Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
481. hozzászólás - 2009.04.18. 08:38:13 (Válasz Zotmund #480 hozzászólására.)
Ezt egész biztos ide szántad?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
482. hozzászólás - 2009.04.18. 08:41:16
Abszolút nem az én dolgom, hogy az Elit - Azúr dologba beleszóljak, de sajnos nem csak az ő játékukat "nehezítik" ezzel a szövetséggel, hanem a többi játékosét is. Miért? Ezt már többeknek kifejtettem, de itt is leírom: azért mert egyszerűen túl sok ÉP-jük marad, és mivel még 40%-ost is ütniük kell (tisztelet a kivételnek - DM ), így ripityára verik az összes többi karaktert. Hiába van több gyémánt a közelemben rubinként, de ők annyi terhelést kapnak, hogy hozzám csak az igazán nagyok "jutnak el". A támadásaim 80%-a az Azúrtól jön. Szerencsére én még jó helyzetben is vagyok, mert a 3 nagy közül az Elit a horda miatt, a TGY a szétverés miatt nem tud támadni (jó-jó, most nem kell megmutatni, hogy mit is tud a TGY, de tény hogy kevesebbet jön, mint az Azúros srácok). Ez valahogy olyan, mintha a természetben az egyik faj természetes ellenségét kiirtanánk, és vele együtt elpusztul az is, amire kiirtott célpontja is vadászik... Remélem nem voltam nagyon érthetetlen.
Ja és maximális tiszteletem a smaragdoknak és gyémántoknak, hogy állják a sarat a "második vonalban", mert ők az igazi szenvedői a dolognak.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 9.38
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
483. hozzászólás - 2009.04.18. 08:49:33
Felmerült bennem egy kérdés: Mi a háború csarnokának a negatívuma? Mert mikor bekerült a béke csarnoka, akkor Miklós hangoztatta, hogy kell valami negatív hatás is, emiatt veszthet PP-t az aki portyázik. Szerintem ez a dolog a háború csarnokából kimaradt... Lehetne egy olyan, ha a HCS-s szövetség veszít, akkor X-szer több LE-t veszít, mint amennyit kellene alapból neki.
Egyébként mi se ezt se azt nem építettük meg, tehát nem vagyunk érdekeltek a dologban, csak érdekes, hogy ennek az épületnek hogy-hogy nem lemaradt a negatív hatása. Ha ezt pl bevezetnék, akkor megoldaná azt a gondot is, amit még most is aktuálisnak érzek, hogy nincs elég nyeremény. Ha valaki háború orientált, és épít ilyet, akkor a másik ilyen szövetségtől vastagon nyerhet LE-t. Dupla vagy semmi! Talán ezzel még inkább motiválva lennének a háborúzni kívánó szövetségek.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.33
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
484. hozzászólás - 2009.04.18. 08:52:41 (Válasz Butchman #483 hozzászólására.)
Vagy épp veszíthet csp-t is... ha már a béke csarnoka pp-t veszít, a háború csarnoka csp-t.

(lesz hőbőrgés tuti, de azért érdemes megfontolni )
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
485. hozzászólás - 2009.04.18. 08:55:13 (Válasz Gau84 #484 hozzászólására.)
Azonnal lerombolná mindenki, értelmetlen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
486. hozzászólás - 2009.04.18. 09:03:52 (Válasz Darah #479 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.04.18. 08:30:06
A háború csarnok leírás így marad?

Egyetlen szám sem szerepel benne.
Mennyi az a csekély LÉ, amit már kipótol a lélekkútból?
Mennyi a minusz a tulajdonságokra?
Mennyi az a kevesebb nyert csata?

Vagy ezt csak én nem tudom?


Ezeket mi sem, konkrét alanyként sem. Eddig már 7 csatát raktam be, de annyit tehetnék óránként is akár, mivel AL és TGY is a békeidőszakban portyázik nálunk.
Inkább összefoglalom a tapasztaltat Neked:
- a támadó nem kap semmilyen mínuszt a tulajdonságaira, az lehetett a reklám csupán.
- A másik lehetőség az, hogy annyira nevetségeset, hogy a megtámadott észre sem veszi, nincs értékelhető különbség az adott-kapott ütések arányában. Nem győzelmi esélyről makogunk, hanem a tisztes helytállás SEM adatott meg a HCS és BCS békeidős portyái alatt...
Sz@rrávernek bárkit így is - úgy is, riszálom így is - úgy is!
Pontszám: 8.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
487. hozzászólás - 2009.04.18. 09:06:33 (Válasz Mortimer #485 hozzászólására.)
Mi nem romboltuk le a BCS-t. NC

A CSP vesztés sem lenne megoldás erre a gerinctelen húzásra. Korábban kifejtettem többször, miért is az.
Pontszám: 5.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
488. hozzászólás - 2009.04.18. 09:08:10 (Válasz Zaccmester #486 hozzászólására.)
És nem lennének ezek elég fontos infók ahhoz, hogy hogyan éri meg a háborúkhoz viszonyulni eztán a megtámadott félnek?

Egy taktikákról szóló játékban ez már nem az első eset, amikor egyáltalán semmi információ nem tudható pontosan valamiról, ami igen fontos.

Ilyen pl a hordabónuszok képlete is, ami csak a gyémánté köztudott pontosan. Vagyis volt, míg egyáltalán volt neki.

Ez így jól van?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
489. hozzászólás - 2009.04.18. 09:20:57 (Válasz Gau84 #484 hozzászólására.)
A "középmezőny" pókjainak nem számítana, mindenki másnak igen, aki felépítette, vagy késöbb szándéka és vadászni is szokása, úgy ahogy Mortimer mondja, lebontaná.
Most akkor az lett a téma, ha már pár embernek nem tetszik a csarnok, hogyan lehet minél jobban büntetni őket a használatért?

A T3-at biztos nagyon érzékenyen érintené s visszaállna minden a HCs előtti állapotba!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
490. hozzászólás - 2009.04.18. 09:31:27 (Válasz Seligen #489 hozzászólására.)
Csupán egy javaslat volt, nyugalom

Viszont az fix, hogy valahogy egyensúlyba kell húzni a béke csarnokát és háború csarnokat.

Béke csarnoka:
- Csak 1 háborút indíthat
- 10% esély 1 pp mínuszra
+/- a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek.
+ szint*3 napra növeli a békét

Háború csarnoka:
+ nőhet a lélekkútból zsákmányolható LE
+1 hét után kevesebb nyert csata is elég a győzelemhez
+ Arra is portyázhatsz, akivel békében vagy
- de ha béke csarnoka van, tulajdonságaidra mínuszt kapsz (hogy ez hogy, s mint érvényesül, az nem világos, ráadásul hogy támadásnál és védekezésnél is él-e, az sem.)


Na most azért érezzük, hogy ez így nem teljesen okés, ugye?
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.04.18. 09:52:31-kor
Pontszám: 8.33
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
491. hozzászólás - 2009.04.18. 09:36:08 (Válasz Seligen #489 hozzászólására.)
Seligen,
Nem büntetést akarok, illetve nem is akarok semmit. Csak azt mondtam a HCS-nak nincs negatívuma. Nekem legalábbis nem negatívum, hogy valamennyi TÖ-t vesztessz, ha a legyőzött ellenfelednek van BCS-a.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
492. hozzászólás - 2009.04.18. 09:38:03 (Válasz Seligen #489 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2009.04.18. 09:20:57
Most akkor az lett a téma, ha már pár embernek nem tetszik a csarnok, hogyan lehet minél jobban büntetni őket a használatért?

A T3-at biztos nagyon érzékenyen érintené s visszaállna minden a HCs előtti állapotba!


Isten ments, hogy büntessék szegény topszöviket! Hiszen mint a tegnapi elszólásból kiderült, azért nincs portyájuk, mert tesókának fogadták egymást. Inkább büntessék a mittomén 60 alattuk lévő szövetséget és párezer játékost
Pontszám: 6
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
493. hozzászólás - 2009.04.18. 09:40:10 (Válasz Gau84 #490 hozzászólására.)
Maradjunk a számoknál, jó?

Egy 5-ös béke csarnoka 50%-kal csökkenti a vereségkor kútból átadott LE-t.
Eddig úgy fest, a háború csarnoka messze nem fog hasonlót produkálni a portyánként tétnöveléssel. Megjegyzem, ez egyáltalán NEM probléma szerintem
Egy béke csarnok hamarabb fog megtérülni... jóval hamarabb.

Az építési feltételeket, költséget is vegyük számításba. Összehasonlíthatatlan. Ezt sem tartom problémának, hiszen más igényekre lett szabva a két épület, de a korrektség jegyébe vegyük be ezeket is a képbe.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
494. hozzászólás - 2009.04.18. 09:43:58 (Válasz Damage #493 hozzászólására.)
Szerintem meg ne a számokon lovagoljunk most főképp, pláne hogy a szerezhető LE HCS-val még nem mért, az építési költség pedig elhanyagolható jelen esetben.

Mindenképp jó volna valami kis negatívum a HCS-nak is

Edit: És halkan jegyzem meg, hogy 50%-al csökkenti a szerezhető LE-t egy 5-ös szintű BCS, szóval az ALAP, hogy HCS esetében ugyanakkora szorzó jön mind győzelem, mind vereség esetében
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.04.18. 09:46:50-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
495. hozzászólás - 2009.04.18. 09:46:43 (Válasz Zaccmester #434 hozzászólására.)
Idézet: Zaccmester - 2009.04.17. 14:33:13

- mi üzenünk hadat. Eddig volt értelme, mert bár a BCS számomra érthetetlen módon egyirányú alkalmatosság, de legalább 7 napig tudtunk fejlődgetni, mivel a teljes kútvesztés árán levakartunk egy meghatározó piócát magunkról. A HT bevezetésével ez lenne a legnagyobb baromság innentől, hiszen 3 napig ütnének óránként/fő, aztán pedig a kutat leszívva mehetnek tovább a napi menetrend szerinti portyákkal.


Abszolút nyerő taktika, hogy önkéntesen tápoljátok az ellenfelet.
Nem találok szavakat, csak tapsolni tudok. Kolosszális taktika... egyszerűen piramidális!
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.80
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
496. hozzászólás - 2009.04.18. 09:48:29 (Válasz Gau84 #490 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.04.18. 09:31:27


Béke csarnoka:
- Csak 1 háborút indíthat
- 10% esély 1 pp mínuszra
+ a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek.

Háború csarnoka:
+ nőhet a lélekkútból zsákmányolható LE
+1 hét után kevesebb nyert csata is elég a győzelemhez
+ Arra is portyázhatsz, akivel békében vagy
- de ha béke csarnoka van, tulajdonságaidra mínuszt kapsz (hogy ez hogy, s mint érvényesül, az nem világos, ráadásul hogy támadásnál és védekezésnél is él-e, az sem.)




Ez egy jó felsorolás. Kösz Gau, csak ha lehetne tennék egy pár kiegészítést:

Béke csarnoka:
+szint*3 nap fegyverszünet, igaz ez nem portyamentesség, de szerintem egy haborúban való harc ahol : -óránként üthetnek, -mindig 100% LE-t veszítesz, -nem működnek a LE védő szakik és épületek, mégis csak különbözik attól hogy valaki 8 óránként csaphat meg legfeljebb. Ezen kívül az ember ha háborúzik akkor a pp-it inkább oda költi mint a random portyákra

Háború csarnoka:
"+ Arra is portyázhatsz, akivel békében vagy" nos igen ez szerintem az elsődleges hatás, ez viszont egy kétélű fegyver, hisz az is portyázhat rád akinek nincs HCs-a. Egy hábrózó szövetségnek is vannak gyengébb tagjai és egy békésnek is vannak ütőemberei akiknek esetleg portyázni támad kedvük, a portyamentesség az agresszort is védte. Ezért ez inkább egy semleges dolog mint teljes pozitívum, szerintem Miklósék ezért se raktak még extra mínuszt az épületbe.

Még egy gondolat: Ha fellendülnek a háborúk, és nektek van BCs-tek, nem lehet hogy azért kaptok mégis valami lélegzetvételnyi időt, hisz aki háborúzik, az általában oda költi a PP-t, tehát nem ti lesztek az elsődleges célpontok. Ez nem biztos, de szerintem a dolognak lehetnek ilyen vonzatai is.
Pontszám: 9
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
497. hozzászólás - 2009.04.18. 09:52:01 (Válasz Ajgatsz #496 hozzászólására.)
Tyű, na ez aztán komoly?

BCS növeli a békét, az valóban kimaradt, mea culpa, rögtön javítom...

Na de azért az, hogy a HCS-ban a békében is portyázhatsz kétélű fegyver, azért közel sem elég negtívum, sőt...!
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.04.18. 09:57:12-kor
Pontszám: 5
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
498. hozzászólás - 2009.04.18. 09:52:03 (Válasz Damage #495 hozzászólására.)
Az volt, mert ki is rinyáltátok a változtatást!

A számokra hivatkozásod előtt megtennéd azt a szívességet, hogy elolvasod a BCS leírását? Az egyetlen(!) pozitívuma a hosszabb békeidő (volt) számunkra, és sokakéra. A kútvesztés ezen a szinten abszolút nem mérvadó, hiszen 15 vagy 30k vesztésről beszélünk, számszerűen ugyebár.
Pontszám: 4.25
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
499. hozzászólás - 2009.04.18. 10:02:11 (Válasz Ajgatsz #496 hozzászólására.)
Amúgy pedig azért öntsünk tiszta vizet a pohárba. Ott vagy egy erősebb szövetségben, halmozódik a pp-d, hiszen nincs kit ütni épp. Ha indítasz háborút, ha nem, az a pp meg fog maradni. Olyan madarak nem lesztek, hogy nekiestek pl Ti (VM) a TGy-nek, az Azúrnak, vagy az Elitnek (Sőt, szerintem épp hogy mindannyian békén fogjátok hagyni egymást, de ez más tészta, erre majd az idő választ ad). Maradjunk annyiban, hogy olyan szövetségeket fogtok támadni, amelyek könnyen legyőzhetőek. Kinek akarod bemesélni, hogy azok a könnyen legyőzhető szövetségek (mert nagyjából a fent említett trio tudna megszorongatni, és smafu) majd pont úgy fogják kiélni perverz hajlamaikat, hogy vissza-visszacsapnak? Egy-egy karakternek maximum, és akkor is csak sima portya miatt, de ennyi, nem több.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
500. hozzászólás - 2009.04.18. 10:02:24 (Válasz Zaccmester #498 hozzászólására.)
Tökéletesen tudom miről beszélek veled ellentétben. A béke csarnokát azért vezették be, mert sokan panaszkodttak, hogy amint pozitívba kerül a kútjuk, egyből rájuk deklarál egy erősebb szövetség. És persze a farmerközösség miatt. Akkor miről is beszélünk? Nem azért vezették be, hogy védelmet vásárolj a PORTYÁK ellen, hanem, hogy védjen a farmolás ellen, és jelentéktelenebb célpontnak állítsa be a szövetséged egy kúttöltésre vadászó, háborús szövetség szemében.
Az, hogy békeidőben védve vagy a portyáktól, mellékhatás.
De nyugodtan olvass vissza, megtalálhatod miért lett bevezetve a csarnok.

Ha neked nem mérvadó a veszteség csökkentése, akkor nem te vagy a bcs célközönsége. Szomorú, mi?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!