Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
281. hozzászólás - 2009.04.16. 15:18:52
Azért válasszunk szét két dolgot: a háborút (mint szövetségek közötti interakciót) és a portyát (mint karakterek közötti interakciót).

Tény, hogy folyamatos probléma az, hogy az erősebb karakterek folyamatosan ütik a gyengébbeket. De ezt azért ne a háborúra kitalált eszközökkel (béke csarnoka, háború csarnoka) próbáljuk megoldani.

Miklós: a béke csarnokának tulajdonságbónuszos hatása ugye csak akkor érvényesül, ha béke van a szövetségek között, normál portyában nem?
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
282. hozzászólás - 2009.04.16. 16:06:47 (Válasz Jeriko #281 hozzászólására.)
Békében nem tudsz portyázni

A béke felbontása után következő kötelező időre tenném a voksom. És ott normál portya.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
283. hozzászólás - 2009.04.16. 16:18:33 (Válasz Miklós #258 hozzászólására.)
Arielnek és neked is igazad van Miklós a portyát nem lehet kivenni. De a lényeg itt nem a portyamentességen van és nekem ne akarja már bárki is bemagyarázni azt, hogy 6 szinttel feljebbről jövö támadás az korrekt és jó mert szegénynek fejlődnie kell én meg nőjek már fel és ne sírjak, toljam az egészséget a sebgyógyítást meg a többi szart ha egyáltalán élni akarok.

Ugyan dolgzassuk már meg a nagypofájú 6 szinttel magasabbat is és nehogymár nekem kelljen elkurni 300-400k LE-t az életben maradáshoz. Részemről a tököm televan vele, hogy pont az epikusozás és a számomra szórakoztató velem egy szintű ellenfelekkel nem tudok portyázni mert vagy szarrá varnak verve vagy én kapok akkora pofont fentről, hogy max. kissebbet tudok ütni mert nem kockáztathatom meg, hogy kapok egy 600-as pofont ha nekimegyek egy 46-osnak.

És nekem ne magyarázza senki, hogy toljam még följebb az egészségem vagy a sebgyógyítást 5100 életerőm van. Ezek sem elhanyagolható dolgok de messze nem jelentenek gyógyírt óránként 2-3 támadást kapok epikushoz már most is legalább 1500-2000ép kell különben kifektet, az epikus ha csak simán bejön a varázslata már most is 1000-1200-at sebez de ha véletlen 2000 fölé megy az épém egyből leütnek, nemegyszer fordul elő, hogy betolom a gyógyitalt és mire üthetnék jön valami barom és lever úgy, hogy az epikus varázslattal lelő. Most nem azért de én azt hiszem épp eléggé megszenvedtem azért, hogy ott legyek ahol a TÖ-met is feltornáztam és baromira nem okoz sikerélményt a kicsik aprítása az okozna sikerélményt ha néha a nagyokat is meg tudnám szivatni és nem azért mert a random 1 héten 2-szer mellém áll hanem azért mert ha nem is jó de legalább korrekt karaktert fejlesztettem. De jelenleg a játékban az egyetlen szerepem, hogy töltelékanyagként szolgálom a nagyok fejlődését (szeretnek is nagyon mert a magas egészség meg sebgyógyítás miatt 3x annyit üthetnek mint mást) és meg kell mondanom baromira elegem van belőle, abból meg különösen, hogy azzal akarják az én játékomat megkönnyíteni, hogy olyan fejlesztésre próbálnak rávenni ami nekik több hasznot hoz mint nekem. Nekik van kit ütni én meg hiába vagyok kiskirály a szintem környékén csak boxzsák lehetek de akkor meg minek fejlesszem a karakterem ? Teljesen céltalan így a játék. Nincsen hova versenyezni az élboly szarrá ver akármit csinálok behozni képtelenség szintemen és a környékén teljesen tökmindegy mennyire vagyok erős vagy gyenge ha ütni kell valakit még a leggyengébb 46-os is kifektet egy 40-est max. néha nincs szerencséje 52-ről meg engem nyír ki bárki na de akkor mi a fenének erőlködjek ? Tök fölösleges őskövet költeni és törekedni arra, hogy jobb legyen az ember mert egészségtől sebgyógyítástól függetlenül a lényeg, az ESÉLY , hogy ha jobb vagyok akkor elérhetek valamit még illúzióként sincs jelen a játékban, nincs olyan, hogy ha igazán erős vagy akkor még a nagyok is meggondolják, hogy támadjanak e vagy, hogy az extrém randomon kívűl esélyed lenne a győzelemre itt csak alázás és töltelék szerep van ami ellen szerintem igen is joggal lázad egyre több ember mert ennek nem sok értelme van.

Bocs a hangvételér, de érzelmek nélkül tárgyilagosan nem nagyon lehet írásban kifakadni ha tele van a tökünk...
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 8.26
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
284. hozzászólás - 2009.04.16. 16:32:41 (Válasz Otoaak #283 hozzászólására.)
Ott a pont...

Ne 5-6 szint különbséggel lehessen már támadni, mert semmi értelme nincs, basszus. Lehet nyavalyogni odafönt, hogy akkor nincs kit ütni, de megmondva az őszintét, I don't give a fuck! Toljam az ÉP-m, a nagyok tolják a visszafogottat, és pont.
Pontszám: 7.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
285. hozzászólás - 2009.04.16. 16:33:33 (Válasz Otoaak #283 hozzászólására.)
Erre a felülről vernek dologra egyébként van egy aránylag egyszerű megoldás: akit ütnek, az fejlődjön.

Jelenleg ugye aki győz a portyában, az kap TP-t, LE-t, fejlődnek az állatai, így még erősebb lesz, még könnyebben győz - beindul egy végtelen körfolyamat.
Ezt a körfolyamatot kellene megszüntetni például azzal, hogy akit ütnek, annak is fejlődnek az állatai, mégpedig TÖBBET (igen, többet), mint a győztesnek. Továbbá kaphatna is valamennyi LE-t (nem a támadótól, csak úgy), amiből vehet akár gyógyitalt, vagy költheti szakértelmekre. Nem kell sok, mondjuk ahányadik szintű a támadó. Sok kicsi sokra megy.

Szerintem lényegesen kevesebb panasz lenne, hogy "ütnek!", akinek sok ÉP-je van, és többet tudják ütni, annak gyorsabban fejlődnének az állatai stb.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
286. hozzászólás - 2009.04.16. 16:36:47 (Válasz Jeriko #285 hozzászólására.)
Ezzel az építőkaraktereket/rabszolgákat erősítenéd meg nagyon - illetve akikhez tőlük a LE áramlik. Nem 40. szinten, nyilván, hanem 10-20-on borulna az egyensúly.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
287. hozzászólás - 2009.04.16. 16:43:32 (Válasz Jeriko #285 hozzászólására.)
Fent az optimalizáció "királyai" ülnek. Náluk jobban nem tudod fejleszteni a karaktert, maximum ugyanannyira. De ez az optimális eset...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
288. hozzászólás - 2009.04.16. 16:49:41 (Válasz Otoaak #283 hozzászólására.)
Szerintem addig nem vészes a helyzet, amíg ha előre kiszámolod a karaktered hogy fog kinézni 2-3 szint múlva, akkor jobb eredményt kapsz, mint a jelenleg azon a szinten lévők. Ráadásul ez a játék egészében igaz, szóval a mostani feltörekvők jobbak lesznek 46. szinten, mint te, akárhogy is próbálkozol.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
289. hozzászólás - 2009.04.16. 16:59:29
5-6 szint különbség időben egyre többet jelent, jelenleg kb. 3-4 hét és könnyen belátható, hogy aki 3-4 hét különbséggel idndult és "csak" tartotta a lépést a többiekkel azt pusztán az idő és szintkülönbség megveri teljesen, mindegy mennyire fejleszt jól vagy rosszul.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
290. hozzászólás - 2009.04.16. 17:03:54 (Válasz Otoaak #283 hozzászólására.)
Teljesen igazat adok Otoaak.
Túlságosan elfogadottá vált az a gyakorlat, hogy a nagyok, a TOP-osok szava számít mindenben, mert ugye ők mennek elől, ők "törik az utat" örüljünk neki, hogy nem nekünk kell, meg ők azok, akik gondolkodnak, mit hogy kellene...

Csakhát ők is játékosok, és ők is játszani akarnak.
Ezért minden szentnek maga felé hajlik a keze, ami fejlesztés nekik jó, az messze nem biztos, hogy a többieknek is jó. Amit javasolnak, az lehet, hogy nekik jó, és nem annak, akinek javasolják.
Nem kellene minden szavukat szentírásként kezelni.

Akinek nem inge, megkérem ne vegye magára.

Bocsánat az OFF-ért is.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
291. hozzászólás - 2009.04.16. 17:05:20 (Válasz Jeriko #285 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.04.16. 15:18:52
Miklós: a béke csarnokának tulajdonságbónuszos hatása ugye csak akkor érvényesül, ha béke van a szövetségek között, normál portyában nem?

Igen, persze.

Idézet: Jeriko - 2009.04.16. 16:33:33

Ezt a körfolyamatot kellene megszüntetni például azzal, hogy akit ütnek, annak is fejlődnek az állatai, mégpedig TÖBBET (igen, többet), mint a győztesnek. Továbbá kaphatna is valamennyi LE-t (nem a támadótól, csak úgy), amiből vehet akár gyógyitalt, vagy költheti szakértelmekre. Nem kell sok, mondjuk ahányadik szintű a támadó. Sok kicsi sokra megy.

Erre én is gondoltam korábban, de aztán valamiért elvetettem: talán mert úgy gondoltam, hogy az átlag játékos ugyanannyit nyer, mint veszit, tehát ez annyit csinálna, hogy az állatok ettől kezdve duplán fejlődnének (és akkoriban még nem volt a lassabb állatfejlődés). Esetleg úgy lehetne bevezetni, hogy ha vkinek jelentősen gyengébb az állata, mint a szintje, csak akkor fejlődne. De ahogy néztem, a ritkábban játszóknak inkább ájultan / 0 morálban fetreng az állata, ezért fejlődni sem tud. Szóval ezt gondold át alaposan, ha jó az elképzelés, megvalósitjuk. Az LE kapást túlzásnak tartom (A üti a rabszolgáját, aztán még az igy termelt LE-t is elveszi).
De alapvetően tetszik az elképzelés, ha a vereségnél vmi tápot kapsz, az nyilvánvalóan csökkenteni fogja a bosszúságot.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
292. hozzászólás - 2009.04.16. 17:21:30 (Válasz Otoaak #283 hozzászólására.)
Akár hiszed, akár nem, a nagypofájú 6 szinttel magasabb is megdolgozik azért, hogy tudjon játszani. Nekem is van 5300 ép-m, és vannak egészséget adó tárgyaim, amiket direkt arra tartok fent, hogy gyorsabban regenerálódjak bennük, ha le vagyok verve. Épp úgy bekapja a nagy sebzést a nagypofájú 6 szinttel magasabb játékos is a többiektől mint TE. Az epikus csatákra hónapok óta gyógyitalt használok, mert engem rögtön ütni tudnak amint 15% fölé kerülök. És 99% hogy ütnek is, mivel a támadható ellenfelek száma minimális. A nagypofájú 6 szinttel magasabb játékosok már rég elszórták a 300-400 ezer LE-t arra amire Te sajnálod. Beleszámolhatod a maxos kronokompenzációt is, ugyanis anélkül képtelenség portyázni.

Ha pedig utol akarod érni a nagypofájúakat, abban tudok segíteni : valóságformázás és szinguláris ismeretek. Ja, hogy erre is sajnálod a LE-t ? Akkor tényleg nem marad más mint a duzzogás és morgás, hogy mindig elvernek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
293. hozzászólás - 2009.04.16. 17:21:55
Se hír, se működési leírás, kezdem megszokni

Miklós, mi lenne a játékkal, ha nem csinálná 1-2 játékos a wikidotot???

Mai napig nem írtad le mit csinál a V3, de alapvetően elmondható, hogy a játékban kapható információk elhanyagolhatóan kevesek bizonyos dolgok működéséhez képest. (Pl.: sebgyógyítás, vastag bőr, kritikus sebzések stb..)

Láthatod hogy sikerült a Tf, mióta nincs hyper, éppen ezért Végzeten napi 8 órában túrom a fórumot, így se lehet elégséges információt kinyerni amik egy ENC alapvető elemei lennének!
De a legkeményebb az, amikor fals infókat közölsz a fórumon. Kedvencem a "Minden 20 fölötti taumaturgia +1% hatásfokot ad varázslataidra. Miklós hozzászólás 2008.10.22" volt, ami azonnal megdőlt, amint leírtad kb...

http://vegzetur.wikidot.com/a-haboru-csarnoka
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.16. 17:48:12-kor
Pontszám: 6.57
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
294. hozzászólás - 2009.04.16. 17:32:31
Nemi bug kapásból:

Nem jelenik meg a háború csarnok a "közeljövőben" építhető azaz szürke épületek közt, valamint az épület listában hiányzik alóla az Előfeltétel: Akadémia 1 sor...

Amúgy köszi a gyors munkát!!!
A hozzászólást Birka módosította 2009.04.16. 17:33:11-kor
Pontszám: 6.17
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
295. hozzászólás - 2009.04.16. 18:51:21 (Válasz Otoaak #283 hozzászólására.)
Szívemből szóltál.
Érdekes módon a közönség jobban kedveli a durrbele stílust, lehet én is átveszem a jövőben.
Éppen bedobtam egy Jagert, csúszik mellé a serital, a karakterem pedig várja a vendégeket.
Pontszám: 2.33
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
296. hozzászólás - 2009.04.16. 19:01:46 (Válasz chehs #280 hozzászólására.)
Hagyjatok már ezzel az egészséggel, úgy baromság, ahogy van! Nem kibírni akarok pofonokat, hanem játszani! Az nem játék, hogy a hülye Pistike szarrá ver, mert az apja adott neki baseball ütőt szülinapjára.
Pontszám: 5.43
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
297. hozzászólás - 2009.04.16. 19:02:43
"akit ütnek ... kaphatna valamennyi LE-t (nem a támadótól, csak úgy), amiből vehet akár gyógyitalt, vagy költheti szakértelmekre."

LE-t ne kapjon, de legyen egy szintkülönbség függő esély, hogy kap egy csp-t.
Ha annak nem örül, akkor az azért van, mert eleve ritkán játszik és maxba csordult, vagy mert nem vadászik csak portyázik, akkor meg pont úgy járt, ahogy az áldozatai szoktak...ergo nem kell sajnálni.

Ezzel a préda tipusú aktív játékosok kapnának valami csekély kompenzációt, és 'mindenki örül'...
Pontszám: 8.25
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
298. hozzászólás - 2009.04.16. 19:10:20 (Válasz majnx #297 hozzászólására.)
Szerintem pedig nem csp kell, hanem elég 3-4 szint differencia a támadásoknál, és nem 5-6. Talán még a 4 is esélytelen, de az még belefér. Így viszont valóban jobban megéri elinni az őskövek árát, mint befizetni.
Pontszám: 5.40
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
299. hozzászólás - 2009.04.16. 19:11:31 (Válasz Ariel #292 hozzászólására.)
Látod pont ezzel van a bajom, hogy neked csak 5300 életerőd van pedig van köztünk 6 szint, vagyis magasabb az egészségem mint neked. Már bocs de pofátlan hazugság szerintem azt állítani, hogy téged ugyan úgy ütnek szét mint engem ad 1. azért mert téged csak 3 szinttel feljebbről ütnek és nem 5-6-ról ad 2 kb. ugyan abban a cuccban jönnek mint ami neked van nem egy tierrel erősebbel ad 3 kb. ugyan azzal a TÖ-vel és nem 100-150-el TÖ különbséggel vagy még többel, 4 téged 2-3 ember óránként akkor se tudna leütni ha fixen kiszámolnák mert nincs előtted 24 ember aki ezt megtehetné előttem meg van. kb 50-60 aki minden további nélkül meg is teszi ha alkalma adódik rá. Epikus ellen kell a pia és ? Ki mondta, hogy nekem nem kell? Képzeld nekem rámegy a mágikus gyógyítás a 3 pihenésem és kb. 3-4 pia mire lemegy pedig csak 4-5 órát ütjük.

A végére tett nagyképű bunkóssághoz meg csak annyit, hogy nekem 1,5 hónap hátrányom van (ennyivel később kezdtem) vagyis van kb. 2000csp előnye annak aki indulásnál pár napon belül itt volt (ez kb. a top 90%-ra igaz) de nekem így is velükl kell küzdenem de még én vagyok a szemét köcsög mert kinyitom a számat, hogy ez nem fair ? Áruld már el nekem, hogy neked mitől akkora a pofád azon kívül, hogy előbb indultál mint én, mitől játszol jobban vagy keményebben miért is van neked léd a kronora nekem meg nem, mert abban biztos lehetsz, hogy nem azért nem jut rá mert nincs kedvem fejleszteni? Mikor én indultam sharpa 21-es szintű volt az elitnek az első epikus lény már a kanyarba volt, de biztos én csinálok valamit szarul mert még mindíg kurvára le vagyok maradva, és ezt pusztán a rossz játékomnak és annak köszönhetem mert sajnálom a kronokompenzációra a lét pedig anélkül nem lehet portyázni. Te komolyan azt hiszed, hogy ezekre csak nektek van szükségetek és senki más nem fejleszti? Elhiheted, hogy tudnám mire költeni azt a 2000csp-t és abban is biztos, lehetsz, hogy utána nem lenne bajom a 6 szinttel feljebbről jövő támadásokkal... főleg mert nem igazán lenne 6 szinttel előttem senki de még 4-5-el se...

Gondoltam rá, hogy visszavonom a nagypofájú jelzőt met utólag erősnek találtam de ezek után azt hiszem semmi szükség rá magad igazoltad, mennyire így van ez még ha nem is mindenkire igaz.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 6.56
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
300. hozzászólás - 2009.04.16. 19:15:48 (Válasz Gau84 #298 hozzászólására.)
Hukk, kerüljétek a Jagert sörrel!
Pontszám: 2.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője