Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
341. hozzászólás - 2009.04.16. 21:10:51
Hagyjuk már ezt a siránkozás szót.
Itt csak bólogatni lehet, ha nem, az siránkozás?

Seligen, ezzel nem tudom mit akartál bizonyítani, de hogy azt nem sikerült, hogy ők bezzeg csak a kicsiket akarják ütni, az tuti.
A szintszűkítés rájuk is vonatkozna, mint mindenkire. A hat rengeteg. Ha a TOP így megy felfelé szintben továbbra is, annyira szét fog húzódni a mezőny, hogy még annyi üthetőjük sem lesz. Főleg ha a középmezőny tényleg megunja és kiszáll. Ha csak egy része, akkor is.
Akkor majd lesz 15 szint és javasolni fogják a 10000-es ÉP-t?

Ez a tápolódjon a vesztes állata, ez... valaki előttem jól fogalmazott. Cukorka. Zörgő, fényes papíros.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 4.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
342. hozzászólás - 2009.04.16. 21:20:24 (Válasz Ariel #335 hozzászólására.)
A portya szűkítés szerintem az egyetlen lehetőség. Állítólag a topnak már így sincs kit ütni akkor őket nem érinti a többieknek meg jó lenne, hol itt a gond ?

Ariel szerinted az nem megoldás ha szűkítjük a határokat mert nem lesz kit ütni szerintem meg az nem megoldás, hogy folyamatosan tágítjuk a határokat csak azért, hogy legyen kit ütni. A jelenlegi táguló rendszer csak azért kell, hogy a szingulárisnak az élen is értelmet adjon és annak is legyen kit ütni aki erre épít, és szerintem meg ez az amit nem lehet csinálni. Az ok, hogy ez is egy taktika de ez sem mehet a végtelenségig és már a 6 szint is túlzás akkor mi lesz 7-8 szintnél? 6 szinttel lejjebb támadni szerintem már most is 10% alatti kockázatot jelent vagy még kevesebbet, ez kinek jelent kihívást a fair play-t vagy a sikerélményt ? Szerintem nem szabad egyetlen szakértelem vagy játékstílus miatt ennyire szélsőséges határokat szabni.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.67
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
343. hozzászólás - 2009.04.16. 21:24:14 (Válasz Darah #341 hozzászólására.)
A V2-n elég alaposan "középmezőnyben" játszok, mert játszok. Ott abszolút nulla az új épületek szele. Ti most az első indulókat szapuljátok, mert szembesülnek bizonyos dolgokkal amivel ti még nem s így kapásból rávágjátok, hogy NEM!
Panaszkodtok, hogy sok és nagy erejű támadást kaptok, hát mi is, csak mi nem panaszkodunk, hanem ahogy Glórin egyszer már megmondta, újabb stratégiákat keresünk.
Háborúzni pedig magért a háború izgalmáért akar nálunk aki akar. Én nem annyira, de ez más tészta.
Nem érdekel a lélekkutatokból zsákmányolható LE, le akarunk győzni titeket. Ez egy PvP játék, mint már sokan elmondták s mint ilyenben nem feltétlenül a békés lébecolás hoz eredményt.

Bizonyítani meg azt akarom, amit a statok alá leírtam. Aki támadó játékot követ az ne sírjon ha őt is támadják!

Egyébként komolyan nem értem mit akartok ezzel a játékkal, hogyan akartok játszani? Szívesen olvasnék egy hozzászólást ami szépen felépítené, hogy rendben, hogy az ami most bevezetésre került az nem jó, de akkor mi lenne szerinte a megfelelő rendszer?
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 6.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
344. hozzászólás - 2009.04.16. 21:26:07
Teljesen értelmetlenné válik ez a vita, és eredménye sem lesz csak az egymásra mutogatás.
Az NPC horda várhatóan meghozza majd a változást portya ügyben. Addig is téma részemről lezárva, felesleges szócséplés az egész.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
345. hozzászólás - 2009.04.16. 21:31:01
Már legyőztetek minket, mindenben, TÖ-ben, szakiban, szövi szinten, mindenhogy. Kéretik ezt észrevenni, arról, hogy unalmas a játék számotokra nem mi tehetünk, de sajnos rajtunk van leverve. Nem sírás, tény! És sajnos akinek kisebb a tűrőképessége, vagy maximalista annak ez jobban fáj, mint a többieknek!
Dorn
Pontszám: 8.50
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
346. hozzászólás - 2009.04.16. 21:38:40 (Válasz Seligen #343 hozzászólására.)
Mivel én is középmezőnyös vagyok, nálunk is nulla az új épületek szele.
A V2 mennyivel indult az egy után? Bocsi, nem emlékszem pontosan.
Lehet, hogy épp amiatt, hogy nem kellett annyit várni az élen az új épületekre, nem jöttek létre ekkora anomáliák, mint V1-en?
Nem tudom, kérdezem.
Miért panasznak vesztek minden felvetést? Ezt valaki árulja már el.
Miért kellene mindig csendben hallgatni, akkor mégis, honnan fogják tudni, ha valami "nem arat osztatlan sikert"?
Most szerinted csak annak lenne joga azt írni, hogy túl sok a szint, akinek minuszos a csataegyenlege? Vagy ezt nem értem. Éppenhogy azt kéne észrevenni, hogy azok is sokallják, akik már használni tudják a szintelőnyt.

Hogy hogyan lenne jobb, egyenlőbb, és stb... ahány téma nyílik az új lehetőségekről, mindegyikben látni jó ötleteket, amik valahogy figyelmen kívül maradnak, mert nem megfelelő név van föléjük írva. Vagy ha megfogalmazzák, akkor az sírás.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.16. 21:41:29-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.50
kedvencKonokFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
347. hozzászólás - 2009.04.16. 21:40:42 (Válasz MIvan #142 hozzászólására.)
Idézet: MIvan - 2009.04.12. 19:13:25
- Adjon minden szintje +1 háború slotot. 5-ös háború csarnokkal 10 háborút indíthasson egyszerre a szövetség. (bontást csak akkor engedni, ha utána nem lesz több háborúja mint a megengedett)

- Növelje szintenként 10%-al a zsákmányt. Ez a hatás az ellenfél béke/háború csarnokával adódjon össze. Tehát ha az ellenfél béke csarnoka csökkentene 20%-t, de a támadónak van 5-ös háború csarnoka, akkor legyen +30% zsákmány. Ha mindkét félnek van 5-ös háború csarnok, akkor +100%.

- Minden háborúban töltött teljes nap, a csarnok szintjének megfelelő %-al növelje a zsákmányt. Azonnali (24 órán bellüli) kapitulációnál ez még nem ad semmit, de ha mondjuk a háborúnak a 16. napon van vége, tehát eltelt 15 teljes nap és mindkét félnek van 5-ös háború csarnoka, akkor ez növelje meg még 15*(5+5) azaz 150%-al a zsákányt. (az előző szintenkénti 10%-on fellül, tehát ez esetben összesen a normál zsákmány 3,5-szerese legyen a tét)

- Csökkentse a kötelező békét. Ha az ellenfélnek nincs béke csarnoka akkor szintenként 8 órával. Ha van, akkor elöször a béke csarnok által adott időt csökkentse szintenként 168-ról 8 órára. Tehát a 2-es béke csarnok által adott 2 hét békét a 2-es háború csarnok 16 órára csökkenti, a 4-es háború csarnok pedig semlegesíti.

- Az építési költsége az akadémiás épületeké szerint alakuljon, hogy ne nagyon érje meg a lebontásával taktikázni.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
348. hozzászólás - 2009.04.16. 21:41:31 (Válasz Ajgatsz #328 hozzászólására.)
Már mondtam: az én időmért és pénzemért ne TE mond meg, hogy mit tegyek! Unatkozol, nincs portya? Akkor kezd előlről, és lesz mit csinálnod...
Pontszám: 5.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
349. hozzászólás - 2009.04.16. 21:45:31 (Válasz chehs #333 hozzászólására.)
Glórin: neked minden további nélkül elhiszem. Sőt, tudom is, hogy nem hazudsz a képembe, mint Dalen.
Akiknek a szavát elhiszem a lista elejéről, és megbízom abban, hogy mindenki javát akarja:
Tündeköves, Trueblood, Seligen. Remélem nem maradt ki senki...
A többi képmutató, álszent, elvakult stb. A személyeskedő megjegyzéseiket pedig dugják ahová szeretném.
Pontszám: 4.71
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
350. hozzászólás - 2009.04.16. 21:48:16 (Válasz Seligen #337 hozzászólására.)
Seligent lehúzom az előzőről.
Mit is mutat ez? Talán azt, hogy szarul csináltuk az egészség 150-re húzása nélkül???? Vagy pedig azt, hogy a kisebbek fejét akarjuk szétverni? A szintkorlát és békeidő ránk is vonatkozik, bakker! Egyébként az eredményeim nem 5-6 szintről lejjebb jöttek össze, amit Ti is el tudtok mondani vajon?
Pontszám: 3.83
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
351. hozzászólás - 2009.04.16. 21:53:14 (Válasz Seligen #343 hozzászólására.)
A megfelelő semmiképpen nem az, hogy elkezdünk egy bizonyos rendszerben játszani, majd az erősebb kutya kényére-kedvére változtatják a feltételeket! A gyengébb rovására persze. A pofa befogására oda lett dobva a védelem itala, ami a Beholder bevételének növelésén kívül más célra alkalmatlan. Kösssz
Pontszám: 5.43
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
352. hozzászólás - 2009.04.16. 22:00:24
Erdekes kulso szemlelokent nezni az eszmecseret. Inkabb furcsa...

Azt hiszem elmondhatom, hogy az elmezonyhoz tartoztam, amig jatszottam. Par szoval had vazoljam a top helyzetet (legalabbis az enyemet).

A kesobb kezdesrol es a lefele/felfele tamadasrol, a "topos" elet elvezeterol: elobbihez csak annyit fuzok hozza, hogy aki kesobb indul minden fel van deritve elotte, jobban optimalizalni tudja a fejlodeset. Es bizony adott szinten valoszinuleg erosebb lesz, mint a "felderitok". Azt egyebkent tudtatok, hogy TrueBlood pl. nem a jatek elejen indult? Ahhoz kepest egesz jol all...

En tamadtam lefele es felfele is altalaban. Lefele 10, 20, 30% minusszal. Ez alol esetleg a legio es a horda tagjai jelentettek kivetelt. Viszont bizony surun elofordult, hogy a nagy minusz ellenere is 2000 felett sebeztem. Utolag is elnezest erte az erintettektol (vannak joparan). Felfele tamadaskor gyakorlatilag a random dontott, hiszen ott (is) egy legalabb hasonlo tudasu jatekos karaktere ellen kuzdottem. Hurra, nagy elvezet, "mit dob a gep".

A top diktal valoban, ennek okai nyilvanvalok. Nem kell sajnalni az elen allokat, de el sem tudjatok kepzelni milyen unalmas a jatek az o tapasztalati szintjukon. A haboru tornya egy olyan fejlesztes, aminek mar honapokkal ezelott meg kellett volna erkeznie. (Szamomra pl. mar keso volt, hogy visszahozza a kedvem a jatekhoz, bar sok egyeb oka is volt a befejezesnek.) A beke csarnoka tul sokaig volt igy is ellensulyozo epulet nelkul...

A tul nagy sebzesekrol pedig veletlenul sem top tehet, ok ugyanazt teszik, mint az osszes tobbi jatekos: fejlesztik a karaktereiket.

Talan nem a haboru es a tamadhatosagi szintek korlatozasaban kellene keresni a nagy sebzodesek ellen a megoldast, hanem mashol kellene tapogatozni. Ha megis ezen a teren folyik tovabb a kutakodas es ezen a vonalon szuletik meg a "megoldas", akkor nem kell nagy jostehetsegnek lenni ahhoz, hogy kijelentsuk a top 90%-a abba fogja hagyni a jatekot.
Ettol fuggetlenul kell kezelni a problemat (mert ha nem, akkor a masik 90% hagyja abba), de a haborut es tamadhatosagi szinteket beken kell hagyni.

Ha mar irtam, megragadom az alkalmat, es elbucsuzok a jatekostarsadalomtol. Jo volt veletek jatszani, ellenetek kuzdeni, sok elmennyel gyarapodtam. Viszont ha folytatnam, az mar meg durvabb fuggoseg lenne a reszemrol.
Tovabbi jo jatekot kivanok mindenkinek! Majd az online TF-en, online OV-n talalkozunk.

Off: Most pedig megyek, es alaposan leiszom magam (ismet), hogy "kitoltodjon" a szovetsegi elet kiesese altal keletkezett ur...
Pontszám: 8
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
353. hozzászólás - 2009.04.16. 22:00:51
Lehet nyálazni, itt a béke törlésének eredménye (aki lát bónuszt, az szóljon!):

A csatában összesen 102 sebzést okoztál, és 1324 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát, elrabolt tőled 78 lélekenergiát.
Bekötözöd a kritikus sebeket, megindul a regeneráció. Gyógyultál 266 életpontot.

Ez csak egy a sokból, szintén TGY, akikkel még lenne 6 nap békénk. Most várjuk az Azúr Légiót, akik még "csak" a 3-as szinten tartanak a toronnyal, és naponta 50 portya körül jönnek. Szintén kösz.
Pontszám: 3.60
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
354. hozzászólás - 2009.04.16. 22:00:56
Zaccmester vs Zaccmester című vitaműsorunkat hallják!
Pontszám: 5
kedvencKonokFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
355. hozzászólás - 2009.04.16. 22:03:40
Egy-két "síránkozó" gondolat:
Úgy látom, a háború tornya semmi mást nem szolgálna, mint a nagyok érdekeit. Kiirtani a gyengébb szövetségből még az ellenállás gondolatát is. Nehogy valamit is tenni kelljen a győzelemért.
A portyaszűkítéssel értenék egyet, szánalmas egy a saját szintjén viszonylag jó karakterrel 1000 sebzést kapni, egyet sem adni (félreértés ne essék, még nem jártam így, de már láttam ilyet), de fordítva is.
Az meg, hogy a topon nincs kit ütni? Talán ha a nagy szövik megszüntetnék az együttműködési megállapodásaikat, találnának magukhoz méltó ellenfeleket. Igen, ez rizikós, még a végén romlana a statisztika, mégis egyszerűbb a nagyobb szintkülönbségért ágálni.
Mielőtt még valaki felhánytorgatná, igen, én is a kisebbet ütöm, ez bele van kódolva a játékba, azért mégis izgisebb lenne kiegyensúlyozottabb erőviszonyokkal.
Pontszám: 8.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
356. hozzászólás - 2009.04.16. 22:03:46 (Válasz Balor #352 hozzászólására.)
Köszönöm a hsz-t, és jó bulizást!
Követni fognak sokan, talán a legjobbkor "szoktál le".
Sok sikert a valódi életben!

Üdv,
Zacc
Pontszám: 4.67
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
357. hozzászólás - 2009.04.16. 22:04:56 (Válasz majnx #354 hozzászólására.)
Mi a gond? Sorban válaszolok, mert így illik.
Pontszám: 3.17
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
358. hozzászólás - 2009.04.16. 22:11:22
szerintem...és tudom ez nemsok embert érdekel...nahde nembaj...szóval szerintem a beépitett lévédelem és az egyébb kis leveretős taktikai húzások plusz a jólfejlesztett szakértelemek adnak annyi plusz bevételt illetve léévédelmet amiből mindig futja pár töltőre...ha tudod hogy zűzavaros időszakok jönnek akkor a pénzed fektesd abba...azt ennyi...

nelegyünkmár ennyire pipogyák hogy mindenért elégedetlenkedünk...olyan fejlesztések nagyon ritkán vannak amik mindenkinek megfelelőek dejezmár csak így megy mióta világ a világ

én nemtámogatom a szintszűkítést...akkor már inkább ritkásítsák a fegyvereket akár több szinten keresztül nelegyen újabb hoyg az esetlegesen ebböl adódó nagyfokú előnyök elvesszenek kicsit...

az a Gond Zacc hogy van egy majdnemszar karaktered és most azé mer savanyú a szőlő az urak asztaláról kívánod a dinnyét...márpedig itt azt nemszeretik...bár én megértem hogy szarérzés ha rommá vernek de hidd el ez már csak ha mondhatom így...az itteni élet savaborsa...és ha végképp nem bírod a starpát hagyd abba pár hónapra a játékot...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 3.60
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
359. hozzászólás - 2009.04.16. 22:12:11
Na. Van az a vélemény, hogy csökkentsük a támadhatóság sugarát 3-4 szintre. Tegyük fel, hogy 3 szinttel lejjeb találok olyanokat, akiknek csak 5% esélye van ellenem...és lelkesen elkezdem az 50 győztes küldetést. Mi is a siker esélye? 0.95^50=0.07695, magyarul hét és fél százalék. Tehát a küldetést már kezdéskor tudom, hogy buktam.
Ha olyanokat támadok, akik csak 2% eséllyel győznek le, a küldetés esélye kb 36%. Még mindig sovány, bár ez már nem kilátástalan.

Vegyük észre, hogy ez a küldetést azt mondja: "menj és daráld le az össze olyat, akinek nincs semmi esélye ellened!"
Valahogy ez a küldetés senkinek sem böki !?
A hozzászólást majnx módosította 2009.04.16. 22:13:09-kor
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
360. hozzászólás - 2009.04.16. 22:15:02 (Válasz Dr_Faktor #358 hozzászólására.)
"Majdnemszar"? "Szarrá vernek"?
Jól megleptél, mert egyiket sem érzem magaménak. A kínzókamra baromságot is kivédtem, de valahol már meg kell húzni a hátszelek határát...
Pontszám: 4.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!