Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
401. hozzászólás - 2009.04.17. 11:06:26 (Válasz Gau84 #399 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.04.17. 10:41:00
Azért ne hajlítsuk ennyire félre. Senkinek nem azzal van a baja, ha egy erősebb karakter megveri. Erről jó lenne leszállni, mert úgy marhaság ahogy van. A gond azzal van, hogy ez 4 szinttel magasabb karaktertől még belefér, 5-6 szinttel magasabbtól nem.
Mondtuk egy pár okot miért nem, és egy ellenérvet hallotunk vissza, mégpedig hogy akkor kevesebb lesz a célpont. Na utóbbit én magam érvnek nem tudom elfogadni akkor, mikor már van lehetőség csökkenteni a szintlépések közötti időt.

A rendszer jó úgy ahogy van, csak 4 szint különbségre kell korlátozni a portyát, mindentől függetlenül. Itt ez maga a megoldás!


En ugy erzem, hogy a fenti egy ennel lenyegesen jobb megoldas, mert nem jar hatrannyal senki szamara. Az, hogy 4 szintet lehet lefele utni, neked lehet, hogy epp megfelel, de a jelenlegi rendszer (sot igazabol az korabbi rendszer(!), ahol akar 7-8 szintet is lehetne mar utni lefele) tukreben kiepitett strategiakat agyonvagna. En ertem, hogy ez neked nem faj, mert nem a te strategiadat teszi tonkre, de ugyanakkor nem tartom elfogadhatoank, hogy olyan megoldast valasszunk a problemara ami a te gondoddat megoldja, masnak meg general helyette egy masikat.
Raadasul en ugy erzem, hogy az en javaslatom felulrol kompatibilis a tiedhez, azaz tudja mindazt, amit te elvarnal tole, kiveve azt, hogy a magas szintueknek keresztbe tesz. Vagy szamodra ez is szempont?
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
402. hozzászólás - 2009.04.17. 11:07:33
Csak jelzem, hogy végigolvastam az utolsó 5 oldalnyi hozzászólást is. A most folyó vitához a következőket tudom hozzátenni:

1.) A támadhatósági szint nem lesz szűkítve. A játékosok különböző taktikájának, intelligenciájának és játékkal töltött idejének köszönhetően természetes folyamat, hogy hosszú távon a mezőny széthúzódik. A folyamatosan növő támadhatósági különbség biztosítja, hogy ennek ellenére is maradjon támadható ellenfél. A tulajdonságok magas költsége miatt viszont egy 56. vs 50. szintű csatában az arényok nem feltétlenül lesznek jobbak, mint egy 12. vs 10. szintűben. Ha mégis, ez inkább a követett taktikának és játékstílusnak köszönhető, mint a szintkülönbségnek.

2.) Természetesen mindent megteszünk annak érdekében, hogy a játékegyensúly fennmaradjon, és a karakterek közti különbség tovább ne növekedjen, de senkit sem fogunk büntetni azért, mert jól játszik.

3.) Nem mondom, hogy az élen járókat bárki könnyedén utolérheti, de a különbség csökkenthető. Azonban akik az élen vannak, nyilván a legjobb játékosok, tehát aki náluk is jobb tud lenni, az lefeljebb egy picit tud "rátenni", nagyon lassan tudja a különbséget csökkenteni. De erre azért vannak metódusok, aki a "sűrűjéből" startol, az sok szempontból előnyt élvez. Erre azért számos példa volt már, az élmezőny összetételében azért volt néhány változás a játék kezdete óta.

4.) Én is kíváncsi vagyok, hogy beváltja-e a 3 top szövi az ígéretét, és elkezdenek háborúzni egymással - azt mondták, eddig csak azért nem tették, mert az utána következő béke miatt nem tudtak volna portyázni. Most a háború tornyával ez az akadály elhárult.
Pontszám: 5.36
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
403. hozzászólás - 2009.04.17. 11:08:59 (Válasz Kocos #398 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.17. 10:29:52

Kene egy olyan modszer, amivel eleheto, hogy a kisebb karinak az, hogy ot leverik annyira fajjon, mintha arenaban hivtak volna ki. Semennyire. LE befektetes nelkul.


Az jó lenne, csak IQ-Támadás-kritikus ütésre kéne költenem onnantól
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
404. hozzászólás - 2009.04.17. 11:10:33 (Válasz Miklós #402 hozzászólására.)
"A folyamatosan növő támadhatósági különbség biztosítja, hogy ennek ellenére is maradjon támadható ellenfél."

Tehát NPC-k bevezetését egyáltalán nem tervezed?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóZolika761Férfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
405. hozzászólás - 2009.04.17. 11:17:02 (Válasz Miklós #402 hozzászólására.)
Kizárt a top 3 közötti háború. Farmolás lesz továbbra is. A Lásd TGY jelenlegi háborúit. (mondjuk az igaz nekik Azúr-Elit-VM kivüli minden háború farmolásnak hat ) Emiatt kár volt betenni a béke utáni támadhatóságot
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
406. hozzászólás - 2009.04.17. 11:34:57
Az NPC-k bevezetését nem lehet elvetni, sőt lassan úgy érzem halogatni sem... V1-en drasztikussá nőtt az élmezőny portyahiánya, de V3-on már 25. szintre kialakulóban van ugyan ez, pedig ott nem is lehet "elhuzni" portya LÉ-vel mint a "klasszikus" világokban!

Egyszerűen vannak játékosok, akik több időt tudnak szánni a játékra, és ők előbb utóbb unatkoznak, mert elkopnak az ellenfelek.

A később indúltakat meg igen is támogatni kellene, ki a fene fog elindulni újjoncként ha azt látja 50 szint hátránya van? Érdekes módon mind OV, mind TF-en belátta ezt Miklós, igaz nagyon sokára, amikor már drasztikusan csökkent a játékosszám, Végzetúron miért ne lehetne ennek elébe menni???

Lehessen lefelezni a "lemaradást pl":
Mindenki annyiszor 15 csp-t vehet a lélekkufárnál x őkőért ahány nappal később indult, mint az adott szerver, természetesen egy szinten max annyiszor vásárolhatsz ahányas szintű vagy, és az X mondjuk 10 adagonként nő +1-el... Természetesen napont amax 1X vehetsz Felzárkoztató csp-t...

Ezzel nőne a Beholder bevétele, csökkenne a később indult karakterek hátránya, valamint tömörödne a mezőny, és több potenciális célpont "nőne" ki...

Tudom hogy a napi 38+szaki-hoz képest a napi 15 csp nevetségesnek tűnik, különösen őskőért, de a tapasztalat, akadémia stb miatt így is többnek számít, valamint a portyázásból keletkezett előnyt nem lehet így behozni!
Pontszám: 6.17
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
407. hozzászólás - 2009.04.17. 11:39:35 (Válasz Birka #406 hozzászólására.)
Szolidan megjegyezném, hogy abban a szekundumban, hogy bekerül az NPC horda, akit mindenki kényére kedvére portyáz az elvi lehetősége is meg fog szűnni annak, hogy az élen levőket bármilyen szinten is behozza valaki.

Köszöntem a figyelmet.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
408. hozzászólás - 2009.04.17. 11:53:23 (Válasz Kocos #401 hozzászólására.)
Kocos, nem szempont, hogy a magasabb szintűeknek rosszabb legyen, de az igen, hogy nagyjából azonos szintű karakterek harcoljanak egymás ellen... ennyi a lényege az egésznek.

Miklós, a Te hozzászólásodra már nem is mondok semmit. Csak kérdezném, hogy ha mégis úgy döntenék páran hogy akár most, akár a közeljővőben abbahagyjuk, ugye nem kell majd szenvednünk azért, hogy a fel nem használt őskőveink árát visszautaljátok nekünk?
Pontszám: 2.63
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
409. hozzászólás - 2009.04.17. 11:57:58 (Válasz Gau84 #408 hozzászólására.)
ezt viccnek szántad, ugye?

a mekiben sem kapsz a megmaradt sültkrumpliért visszajárót
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 6.25
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
410. hozzászólás - 2009.04.17. 11:59:53 (Válasz Mazlee #409 hozzászólására.)
Nem vicc... és pech, de a fogyasztóvédelmi törvény erre is kitér. A fel nem használt ősköveidért egész konkrétan nem kaptál ellenszolgáltatást, ecetera, ecetera, ecetera
Pontszám: 5.25
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
411. hozzászólás - 2009.04.17. 12:02:22 (Válasz Miklós #402 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.17. 11:07:33

1.) A támadhatósági szint nem lesz szűkítve. A játékosok különböző taktikájának, intelligenciájának és játékkal töltött idejének köszönhetően természetes folyamat, hogy hosszú távon a mezőny széthúzódik. A folyamatosan növő támadhatósági különbség biztosítja, hogy ennek ellenére is maradjon támadható ellenfél. A tulajdonságok magas költsége miatt viszont egy 56. vs 50. szintű csatában az arényok nem feltétlenül lesznek jobbak, mint egy 12. vs 10. szintűben. Ha mégis, ez inkább a követett taktikának és játékstílusnak köszönhető, mint a szintkülönbségnek.


Ez ott bukik meg hogy ők egy tierrel jobb cucban tudnak rohangálni. Ezt a kisebb fél soha sem fogja tudni ledolgozni. (Azt érvnek pedig nem tudom elfogadni hogy az alacsonyabb karakter a magasabbéhoz képest húzzon fel még 60 kereskedelmet)

A top3-5 közötti háborúkat pedig én is várom. Ha mégsem lesznek ilyenek, akkor röhögve fogom mindegyiket szembeköpni.
Pontszám: 6
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
412. hozzászólás - 2009.04.17. 12:04:32 (Válasz Gau84 #410 hozzászólására.)
hát használd el.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
413. hozzászólás - 2009.04.17. 12:05:04 (Válasz Mazlee #412 hozzászólására.)
Nem vagyok köteles
Pontszám: 2.33
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
414. hozzászólás - 2009.04.17. 12:05:06 (Válasz Gau84 #410 hozzászólására.)
Én a Miklósék helyében boldogan visszautalnám, csak töröljetek már.
100+2 jótanácsot kaptatok már a problémátokkal kapcsolatban, de a karakterlapotokból és a bemásolt csatáitokból tisztán látszik hogy a panaszkodáson kívül semmit nem vagytok hajlandóak tenni a játékélményetek növelésére.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.69
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
415. hozzászólás - 2009.04.17. 12:06:40 (Válasz Almási Viktor #414 hozzászólására.)
Jótanácsot? Hm... WEHEHEHEHEHE
Pontszám: 2.33
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
416. hozzászólás - 2009.04.17. 12:06:45 (Válasz Gau84 #413 hozzászólására.)
ahogy a krumplit is ott hagyhatod...
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.20
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
417. hozzászólás - 2009.04.17. 12:07:31 (Válasz Mazlee #416 hozzászólására.)
Nem épp
Pontszám: 2.33
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
418. hozzászólás - 2009.04.17. 12:08:31
Gau te miről beszélsz te idióta? szaros párszáz max párrezer forintért pöfögsz be ekkora kreténséget hogy fogyasztóvédelem meg kisfaszom hát he hallod...kajak mondom mutasd a karaktered postázok az ősköveirt majd neked egy 1000est azt akkor ugye majd nekem adod a karidat...ha már felvásároltam za ősköveidet...

vagy nálad 10 000 őskő lapul? mer akkor engedddmármeg nekem hogy vállonveregesselek...

és ugye a sok poyta őskőről már ne is beszéljünk amit a kiégettekből szereztél...kb oylan volt ez msot hogy elmész vendégségbe valahova bezabálod az előételt és a főételt a desszertnél meg hüyle megjegyzést teszel mer az nemizlik és elvárod hogy téged ezért valki kárpótoljon...lol...bujjá el...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3.79
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
419. hozzászólás - 2009.04.17. 12:09:31 (Válasz Gau84 #413 hozzászólására.)
A szolgáltatás létezik, nem tagadják meg tőled, hogy élsz-e vele, az a te dolgod.

És et cetera, ha már...
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
420. hozzászólás - 2009.04.17. 12:11:13 (Válasz Crimson #419 hozzászólására.)
Pontosan úgy van ahogy leírtad Crimson. Vagy élek vele, vagy nem. Amíg nem élek vele, addig csak ott a pénzem őskőbe fektetve, nem több
Pontszám: 3.17
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője