Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
321. hozzászólás - 2009.04.16. 19:58:11 (Válasz chehs #318 hozzászólására.)
Ühüm, akkor miért nem egymást ütitek? Egy szinten is vagytok 100-150-en, azonos épületbónuszokkal és szintekkel. Miért kell kisírni a békeidő eltörlését, és a kisebb szövetségek basztatását??? Erre is van magyarázat, az önzésen kívül?
Pontszám: 4.25
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
322. hozzászólás - 2009.04.16. 20:04:40
Teljesen egyetértek Glórinnal... ami azt illeti ő ma szétverte a fejem, és elvitt kamrába... 74 LE-t buktam belefért....

Igen, mert VM-es vagyok, sőt... én szóba állok a TGY-sekkel is. Bizony. És tudod mit csinálok? Megkérdem, a tápos magas szintűeket, hogy hogy csinálják, sőt még tanácsot is kérek tőlük. Ők meg adnak, biza... Persze verhetném az asztalt a fórumon, hogy mennyire szemétláda az összes... nem tudom melyik a célravezetőbb...
Pontszám: 7
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
323. hozzászólás - 2009.04.16. 20:06:19 (Válasz Ajgatsz #322 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.04.16. 20:04:40
Igen, mert VM-es vagyok, sőt... én szóba állok a TGY-sekkel is. Bizony. És tudod mit csinálok? Megkérdem, a tápos magas szintűeket, hogy hogy csinálják, sőt még tanácsot is kérek tőlük. Ők meg adnak, biza... Persze verhetném az asztalt a fórumon, hogy mennyire szemétláda az összes... nem tudom melyik a célravezetőbb...


Akkor én megmondom: üssétek őket, ők üssenek Titeket, és ne az 5-6 szinttel alacsonyabbakat. Remélem tudtam segíteni
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.04.16. 20:06:38-kor
Pontszám: 3.60
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
324. hozzászólás - 2009.04.16. 20:09:27 (Válasz Ajgatsz #322 hozzászólására.)
Frankón ellesztek egymással hamarosan. Én a prémes szektából ezennel kiszálltam. Költöm olyanra, amitől jól is érzem magam, legalább néha.
Viszont ha a kocsmáros mondja meg mit ihatok, akkor azt legalább live pofán batyom!
Pontszám: 3.17
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
325. hozzászólás - 2009.04.16. 20:11:05
Találós kérdés:

Miért harapdálja a kutya a gumi játékot?
Mert sípol.

Amúgy kedves Zacc és Gau... tessék itt egy zsepi, töröljétek le a könnyeitek... megfordult már a fejetekben, hogy nem rólatok szól a háború tornya, és nem csak azért lett berakva hogy konkrétan benneteket halálra szopasson?
Pontszám: 7.30
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
326. hozzászólás - 2009.04.16. 20:12:10 (Válasz Ajgatsz #325 hozzászólására.)
Meg. Mitől jobb, ha mindenki rábukik, a seggnyalókon kívül?
Pontszám: 2.86
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
327. hozzászólás - 2009.04.16. 20:13:59 (Válasz Ajgatsz #325 hozzászólására.)
Kedves Ajgatsz, a zsepit köszi, de inkább használd fel arra, hogy letöröld a szád széléről a maradékot...

És képzeld, épp, hogy azért tépem én is a szám, hogy még véletlenül se tudjak ütni 5-6 szinttel lefelé én sem. Tehát akkor hogy is van ez?
Pontszám: 5.40
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
328. hozzászólás - 2009.04.16. 20:18:00
Én kérek elnézést mindenkitől. Nem kellett volna leállnom velük. Megint megtévedtem és azt hittem lehet velük rendesen beszélni.

Amúgy Zacc, ha annyira vacak a játék, meg mindenki csal, és te úgyis jobban érzed magad a kocsmában, akkor miért nem teszel mindenkinek egy szívességet és törlöd magad, de komolyan. Hidd el jobb lenne.
Pontszám: 6.69
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
329. hozzászólás - 2009.04.16. 20:18:55
Mindenkinek küldöm a számot akit érint, ők tudják miért

"Csak hallgatom, mit ugat a mély.
Szívesen szánkóznék lefele veled,
De engem nem vonz már a meredély.
Dugd le az ujjad, dőlj meg egy kicsit,
Míg hánysz, én tartom a fejed."
Pontszám: 7.50
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
330. hozzászólás - 2009.04.16. 20:19:31 (Válasz Varaszlo #329 hozzászólására.)
jóóóóóó
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
331. hozzászólás - 2009.04.16. 20:19:52
Izé...szerintem mindenki higgadjon le kicsit, és vissza is lehetne vonogatni a durvábbra sikerült dolgokat.

Nem nekünk kellene azon elgondolkodni, hogy hová vezet az, ha max 10 emberen kívül senki más véleménye nincs figyelembe véve, hanem a tervezőknek.

Aki elől van, kissé majdnem olyan, mintha nem is ugyanazt a játékot játszaná, mint mi többiek.

Míg ők álltak, mert az új épületekre vártak pl, mert mindent kimaxoltak, ami már le volt programozva, volt idő önmagukat is maxolgatni, őket legfeljebb beérni lehetett épületileg, erőben megelőzni nem. A Hatalom tornyával még ez az utolérés is megszűnt.

Aki az új épületek után halad, az nem ér rá szusszani, maxolgatni, szépítgetni.
Vagyis ráér, ha leáll, és nem épít tovább, viszont akkor az új épületek előnyeiről marad le, amit az élenjárók három másodperc alatt felnyomnak.

Onnan nézvést teljesen jogos, hogy szörnyen unatkoznak, a portya, mint olyan, halott, viszont mint mondtam, ők is játszani akarnak. Ezért, mivel más nincs, a mögöttük jövők rovására kell nekik ötletelgetni, ami ritka kivétellel meghallgatásra is talál.

Hogy erre mit reagál a középmezőny, azt gondolom majd Miklósék figyelik, és ha mondjuk egész szövik törlődnek, vagy megcsappan a bevétel a "mi a fenének, mikor esélyem sincs" gondolkodás miatt, majd lépnek.

De addig is, egy kicsit finomabban fogalmazgassunk már.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.67
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
332. hozzászólás - 2009.04.16. 20:20:45
Üdv mindenkinek!
Eddig nem nagyon volt háború, szövetségi toplista első oldalán, mert a lehetséges célpontok elfogytak a béke alatt. Ez csak azért volt jó, mert a kút legalább érintetlen volt, legalább volt valami visszatartó erő, Ugye mindenki tisztában van azzal, hogy az élen lévő 3 szövi annyira elhúzott, hogy nincs szükségük a győzelemért járó LE-re. Mindenki másnak minden LE fáj, persze senki nem hal bele, de kellemetlen. Ennek egyre kevesebb értelme van, mert az első háromnak az a baja, hogy nincs kihívás a játékban és csak változatosságot izgalmat keresnek, nekünk többieknek meg szarul esik, hogy mihelyt jön a háború tornya már buktunk is 60 ezer LE-t a kútból, a semmiért, mert mivel védekezni esélytelen egyszerre kapituláltunk. Ezzel a helyzettel kell valamit kezdeni.
Mindenkinek igaza van egy bizonyos szemszögből, de mi a rosszabb: unalom miatt a többieket izélgetni aminek nem sok értelme van, vagy a másik oldalnak elviselni az izélgetést és a veszteséget. Legyen kedves ezen mindenki gondolkozzon el kicsit.
Ha valaminek nincs értelme vagy legalább észrevehető haszna, akkor ne keserítsük mások életét, a másik oldal pedig próbálja elfogadni a helyzetet ilyennek.
Dorn
Pontszám: 8
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
333. hozzászólás - 2009.04.16. 20:24:41 (Válasz Zaccmester #321 hozzászólására.)
Zacc, bármire megesküszöm neked, hogy a portyapontjaim 90%-a az Azúrra és a Hordára megy el.
Nem azért mert ez a passzióm, hanem mert őket látom.
Ha ránézel a toplistára, akkor te is elképzelheted, hogy hogyan nézhet ki ennek a három szövetségnek a támadás listája.

A Háború csarnok nem azért került be, és a top meg aztán főleg nem azért variált vele ennyit, hogy majd 6 szinttel lejjebb jól leüssön.
Ha nyersen akarok fogalmazni, akkor ez a csarnok nekünk, gonosz TOPoknak azért jó, hogy ugyanúgy harcolhassunk egymással, de közben legyen egy picike számláló, ami pörög ott alul.
Aztán ha elpörgött egy darabig, akkor hurrázunk egyet.

Aki az elől állok közül folyamatosan tud 6 szinttel lejjebb ütni, az meg vagy éjjeliőr, vagy Japánban él.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
334. hozzászólás - 2009.04.16. 20:25:26
Senki nem várja el azt, hogy 6 szint különbség mellett a gyengébb karakter megverje az erősebbet. Azt várjuk el, hogy az ilyen aránytalan csaták szünjenek meg egyszer és mindenkorra. Vagy legyen reális cél bárki számára, hogy beküzdje magát a top-be vagy szűkíteni kell a határokat. Röhej, hogy 3-4-5-ös szinten ahol a randomnak még sokkal nagyobb szerepe van és a karakterek közötti erősség is sokkal kisebb mint később, ráadásul a szintet is gyorsabban lehet lépni mindössze 1 szint különbséggel lehet támadni és 50 szinttel később amikor már lassabb a szintlépés és ezért a karakterek közötti különbség is nagyobb 6 szint különbséggel lehet ütni. A random miatt alacsony szinten amikor lerakja az alapokat az ember gyakolratilag nem nagyon lehet fix. portyát hozni később amikor meg kigyúrta magát és mehet a harc akkor meg rájön, hogy igazából kár volt erőlködni 6 szint különbség mellett simán lehet "kényelmi" funkciókat max.-olni (max.-os elementáris,sajtolás, csapdakészítés kronokompenzáció nehogymár a kriten meg kereskedelmen kívül mást is kelljen turbózni... ) max azzal lehet gond, hogy valaki leüti előlem a kedvenc karakterem a többi megy magátol.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
335. hozzászólás - 2009.04.16. 20:41:00 (Válasz Otoaak #334 hozzászólására.)
A nagy arányú vereségek jelen esetben is megszüntethetők. Persze lehet mondani ,hogy nem táposak, mert nem erősödik tőle harcban a karakter.
A sebgyógyítás, mágikus regeneráció, védelem itala, magas egészség épp csak annyira kényelmi szempont mint például a kronokompenzáció annak, aki csak reggel 6 és 8 között tud portyázni, mert egyébként üres a portyalistája.
A sebzések mindenképpen el fognak szállni, lehet, hogy most csak 5 szinttel feljebbről kapnak a karakterek nagy sebeket, de ez 50-ik szint környékén azonos szintűekkel vívott csatában is elő fog jönni.
Amíg alacsonyabb szinten a sok célpont miatt ritkább volt a támadás, és ehez alacsonyabb sebzés is társult, addig ott ahol alig van üthető célpont mindenkire többször sor kerül és nagyobb pofonokat kap. Ezek csillapítására vannak a fenti lehetőségek, nem kell mindet alkalmazni, de azért érdemes választani valamit. Igaz, hogy nincs ingyen.
A portyázás szűkítése nem járható út, esetleg akkor ha bekerül a játékba az npc horda és lesz kit ütni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.20
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
336. hozzászólás - 2009.04.16. 20:48:26 (Válasz Ariel #335 hozzászólására.)
Halkan jegyzem meg, hogy csak az elől lévők nem tudnának kit ütni - ami így ebben a formában megintcsak nem igaz, hiszen egymást még mindig lehet. Ergo a szűkítés nagyonis járható út. Élvezetesebbé teszi a játékot a többség részére. De hogy mondjak én is megoldást arra, hogy elől mi a teendő: visszafogott fejlődés 50-re.

Edit:

Csak hogy konkretizáljam a problémát:

Jelenleg épp háborút vívunk egy velünk nagyságrendileg azonos erejű szövetséggel. Minden tiszteletem az övék, mert nem kicsit vezetnek, szépen, taktikusan játszanak, rendkívül ügyesek (Lélekőrök Szöv-e).
Na de könyörgöm, ha jönnek 5-6 szintről feljebb a tagok rendszeresen, és rommá vernek pillanatok alatt, akkor mi a túrót kezdjünk mi, akik mondjuk még el is bíbelődnénk egymással? Mivel a sebzés egyre csak nő, pontosan ezért kellene, hogy minél több ÉP-vel menjek neki az ellenfelemnek. Tehát pont, hogy a sebzésnövekedés is azt támasztja alá, hogy bezony szűkíteni kell a portyát, mert ez így mindenkinek jó, csak a többségnek nem.
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.04.16. 20:57:11-kor
Pontszám: 4.33
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
337. hozzászólás - 2009.04.16. 20:59:32
Halkan megjegyzem, a két fő siránkozó hadi eredményei:

Zaccmester:
Smaragd horda ellen 479 224
Zafír horda ellen 133 72
Gyémánt horda ellen 1725 640
Összesen: 2337 936

Gau84:
Smaragd horda ellen 570 320
Zafír horda ellen 123 105
Gyémánt horda ellen 1595 700
Összesen: 2288 1125

Konklúzió: Azt szeretnétek, hogy ti biztonsággal csaphassátok szét a tőletek kisebbek fejét míg ti lehetőleg ne legyetek a nagyobbak ütőtávjában!
Nagyon meggyőző!
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 7.11
népszerűNathaFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
338. hozzászólás - 2009.04.16. 20:59:49
Én arra lennék kíváncsi, hogy miért kell evidenciaként kezelni azt, hogy az élen állok minden körülmények között el kell, hogy tudják költeni a portypontokat? Szerintem azok akiket a top folymatosan ripityomra ver azok sem tudják elkölteni a pp-t, csak ők nem célpont hanem hp hiány miatt járnak ebben a cipőben.

Nekem az elmúlt másfél hétben (amikor az Azúr + TGY nem tudott ütni a béke miatt) sikerült levinnem a pp-m számát 150-ről 90-re!
Pontszám: 7
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
339. hozzászólás - 2009.04.16. 21:07:31
Engem csak az zavar, hogy a top szövik már megint előre tudták az egészet. A hónapok óta nem háborúzó TGY még tegnap előtt újra elkezdte a Lé begyüjtését. A maxos katalizátor mellett biztos égető szükségük van arra a Lé-re, még ha 2-3 óra alatt többet is hoz számukra a kútjuk...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.50
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
340. hozzászólás - 2009.04.16. 21:09:19
Yworl:

Elnézést előre hogy OFF-ba megyek el, de teljesen igazad van. Ebből a terminológiából következik, hogy teljesen érthetetlen a bajnoki viadalok 4-5-6 szintet felölelő csoportbeosztása, amikor már 2 szint alatt is elképesztő előnyöket lehet összehalmozni csak CSP-ből, térkapuból és küldetésből. Anno erre rákérdeztem pm-ben Miklósnál és azt mondta, higgyem el hogy később nem számít annyit a szint. Extrém kis szinteken elfogadom, hogy kisebb TÖ--diff kapcsán a random miatt valóban sokat számít 1-1 szintnyi előny is, de 20. szint felett már kezd konzerválódni a szintek adta előny (egyre több Lé ezzel kkb egyenes arányban egyre drágább tulajdonságok/szakik) és egy kp. jól fejlesztett +4 szintű ellen csak egy extrém szintvisszamaradottnak van esélye - 2-3 szintenként van átlagban 1-1 ilyen, és ők is inkább kivétel erősíti a szabályt elven, tehát elhibázott lépés lenne messzemenő következtetéseket levonni belőlük. Egyetlen elfogadható érv a nagyszintkülönbségű ütések ill. kategóriák mellett az a kb top 50 helyzete, akiknek valóban igen csekély lehetősége nyílik portyázni. De hát miattuk megszívatni a többi többbezret finoman szólva sem etikus... Nem beszélve arról, hogy nyilvánvaló okokból -ahogy Miklós is levezette- a többség élni fog ezzel a fairplaynak csak távolról nevezhető lehetőséggel, miszerint az életkedvét is elveszi a -5 -6 szinteseknek a 99%-os biztonságú támadásokkal. Ez demoralizáló és meggyőződésem szerint hosszú távon rossz hatással van a játékosbázis méretére. Sok-sok próbálkozás van (védelem itala, sebzéskompenzáció, stb), de valójában a problémát a gyökerénél kellene megfogni és a támadhatósági szintkülönbséget kellene csökkenteni (ezzel együtt viszont az elbújós taktikát is lehetne gyengíteni: kisebb Ép% nyújtana csak portya-védettséget).

Elnézést az OFF-ért, tudom a háború csarnoka téma és nagyon elkanyarodtam, de nagyon érik már erre is egy topic (ha még nincs).
A hozzászólást Aurri módosította 2009.04.16. 21:23:09-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!