Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
521. hozzászólás - 2009.04.18. 11:28:53 (Válasz Ariel #519 hozzászólására.)
Ariel, ezek gagyik.
Ezek arra jók, hogy többször üthetővé váljon a karakter, amit fejlesszen ki ugye jóóóó sok LÉ-ért. Nem tudom melyikőtök írta be, hogy hopp, ha valaki gyógyításból kifolyólag megjelenik a portyalistán, akkor azonnal lecsapja. És ettől csóri tag egy petákkal nem sebződik kevesebbet, csak többször. És ennyi.
És ezt te is tudod, mégis etetitek ezzel azokat, akik ezt elhiszik. Végülis onnan nézvést érthető, ha megfelezitek önkéntesen a támadható ellenfelek listáját, valahonnan pótolni kell, etessük be a kicsiket. Míg azok etethetőek. Csakhogy a 46-os játékosok már nem kétéves nyeretlenek, akik felnéznek a nagy kezdőkre, ők sem teljesen hülyék már a játékhoz.

Háborúban ez különlegesen nagyon jó.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.25
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
522. hozzászólás - 2009.04.18. 11:29:19 (Válasz Ariel #519 hozzászólására.)
Bocsi, én használom-használtam. Próbáld ki magad is, havi 60 őskőért pont arra jó, hogy 10-ből 1-2 alkalommal partyképes lehettem. Ennyi. Sebgyógyítás is csodás "táp", a hasznossága elenyésző, konkrétan semmit nem segít 1-2k-s pofon után. Egészséget már kitárgyaltuk párszor.
Kösz a tippeket

Mára off, szembe széllel nem lehet a végtelenségig vizelettel bírni
A hozzászólást Zaccmester módosította 2009.04.18. 11:31:33-kor
Pontszám: 6.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
523. hozzászólás - 2009.04.18. 11:36:22 (Válasz CaveMaN #520 hozzászólására.)
Ez így igaz, ráadásul én személy szerint hiányolnám a napi szinten engem meglátogatókat, sokkal sekélyesebb lenne nélkülük a játékélményem.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
524. hozzászólás - 2009.04.18. 11:37:49 (Válasz Darah #521 hozzászólására.)
Keress rá Jerikó leírására a mágikus regenerációval kapcsolatban, szépen részletesen leírja, hogy hogyan is gyógyítja magát vele max ép közelébe napi két alkalommal.
Azzal pedig sajna nem tudok mit kezdeni, ha nem világos számotokra, hogy teljesen más, ha a max ép 30%-a 750 ép és teljesen más, ha 1500 ép.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
525. hozzászólás - 2009.04.18. 11:38:52 (Válasz Almási Viktor #523 hozzászólására.)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
526. hozzászólás - 2009.04.18. 11:39:17 (Válasz Ariel #519 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.04.18. 11:22:15
Félreértettél... nem az újításhoz kell itt alkalmazkodni, hanem ahoz, hogy megnőtt a sebzés amit a nagyobbaktól kapsz. A játék eleje óta az erősebb üti a gyengébbet, ez senkinek nem újdonság. Az újdonság annyi, hogy elért a játék arra a szintre ahol nagyon megugranak a sebzések. Ehez kellene alkalmazkodni. Létezik több módja is, elég sok fejlesztés valósult meg ebben az irányban (védelem ital, sebgyógyítás, mágikus regeneráció). Aki nem akarja használni őket, és az egészsége is csak 45 az ne csodálkozzon, hogy nem marad ép-je semmire.


Szerintem Te nem értesz egészen. Elmondtam anno, hogy egyetértek pl Viktorral is, aki jóideig parttalan vitát folytatott az egészség fontosságáról, míg lassan, eszméletlenül lassan bebizonyosodott igaza. Kell az egészség növelése, és kell, hogy fejlesszük a többi, általad említett dolgot, de nem öngyilkos módon csak azt! Márpedig ahhoz, hogy kibírjuk az 5-6 szintről lefelé ütő játékosok hadát, arra lenne szükség, hogy az elsődleges tulajdonságunk az egészség legyen, a másodlagos a mágia a mágikus regeneráció miatt.
De vajon belegondolt valaki is abba, hogy oké, most relatív még kevesen is támadnak ahhoz képes fentről (egymást meg pláne ) . Mi lesz, ha a játékosok többsége is odaért? Talán ezen kellene elmélkedni
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.04.18. 11:39:44-kor
Pontszám: 8.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
527. hozzászólás - 2009.04.18. 11:40:01 (Válasz Darah #521 hozzászólására.)
Nem etetés, játszhatóbb ugy a játék, pl lehet 15%-ból kijőve portyázni és nem halsz le az ellnefél varázslatától mint a káoszosok az egytámadásos max. ÉP-jükkel. Közröhej, ráadásul fel is hívják a töketlenkedésükre a figyelmet LOL.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.82
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
528. hozzászólás - 2009.04.18. 11:41:25 (Válasz Gau84 #526 hozzászólására.)
NEm kell vagyonokért, de amíg 120-as tau mellett 40-es valakinek az egészsége nekem ne magyarázza meg.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.63
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
529. hozzászólás - 2009.04.18. 11:41:34 (Válasz Ariel #524 hozzászólására.)
A mágikus regenre, ami nem ital, vagy láthatatlanság, vagy sebgyógyítás. Kb. egyetlen értelmes gyógyító skill a játékban, italok mellett, és bár nem számoltam utána, lehet italok még mindig jobban megérik.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
530. hozzászólás - 2009.04.18. 11:43:57 (Válasz Enchanter #529 hozzászólására.)
nem, 10-essel már többet gyógyulsz mint italtól, és szint*2 mágia elég ehhez a hatáshoz.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
531. hozzászólás - 2009.04.18. 11:45:16 (Válasz Ariel #524 hozzászólására.)
Megint a jó öreg lekezelő duma.

Nem abban kételkedtem, hogy ezek működnek, lepődj meg, én is tudom, hogy többnek a 15 %-a is több.
Csak ezt nem úgy kéne tálalni, hogy ez biz megoldás. Mert ez nem az.
A sebzések a szintkülönbség és a cucc miatt szállnak el. Ha saját bevallásotok szerint, ti ott egymást is ilyen sebzésekkel ütitek, amit azért igen furcsállnék, bár nem tudhatom, csak a saját szintarányos sebzéseimet látom, és az szinthez képest valóban megfelelő, akkor van sansza egy hat szinttel kisebbnek ugye.
Hogy nagyobb szinten drágább a tulajdonság és ezért nem számít hat szint, az érdekes indok, amikor a vadászat átlaga is magasabb, és feltételezhető a magasabb SZÖ is.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
532. hozzászólás - 2009.04.18. 11:45:18 (Válasz Almási Viktor #527 hozzászólására.)
Viktor, én mondtam anno is, hogy oka van annak, hogy olyan az egészségem amilyen. Rá fog kerülni a sor, megígérem neked, sőt, talán még le is foglak hagyni hamarosan

De hogy konkrét példát állítsak fel, remélem nem baj, ha Téged veszlek alapul... ha mégis, úgy elnézést érte.

Te 46. szintű vagy, jó játékos, sok zsákmányolt LE-vel.

Erő: 80 (+8)
Támadás: 106 (+25)
Védekezés: 106 (+91)
Egészség: 80 (+3)
IQ: 115 (+30)
Mágia: 80 (+7)
Taumaturgia: 80 (+15)


Én csupán 41, tized annyi zsákmányolt LE-vel

Erő: 79 (+11)
Támadás: 115 (+31)
Védekezés: 128 (+62)
Egészség: 45 (+15)
IQ: 123 (+16)
Mágia: 39 (+14)
Taumaturgia: 76 (+15)

Jelzem, majd' egy hónapig szívtam, de most egy hét alatt 30-al növeltem a védekezésem és az IQ-m, épp a támadás a soros, az 95-ről indult 3-4 napja, azt hiszem, és szép lassan jönni fog a többi. Nem vettem új felszerelést elég régóta, és nem is óhajtok még. Ez az én taktikám része... hosszútávú. És ezért olyan az egészségem, amilyen
Pontszám: 9
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
533. hozzászólás - 2009.04.18. 11:49:38 (Válasz Darah #521 hozzászólására.)
A Mágikus regerenáció szerintem egy teljesen korrekt eszköz. (Nem is nagyon értem, hogy miért nem egy lejjebb lévő slotot kapott a szakértelem listán).

Arra tökéletesen elég, hogy amikor hazaérek a munkahelyemről/mielőtt elindulok, akkor egy gombnyomás után mégis tudjak néhányat portyázni, még akkor is ha napközben rommá lettem verve.

A magas Egészség dillemáját sokan körbejárták már, ehhez csak egy kicsi adalék.
Tegnap éjjel nagy jó dolgomban (és mert az idomítás szintén teljesen érthetetlen mechanizmusa miatt úgyis a gépnél ragadtam) lekémkedtem néhány olyan szintem környékén lévő karaktert, akiknek gyanúsan megugrott a TÖ-jük, és akiket éppen ezért hanyagoltam is támadásaim során egy ideje.
Jól tippelt, aki jól tippelt, ezek a karakterek nem a méregdrága harci tulajdonságaikat dobták meg 50-70 ponttal, hanem a "gagyi" Egészséget és Mágiát.
Mégis nyugton hagytam őket napokig.
Ez is lehet egy érv, persze nem azt állítom, hogy ezzel sértetlenséget vásárolhat magának bárki, de néhány embert elgondolkozásra késztethet a magas TÖ.

A Védelem italáról eddig még jót nem hallottam, viszont sokan elfelejtik, hogy létezik egy ősrégi módszer, a segítő kéz. A magasabb szinteken, ahol az ember levereti magát olykor a Térkapun, hogy egy álló napot átvadászhasson, és gyakorlatilag egész nap 15% alatt legyen evidens módszer lehet(ne), hogy az ilyen karakterek arra a napra segítséget nyújtsanak a kisebbeknek.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
534. hozzászólás - 2009.04.18. 12:17:25 (Válasz Darah #531 hozzászólására.)
Nem, a sebzések a nem fejlesztett egészséghez képest szállnak el.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2009.04.18. 12:18:12-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
535. hozzászólás - 2009.04.18. 12:23:32 (Válasz Almási Viktor #534 hozzászólására.)
Te a szintesedtől, ill 1-2-vel nagyobbtól ugyanakkora sebzéseket kapsz, mint egy 6 szinttel nagyobbtól?
Ismét elmondom, nem az egészségfejlesztéssel van gondom, rá fog jönni mindenki előbb-utóbb, (ha más nem küldikor) hogy nem mindegy, hogy annyi ÉP-vel jön-e ki a 15 %-ból, hogy épcsak vissza tudják küldeni a jótékony eszméletlenségbe, hanem ő maga is tud vele kezdeni valamit.
Csak ezzel nem sebződsz egy dekával sem kevesebbet, és a mindenféle regenerációba beleölt LÉ-től egy pöppet sem lesz nagyobb esélyed portyát-háborút nyerni, nagyobbak ellen meg semmiképp. Nem erősebbről beszélek, nagyobbról.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
536. hozzászólás - 2009.04.18. 12:36:14 (Válasz Gau84 #532 hozzászólására.)
Látod Gau te is elismered hogy hiába vagy 5 szinttel alattam sokkal jobb harcos nálam mégis játszhatatlan a karaktered ÉP hiányában.
Én tudok játszani egészség-sebgyógyítás mágikus regen miatt. És látszik is a harci TÖ-mön hogy ezekre költöttem, mégsem hiányoznak ezek, magas szintől ugyis levernek ha vért pisilek is nem azzal kell foglalkozni, saját szintemen vagy alatta találok ellenfelet és tudok játszani.
Nem mellesleg heti egy gyógyitalt szoktam elhasználni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
537. hozzászólás - 2009.04.18. 12:38:39 (Válasz Almási Viktor #536 hozzászólására.)
Az 1M rabolt LE-mről meg le lehet kopni, az arra kellet hogy feljöjjek másodvonalba, akkor lehetne vele pedálozni ha még mindig 25. szintű lennék hogyha nem ugrottam volna előre 20 szintet 50-es szingulárissal.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
fórumozóInfernalFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
538. hozzászólás - 2009.04.18. 12:49:31
Sokáig olvastam a fórumot, és most konklúzióként írom le, nem az utóbbi témára reagálva. A topos karakterek állandóan egy kincstári tanáccsal látnak el minket, "gaz ellenszegülőket", lázadókat. Jön a duma, általában minden magas szintűtől, hogy őket is szarrá verik... de kik? Mindegyikőtöket? Akkor hol vannak a szerver császárai akik mindenkit levernek, miért lapítanak, jöjjenek elő, mondják, hogy igen, én vagyok az, és bekaphatjátok. Mert szerintem ezek ti vagytok, és kicsit elferdítitek a valóságot és hazudtok I think.
Elmondom mi a helyzet a végzetúrban. Vagytok ti, magas szintűek, kedves miniszterek, képviselők. A ti szavatok számít mert ti vagytok előtérben, és az van amit ti mondtok. Lehet, "az alsóbb kasztokból" vannak értékesebb emberek, sőt végzetúrba átültetve olyanok, akik ugyan annyit fizetnek a játékért mint ti. Mégis mi kisemberek, le vagyunk szarva, ugyanis Miklós bácsi csinált egy grafikont, és azt mondta, hogy százalékos arányban a legmagasabb szinten vannak a legtöbbet fizető emberek, ergó rájuk fogok hallgatni, mert én egy igen profitorientált ember vagyok. Visszatérve, ti azért sírtok mert megkúrtították a miniszteri fizetéseteket, mi meg kb azért hogy normálisan tudjunk élni (játszani).
Legközelebb aki odafönt magas szinten valami panasszal élne, jusson eszébe az, hogy ő a miniszter úr, és a mai gazdasági helyzetbe átültetve, TE magad mennyire azonosulnál egy ilyen emberrel.
Köszöntem.
Pontszám: 6.44
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
539. hozzászólás - 2009.04.18. 14:15:08 (Válasz Infernal #538 hozzászólására.)
Ez szép és kerek gondolatmenet volt. Aki felküzdötte már magát a trónra, az nem fog onnan önként távozni, azaz stabil őskő vásárló marad. Amíg van pénze, természetesen.

Na, akkor közkívánatra egy konkrét javaslat:
SZAVAZÁS!
Indoklásul:
ez egy u.n. társasjáték, ahol (elvileg) mindenkinek szava lehet. Mivel a Háború Csarnoka a játékszabály egyik alapelemét változtatta meg egy - szerintem - szűk réteg érdekében, ezért ez lenne a minimum.
A játékban javaslok egy szavazás platformot, ahol minden játékos igen-nem gombra nyomással véleményt nyilváníthat.

Pl.:
Egyetértesz azzal, hogy a Háború Csarnokának bevezetésével megszűnjön a háborúk utáni kötelező békeidőszak, azaz portyázni békeidőben is lehessen?
O Igen
O Nem

Ragozni nem is kellene tovább a kérdést. Gondolok itt olyan marketing fogásokra, mint a TÖ csökkentés ilyen esetben emlegetése. A gyakorlat nálunk azt mutatja, hogy ez tényleg nem volt több rózsaszín ígéretnél, vagy nem működik, netán semmit nem ér.
Nos, mit szóltok a javaslathoz? Be meritek vállalni a teljes játékosállomány előtti megmérettetést?
Pontszám: 7.67
fórumozóInfernalFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
540. hozzászólás - 2009.04.18. 14:19:00
És akik most pontozzák a hozzászólást, kérem indokolják meg mért teszik, mért "húznak le". Ugyanis úgy látom, amikor a kedves olvasó szerint valami jogtalan és felháborító, teljes válszélességben kiáll az igaza mögött, már már látom az eltorzult arcát, ahogy az öklével csapdos a levegőben, viszont ha valami igaz rá, csak fáj belátni hogy így van, csendesen torpedózik. Lehet mondani, hogy igen ez egy demagóg f*sz, csak akkor az illető se legyen rest azt mondani, hogy igen, ebben és ebben nincs igazad.
Pontszám: 6.71
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!