Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
61. hozzászólás - 2009.03.09. 00:19:55
Számolgassunk

sárga gyógyital 300 ért gyógyít maximum 188-at
ősi nektár 1200 ért gyógyít maximum 813-at
fekete kehely 1800 ért gyógyít 2000-et

Azaz ha 5-ös a torony maximum, és 25+50%-át kapják vissza a sebzésnek LÉ-ben, akkor 2000 sebzésből 1500 lé lesz, ami még zafíroknak se éri meg akárhogy kombinálnak, osztanak-szoroznak!

Van bármi exploit ötletetek arra, hogy lehetne visszaélni egy olyan háború tornyával, ami a következőket csinálja:

Amennyiben háborúzó felek ütik egymást, úgy a nyertes össz sebzéséből lélekenergiát csatol vissza a háború tornya a következő módon:
-a NYERTES LÉ jutalma = okozott sebzése * ("saját háború torony szint" - "saját béke csarnok szint", min 0) * 0,05
-a VESZTES LÉ jutalma = elszenvedett sebződés * ("saját háború torony szint" - "saját béke csarnok szint", min 0) * 0,1

cserébe:
-a nagyon lefelé ütők a bucira vert félnek korrekt lét adnának az extrém sebződésért
-a 2 torony befolyásolja egymást, de mégsem kioltják egymást
-a háborúknak lenne értelme hirtelen
-háborúban a portya akkor is hozna lét, ha a másiktól 0-át lehetne alapból hozni
-talán értelmet nyerne a háború, ezzel magas szinten a portya, valamint irdatlan egyszerű képlettel könnyen leprogramozható

Magas szintekre sajnos nincs rálátásom, de alacsony szinteken jelentéktelen léről beszélünk, sarkas 1600-2000-es sebzéseknél akár 400-500 lé/csata a támadónak, ami azon a szinten elhanyagolható lé nyereség, cserébe megéri azért ütni, és gyúrni a nagyobb szintű sebzésre, venni a prémiumot stbstbstb...

Vélemény?
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.09. 00:24:34-kor
Pontszám: 5.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
62. hozzászólás - 2009.03.10. 00:20:53 (Válasz Birka #61 hozzászólására.)
Ez a LE osztás a sebzés mértékében nem jó ötlet. Nincs benne motiváció a győzelemre. Eszméletlen mennyiségű sebzést be lehet kapni egy nap, 10-12000 simán, minimális egészséggel. Már csak hadat kell üzenni egy szövinek, folyamatosan laposra veretni magamat, aztán amikor kell a LE benyomni egy kapitulációt. A lélekkútból vesztett LE többszörösét szerzi meg a szövi, ami még háromszorozódik is ha visszaépítem. Ennél morbidabb háborúkat nem is nagyon lehetne kreálni...

Jelenleg a legnagyobb visszatartó erő az, hogy a háború után a sima portya is tiltott a béke miatt. Ezt kellene feloldani, és máris megindulnának a háborúk.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
63. hozzászólás - 2009.03.10. 07:21:12 (Válasz Ariel #62 hozzászólására.)
Látom, megint csak V1 top szemszögéből gondolkodsz

Azért, mert a top3-4 klán nem üti egymást, ezzel saját maguknak csökkentve be a játékélményt... Minden topicban azt hallgatjuk, hogy nem éri meg háborúzni, mert a hozott lé nincs összhangban a veszteséggel, és a kényszer béke hosszával. Valamint hogy a fentről jövő sebzés annyira nagy, hogy lehetetlenné teszi a kisebbek játékát, mert ki se bírnak mászni szinte 15%-ból, azonnal jön fentről az újabb füles, és megint pihennek.

Értem, hogy unatkozik a top, de egy szerveren nem csak az első 30-50 játékos játszik. Ha bármilyen módon 0-ra veszed a kényszerű békét, akkor a középmezőnyben tömeges törlések, vagy otthagyott karakterek várhatóak. V1-en már én se nagyon lépek be, abból áll a nap, hogy éjjel pihenek reggel ütök 2-őt, majd pihenek délutánig, amikor is szarráverbe ütök újabb 2-öt menekülés határról... Igaz nem vagyok prémiumos, de 350k lédiffel 70-es tulokkal 20. szinten azt hittem, hogy nem abból fog állni a játék, hogy állandóan le lesz verve a karakter. Ha ezt szövi szinten nézed, akkor még drasztikusabb az eredmény! Adott egy középszintű szövetség mást se látnak, csak hogy fentebbről jönnek a háborúk, és állandóan laposra vannak verve, az igazán nagyok néha simán csak beverik őket. Ép sosincs, játékélmény 0 szépen abbahagyják, és még szűkebba palettád, akiket lehet ütni.
Amennyiben bármilyen módon meg tudod oldani, hogy a top ne unatkozzon, esetleg ingerenciát érezzen egymás beverésére (ezzel csökken a lefelé ütés is!), valamint a bucira vert szövik minimális életkedvet kapjanak a játék folytatására, akkor a háború tornya tökéletesen sikerült! Persze ehhez még azt is hozzá kell venni, hogy bitang egyszerű képlettel, minimális programozással érjük ezt el. Annó TF-en is ez volt, az élmezőny kapta a fejlesztéseket, az űber kockák kapásból kipörgették őket, unatkoztak tovább, a középmezőny meg azt látta, hogy semmi felfedezni való, dögunalom a game... Sajnos a közép és alsó szinten drasztikus lépésszám (bevétel) csökkenés kellett ahhoz, hogy jópár év után némi fejlesztést kapjanak. Ez pontosan ugyan az, mint amikor van egy menő focicsapat, de nincs utánpótlás nevelés. Idővel rájönnek, hogy kénytelenek utánpótlást nevelni, de addigra a focirajongók, és a mecsre járó szülök, akik ösztönöznék a gyerekeiket a fociiskolára már kikoptak. Miklós is ezt csinálta most, adott egy védelem italát, ami az őskővel játszóknak némi helpet ad a kérdésben, de sajnos pont a "tömeg"-nek nem adott semmit. Betette az arénát, és az élmezőny-nek fejlesztett egy nagyot, de ettől mért játszana a közép, vagy alsó, szarrávert NEM top klános tovább, akiknek évek múlva se lesz epikusuk? A játék fő vonzereje a tömeg, ezzel a potenciális fizető réteg kialakulása is a programozóknak. Most az állatreform mindenkinek szólna, de aki nem portyázik, mert egyszerűen nem tud, mivel állandóan le van verve annak ez halottnak a csók. Próbáldd meg morálban eltartani a blökidet, ha nem tudsz érdemben protyát indítani, és folyamatosan ütnek, sőt ha benéz 1-2 pók akkor egy csata alatt bukja az állatka a hp-ja felét stbstbstb...

Hű de elkanyarodtam az eredeti témáról!
Szóval mért baj az hogy valaki bucira vereti magát, ezzel játszóteret engedve a nagyoknak? Most is ez megy, csak jelenleg nem önként veretik magukat az emberek bucira!

A nagyok unatkozását meg barátságos portya, békés aréna, megszavazható kényszerbéke eltörlés stb úton kellene megoldani... (Felkínálja az egyik szövi a másiknak, hogy "normál" státusz legyen a 2 szövi közt, és ha ezt ők is megszavazzák, akkor törlődik a kényszer béke...) akár 10 perc programozás, és azonnal megoldódott az élmezőny legnagyobb háborús problémája!
Pontszám: 7.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
64. hozzászólás - 2009.03.10. 07:45:29 (Válasz Ariel #62 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.03.10. 00:20:53
Jelenleg a legnagyobb visszatartó erő az, hogy a háború után a sima portya is tiltott a béke miatt. Ezt kellene feloldani, és máris megindulnának a háborúk.


SENKIT nem tart vissza az, hogy tiltott a sima portya a béke miatt - ha már az általánosító mondatok megfogalmazásánál tartunk, vagyis az olyan mondatoknál, ahol a "mindenki = a top 50". ha valaki csak a top50-et látja, akkor más is megteheti, hogy csak a top 50-et nem látja.

szóval javítanék: Jelenleg a legnagyobb visszatartó erő 2-3 szövetség, vagyis maximum 100 kalandozó számára az, hogy a háború után a sima portya is tiltott a béke miatt.

eskü, mintha csak az első két oldala létezne a toplistának és a többi 563 nem. értem én, hogy mindenki saját szemszögből érvel, de azért a csőlátással le kéne számolni. ezzel csak az érhető el, mint a többi beholder-játékban, hogy a legjobb 4-40-100 játékosnak fejlesztik a játékot.

ennyire nagy enigma lenne, hogy a 20-25-30. szinten is van élet? sőt, ott van az igazi élet, ott folyik az igazi játék. ott pedig baromira nem zavar senkit, hogy portyabéke van.

EDIT: látom, hogy fölöttem ugyanazt leírták:)
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.10. 07:45:35-kor
Pontszám: 8.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
65. hozzászólás - 2009.03.10. 10:02:34 (Válasz Birka #63 hozzászólására.)
Nem a béke lerövidítéséről beszéltem én sem, hanem a portyatilalom feloldásáról. Ha a vesztes háborúd után LE-t kapsz csak azért mert jó sokszor elvertek, attól még nem lesz nagyobb a játékélményed, épp úgy nem tudsz majd portyázni. A javaslatod gyakorlatilag az, hogy a pihenéssel megszerzett ÉP-t LE-re lehessen váltani. Innentől kezdve se felszerelést nem kell venni, se tulajdonságot fejleszteni, egyedül az egészséget és szakértelmeket kell növelni. Állatra egyébként sincs szükség, hiszen csak elnyeli a sebzést. Jól fel kell nyomni az egészséget, indítani pár háborút agyonveretni a karit aztán ha sikerül elveszíteni a háborút, a bejött LE-ből még tovább növelni az egészséget, hogy még több LE-t kapjak. Jó kis öngerjesztő folyamat, pár hónap múlva már senkinek sem lenne gondja a sok bekapott támadás, hiszen annyi ÉP-je van, amennyit nem szégyellt összeháborúzni...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
66. hozzászólás - 2009.03.10. 11:00:04
A portyatilalom feloldása = béke lerövidítése! Akik kapitulálnak, elvesztenek egy háborút, azok megfizettek rengeteg ÉP és LÉ-vel a nyugalomért, esetleg még béka tornyot is építettek a nyugalmuk érdekében, te ezt szeretnéd semmissé tetetni a portyatilalom feloldásával. De mint írtam, amennyiben mind a 2 fél megszavazza, akár működhet is a dolog, mert akkor kölcsönösen szeretnék ütni egymást az emberek ugye, és ennek leprogramozása minimális melónak tűnik, ha van háború tornya, akkor lehet „kényszer” béke kölcsönös feloldást javasolni. (Bár V3-on újabb tárházát nyitja meg a trükközésnek…)

Nagyon szépen leírtad, hogy pár hónap NEM térkapuzás, NEM portyázás, legózás árán megoldható szerinted az, hogy az emberek végre játszhassanak a nagyok leütögetései ellenére. Akinek jelenleg ellehetetlenül a játék a folyamatos sebződések miatt, az végre kapna egy esélyt arra, hogy hónapok múlva, folyamatosan veretve magát talán játszhat majd normálisan, ez fáj neked? Szerinted bárkinek óriási játékélmény az, hogy direkt bevereti magát? Te megcsinálnád ezt, napi 3 térkaput bukva cserébe, és folyamatosan vesztve a szövi háborúkat?
Én csak örülök neki, amikor új lehetőségeket kapnak a játékosok egy újabb taktika kiaknázására…

De beszéljenek a számok: 90-es egészség 40. szint 180+(90*40)= 3780, egy egészség felnövelése 8181 lé és zafírként pihenve azt hiszem 210 perc maxba regenni magad. Azaz egy nap 6,8x regened fel magad, magyarul maximálisan 25704 hp-t verhetnek le rólad. Javaslatom alapján 5-os toronynál ennek 50%-át konvertálod át ami 12k lé ekkor még nem vettem bele az őskőből gyógyulást, valamint a manaregen konvertált hp-ját.

Természetesen ez egy maximum határérték közeli kombináció, de benne van az exploit lehetőség, be kell lássam… Azaz kell egy csatánkénti korlát a levetkőzök, és kombozok taktika ellen, valamint csökkenteni az 5/10% arányt is! Mit szólnál egy szint*10-es maxnak csatánként és 3/5%-hoz torony szintenként? Ezzel nerfelve a „túlütéses” levetkőzős taktika, és koppon kicentizett extrém esetekben se éri el a napi 1 egészséget a fejlődés, ami 2-3k-s maxolt vadászatoknál (Ez csak egy tipp részemről 40. szintre!) is max 3 csp-nyi lét eredményezhet, ha NAGYON rágyúr valaki…

Azaz itt tartunk:

Amennyiben háborúzó felek ütik egymást, úgy a nyertes össz sebzéséből lélekenergiát csatol vissza a háború tornya a következő módon:
-a NYERTES LÉ jutalma = (okozott sebzése * ("saját háború torony szint" - "saját béke csarnok szint", min 0) * 0,03), max támadó szintje*6
-a VESZTES LÉ jutalma = (elszenvedett sebződés * ("saját háború torony szint" - "saját béke csarnok szint", min 0) * 0,05), max védekező szintje*10
Pontszám: 6.17
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
67. hozzászólás - 2009.03.10. 11:19:03
Itt vitáztok erről a kell-e személyes béke vagy nem, mikor a megoldás olyan pofon egyszerű...

Az alap 1 hét békét simán el lehet törölni. A béke tornya bagatel összegért felépíthető, ha egy szövetségnek szüksége van az 1 hét pihenőre (majd fejleszthető ha több kéne), a nagyok meg innentől nem modhatják azt hogy az 1 hét béke miatt nem éri meg nekik a háború.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
68. hozzászólás - 2009.03.12. 18:59:47
Az alap 1 hét békét a legnagyobb hiba eltörölni. 1-2 nappal rövidíteni talán, de az eltörlés az nem megoldás.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
69. hozzászólás - 2009.03.12. 21:40:58 (Válasz Enchanter #67 hozzászólására.)
Idézet: Enchanter - 2009.03.10. 11:19:03
Itt vitáztok erről a kell-e személyes béke vagy nem, mikor a megoldás olyan pofon egyszerű...

Az alap 1 hét békét simán el lehet törölni. A béke tornya bagatel összegért felépíthető, ha egy szövetségnek szüksége van az 1 hét pihenőre (majd fejleszthető ha több kéne), a nagyok meg innentől nem modhatják azt hogy az 1 hét béke miatt nem éri meg nekik a háború.


már megint a topszövetségek:)

ha sírnék, azt mondanám erre, hogy nem elég, hogy a portyák viszik a portyapontot, de még építsek is, hogy még kevesebb legyen? jó ez a béke torony, de a negatívum is jó, hisz eszembe nem jutna építtetni.

mondjuk nem tudom, hogy az egy hét csak technikai dolog-e. mármint gondolom a folytonos lerablást megakadályozandó van jelen, nem? nem lehetne megcsinálni, hogy lehessen támadni egyénileg, csak hadat üzenni ne lehessen?
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
70. hozzászólás - 2009.03.12. 23:11:06 (Válasz winnie #69 hozzászólására.)
Ne lehessen megcsinálni, a béke az béke punktum.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
71. hozzászólás - 2009.03.12. 23:17:13
Csak kiváncsiságból...

1.) Kutatok mennyi idő alatt termel 5000 LE-t?
2.) Napi 15 portyapontot mindennap el tudjátok hasznáni?

Komolyan, csak szeretném tudni...
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
72. hozzászólás - 2009.03.12. 23:47:38 (Válasz Enchanter #71 hozzászólására.)
El tudom, folyamatosan.

Ja, a zsákmány növelését támogatom. Alapesetben a kút 2 napi termelését lehet megszerezni, ahogy Mortimer is javasolta ebbe bele kell számolni a katalizátort, azaz 15-ös katalizátornál a kút teljes méretét lehessen megszerezni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
73. hozzászólás - 2009.03.12. 23:49:26
a kutat ki lehet számolni, nem hiszem, hogy ördöngösség, 5-6 óra, de a napi 15 portya...?

én lennék az első, aki aláírja valóságformázás szaki maximumának kitolását:) a 25 portyával is nem egyszer előfordul, hogy várok a portyapontra. szerencsére, amióta van epikus, annak óránként neki lehet menni hobbiból, plus napi 5-10-15 attak, de amikor bejön 1-2 hetente az a 48 óra, amikor kincslicit van, akkor ínséges idők jönnek. (nem is csoda, hogy csak tátogok, amikor látom, hogy mennyien védelem italoznak. napi -10 PP?)

(a lényeg: mondhatni -10 szakértelem szintet jelentene a torony, a napi -2,5 portyaponttal. heti -16 portya, pedig az az érdekes a játékban:)

és ezért mondom, hogy jó a béke torony. vérzik a szívem, hogy nincs, de ennyit nem ér meg.
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.12. 23:57:31-kor
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
74. hozzászólás - 2009.03.13. 06:45:43 (Válasz CaveMaN #72 hozzászólására.)
Ha belegondolok, hogy a rablás mértéke néhány hisztike pattogása miatt lett lekorlátozva a győztes kútjának méretére, mert annak idején vittünk tőlük vagy 10000 lóerőt egy háborúban... Pedig mostanra maga a játék egyenlítette volna ki a dolgot azzal, hogy nem építhetünk katalizátort, és minden építést saját/rabolt lóerőből kellene fedezni. Végeredményben köszönettel tartozunk nekik, egy vesztes taktikát lőttek ki alólunk.
Hiába no, a hangos jajongás szabálymódosító erejét sosem szabad lebecsülni:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
75. hozzászólás - 2009.03.20. 11:49:51
Számos egyéb, sürgősebb fejlesztés miatt a háború tornyának témája el lett halasztva, most azonban szeretnék rá visszatérni, mert ideje lenne betenni a játékba. Rengeteg ötlet volt itt, végigolvastam őket, de a legtöbb nagyon el van rugaszkodva. Semmiképp sem akarunk olyan mechanizmusokat berakni a játékba, amellyel két összejátszó szövetség horibilis mennyiségű plusz LE-t tud a semmiből termelni!

Ami értelmes ötlet:

I. Ha van háború tornyád, azt is támadhatod, akivel egyébként békében vagy. Így megoldódik az a probléma, hogy "nem háborúzunk, mert akkor utána nem tudunk portyázni". Esetleg lehetne azért valami, a torony szintjével csökkenő mínusz ha olyat támadsz, akivel békében vagy.

II. Lehetőség plusz LE szerzésére és/vagy mindenképp legyen valami minimális LE, amit portyázás során szerzel. AMúgy is volt egy ilyen igény, hogy magas szinten nagyon ritkán lehet LE-t zsákmányolni mástól, akkor ez megoldaná ezt a problémát. Itt igazándiból 2 gond merül fel:

1. Ha a pluszban kapott LE-t a vesztes nem vesziti el, akkor tovább erősödik a lehetőség a visszaélésre (levetközve ütik egymást a top szövik az LE generálás céljából)
2. Ha a vesztes elveszti, akkor ugye le kell mennie negativba. meddig mehet le? ha bármeddig, 2 hét után belépek, és látom, hogy -20,000 LE-m van, lehet nem lesz kedvem többet játszani. Ha viszont limitáljuk (max. -2000-ig v hasonló) akkor az ugyanaz, mint eddig, kicsit kitoltuk a határt.

Ezzel kapcsolatban érdekes ötlet volt, hogy a szerzett LE a sebzéstől függjön. Tehát csak akkor kapsz LE-t, ha te támadtál, és tényleg sebzel is, akkor esetleg mehet az 1-es verzió.

III. Korábban irtam, ez továbbra is mehet, hogy háború esetén van esély a portyapont visszakapására, ha támadsz, és veszítesz.

IV. Valamilyen módon növelni a lélekkútba áttöltött lélekenergiát. Volt itt mindenféle kacifántos ötlet katalizátorra meg minden egyébre, én ezt nem bonyolitanám igy, inkább az eredeti verzióhoz térnék vissza, ha legalább X napig tartó háború volt, akkor lenne egy kis bónusz zsákmány (de a vesztes nem veszitene többet).

V. A győzelmi feltételek megkönnyítése. 1 hét után nem 100, hanem 100-10xszint győzelem is elég lenne.
Pontszám: 8
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
76. hozzászólás - 2009.03.20. 11:55:21 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.20. 11:49:51
Számos egyéb, sürgősebb fejlesztés miatt a háború tornyának témája el lett halasztva,


remélem kijön valami kompromisszum a toronnyal kapcsolatban, de abban is bízom, hogy a spamszűrő bug javítva lesz, mert egyre kezelhetetlenebb a dolog, valamint, hogy a sebzéskompenzációra valami logikusabb megoldás kitaláltok (ott elég lenne egy számot átírni ls kész.)
Pontszám: 4
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
77. hozzászólás - 2009.03.20. 11:58:34 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
"Volt itt mindenféle kacifántos ötlet katalizátorra meg minden egyébre"

Gyorsba csak annyit, hogy 15-ös katalizátorral egy 30%-os, azaz brutális vereség 14 órai lélekkút töltödést jelent. Azaz fél nap, és nyernek egy hét békét. Ez semmiképp nem akkora, ami komolyan érintené a szövetséget, ezért nagyon meg fog növekedni az építőrabszolgák nyújtotta nyereség.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
78. hozzászólás - 2009.03.20. 12:57:53 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.20. 11:49:51

I. Ha van háború tornyád, azt is támadhatod, akivel egyébként békében vagy. Így megoldódik az a probléma, hogy "nem háborúzunk, mert akkor utána nem tudunk portyázni". Esetleg lehetne azért valami, a torony szintjével csökkenő mínusz ha olyat támadsz, akivel békében vagy..

Ez az opció mindenképpen kellene. A mínuszos módosító nem biztos hogy jó, mert ezzel ismét a gyengék elverésére koncentrálna mindenki, hisz az azonos erősségű ellenfelek nehezebben mennének. Esetleg akkor, ha nullára is csökkenthető ez a mínusz.

II. Lehetőség plusz LE szerzésére és/vagy mindenképp legyen valami minimális LE, amit portyázás során szerzel. AMúgy is volt egy ilyen igény, hogy magas szinten nagyon ritkán lehet LE-t zsákmányolni mástól, akkor ez megoldaná ezt a problémát. Itt igazándiból 2 gond merül fel:

1. Ha a pluszban kapott LE-t a vesztes nem vesziti el, akkor tovább erősödik a lehetőség a visszaélésre (levetközve ütik egymást a top szövik az LE generálás céljából)
2. Ha a vesztes elveszti, akkor ugye le kell mennie negativba. meddig mehet le? ha bármeddig, 2 hét után belépek, és látom, hogy -20,000 LE-m van, lehet nem lesz kedvem többet játszani. Ha viszont limitáljuk (max. -2000-ig v hasonló) akkor az ugyanaz, mint eddig, kicsit kitoltuk a határt.

Ezzel kapcsolatban érdekes ötlet volt, hogy a szerzett LE a sebzéstől függjön. Tehát csak akkor kapsz LE-t, ha te támadtál, és tényleg sebzel is, akkor esetleg mehet az 1-es verzió

A sebzéssel kombinálni a LE szerzést ugyancsak nem jó, mert ez is arra ösztönöz, hogy a lehető leggyengébb szövetségeket támadjuk a minél nagyobb sebzés kiosztásának reményében. Vagy kerüljön be a képletbe egy változó ami gyenge szövetséget támadva nagyon lecsökkenti a szerezhető bónusz LE értékét, akár nullázhatja is.

III. Korábban irtam, ez továbbra is mehet, hogy háború esetén van esély a portyapont visszakapására, ha támadsz, és veszítesz.

Ez is jó, így talán erősebb ellenfeleket is támadnak majd a játékosok.

IV. Valamilyen módon növelni a lélekkútba áttöltött lélekenergiát. Volt itt mindenféle kacifántos ötlet katalizátorra meg minden egyébre, én ezt nem bonyolitanám igy, inkább az eredeti verzióhoz térnék vissza, ha legalább X napig tartó háború volt, akkor lenne egy kis bónusz zsákmány (de a vesztes nem veszitene többet)

A plusz zsákmányhoz be lehetne vezetni a kínzókamrához hasonló effektet. A vesztes szövi a vereséget követő x napig a saját szövijükbe épített LE 3-5%-val növelnék a győztes fél lélekkútjának töltöttségét. Ez is a nagyobb, erősebb szövik támadását segítené, hiszen a kisebb, gyengébb szövik jellemzően kevesebbet is építkeznek.

V. A győzelmi feltételek megkönnyítése. 1 hét után nem 100, hanem 100-10xszint győzelem is elég lenne)

Erről nem tudok nyilatkozni, hónapok óta nem háborúztam, nem tudom, milyen nehéz mostanában megnyerni egy háborút.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
79. hozzászólás - 2009.03.21. 09:43:51 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
IV. Valamilyen módon növelni a lélekkútba áttöltött lélekenergiát. Volt itt mindenféle kacifántos ötlet katalizátorra meg minden egyébre, én ezt nem bonyolitanám igy, inkább az eredeti verzióhoz térnék vissza, ha legalább X napig tartó háború volt, akkor lenne egy kis bónusz zsákmány (de a vesztes nem veszitene többet).

Ötlet: a Torony szintjei úgy működnének, mint az egyéni portyában a Kreatív affinitás.
Lehet ez külön épület vagy ugyanúgy Háború tornya, de mondjuk X szintet lehetne építeni belőle és ezért X%-al több LE-t kapna a győztes szövetség a háború után, míg a vesztes nem bukná el a plusz LE-t.
(remélem nem ismételtem senkit)
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5
népszerűDarwinFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
80. hozzászólás - 2009.03.21. 18:14:01 (Válasz Miklós #75 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.20. 11:49:51

V. A győzelmi feltételek megkönnyítése. 1 hét után nem 100, hanem 100-10xszint győzelem is elég lenne.


Nekem ez utóbbi tetszik a legjobban a felsoroltak közül A plusz LE-szerzéssel az a probléma - ahogy már említetted -, hogy a nagyobb szövik majd "egymással kenődnek", ahogy ez V3-ban is nagy divat. Hasonló mechanizmussal, mint ami a sebzéskompenzációnál van, sztem megoldható a dolog: ha lényegesen különbözik a fegyverzetük, akkor nem jár plusz LE.
“Aki nem mutogatja magát – ragyogni kezd. Aki nem dicsekszik – sikeres lesz. Aki nem követel tiszteletet, azt elfogadják vezetőnek. Aki nem küzd senkivel, azzal senki sem képes megküzdeni.”
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője