Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
681. hozzászólás - 2009.05.23. 17:02:07 (Válasz Mortimer #679 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.05.23. 15:00:25
Így is ki van herélve a háború, és ti még azon gondolkodtok, hogy még jobban ki legyen?


aki nem akar harcolni persze, hogy azon gondolkodik. földet rájuk. most erre mit mondjak? a béke még jobban ki van herélve.

(nem tudom ki hogy van vele, de eddig nem láttam volna, hogy a herélés akadályozná a háborúkat. ahogy olvasom a legtöbben úgyis a játékélményt növelik a háborúkkal, akkor is háborúznának, ha nem járna LE-gyarapodással, hisz nekik a sav-bors számít, amit nyújt egy hadüzenet. meg a taktika.
A hozzászólást winnie módosította 2009.05.23. 17:04:04-kor
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
682. hozzászólás - 2009.05.23. 19:01:09
Ismét előbújik belőlem a matematikai zseni, de be kell valljam, az eddig leírtakból piszkosul nem derül ki számomra, mitől függ a háború csarnokával a portyák során zsákmányolt lóerő mennyisége
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
683. hozzászólás - 2009.05.23. 19:08:35 (Válasz Crimson #682 hozzászólására.)
A csarnok szintjétől (növeli), a sebzések különbségétől (az a jó, ha nagy sebzések vannak, és a háború csarnokos támadó csak kis különbséggel nyer, sokat sebződik), a rabolt LE mennyiségétől (ha a karakter rabol, akkor a csatában csökken, ha nem, akkor nő a termelt LE).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
684. hozzászólás - 2009.05.23. 19:10:20 (Válasz Mortimer #683 hozzászólására.)
Áh, köszönöm:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
685. hozzászólás - 2009.05.24. 16:12:37 (Válasz BaalCain #669 hozzászólására.)
Próbálom akkor érhetőbben.

Ha egy HCS szövetségi támadó, portyát nyer mint támadó a szövetségi háborúban +LEt kap a szövetség a háború végén ha nyer.
A javaslat:
Ha egy HCS szövetségi támadó portyát veszít mint támadó /mindegy hogy az ellenfélnek HCS vagy BCS van/ a szövetségi háborúban , akkor kapjon -LEt a szövetség a háború végén ha nyer.



Más. Nem találtam neki helyet ide írom.

A varázslatokba rakható fókuszkristályok elég szegényesek, csak plusz sebzést adnak.
Pár variációval meglehetne toldani. Mint például

3 őskő ért:
kék gyöngy -1 védekezés az ellenfélnek/tau.módostítja/ neked -2 támadás /fix/
ezüst gyöngy -1 támadás az ellenfélnek/tau.módosítja/ neked -2 védekezés /fix/

4 őskő ért:
tűzgyöngy -1 támadás -1 védekezés ellenfélnek /tau. módosítja/, neked -3 IQ /fix/
áttetsző gyöngy: -2 védekezés ellenfélnek/tau. módosítja/ neked -4 IQ /fix/
fehér gyöngy: -2 támadás ellenfélnek/tau.módosítja/ neked -4 erő/fix

7 őskő ért : fekete gyöngy -1 támadás -1 védekezés -1 IQ, -1 tau. /tau.módosítja/ neked -5 tau /fix/

a + és - arányokat csak tippeltem, a készítők jobban betudják lőni. De ez a pár fókusz is a varázslatokat igen csak változatossá teheti, egészen egyedi stratégiákat lehet rájuk tervezni.
A hozzászólást Texex módosította 2009.05.24. 17:09:33-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 2.67
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
686. hozzászólás - 2009.05.25. 02:09:13
Awenhai ötlete tetszik.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 5
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
687. hozzászólás - 2009.05.26. 21:48:24
6-osként egy épp 45/8 nyerésre álló háborúban vetődött fel benenm a gondolat, hogy "nincsezzel valami baj magasabb szinten?" Benéztem ide, a fórumra és látom, hogy van Nem tudom a számokat és nem ismerem a nagy és erős szöviket, de olvasni fogok és leírom az ötleteimet. Játszottam más, sokkal inkább háborúra kiélezett játékkal, és ott ezt úgy oldották meg, hogy egy bizonyos szövetségi méret+erő+épület után szinte kötelező jelleggel kellett háborúzni, más szövetségek ellen. Mivel anélkül bizonyos előnyök elérhetetlenül drágák voltak (pl. területnövekedés ami itt megfelel az épületek szintjének). Szerintem lehetne úgy, hogy a HCS megépítéséhez bizonyos mennyiségű háborút meg kell nyerni és nagy mennyiségű Lét kell szerezni az ellentől. A BCS meg fordított lenne: védekezésböl kell döntetlent vagy győzelmet kiharcolni. Ezzel jobban lennének ösztönözve a szövik az "eksönre". De, ha mondjuk lenne új épület amelyik stratégiai előnyt biztosítana azoknak akik háborúztak és nyertek (pl. gyorsabb ÉP regeneráció háború idején) a védekező beállítottságúaknak pedig mondjuk védelmet biztosítana anank a tagnak akit Xnél többször ütöttek a háború alatt. Így az egyik fél abszolút támadó lehetne, a másik meg védettebb lenen a farháborúktol, mivel az erős szövi nem tudja a leggyengébb tagjaikat naponta ájulásig ütni, így rákényszerítené őket arra, hogy a legerőssebbek harcoljanak a legerősebbekkel -abbol indultam, ki h a szövik tagjai nem egy erösségűek, gondolom 40 felett is a szövi leggyengébb, de még üthető tagjait verik földbe, és ezzel nyerik meg a háborút, nem esnek neki az esetleges pár vezetőnak akik erőssebbek a többieknél-. De ez még nem oldja meg a közepes szövik farmolását. Szerintem ide is egy épület lenne jó ami a következő lehetne: Az elmozdíthatatlan fal Az épület minden szintjével egy ujjabb szövetség rakható be aki ellen +X% (Xaz egy nagy szám) védelemt (CSAK VÉDELEMT!) kapna az építő, ha a megjelölt ellen megtámadja. Persze, ez időkorlátos lenne, pl: 3 vesztett háború kel laz adott szövitöl 2 hónapon belül és mondjuk 2 hónapig tartana a védelem. Így a top szövik előbb-utóbb kifogynának az üthető közepes szövikből és emberekböl.

A háborúval nyerhető alacssony Lére meg a megoldás szerintem a HCS bővítése lenne. Azzal a funkcióval, hogy %osan több Lét kap a győztes szövi, melyet az "istenek" adnak bónuszba. Mondjuk ha egy olyan szövi ellen győzöl ami 5 epikus szörnyet győzött le, vagy ilyesmi nagy tettet hajtott végre, akkor 5xX% bónuszt kapsz az istenektöl. Így a vesztes nem vesztene többet, a nyertes meg sokkal többet nyerne főleg ha erős szövit győz le.

Kicsit sok lett... de remélem érthető és nem veszitek belepofázásnak amiért nem tartozom az elitbe! A számok csak hasraütésre mentek természetesen, inkább az elvek a lényegesek itt is
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.50
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
688. hozzászólás - 2009.05.28. 17:07:45
Szerintem azt be kéne tenni, hogy ameddig tart fizikailag a béke időszak addig tényleg ne lehessen portyázni.

Mert oké, hogy a bontás utáni kényszerbékében lehet portyázni. De az, hogy ameddig fizikailag béke van akkor is lehet az túlzás. Ha akarja a szövi úgyis tudja bontani, és akkor tud a kényszerbéke alatt portyázni.

Nem kevés diplomáciai lehetőség van itt kizárva ezzel.
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
689. hozzászólás - 2009.05.28. 19:05:16
Olyan kérésem lenne, hogy a nyert háborúk után automatikusan bontódjon fel a béke. Folyamat 5 háborút tolunk és átlag 3 nap alatt vége is van mindegyiknek, semmi értelme a kényszerbékének a háború csarnokunk miatt, ellenben bosszantó hogy amíg nem bontom fel a békét nem tudunk portyázni ezekre a karakterekre.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
690. hozzászólás - 2009.05.28. 19:15:28 (Válasz Szurilo #689 hozzászólására.)
gondolom hihetetlen nagy késztetést jelent, hogy az éppen kapitulálásra kényszerített szöv. tagjait támadd abban a pár percben, órában, míg felbontjátok a békét és ne a többi 4 háborúval foglalkozz.
Pontszám: 8.75
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
691. hozzászólás - 2009.05.28. 19:17:01
ja, jól látod
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
692. hozzászólás - 2009.05.28. 19:18:12
ennyire ne legyunk mar lustak kattintani...
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
693. hozzászólás - 2009.05.28. 19:23:35
Hát nehéz eligazodni rajtatok komolyan mondom , egy másik fórum topicban pont az megy hogy hogyan lehetne a játékidőt csökkenteni. Adok egy tippet, erre jól elküldetek a tudom hová. Ti amúgy klánvezetők vagytok? Foglalkoztok ezzel? Ha nem akkor lehet hogy fel sem merül bennetek, hogy néha el is felejtheti az ember a békebontást és akkor nem 2 percig nem lesz támadható egy szövi hanem sokkal tovább is. Whatever... itt senkinek nem jó semmi...
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
694. hozzászólás - 2009.05.28. 19:29:29 (Válasz Szurilo #689 hozzászólására.)
Lehet portyázni béke alatt. HCSval. Tehát békebontás elött kapituláció után.

Pont ezt monom, hogy nem jó. Mindenki bírja ki azt az időt amíg felbontják.

Viszont nagyon sok diplomáciai lehetőségtől elbukik a játék.

PL kapituláció esetén plussz béke. Pont egy ilyen eset volt, aztán először támadtam utána néztem az eseményeket, és végigvertem a fél szövit átlag 3k-kat rabolva, ami végülis nekem jó, csak nem fair, hogy pont azért kapituláltak, hogy békén legyenek hagyva.
Pontszám: 3
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
695. hozzászólás - 2009.05.28. 19:39:54 (Válasz Szurilo #693 hozzászólására.)
Idézet: Szurilo - 2009.05.28. 19:23:35
Hát nehéz eligazodni rajtatok komolyan mondom , egy másik fórum topicban pont az megy hogy hogyan lehetne a játékidőt csökkenteni. Adok egy tippet, erre jól elküldetek a tudom hová. Ti amúgy klánvezetők vagytok? Foglalkoztok ezzel? Ha nem akkor lehet hogy fel sem merül bennetek, hogy néha el is felejtheti az ember a békebontást és akkor nem 2 percig nem lesz támadható egy szövi hanem sokkal tovább is. Whatever... itt senkinek nem jó semmi...


Most ugye tudod, h blodseget irtal? Hogy akarsz jatekidot csokkenteni, amikor portyaznal kozben? Ugyanugy ott ulsz a gep elott, semmibol nem tart akkor mar rabokni a gombra.

A jatek nem automatizalt, idonkent mindenki elfelejti az ujraidomitast/kennelezest/portyazast es veszit x percet vagy orat. Es ez normalis.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
696. hozzászólás - 2009.05.28. 20:16:13 (Válasz Endyr #695 hozzászólására.)
Portyáznék én amúgy is, csak előtte fel kell bontanom a békét, és ez plussz idő, de nem olyan fontos, hagyjuk is mert látom senki se vevő rá. Bocs hogy automatizáltabbá akartam tenni a játékot.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
kedvelt tagSzuriloFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
697. hozzászólás - 2009.05.28. 22:27:01
Ja, most jövök rá hogy lehet békebontás előtt is portyázni, elnézést, így már nem olyan nagy para az a pár kattintás.
Világ2: Szurilo

"May your blades never dull"

Say you don't need no soul energie and I'll be satisfied....
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
698. hozzászólás - 2009.06.03. 12:11:26
Amióta bevezették ebben a formában a háború csarnokát a játék egy kalap sz.r.
A 160.000 Lélek kutú szövetségem 5ös béketorony mellett hetente egy-két 230.000 feletti háború csarnokás szövi támadja. A különbség miatt már az első nap +10.000 de általában sokkal több.
Pedig nem vagyunk gyengék, mert több játékosunk is szintje első 10 legjobbja közt van.
De a szövetségi épületek ekkora eltérése , a sokkal gyengébb játékosokat is felerősít.
Lassan teljesen elveszi a játék örömét ha igy marad. Szeretjük a szövinket , nem akarunk másba menni, és egyre több a közép mezőny felsőrészbe tartozó szövetség van így.
A háborúba reform kell, mert pár hónapon belül sok száz játékos hagyja itt örökre a játékot, meg utálva azt hogy farmnak használja őket pár hamarabb alakult , vagy több pénzt rá áldozó tagságú szövetség.

Mitsubishi 11 / 31 Tegnap, 23:15 -10958 Lélekkút: / 341.690

[LV] Lélekvadászok 1 / 6 Ma, 06:43 -1351 Lélekkút: / 230.551

Mutathatnám a többit is sorba hetente.

Azonnal be kellene vezetni hogy 1.5x Lélekkút különbség alá vagy fölé ne lehessen támadni.

Vagy a Pusztitás citadelláját csak háborúban lehessen használni.
Erőssége ne csak a szintjétől ha nem a Lélekkutak különbségétől is függjön.
Ha támadó kútja 1.5x erősebb akkor ha ő mér csapást 1.5xgyengébb ,még a védőé ugyan ennyivel erősebb. Ha 2x akkor 2x , ha 3x akkor 3x egészen a maximális 5x ig.
Ugyan akkor meg akadályozandó hogy apró szövik igy tegyenek keresztbe bosszúból nagyobbaknak, ha támadó szövetség kútja kisebb , mint a védekezőé ez a hatás nem érvényesül.
A hozzászólást Texex módosította 2009.06.03. 12:55:02-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 7.67
népszerűLanceFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
699. hozzászólás - 2009.06.09. 15:44:29 (Válasz Texex #698 hozzászólására.)
Egyet is értek meg nem is értek egyet veled....

én mind2 világon játszom (első 2-ő) ,és nekem,az a véleményem, hogy V2-őn háború csarnoka nagyon nem jó....mondhatni semmit nem ér.... 3 napig háborúzunk egy 100k-val kisebb kutú szövi ellen (általában max 100k-az eltérés a kutak között, annál kisebbre nem támadunk) ,3 nap után 100/3 az állás kb és 13k+ van nálunk...200k-s a kútjuk...vittünk 22k-t O.o háború csarnokának ilyen formában semmi értelme nincsen...ha meg minket támad egy akár 80 vagy akár 100k-val nagyobb szövi,akkor meg azonnali kapitulációnál is rendesen viszik a 80-90k-kat...pedig sokkal erősebbek nálunk,csak számban egyezünk meg ....
Mi értelme van így háború csarnokának? Ha mi támadunk a minimumnál is kevesebbet viszünk, ha meg minket támadnak a maxot viszik..hát nehogy már...ez kész röhej...

Mellesleg az 1.5k-s limit nagyon rossz....van a top szövi V2-őn lélekhozók..700k-s kúttal... meg van a memento 500k+-os kúttal alattuk meg 300k-sok vannak....most akkor a top szövik folyamatosan egymást öljék le? akkor ők unnák meg a játékot....

Mellesleg egy olyan megoldás kéne, hogy mivel háború csarnoka drágább, ezért valami értelme is lehetne, mert így a kismilliószor olcsóbb béka csarnoka 100-szor jobb...
De az is igaz,hogy a háborúkat finomhangolni kell... most az van,hogy elvileg a kristályhordát finomhangolják, de ez egy csöppet fontosabb....

Nagyon rossz a háború rendszere.... egyáltalán nem az erőtől függ, az hogy 30%-ot vagy 15%-ot visznek (ha attól függ,akkor hangolni kell rajta) full prémes szövi akik sokkal erősebbek tele bajnokokkal meg 5 millás meg 1-2 millás + LE diffes emberkékkel és 90k-t visznek tőlünk, amikor több a bónuszuk ,nagyobb a kútjuk,és max számban vagyunk egyformák(azonnali kapituláció esetén mellesleg), a bónuszoktól is függővé kéne tenni...nem mindegy,hogy nekünk védőfal/gyaktér/nekrofun 8-8-6 az ellenfélnek meg 14-14-15 vagy csak 3-4 szinttel is nagyobb mint nekünk...

A másik a katakomba...volt olyan háború, hogy az ellenséges szövi 80%-a a katakombában ült!!!! ha 6 ember támadható kb közülük, a legerősebbek közül, akkor nehogy már maxot vigyenek (na ilyenkor volt hasznos háború csarnoka,mert leredukáltuk a 83k-t 33k-ra amit elvittek..mellesleg kisebb szövi).....ha már egyszer valahol írták a béke csarnokával kapcsolatban,hogy "béke csarnokával való visszaélés elkerülése végett..."változtatnak ezt meg azt... akkor lehetne csinálni valamit a katakombával való visszaéléssel is... vagy legalább ne vigyenek annyit...

Jah és ha valaki nagyobb lélekkutú szöviből lép át kisebbe,akkor többet kelljen fizetnie (vagy valami legyen több),olyan is volt, hogy top szövik közül áthívtak embert,és úgy nyertek háborút...

Tudtommal ez háború és nem bújócska, illetve nem hiszem,hogy a háború az idegenlégiósok bevetéséből áll!!!
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!