Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
181. hozzászólás - 2009.04.15. 12:19:09 (Válasz Seligen #180 hozzászólására.)
Csak a szerezhető LE szempontjából van jelentősége, de drágább felhúzni az 5. szintű csarnokot, mint amennyit csökkent a veszteségen (egyelőre legalábbis) 2-3 millió LE-s kutaknál ez persze változni fog.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
182. hozzászólás - 2009.04.15. 12:37:30 (Válasz CaveMaN #181 hozzászólására.)
Szerintem Shia-ko itt a plusz portyátlansági időre gondolt. Azért korlátozná le, hogy az ne tolódjon legalább (ha jól értem fentebb is ezen ment a "vita"). Igazából ez a top álma, háborúzás portyakiesés nélkül, nem a lélekkút lerablása a fő prioritás, hanem maga a háború. De ennek egyenes következménye a portyalehetőségek erős leszűkülése. Gondolom érthető, hogy erre a "top", mondjuk 100, a legérzékenyebb. Persze ott van a t100 alatti kategória, akik meg unják az állandó leverést és boldogan kapnak a kitolt portyamentességen s ők így boldogan piszkálhatják az alsóbb szinteket.
Ha nem így van, bocs.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
183. hozzászólás - 2009.04.15. 12:40:08 (Válasz Seligen #182 hozzászólására.)
na de erre lenne megoldás Sanyi, bocsánat, Lord Sanyi ötlete, hogy a portyamentes időszak akkor szűnjön meg, ha mindkét fél rendelkezik háborúcsarnokkal.
Így a magukat farmoltnak érző szövetségek nem húzzák fel, nem lehet őket sanyargatni, akik pedig püfölni szeretnék egymást non-stop, felépítik és boldogan veszik egymás vérét 7/24-ben
Pontszám: 8.60
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
184. hozzászólás - 2009.04.15. 12:46:46 (Válasz Seligen #182 hozzászólására.)
Seligen, a portyamentes időszakot a béke csarnok építésnek ilyen fajta korlátozása nem oldja meg.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
185. hozzászólás - 2009.04.15. 12:49:36 (Válasz CaveMaN #184 hozzászólására.)
Miert nem Sanyi, ezt most nem vagom...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
186. hozzászólás - 2009.04.15. 12:55:00 (Válasz Simon #185 hozzászólására.)
Ez az amit Damage-el majd privátban megbeszélünk Nyilván nem tudhatod, mert még nem építettetek béke csarnokot, illetve találkoztatok a hatásaival

Röviden:
A "trükk", amit mi megpróbáltunk eljátszani ellenetek (felépít, majd békebontás után lebont) nem működik.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.15. 12:56:08-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
187. hozzászólás - 2009.04.15. 13:05:38 (Válasz CaveMaN #186 hozzászólására.)
Miszteriumokban beszelsz. Az, hogy lebontas utan nem kaptatok meg a vart hatast az egy dolog, de nem errol beszelunk, hanem arrol, hogy haboru alatt felepitett beke csarnoknak a haboru utani idoszakra kihatasa van. A haduzenet kuldesekor rogziteni kellene, hogy hanyas bekecsarnok es haborutorony van, es ez alapjan menjen a haboru utani allapot szamitasa.

Az is jo otlet, hogy a beke idoszak teljes torlese csak akkor letezzen, ha mindket felnek van haborutornya. Kombinalva a fenti haduzenetkori allapot rogzitesevel bezarul minden kiskapu, es a mar leirt celokat eleri a dolog. Kiveve a trukkozest - ami nem cel.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.80
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
188. hozzászólás - 2009.04.15. 13:08:51 (Válasz Simon #187 hozzászólására.)
Érzésem szerint összefoglaltad az egyetlen helyes, és korrektnek tűnő megoldást
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
189. hozzászólás - 2009.04.15. 13:09:40 (Válasz Simon #187 hozzászólására.)
Igen, de csak akkor van kihatása, ha meg is tartja az adott szövetség. Namármost, ha egyébként megtartja, akkor a trükközős vonal már most sem igazán él. Tehát emiatt külön rögzíteni ezeket az adatokat felesleges lépésnek tűnik. (Valószínűleg bonyolítja is a programot).

A békecsarnok hatása a veszített LE mennyiségre szintén marginális.

Személyes véleményem szerint a béke csarnok trükközéses építése és bontása egyébként nem éri meg (későn jöttünk rá, ez van) egyszerűen, azzal együtt sem, hogy kitolódik a portyamentes időszak.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.15. 13:13:29-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
190. hozzászólás - 2009.04.15. 13:14:24 (Válasz CaveMaN #189 hozzászólására.)
Ne sajnald a programozokat... nem olyan nehez feladat ez... minden haborunal mar rogzitenek bizonyos adatokat... peldaul kitores datumat, valamint hogy mely szovetsegek haboruznak... odatenni meg ket parametert nem a vilag vege.

Egyebkent sem valasz az amit mondasz... azert, mert nektek nem erte meg, meg nem zarja ki, hogy masnak megeri majd.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
191. hozzászólás - 2009.04.15. 13:15:13 (Válasz CaveMaN #189 hozzászólására.)
A rögzítésre a hadüzenet kiküldése és a háború, avagy kapituláció közötti időszakban történő, le és felhúzogatás elkerülése miatt lenne szükség.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
192. hozzászólás - 2009.04.15. 13:20:46 (Válasz Simon #190 hozzászólására.)
Másképp fogalmazok. 1x megcsinálod jójó, másodszor már nettó ráfizetés (egyszerűbb fenthagyni).

Ismerem annyira Miklósékat, hogy minden plusz adat rögzitését nagyon meggondolják, tehát erre emiatt nem nagyon számítok. (Egyébként egyetértek)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
193. hozzászólás - 2009.04.15. 14:08:56 (Válasz cirip #183 hozzászólására.)
Különösen akkor, ha az éppen portyamentesített szövetség, háború csarnokot ekkor felhúzva, az megszünteti a portyázhatatlanságát (persze csak ha a farmolóknak van HCs-uk).
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
194. hozzászólás - 2009.04.15. 14:10:32
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de a háború csarnokának azon tulajdonságát, hogy több LE-t ad szerintem meg lehetne csinálni a kreatív affinitás szaki mintájára, vagyis a legyőzött fél nem veszít többet, hanem a nyertes fél aki rendelkezik az épülettel, a csarnok szintjének függvényében kapna több LE-t (pl 1.szint +10%, 2. szint +20%, stb.)
Úgy gondolom, hogy nem az lenne a cél, hogy az eddig is lefarmolt szövik még többet veszítsenek, hanem az, hogy a támadó többet nyerhessen.
Erre ez a javaslat talán megoldás lehetne




Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
195. hozzászólás - 2009.04.15. 14:12:58 (Válasz Seligen #193 hozzászólására.)
Így belegondolva az előre lementett épületbónusz se jó.

Van békecsarnokom háborúzok egy jót a TGY-vel, frankón lementi a program, hogy 5ös béke. Vége a háborúnak bontjuk a békét, meg a csarnokát, felhúzzuk a háború csarnokot ütünk vágunk, viszont van a TGY felöl 21 nap nyugalom.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
196. hozzászólás - 2009.04.15. 15:48:12
A háború csarnokának programozása elkészült. Viszont itt volt egy felvetés, amin elgondolkodtam. Tudom, hogy hosszú ideje megy már a huzavona, ezért szeretném mindenképp rövidre zárni a dolgot, és holnapig eldönteni, a csarnokot csak utána fogjuk felrakni.

1. Jelen állás szerint:
Háború tornyával azt is támadhatod, akivel békében vagy, de ha van béke tornya neki, akkor mínuszt kapsz a tulajdonságaidra.

Ez megoldja a háborúzni nem akarók legnagyobb dilemmáját, viszont felvet két újabbat:
- A béke csarnoka kis mértékben gyengül (nem lehet vele teljes védettséget szerezni, kérdés, hogy ez mennyire baj)
- A megtámadottak nem tudnak visszaütni, ha nincs háború tornyuk

2. A felvetésetek az volt, hogy csak akkor támadhassák egymást a játékosok békében, ha mindketten rendelkeznek háború tornyával.
- A top szövetségek problémáját ez ugyanúgy meg fogja oldani, hiszen mindnyájan felépítik a háború tornyát, és mehet a móka. De a középmezőnyben már más lesz a mentalitás, a háború tornyának hasznossága csökken, hiszen egyszersmind egy támadási felületet is fog biztosítani. Lehet, hogy emiatt a legtöbben fel sem építik, és így megint csináltunk valamit a top szöviknek meg pár farmoló pók szövinek.

3. Illetve volt egy alternatív felvetés, hogy: "Ha van háború tornyád, támadhatod azt, akivel békében vagy, de téged is támadhat bárki, akivel békében vagy."
- Ebben az esetben is a háború tornya egy sebezhetőségi felületet fog jelenteni (még inkább, mint az előző javaslatban), viszont nem csak egy szűk elit fogja használni, mindenkinek működni fog.

Akinek véleménye van, kérem, RÖVIDEN.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
197. hozzászólás - 2009.04.15. 16:08:59
Nem támadási felületet szeretnénk a Háboru csarnokkal létrehozni, de a Béke csarnokot se szeretnénk "kivonni" a forgalomból.

Éppen ezért véleményem szerint lehessen támadni Béke csarnokost, de drasztikus hatással:

Háború tornyával azt is támadhatod, akivel békében vagy, de ha van béke tornya neki, akkor a csatában résztvevő állataid morálja csökken X-et, és X*10% esélyed van +1pp vesztésre a csatában, ahol X=D(béke csarnok).

Bocsi a módosításért, de Jerikó levezette másik topicban, hogy az 1 morál csökkenés csatánként mennyire nem izgatna egy élmezőnyöst...
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.15. 16:17:26-kor
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
198. hozzászólás - 2009.04.15. 16:29:18 (Válasz Birka #197 hozzászólására.)
Szvsz itt azon opciók közül lehet választani, amit Miklós felvázolt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
199. hozzászólás - 2009.04.15. 16:34:16 (Válasz Birka #197 hozzászólására.)
Birka, magyarázd már meg, hogy ilyen feltételek mellett mi értelme lenne a támadásnak...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
fórumozóZolika761Férfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
200. hozzászólás - 2009.04.15. 16:37:28
2. pont az járható út. A többi nem. Röviden
A hozzászólást Zolika761 módosította 2009.04.15. 16:46:40-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!