Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
201. hozzászólás - 2009.04.15. 16:40:48 (Válasz Zolika761 #200 hozzászólására.)
Ember! Mond már el nekem, hogy a béke kúttal rendelkezők mit akarnak tulajdonképpen a játéktól? Hogy őket senki se üthesse, de ők bármikor bármit tudjanak csinálni? Ez a játék a PvP-ről szól, lehet menni tényleg törölni, majd máshol neveltek tevét ...

Bocsánat a kirohanásért, de már botrány amit a béke tornyások csinálnak.

Szerk: közben a postot amire kirohantam törölték .. szép.
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.04.15. 16:42:01-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.82
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
202. hozzászólás - 2009.04.15. 16:45:10
2 dolgot kell megkulonboztetni. Szovetsegi haboru es portyazas. A beketornya vonatkozzon a szovetsegi haborura. Theat annyi napig nem lehet hadatuzenni az adott szovetsegnek. A haboru tornya pedig szintenkent csokkentse hogy meddig nem portyazhatsz az adott szovetseg tagjai ellen. Minden szint egy napot. Tehat otos szinten 2 nap portyamentesseg lesz.

Persze nem biztos hogy jo. Csak eszembe jutott.
Pontszám: 7.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
203. hozzászólás - 2009.04.15. 16:48:47 (Válasz Ricardo #201 hozzászólására.)
Miért tudnának bármikor bármit csinálni?
JOGA van eldönteni minden szövetségnek, hogy milyen formában kíván játszani:
- lenyomja a portyáit amennyit szeretne, de nem akar non-stop háborúzni, azaz BCS-t épít
- háborúból szeretne gyarapodni, ezért állandóan 4-5 háborút indít, és HT-t nyomat.

Mindkét útnak megvan a módja, amit tiszteletben kell tartani, és főleg elfogadni!
Miért lenne helyes ráeröltetni a másik félre az egyik oldal akaratát és elképzeléseit?
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
204. hozzászólás - 2009.04.15. 17:03:52 (Válasz CaveMaN #198 hozzászólására.)
Cave, ha a 3 felvázolt közül kell választani, akkor a 2-es számú versenyző a befutó nálam is!
Pontszám: 5.43
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
205. hozzászólás - 2009.04.15. 17:03:57 (Válasz Zaccmester #203 hozzászólására.)
Alapvetően ez a békés játékstílus lett ráerőltetve erre a játékra, és mióta teret engedtek neki azóta bárki aki a harc mellett van az f*sz.

Már számtalanszor el lett mondva, hogy ez a játék arra lett kitalálva, hogy a karakterek folyamatosan egymással harcoljanak. Nem arra, hogy két óra kattingatás után szépen felöltöztessem a karakterem, megsimogassam az állatom és pihenni küldjem mindkettőt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
206. hozzászólás - 2009.04.15. 17:10:22 (Válasz Ricardo #205 hozzászólására.)
Pont azt mondom, hogy nem helyes ráeröltetni senkire semmit. Játszon ahogy szeretne, ami neki bejön. A békésre a háborút, a háború fanra a békét ráhúzni hibás elképzelés. Valamelyik oldal nem fogja élvezni a játékot, és kimarad. A maradóknak talán jó lesz, de a távozóknak és Mikiéknek tutira nem.
Pontszám: 3
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
207. hozzászólás - 2009.04.15. 17:24:11 (Válasz Zaccmester #206 hozzászólására.)
Csak az a baj (szerintem), hogy a békés játék nem egy stílus adott esetben, hanem magának a játéknak a tönkretétele. A v3-on nagyon jól látszik, hogy mi történik akkor, ha alapvetően békéssé szeretnénk tenni egy agresszív játékot.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
208. hozzászólás - 2009.04.15. 17:29:07
Én alapvetően a második verzió mellett vagyok. Viszont amit Aranyalma írt, az elgondolkodtató.

Ne automatikusan adjon portyamentességet, hanem csökkentse az időt. A béke csarnok 3 napot ad szintenként azaz 72 órát, a háború csarnok csökkentse ugyanezt 36 órával (vagy 48, 54, 60). 5-ös szinten 0-s béke csarnokkal negatívba megy, tehát egyből lehet portyázni. Ha valaki 5ös béke csarnokkal nyomul, az még mindig kap a háborús ellen + békeidőt, csak kevesebbet.

Ha ettől a hadüzenetet is el lehet választani az nagyon szuper lenne, de ha nem, szerintem ez akkor is mindkét oldalnak elfogadható megoldás lehet.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.15. 17:31:59-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 3
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
209. hozzászólás - 2009.04.15. 17:30:10
Valamelyik hozzászólásban egy pár napja volt egy szerintem nagyon jó ötlet a kihívás. Amikor is a szövetség /mint egy hadüzenet/ kihívást intéz egy másik szövetség ellen. A kihívott szövetség megszavazza, hogy elfogja vagy visszautasítja /mint a békeajánlatnál/. Amennyiben mindketten akarják a kihívást, lezajlik a háború szabályai szerint, csak azzal a különbséggel, hogy a kapituláció után nincs békekötés. Véleményem szerint ez orvosolhatja a TOP problémáját és egyszerűbb is mint a háború tornya. Bár azt nem tudom mennyien használnák ki ezt a lehetőséget. Erről nem érné meg beszélni egy pár szót?
A hozzászólást McGee módosította 2009.04.15. 17:31:43-kor
Pontszám: 9.17
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
210. hozzászólás - 2009.04.15. 17:35:59 (Válasz Miklós #196 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.04.15. 15:48:12
2. A felvetésetek az volt, hogy csak akkor támadhassák egymást a játékosok békében, ha mindketten rendelkeznek háború tornyával.
- A top szövetségek problémáját ez ugyanúgy meg fogja oldani, hiszen mindnyájan felépítik a háború tornyát...


Ebben miért vagy ennyire biztos? Mi van, ha nem építik fel?
Szerintem érdemes lenne kikérni az érintettek véleményét még azelőtt, hogy bekerül a torony a játékba.

Pár napja írtam belső fórumunkra:
- Azúr és Elit felhúz 5-ös béke csarnokát, hadat üzennek TGY-nek, majd buzogányt vezsnek a kezükbe és békésen kamrázzák egymást. TGY bármelyiket üti, az 50 győzelem órák alatt összejön (mert nem tudnak mást ütni). Vége a háborúnak, kezdődik a 21 nap béke. TGY nem tud se portyázni, se kamrázni, az erre fejlesztett szakértelmek semmire nem jók, a top karakterek minimum napi 20k LE veszteséget szednek össze, állatokat nem lehet fenntartani (morálgondok) stb. Ez alatt Elit és Azúr halálra tápolják egymást toronnyal, kínzókamrával, de még akár lebeszélt affinitásos csatákat is kockázat nélkül tudnak csinálni.

Nem hiszem, hogy ilyesmit csinálnának, de technikailag meg van rá a lehetőség. Azért is írtam le, hogy ezeknek elejét vegyük.

Mi fel fogjuk építeni a háború tornyát. Érdekelne, hogyan állnak ehhez a dologhoz az Elit Horda és az Azúr Légió illetékesei.

(Nem mellékesen jó lenne valamilyen módon áthidalni azt a problémát, hogy a legmagasabb szinteken levő játékosoknak igen gyakran nincs kivel harcolniuk - egyszerűen üres a portyalista.)
Pontszám: 5.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
211. hozzászólás - 2009.04.15. 17:37:44
McGee ötlete nagyon tetszik!
Pontszám: 5
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
212. hozzászólás - 2009.04.15. 17:49:59 (Válasz Jeriko #211 hozzászólására.)
NEM az én ötletem, itt olvastam, csak lusta voltam visszakeresni. Azért vetettem fel újra, mert nem olvastam reakciókat rá és szerintem jobb ötlet annál, hogy csendben elsikkadjon.

Szerk.:
Legyőztem a lustaságomat megkerestem. A Szövetségi háborúknál olvastam, Simon az ötletgazda.
A hozzászólást McGee módosította 2009.04.15. 18:08:43-kor
Pontszám: 5
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
213. hozzászólás - 2009.04.15. 18:45:28 (Válasz Jeriko #210 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.04.15. 17:35:59

Pár napja írtam belső fórumunkra:
- Azúr és Elit felhúz 5-ös béke csarnokát, hadat üzennek TGY-nek, majd buzogányt vezsnek a kezükbe és békésen kamrázzák egymást. TGY bármelyiket üti, az 50 győzelem órák alatt összejön (mert nem tudnak mást ütni). Vége a háborúnak, kezdődik a 21 nap béke. TGY nem tud se portyázni, se kamrázni, az erre fejlesztett szakértelmek semmire nem jók, a top karakterek minimum napi 20k LE veszteséget szednek össze, állatokat nem lehet fenntartani (morálgondok) stb. Ez alatt Elit és Azúr halálra tápolják egymást toronnyal, kínzókamrával, de még akár lebeszélt affinitásos csatákat is kockázat nélkül tudnak csinálni.

TGY is felhúzhatja a háború csarnokát, nem tíltja meg senki.
Ott a 3-as opció, amivel a háború csarnokkal rendelkező szövetség tagjai, békeidőben is támadhatók.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 5.33
irritálóEtooFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
214. hozzászólás - 2009.04.15. 23:34:41 (Válasz Miklós #196 hozzászólására.)
Szia.bocsi mit csináltatok? alig látni a betüket az egész design összement?
Pontszám: 3
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
215. hozzászólás - 2009.04.16. 07:11:26 (Válasz MIvan #213 hozzászólására.)
Idézet: MIvan - 2009.04.15. 18:45:28

TGY is felhúzhatja a háború csarnokát, nem tíltja meg senki.
Ott a 3-as opció, amivel a háború csarnokkal rendelkező szövetség tagjai, békeidőben is támadhatók.


Javaslom, olvasd el a hozzászólásokat, mielőtt válaszolsz. Például erre:

Idézet: Jeriko - 2009.04.15. 17:35:59
Mi fel fogjuk építeni a háború tornyát.


elég érdekes ezt válaszolni:

Idézet: MIvan - 2009.04.15. 18:45:28
TGY is felhúzhatja a háború csarnokát, nem tíltja meg senki.


Egyébként én is arra próbáltam célozni, hogy a kettes opció jó LENNE, ha nem egyedül vélekedünk így. Akkor inkább a hármas.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
216. hozzászólás - 2009.04.16. 08:12:39
A kettes opció véleményem szerint a lehető legrosszabb…
Bekerül a játékba egy olyan épület, amit max 5 szövetség fog felépíteni. Ennek mi értelme van így? Ráadásul aki nem építi fel, továbbra is szivathatja a háború csarnokával rendelkezőket azzal, hogy hadat üzen, kapitulál és élvezi a kényelmes portyamentességet. A csarnoknak pont az lenne a lényege, hogy a birtokosa sokat háborúzhasson és portyázhasson. De egyáltalán nem fog működni, mert egy azonnali kapituláció után nemhogy háborúzni nem tud már, de portyázni sem.
Ha mégis a kettes verzió valósul meg, akkor legalább a háborúzás lehetőségét ne vegyük el, és ne lehessen kapitulálni azokkal szemben akinek háború csarnoka van. Így ha a portyamentesség meg is marad, de legalább a háború ideje alatt van lehetőség portyázni és nem fognak az ellenfelek rögtön kapitulálni.

A hármas verzió lenne a leghasználhatóbb. Nem csak a csarnokkal rendelkezők portyázhatnának, de vissza is lehetne támadni őket. Esetleg a béke csarnokával rendelkezők akkor is kaphatnának pluszt a háborúsokkal szemben ha támadnak, így bár elveszítik a portyamentességet, de nagyobb eséllyel támadhatnak vissza
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
217. hozzászólás - 2009.04.16. 08:39:11
A visszatámadás lehetőségét meg kell hagyni azoknak is, akiknek nincs háború csarnokuk, ez egyértelmű.
Hármas opció a nyerő.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
218. hozzászólás - 2009.04.16. 08:41:14
Ariel a háborúk 90%-a farmolás a középmezőnyben!

Az első variáció egyértelműen használhatatlan. A top szövik körében már egy horsa gyűlöletért is sírás ment, akkor ezért mi fog menni? Aki nyer egy háborút utána farmmá válik összeesküvés flame várható kapásból. Középmezőnyben szart se ér, a farmolást korlátlanul kiterjeszti, mert a béka csarnokot kibelezi a MOSTANI formájához képest.

A második variáció: Háború tornyosok kvázi kitesznek egy all-in épületet, és mindenki gyepálja egymást. Ez a top-ban tökéletes megoldás! Középmezőnyben aki felhúzza, az kapja a lébónuszt érte. A NEM építek béke csarnokot elvhez képest kapnak a szövetségek egy újabb lehetőséget arra, hogy vagy építenek Háború csarnokot (ezzel extra léhez juthatnak háborúkban), vagy továbbra is csarnok mentesek maradnak!

Harmadik verzsön: Totális bukás, mindenki támadhat mindenkit, és még elhanyagolható bónusz sincs... Azaz ha felhúzod a Háború tornyot, totális FFA-t hirdetsz!

Ha ezen 3 verzió közül kell választani, akkor messze a második megoldás a nyerő!

De én az első variációba tennék inkább valami drasztikus ugrást! Ha támadni akarok kényszerbékéset, megtehetem, de komoly tétje legyen! Azaz háborúban kapom a bónusz lét, utána extra támadási költségért üthetem a Béke csarnokosokat... Igaz innentől kötelező vagy háború, vagy béke csarnokot húznia mindenkinek! Azaz CSAK akkor lenne plusz költsége a támadásnak, ha ÉPÍTETT béke csarnokot a másik!
Erre írtam ezt:
Háború tornyával azt is támadhatod, akivel békében vagy, de ha van béke tornya neki, akkor a csatában résztvevő állataid morálja csökken X-et, és X*10% esélyed van +1pp vesztésre a csatában, ahol X=D(béke csarnok).
Pontszám: 5.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
219. hozzászólás - 2009.04.16. 08:55:36 (Válasz Ariel #216 hozzászólására.)
Már régen egy rahedlit lobbiztak az élen járó játékosok a háborús rendszer teljes megreformálásáért azzal az indokkal hogy az jelenleg rossz.
Ez azért volt mert a háborús rendszer rossz.

Olyan épület kéne ami arra ösztönöz hogy azonos erősségű szövetséget magasan jobban megérje kihívni mint egy kisebbet.

HÁBORÚ CSARNOKÁBAN LEGYEN BENNE EZ A KIHÍVÁS OPCIÓ, amit a támadott félnek is el kell fogadni, különben nem jön létre a háború. És AZ ILYEN HÁBORÚK UTÁN NE LEGYEN PORTYAMENTESSÉG EGYÁLTALÁN.
Ezzel lehetne jókat háborúzni azonos erejű szövetségek között, veszteség nem lenne a vesztes oldalon csak a győztesén jutalom.

Én biztos vagyok benne hogy sokan választanák ezt a kihívásos háborút a farmolás helyett, hisz ezzel járna játékélmény is, és győzelem esetén nagyobb jutalommal lhetne csábítani erre a háborús formára az embereket.

Azért van erre a kerülőpályára szükség mert a háborús rendszer még mindig ROSSZ, ALTERNATÍVA kell nem ezt foltozgatni.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.44
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
220. hozzászólás - 2009.04.16. 09:01:14 (Válasz Almási Viktor #219 hozzászólására.)
szuper...

2 szövi egymást oda vissza kihívja és szerzik a LE-t ingyen.
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!