Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
621. hozzászólás - 2009.04.21. 17:09:07 (Válasz Varaszlo #619 hozzászólására.)
Megelőztél Ricardo de nekem is meg kell jegyeznem ezek az "érdemi viták" arról szólnak hogy ti leírjátok nektek milyen rossz és a másik rákontráz hogy neki még rosszabb.
Aki meg tanácsot ad (ergo neki jó) azt meg jól lehülyézitek mert az nem lehet hisz tuti a játékkal van a baj mert nektek nagyon rossz.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.85
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
622. hozzászólás - 2009.04.21. 17:39:49 (Válasz Zaccmester #614 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.04.21. 05:28:12

49 vs 53. szintű a támadó:
Ellenfeled egy gyors mozdulattal megadja neked a kegyelemdöfést.
Túl sok sebet kaptál, ájultan esel össze.
A csatában összesen 158 sebzést okoztál, és 1730 sebzést kaptál.



Erre a csatára ráismerek.
Elfelejtetted hozzátenni, hogy az áldozatnál nem volt állat, és mind a varázslat, mind a közelharci ütés kritikus volt. Innentől kezdve nem értem, hogy min csodálkozol, ekkora sebzést bárkibe beütök, ha a támadásom kritikus és az ellenfélnek nincs elnyelése...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.25
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
623. hozzászólás - 2009.04.21. 20:37:58
Röviden:
NEM válogatott csatákat tettem fel, hanem amelyik perpill látszott. Olyanoktól, akikkel "békeidőszak" (elavult szó, van helyette más?) lenne.
Azért feszegetem a támadó mínuszt (nem támadott +), mert konkrétan csak egy átlátszó kamu volt a JV részéről, amivel ki akarták szúrni a békeidőt "élvezők" szemét.
Konkrétan semmi nem igaz belőle. A sebzések nőttek (gondolom a 4-5 nap is jelentős odafent), amik az állítólagos negatív támadóhatás valódisága esetén kissé furcsa. Minimum egálban kellene lennie, a nem "békeidős" támadásokkal. Nem az, sőt erősebbek.

Érthető ez, még a fitneszguruk izomagyának is?
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
624. hozzászólás - 2009.04.21. 23:19:22 (Válasz Zaccmester #623 hozzászólására.)
A negatív módosítókról annyit mondott Miklós, hogy pont azért nem mond még képletet, mert a hatékonysága alapján még finomítanak rajta. Legalábbis én így emlékszem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
625. hozzászólás - 2009.04.21. 23:25:07 (Válasz Ariel #624 hozzászólására.)
Köszi!
Nagy kár, hogy annyi mindent kiszámol, aztán élesben kísérletezik. Magyarán más alkatrészével veri a csalánt állandóan.
Mire valók a teszterek??? Netán maguk is kipróbálhatnák az elméleteket, mielőtt belekapnak mindenbe vakon, és elveszik az ember kedvét a tengerimalac játéktól.
Pontszám: 4.43
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
626. hozzászólás - 2009.04.22. 08:03:42 (Válasz Zaccmester #625 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.04.21. 23:25:07
Köszi!
Nagy kár, hogy annyi mindent kiszámol, aztán élesben kísérletezik. Magyarán más alkatrészével veri a csalánt állandóan.
Mire valók a teszterek??? Netán maguk is kipróbálhatnák az elméleteket, mielőtt belekapnak mindenbe vakon, és elveszik az ember kedvét a tengerimalac játéktól.


Hónapokon át kihasználtál egy előnyt amire nem gondolt a játéktervező, h a békeszerződés portyamentességet is ad. És a béke tornya ami drasztikusan módosította a játékot úgy jött ki, h nem volt ellenpárja.

De igazad van. MOST kellett volna a béke csarnokának is kijönni, együtt a háborúval. Akkor nem sírnának a hozzád hasonlók, h eddig milyen jó volt.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.04.22. 08:04:14-kor
Pontszám: 7
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
627. hozzászólás - 2009.04.22. 13:17:26
Nekünk már van tapasztalatunk arról, hogy milyen az, amikor az egyik félnek van háború tornya, a másiknak nincsen.
Fogalmazzunk úgy, hogy vicces. Minden vesztes csatánk után kaptunk egy üzenetet, hogy ha nyernénk, akkor X LÉ-vel kevesebbet fogunk nyerni. Ugyanez a másik oldalon úgy szólt, hogyha nyer, akkor X LÉ-vel többet fog nyerni. A miheztartás végett ez az X 500 és 1500 között szórt (láttam 1800-ast is). Nincs statisztikám, de átlagosan 1000 LÉ-vel számolhatunk. Mivel nekünk nem volt háború csarnokunk, ezért a mi győztes csatáink nem csökkentették ezt a veszteséget.
Nem állt szándékunkban idő előtt kapitulálni, de másfél nap, és 270 vesztes harc után úgy döntöttünk, hogy minél tovább harcolunk, annál többet bukunk.
Így sikerült 5-ös békecsarnok (50%-os veszteség) mellett csak 315.000 LÉ-vel megúszni.
Tévedés ne essék, nem panaszkodom. Egy napi Lélekkút termelést buktunk, ki fogjuk bírni. Az arányokat szerettem volna csak érzékeltetni.

A háború tornyának számomra a legfontosabb tanulsága. Ha az ellenfélnek van, és neked nincs, akkor úgy jársz a legjobban, ha a háború kitörését követően 3 percen belül kapitulálsz. Nem tudom ez volt-e a cél, de ilyenre sikeredett.
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
628. hozzászólás - 2009.05.08. 09:54:03
Már nekünk is van tapasztalatunk. 21-21-es állásnál -9000-el voltunk, praktikusan a minél hamarabb elkövetkezendő kapitulációt erősíti az épület. Ha azért küzdünk, hogy megnehezítsük az ellenfél dolgát, még többet bukunk. Ennek értelme 0.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
629. hozzászólás - 2009.05.08. 09:57:38 (Válasz CaveMaN #628 hozzászólására.)
Na, igen. A TGY elleni háborúban épphogy nullára jött ki ez az extra bónusz nekünk +100 győzelem mellett. Állítólag a zafírbónusz dolgozott ellenünk, de én ezt nem tudom, mert fogalmam sincs hogy ezt mi befolyásolja.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
630. hozzászólás - 2009.05.08. 10:20:53
A háború csarnoka által adott LE bónusz függ a bekapott sebzéstől és az egyébként elrabolt LE-től. Tehát annál több bónuszt ad, minél többet sebződik a portya győztese és minél kevesebb LE-t rabol.
Mivel a zafír horda bónusza a sebződés csökkentése ezért az épület bónusza is csökken.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
631. hozzászólás - 2009.05.08. 10:23:24 (Válasz Ariel #630 hozzászólására.)
Azzal épp nekik kéne kevesebbet szerezni, mert én sebződök kisebbet.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
632. hozzászólás - 2009.05.08. 10:26:11
Jelenleg egy háború a vesztesnek komoly veszteség, de van, hogy a győztesnek is (lásd TGY - Azúr háború).
Lenne egy javaslatom:

A háborúban akár a vesztes is kaphasson LE-t!

A háború induljon úgy, hogy a támadó fél a kútjából berak egy közös "alap"-ba a kútméretének 20%-át (nagyobb rizikó), a védő pedig 10%-át (mindkét kút lemehet mínuszba). A háború tornyának az az effektje, amikor növeli a nyereséget, az ehhez az alaphoz adódna hozzá (ha mindkét félnek van háború tornya, akkor mindkét félé).
Amikor a háborúnak vége, az alapban levő LE elosztásra kerül, mégpedig a győzelmek arányában. Ha 150:67 lesz a háború eredménye, akkor 150 részt kap a győztes, 67 részt a vesztes. Illetve, ez a szám felszorzódik annyiszor 20%-al, ahányas háború tornya van a feleknek.
Például ha a győstesnek 5-ös, a vesztesnek 1-es, akkor 150*(100+20*5%) = 300 rész a győztesé, 67*(100+20*1%) = 80,4 rész a vesztesé.

Mindkét fél érdekelve lenne abban, hogy legyen minél hosszabb a háború, és a vesztes érdekelve lenne abban, hogy kitartson.

Így ugyan a háborúban LE is keletkezne, de szerintem annyira nem komoly mértékben.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
633. hozzászólás - 2009.05.08. 10:30:18 (Válasz Jeriko #632 hozzászólására.)
Illetve nem olyan nagy baj az, ha a háború lét termel. Egy háborúra épülő játékban ez lenne a legalapabb. most 50 portyát kell kidobni minimum a győzelemért és ennyiért kevesebbet kap a klán, mint egy karakter egy napi manakonstrukciója. (Mondjuk lehet a szakértelmet kellene inkább törölni a pi*ába, de ez más téma.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
634. hozzászólás - 2009.05.08. 10:32:15
Mindenesetre nagyon durva a háború tornya jelenleg...
A kutunk 1/3-át vesztettük el, úgy, hogy nekünk béke csarnokunk van!
Akkor inkább el kéne törölni az egészet. A béke csarnokosok szívnak, a háborúsok meg még többet nyernek?!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
635. hozzászólás - 2009.05.08. 10:42:55 (Válasz Jeriko #632 hozzászólására.)
Ez csak akkor működik, ha nincs kapituláció.

Ha a megtámadott fél bevisz egy győzelmet és kapitulál, akkr viszi a támadó kútjának 20%-át, míg a támadó a 0 győzelme miatt semmit.
Sőt, a védő még egy jó darabig nyer a háborún, és a támadó veszít, még ha több győzelme is van, hiszen ő 20%-ot rakott az alapba, a védő csak 10-et.
De ha eléggé felhízik a közös alap, akkor valóban mindenki csak nyer rajta. Tehát az agresszornak nincs más dolga, mint hogy rávegye a célpontját, hogy ne kapituláljon, mert 1-2 hét háború után még jobb lesz neki
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
636. hozzászólás - 2009.05.08. 10:49:15 (Válasz Jeriko #632 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.05.08. 10:26:11

A háború induljon úgy, hogy a támadó fél a kútjából berak egy közös "alap"-ba a kútméretének 20%-át (nagyobb rizikó), a védő pedig 10%-át (mindkét kút lemehet mínuszba).


Lelki szemeimmel mar latom, ahogy megalakulnak az egy fős 9. szintu embereket tartalmazo szovik es sorra kihivjak az osszes top szovit poenbol. 3 hetig -10% a lelekkutbol nagy szivatas.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
637. hozzászólás - 2009.05.08. 14:10:22
Jogosak az észrevételek, ezeket nyilván ki kell küszöbölni.

Kapituláció: aki kapitulál, az vesztett, függetlenül a végeredménytől. Ilyen esetekben lehetne minden a győztes félé, nincs osztozkodás.

Endyr: az lenne a normális, hogy nem indíthatsz háborút, ha a te szövetséged legmagasabb/legalacsonyabb szintű tagja nem tudja megütni a máűsik szövetség legalacsonyabb/legmagasabb szintű tagját. Illetve az olyan háborúkat, ahol 1 napig nincs egyetlen csata sem, le kellene zárni.
Természetesen az is megoldható, hogy ne előre kelljen a közös alapba berakni a leírt részeket, hanem a végelszámolásnál történjen csak velük a számolás, tehát nem tűnik el egy rövid időre sem.
Pontszám: 5
fórumozóErepublikFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
638. hozzászólás - 2009.05.08. 21:03:45
vki meg tudja mondani h 1-es toronynál mondjuk 1 hét után mennyivel több győzelem elég?
V1-Erep - Velim Cervesiam
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
639. hozzászólás - 2009.05.08. 21:07:08 (Válasz Erepublik #638 hozzászólására.)
90
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóErepublikFérfi
Végzetúr tanonc
46 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
640. hozzászólás - 2009.05.08. 21:09:28
köszi az remélem meglesz mert kicsit elegem van
V1-Erep - Velim Cervesiam
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!