.16. 11:55:58
Gondolom ez alatt az új hordát érted!
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
251. hozzászólás - 2009.04.16. 12:04:31 (Válasz Jeriko #247 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.04.16. 11:31:43
- A visszaélések elkerülése végett támadó fél NE kapitulálhasson - legyen vége a kamu háborúknak. Nem tudom milyen arányban fordul elő egyáltalán az, hogy a támadó kapitulál. Szerintem minimális, és valószínű annak is nagy része visszaélés. Tessék megfontolni, kinek üzensz hadat, és viselni a következményét!

Ezt többen írták, ezt biztosan nem fogjuk bevezetni. Bőven elég, ami most van, hogy a támadó az első 3 napban nem kapitulálhat. Gyakorlati példákat ismerek, amikor az egressziv szövetség lerohanta a békés(nek tűnő) kisebb szövit, aztán vérző orral távozott - a 3-4. nap után azt mondták: tisztelgünk előttetek, jól harcoltatok - és kapituláltak. A háború csarnoka után úgysem lesz már értelme azzal szórakozni, hogy valaki csak a béke miatt kapituláljon.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
252. hozzászólás - 2009.04.16. 12:59:11
Így van, a Háború Tornya után már nem lesz értelme a béke kikényszerítése miatt hadat üzenni. Még jó, hogy tegnap leírtam a szabad játékstílus megválasztásának jogát...
Valaki azt mondta, hogy minden a békét szeretők javára szól. Konkrétan?
Én mondok más megközelítést:
jelenlegi formában matematikailag szövetségünk MINDEN tagjára NAPI 300 ütés érkezhet olyan szövetségektől, akik most sírnak, hogy nincs kit ütni. Az erőviszonyokat mutatja, hogy az elmúlt 1 hétben brutális TÖ fejlesztéseim ellenére 136-1670-re vert egy 6 szinttel magasabb. Pihenve, állatokkal, VÉDELEM ITALA mellett! Azt hittem bepisilek, amikor megláttam.
Az említettek pedig azt eredményezik, hogy amennyiben portyázni is akar valaki, akkor italvásárlás, kiugrás, majd vissza 15% alá. Keresem a sikerélményt ebben, de még nem találtam.
Az egyetlen lehetőség a fejenként 300 beérkező portyázó ütések drasztikus csökkentésére - azaz a nyugodtabb játékhoz -, a hadüzenet és kapituláció. A Béke Csarnoka persze erre sem jó, mert bolond lenne hadat üzenni a TOP eleje, fordítva pedig nem működik a Csarnok. A miértre épkézláb magyarázat tegnap óta nem érkezett.
Szóval meg lehetett "venni" nyamvadt 1 hét nyugalmat. Ezt pedig most megint kilövik, mert 4-5 szövetség unatkozik ilyenkor, egymás ütésébe pedig nem látnak fantáziát. A "békepártiak" pedig egyetlen lehetőségüket is vesztik. A fent említett különbségeken pedig kíváncsian várom, hogy mekkora TÖ csökkentés adhat azonos esélyt? 50%, vagy az is kevés?
Sajna egyik kiemelkedő tagunknak éppen könyörgünk, hogy ne törölje magát. Fizetni többet nem fog, de az ősköveit csak törléssel viheti máshová. Én is ma mentem volna befizetni a 350-et, de inkább sörözés lesz abból. Kivárom mi lesz ebből a béke megszűnős szabad portyázásból, aztán ha nincs szabad levegő, akkor marad a tamagocsi. Ingyen.
Ahogy Nagybátyám szokta mondani: "dugjál egyedül!".

Jöhet a lepontozás, az igazság mindig fájdalmas!

Módosítás: hoppá, Nagybátyám idézete így erősen félreérthető lett a végére téve. NEM Miklósnak címeztem, sőt senkinek személyesen! Kérem általánosságban érteni! Köszönöm
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.04.16. 13:08:13-kor
Pontszám: 6.70
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
253. hozzászólás - 2009.04.16. 13:37:57
ez hamar bekerült
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
254. hozzászólás - 2009.04.16. 13:44:12 (Válasz Zaccmester #252 hozzászólására.)
Zaccmester, van igazság is abban amit mondasz, de azért nem minden. Az valóban igaz, hogy 6 szinttel feljebbről nagy pofonokat lehet osztani, Az viszont már nem igaz, hogy 15% környékén kell maradnod ahoz, hogy tudj bármit is csinálni. Ahoz, hogy 6 szinttel feljebbről üssenek, legalább 45%-on kell lenned. Egy 136-1670-es vereség nagyrészét a sebgyógyítással már alapból visszakapod. Ha pedig még így is alacsony az életpontod, akkor azt könnyedén orvosolhatod az egészség növelésével. Ha elég nagy a max. ép-d egész nap 30% alatt tudsz maradni és közben vígan portyázhatsz is, miközben csak 2 szinttel feljebbről tudnak támadni.
A béke megvásárlásával úgy szeretnél portyázni, hogy közben a nálad erősebbek téged ne üthessenek és vígan támadhasd a gyengébbeket. Ez nem járható út. Pár hónap és azok nyomnák be a békét ellenetek akiket ti támadtok. Nem lehet cél a portyázási lehetőségek csökkentése, hiszen ez a játék alapja. Ha úgy érzitek, hogy nem tudtok játszani, mert nincs életpontotok, használjátok ki a mostani lehetőségeket. Használjátok a sebgyógyítást, növeljétek a max. ép-t, gyógyuljatok varázspontból. Valóban nem olyan olcsó mint kapitulálni és kifizetni 70 ezer LE-t, de ha valóban használjátok őket, látni fogjátok, hogy megéri.
3000 max ép mellett valóban nagy pofon lehet egy 1600-as sebzés. Kettő után ki van ütve az ember és órákig nem tud semmit csinálni. 5000 ép-vel, sebgyógyítással egy ilyen pofon már csak 7-800 ép sebzést jelent, amiből 6-ot is elbír az ember, úgy, hogy közben ha 1500 ép alatt tartja magát akkor csak 2 szinttel feljebbről tudnak támadni, miközben könnyedén tud portyázni. Erre jön még rá a varázspontból gyógyulás, amit bármikor használhattok, ha ép kell.
Megváltoztak a portyázás paraméterei a szint növekedésével, komolyan nőttek a sebzések. Követni kell a változásokat. A max. életpont a portyázás egyik komoly paramétere, hiszen ez befolyásolja, hogy hány portyát tudtok egyáltalán lenyomni egy nap. Ha alacsony, és szakértelmekkel gyógyítani sem tudjátok magatokat, akkor jóval kevesebbet tudtok portyázni, ez akár lehet nulla is naponta. Valóban bosszantó ha az ember nem tud epikust ölni, vagy térkapuzni, de erre nem lehet megoldás, hogy letilt mindenkit a portyáról, mert hosszú távon tömegessé válna és nem csak a háborúzás, de a portyázás is eltűnne a játékból. Magasabb egészséggel, sebgyógyítással, mágikus regenerációval nem csak a portyázás lesz könnyebb, de a térkapuzás és az epikus csaták is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.20
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
255. hozzászólás - 2009.04.16. 13:46:36 (Válasz Mazlee #253 hozzászólására.)
nagyszerű, lehet tovább ütni a farmolt szövetségeket

viszont a háborúk/ kapituláció gomb végre jó lett, nem kap szívinfarktust minden kezdő, aki meg akarja tudni az állást
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
256. hozzászólás - 2009.04.16. 13:51:16 (Válasz Ariel #254 hozzászólására.)
Azért a napközben X% alatt tartja magát az ember elég fellengzősen hangzik, elég sűrű gép előtt létet feltételez.

Cirip: egy kivétel lehet, amihez nem tudjuk a számokat, béke csarnokot kell építeni 5. szintűt és megnézni a negatív módosítók mennyit befolyásolnak a helyzeten. Más kérdés, hogy valószínűleg ti se építenétek fel.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.16. 13:53:29-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
257. hozzászólás - 2009.04.16. 13:56:44 (Válasz Ariel #254 hozzászólására.)
A hadüzenetes kényszertaktika nem általános érvényű, csupán azok miatt szükséges, akik valóban "megölik" a játékot, az önmérséklet szót nem ismerik. Ilyen nekünk az Azúr, akik ellen másodszor éltünk ezzel. Hozzáteszem, hogy 3 napig viszont óránként jöhetnek cserébe, lehet számolgatni a megtérülést.
Az egészség felhúzása is csak egy taktika lehet, ami viszont minden más rovására megy! Az is LE-be kerül, és a karaktered cserébe versenyképes sem marad. Több pofont bír, de minek, ha nem tud harcolni? A kamránál is vészmadárkodtam, hogy mélyülni fog a szakadék. Megtörtént, most pedig rizikó nélkül lehet portyázni, amit csupán a kötelező béke gátol. Ezt most kilövi ismét egy szűk réteg. Nem lehet ilyen módon egyensúlyt teremteni, csupán a kisebb rosszat választani, azaz melyik réteg a fontosabb, a jelentősebb vásárlóerőt képviselő? Az marad játékban, és kész, pont.
Miért mondod, hogy vígan támadni a gyengéket? Ki akarja? A feltételek ugyanazok: lehet portyacélpontot keresni, ha béke van, akkor pedig nem. Ennyi. Megdolgozott érte, jár a nyugalom.
Pontszám: 5.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
258. hozzászólás - 2009.04.16. 14:04:40
Arielnek tökéletesen igaza van, nem cél, hogy a portyázás teljesen eltűnjön a játékból.

Az, hogy felülről szétvernek, egy örök probléma (ld. feljebb). Viszont azáltal, hogy minuszokat kap a támadó, csökken a különbség a karakterek között, és mindjárt kevésbé lesz szétverés kategória. A módosítók képletét szándékosan nem írtam le - ha szükségét látjuk, ezt a képletet még alakítjuk, hogy mindenki elégedett legyen.

Jah, és igen, elkészült a csarnok, Baraty szokásos turbó üzemmódban már le is programozta, lehet építeni!
Pontszám: 7.67
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
259. hozzászólás - 2009.04.16. 14:07:48 (Válasz Miklós #258 hozzászólására.)
a turbó üzemmódot köszönjük.

egy kérdés:
nincs max szintje vagy csak lemaradt a leírásból?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
260. hozzászólás - 2009.04.16. 14:08:26 (Válasz Miklós #258 hozzászólására.)
Túl olcsónak találom
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!