Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
81. hozzászólás - 2009.03.21. 20:05:19
Nem tudom, az alábbi ötletekből mit lehetne berakni a háború tornyába, de talán továbbgondolásra érdemesek:

- LE szerzés: Ne egyéni szintű legyen, hanem szövetségi szintű. Ha legyőzök egy 40. szintű végzeturat (úgy, hogy én is 40. szintű vagyok) akkor az ellenfél szövetség lélekkútjából 40*x LE áttöltődik az én szövetségem lélekkútjába. Így nem keletkezik LE, mégis számít. Ahány szinttel magasabb szintú végzeturat győzök le, annyiszor 20%-ot kapok erre; ahánnyal alacsonyabbat, annyiszor 20%-al kevesebbet (5 szinttel alacsonyabb legyőzése esetén tehát 100% mínusz, nincs áttöltés). Ez az LE rögtön csata után menjen át. X értéke lehetne a háború csarnokának szintje, vagy bármi egyéb (konstans).

- Ez inkább a háború rendszerére vonatkozna: a háborúnak nincs vége addig, amíg valamelyik fél fel nem adja (X nap után sem). A nyeremény: a vesztes lélekkútjának teljes mérete, ami viszont naponta 10%-al csökken (a háború első napján tehát 100% - ne érje meg feladni -, második nap 90% stb. 11. napon 0% - ekkor már bármely fél veszteség nélkül feladhatja a harcot - döntetlen).
- Mindezek mellett tennék még egy módosítást: minden háborús nap végén (itt pontosítani kell, mit értünk nap végén) az a fél, aki több győzelmet szerzett, kap a másik ellen +1 támadást (lehet akár +1 IQ is, de védekezés nem). Így az egyik fél mindenképp felül fog kerekedni idővel. Ugyanakkor egy kisebb szövetség számára nagy lehetőség, hogyha kitart 10 napig, akkor nem lesz vesztesége - illetve a fenti lélekkút áttöltések miatti lesz csak.

A portyázós problémára azt javasolnám, hogy a béke csak arra vonatkozzon, hogy háborút nem lehet indítani, portyában viszont lehessen harcolni.
Esetleg a háború végén a vesztesnek legyen választási lehetősége: minden egyes békés napért 10%-al megnövelheti a támadó nyereségét (természetesen ezzel saját veszteségét is megnövelve) - szóval a vesztes dönt a béke időtartamáról.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.03.21. 20:06:57-kor
Pontszám: 6.43
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
82. hozzászólás - 2009.03.22. 09:50:09
Hat kezdjük az elején...

Mik is a problémák-felvetések?
-Nem éri meg háborúzni, mert az utána jövő béke drasztikusan visszaveti a célpontok számát
-Nem éri meg háborúzni, mert a nyert lé elhanyagolható (különösen V3!), míg az óránkénti sebződés nem éri meg senkinek
-Kevés a célpont a topban
-A háború tornya nem kéne hogy kioltsa a béka csarnok hatását
-A portya bizonyos idő után elhanyagolható lét termel ezért 1 csp többszörösét éri 1 pp-nek
-Dögunalom van az élen, és irtózatos visszasebzés, mely jelentősen elkedvteleníti a 2-3. hullámot (Bár ezen segített a sebgyógyítás+védelem itala, de sajnos nem találtak telibe ezek a fejlesztések…)

I.
Tehát kapásból kibeleznénk a Béka csarnokot?
Ötlet:
Amennyiben a háború kirobbanásakor MIND a 2 félnek volt Háború tornya, akkor nincs kötelező béke időszak, de Nem indíthatnak azonos háborút 8 napon belül.

II./1
Semmiképpen nem cél az öngerjesztő LÉgenerálás!
Ötlet bonusz lére:
Van tökéletesen működő képlet V3-on, mely precedenst lehetne alkalmazni itt is! Igen DRASZTIKUS torony építési költségek mellet (1-5k, 2-50k, 3-500k, 4-5m, 5-50m)
A csatában résztvevő felek ennyi LÉ-t kapnak a lélekútjukba:
(Kiosztott sebzés)*(2 szövi toronyszintjei*10%)*(Inverz sebzésarány)
Természetesen veszedelmesnek hangzik az a változat, hogy 2 top kari levetkőzik, és fullos fegyver arzenállal 6-8k t csépel egymásba, majd bezsebel 6-8k lét. Vajon megér 6k sebződés 6k lét? Alázás ellen védve vagyunk a sebzésaránnyal, megéri olyannal háborúzni, aki szeretne balhézni, azaz van tornya, valamint extra lé is van a háborúban, ami a kutat tölti, így baromi nehéz vele visszaélni… (Köszi az ötletért Jerikónak!)

II/2
Miklós, többször hangoztattad, hogy nem engedsz negatív lébe menetelt, ráadásul semmi nem változik egy ilyen variánstól, Puszi a hulla homlokára, és kidobott fejlesztési kapacitás.

III.
Így is úgy is úszkálás van a portya pontban, akik ezzel jól járnak azok a pókok, akiknek sose elég a PP! Teljesen értelmetlen pók tápolásnak tűnik…

IV.
Miklós, ha csak 250k-s kutakkal (Nem is a top3-at nézve!) számolok, és nagyon ráoptimalizál a szövi, akkor is 50-60k lét lehet szakítani egy háborúban csak! Egy 250-es kút 10-es katalizátorral egy nap alatt többet töltődik, cserébe nem sebződnek a kicsik, és nem kell virrasztani, kombózni stb… Az a határ, ahonnan értelme lenne a kútrablást emelni valahol: (háború napjainak száma-3)*(Toronyszint*10-20%) Azaz egy 13 napos háború esetén 5-os toronnyal (Mindenképpen drasztikus építési költség szintenként!), csak 10%-al nézve 10*0,5*10 azaz 5x-ös kútrablás talán érne valamit, de inkább a 10x-es lenne reális, természetesen max annyi, amennyi a kútmérete a nyertesnek!

V.
Miért kellene könnyíteni a győzelmet? Annyi féle villámháború taktika létezik, az elhúzódó háborúk vagy taktikai harcok, vagy tényleg korrekt csaták, ebben az esetben elég kompenzáció a bonusz lé…

Ami szerintem eddig kimaradt:
-NEM lehet egyszerre Háború, és Béka épülete egy szövinek! (És a háború torony is bontható legyen szavazással!)
-Csak egyfajta lébonusz legyen, vagy csatánkénti kúttöltögetés, vagy háború végkimenetele alapján!

Uf, így is elég hosszú lett, köszi a türelmet azoktól, akik végigolvasták!

mod.: Némi elgépelés, és helyesírás korrekció
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.22. 09:53:45-kor
Pontszám: 6.17
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
83. hozzászólás - 2009.03.23. 08:10:35 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
I.
A Béke csarnoka ezzel nem lesz kibelezve. Nem azért került a játékba, hogy a portyáktól védje a tagokat, hanem a háborútól, azért került a játékba, hogy növelje a két hadüzenet között eltelt időt, ami ezután is megmarad.

II./1
A lélekkútból lélekkútba történő rablás valóban jó megoldás lenne, és ha esetleg a szerencsét is fejlesztené valamilyen mértékben, akkor tényleg felpezsdülne a háborúzás. A szintkülönbség figyelembe vétele elengedhetetlen, de nagyon lefelé támadva is kellene egy minimális nyerhető LE mennyiség a tp szerzéshez hasonlóan, hisz vannak akik csak lefelé tudnak támadni.


III.

Pók karakterekből elég kevés van és egyébként sem veszítenek csatát. Viszont ezzel a fejlesztéssel talán nővekszik a hajlandóság a magasabb szintű karakterek támadására, és nem a leggyengébbek lesznek elverve.


IV.

A kútrablásra elég nehéz jó megoldást találni. A győztesek általában azt mondják, hogy minimális a szerezhető LE, a vesztesek azt, hogy folyamatosan lerabolják őket, és hogy mekkora kiesés ez nekik. Ne feledjük, hogy a béke csarnokának egyik legfőbb indoka ez volt. Ha pedig bekerül a napok száma a rabolható LE számításába, az kigolyózza az egész rendszert, és a gyengébb rögtön kapitulál, hogy minimalizálja a LE rablást. A háború tornya működhetne a kreatív affinitás szakértelemhez hasonló módon, de többlet veszteséget nem okozva a vesztesnek.


V.

Én sem a győzelmet könnyíteném, hanem az azonnali kapitulációt szüntetném meg. Csak akkor kapitulálhasson egy szövetség ha elszenvedett már (ellenfél toronyszint*10) vereséget. Így mindenképp létrejönne a háború, és megszűnne az "adószedés"
A hozzászólást Ariel módosította 2009.03.23. 08:11:52-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
84. hozzászólás - 2009.03.23. 13:40:04
Jerikó: az ötleteid érdekesek, de arra kell mindig törekedni, hogy ne írjuk át komplett az egész játékot, sok dolgot ennél egyszerűbben is meg lehet valósítani, és ugyanezt a hatást érjük el.
Ha leverek egy játékost, és akkor áttöltődik a kútjukból LE, az sacc per kb. ugyanaz, mint a IV-es javaslat, csak sokkal körülményesebben leprogramozható, és számos új buktatóval járna. A második ötleted is nagyon jó, de ha jobban belegondolsz, az első 7 napon több LE-t lehet így elszivni, mint a korábbi rendszerben. Tehát ha egy szövit tönkrevernek, minden tagot naponta 40x megtámadnak, akkor azért jobban esne nekik, ha nem megy le a lélekkútjuk minusz 100ezerbe csak azért, mert a 3. napon feladják. És akkor nem említettük a visszaélési lehetőséget, 30% helyett 100% zsákmány az 3.3-szoros visszaélési lehetőség.

Birka: Ariel válaszában nagyjából minden benne van, nem nagyon tudok mit hozzátenni. Természetes, hogy nem lehet egyszerre háború és béke tornyád, ezt már le sem írtam. A sebzéskompenzációra azt irod, hogy nem érte el a kivánt célt, szerintem meg igen, akinek továbbra is 1-es a sebgyógyitása, azok hadd sirjanak, hogy nem tudnak felgyógyulni, megérdemlik...

Az azonnali kapitulációról: az már elég régen bent van a játékban, hogy aki a hadüzenetet küldte, nem kapitulálhat az első 3 napon! Tehát igy nem lehet immunitást szerezni.

A II-es pontra visszatérve: értem az érveket, akkor lehet, hogy nem az alapján kéne az LE-t adni, hogy te mennyit sebzel, hanem hogy a vesztes mennyit sebzett beléd.
Pontszám: 4
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
85. hozzászólás - 2009.03.23. 13:44:42 (Válasz Ariel #83 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.03.23. 08:10:35
V.
Én sem a győzelmet könnyíteném, hanem az azonnali kapitulációt szüntetném meg. Csak akkor kapitulálhasson egy szövetség ha elszenvedett már (ellenfél toronyszint*10) vereséget. Így mindenképp létrejönne a háború, és megszűnne az "adószedés"


Tehat a tamadott nem csak LE-t bukna, de kotelezoen bele is kene allnia nehany pofonba. Hat nem tudom, ha valaszthatnak, hogy csak kizsebelnek, vagy jol meg is vernek, azert az elobbit valasztanam.
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
86. hozzászólás - 2009.03.23. 14:10:15 (Válasz Kocos #85 hozzászólására.)
Kócos: elsőre lehet, hogy hülyeségnek tűnik mert valóban több veréssel jár, de ha a támadónak mindenképp el kell érnie 50 győzelmet, akkor megszűnnek azok a háborúk amik rögtön kapitulációval végződnek, nem tudnak majd a szövetségek vég nélkül hadüzeneteket osztogatni, befektetés nélkül LE-t szerezni. Olyan háborúk indulnak majd, ahol az 50 győzelem több rabolt LE-t jelent az ellenfél kútjából, nem pedig a leggyengébb ellenfelek kútjainak tömeges levámolásai.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
87. hozzászólás - 2009.03.23. 14:19:18 (Válasz Miklós #84 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.23. 13:40:04
A sebzéskompenzációra azt irod, hogy nem érte el a kivánt célt, szerintem meg igen, akinek továbbra is 1-es a sebgyógyitása, azok hadd sirjanak, hogy nem tudnak felgyógyulni, megérdemlik...


a sebzéskompenzáció elérte célját, azonban, ha elolvasod a megfelelő topikot - http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,84.300#hsz316, akkor látod, hogy illogikus korlátot építettél be a varázslatok sokszínűsége miatt. (és, aki ki akarja cselezni, a korlát álttal nem vizsgált gyenge páncél-pajzsra vetkőzik, míg aki korrekt, az nem bírja használni jól bevált varázslatát.)

ui: tudom, hogy nem itt a helye, de tényleg nem tudom, hogy játékvezetői részről mely topikok vannak szem előtt, de a totálisan ellehetetlenített levelezést, amit pár napja reklamálunk itt: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,6.1600#hsz1604 - csak pár perc lenne rendbe hozni.
A hozzászólást winnie módosította 2009.03.23. 14:21:48-kor
Pontszám: 4.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
88. hozzászólás - 2009.03.23. 14:24:03
Hogy lehet átláthatóan 3 postra reagálni egy uzenettel?

Miklós:
-A sebzéskompenzáció szerintem azért nem telitalálat, mert növelnem kell egy alapvetően fölösleges skillt, így az erre költött léből még inkább csökken a harci potenciálom. Szép fejlesztés, jól működik, csak az alapelve nem egészen telitalálat (mondjuk egy 8-as 10-es skálán...)
-A védelem itala meg használhatatlan jelenlegi formájában, de azt a saját topicjában elemezgettem, nem ide tartozó téma. (2-est ha kap 10-es skálán jelenlegi formájában nálam!)
-Ha a sebződés számít, akkor első nap bezsebelek 50 győzelmet, majd levetkőzve minimum cuccokban pihenések/vadászatok előtt 25x kenődök az ellenfélen?

Kocos:
-Ariel szeretné, ha nem lehetne "adóztatni", Miklós valahonnan azt az infót kapta, hogy macerás a háborúkat megnyerni. Velemenyem szerint meg totál jó az ami most van, aki nem akar harcolni az kapitulál és 5-ös Csarnokkal nem is kaphat újabb kihívást jó sokáig....

Ariel:
-I Totál igazad van, kissé félreértelmeztem a háború, és egyéni csatár az eddíg leírtakban, köszi a fényt!
-II/1 Talán annyi, hogy egy szövinek nem CSAK nagy tagjai vannak, ha ez fennáll, akkor úgy is csak kapitulálni fognak ellene, szoval nem védeném a csak lefelé támadni tudókat...
-III. Ha a felfelé ütést akarod támogatni a toronnyal, akkor ne PP-t adj vissza (Ami amúgy se érték, azaz semmi ösztönző hatása nincs!), hanem sebződést vesztett csatában! Pl.: Ha háborúban nálad nagyobbat ütsz, akkor autómatikusan kisül a sebzéskopenzáció!
-IV. Affinitás ötlet nem rossz, de mint levezettem drasztikus %-kat kéne adnia a torony egy szintjének, és "megszavazott" kapitulációra ne működjön az exploitok elkerülése véget.
-V. Az azonnali kapitulacio egy taktikai elem, ha nem akarod hogy azonnal kapituláljanak ellened, akkor üss veled egyenrangú szöviket, és máris komoly balhé kerekedik belőle (Meg nem kéne átírni drasztikusan a háború szabályait visszamenőleg egy épülettel ugye!)
Pontszám: 5.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
89. hozzászólás - 2009.03.23. 14:36:52
Kezdődik a topic szétoffolása

A spamszürővel kapcsolatban szerintem elég gyorsan reagáltunk, épp most kerül be a megoldás...
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
90. hozzászólás - 2009.03.23. 14:58:24 (Válasz Birka #88 hozzászólására.)
-I
Akkor ezt a pontot tisztáztuk

-II/1
Ez nem a lefelé támadók védelme, hiszen így is kisebb jutalmat kapnának a győzelemért mint a többiek, csak a büntetés mértéke kisebb.

-III.
A pp továbbra is érték, még ha LE-t nem is lehet vele szerezni, hiszen az állatodat pp-ből neveled. Akik nem portyáznak, azoknak nem érték, de valljuk be, ők a háborúkból sem fogják kivenni a részüket.

-IV.
Ahogy írtam, a lélekkút rablása olyan pont amivel egyik fél sem lesz elégedett. Vagy túl keveset nyer a szövetség, vagy túl sokat veszít. Be lehetne vezetni egy számlálót ami a szövetség sorozatban szerzett győzelmeinek számát méri. Asszem valami ilyesmi már elhangzott valahol a fórumon. Minden egyes győzelem növeli a szövetségtől elrabolható LE mennyiségét, majd vereséggel nullázódik a számláló. Ezzel a folyamatosan farmoló szövik egyre jbb célpontokká válnak, érdemes lehet felfelé támadni őket.

-V.
Ez sem drasztikusabb szabálymódosítás, mint a béke idejének a torony szintjétől való függése. Az azonnali kapituláció értéke le fog csökkenni amint az I. pont érvénybe lép, hiszen a vesztes nem lesz védve a portyáktól, mindössze 1 óra helyett ismét csak 8 óránként lesznek támadhatók. Viszont a támadónak mindenképp erőforrást kell kiadnia, hogy LE-t szerezzen, és nem elég heti 10 hadüzenetet kiszórni a potya LE megszerzéséért, de már 500 portyapontjába is kerülne ez a szövinek.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.03.23. 14:59:28-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
91. hozzászólás - 2009.03.23. 20:00:10 (Válasz Ariel #90 hozzászólására.)
-IV
Csak erre reagalnek. Olyannak nincs hosszutavon ertelme, hogy aki sokat dolgozik, azt azert megbuntetjuk. Akkor egyaltalan minek erolkodni? Elobb-utobb jon valaki (sorra kerulsz), elveszted a hosszu idok alatt osszeszedett eredmenyedet... Ez a pangast tamogatja, nem a tamadasokat (probalkozasokat).
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
92. hozzászólás - 2009.03.23. 20:30:54 (Válasz Simon #91 hozzászólására.)
Ez csak akkor igaz, ha nagy mértékben nő a győzelmek számával a szorzó. Ha minden győzelemmel az elrabolható LE mennyiség mondjuk 1%-al nő, így 20 győzelem után nem 30%-ot bukhat a szövi maximum, hanem 30*1,2=36%-ot. Felső korlát pedig az ellenfél lélekkútjának mérete, hiszen max fölé nem töltődhet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
93. hozzászólás - 2009.03.23. 20:41:40
Miklós egy végzeturat hányszor lehet támadni? Én nem fejlesztettem a sebgyógyítást 5-nél feljebb az is régről van meg. Nem lesz az a helyzet, h folyamatosan le leszek verve? Igaz visszagyógyulok egy bizonyos %-ot, de akkor egyből jöhet újabb támadó engem óránként ütnek le ha suli időre benyomok egy pihit vagy estére akár.. Azaz sosincs épm, pedig azért nem vagyok olyan gyenge, de simán lenyúlnak értem..
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
94. hozzászólás - 2009.03.23. 21:27:21 (Válasz Ariel #92 hozzászólására.)
Maga az alapkoncepcio hibas. Ha mar valamit csinalni kell, akkor kicsit lassitani kell a bevetelt hatarok utan. Minden ujabb befektetes egyre kisebb hasznot hoz. Persze, mivel az epuletek, tulajdonsagok, szakertelmek, targyak koltsegei novekednek, vegulis ez valahol mar bele is van epitve a dolgokba. 10K LE ma kevesebbet er egy szovetsegnek, mint 3 honapja ert ugyanannak a szovetsegnek.

Osszessegeben tehat egyszeruen annyi a gond, hogy a lelekkut valtozas miatt (most mar 35. oszto minden beepitett LE utan) egyszeruen eltorpultek a szerezheto LE-k. Mivel azelott meg valoszinuleg tul nagy osszegek lettek volna, egyszeruen novelni kell valamilyen mertekben a zsakmanyolhato LE-t. Ezen belul lehetoseg van affinitas fele dologra, mely nem novel a vesztett LE-t, de noveli a nyert LE-t a gyoztesnek.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
95. hozzászólás - 2009.03.23. 21:29:53 (Válasz Azirafael #93 hozzászólására.)
Szerintem napi szintű korlátozás nincs, csak annyi, hogy 8 óránként támadhat ugyan az a kari, persze szakival csökkenthető.
Az egészség növelése jó megoldás lehet ha a sokkal magasabb szintűek ütnek főleg, így elég ép-d marad portyázásra akkor is ha csak 35-40%-on vagy.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
96. hozzászólás - 2009.03.24. 08:31:29
Ariel, szerintem nem értetted a post lényeget. Azizafael arra kérdezett rá, hogy mennyire vágja keresztbe a háborúk rendszerét az, hogy akik a sebzéskompenzációra gyúrnak, azok kvázi óránként üthetőek lehetnek. Azaz reggel felkel az illető, üt 2x 2-3 at, majd benyomja a pihenést és elhúz suliba, mire hazajön azt látja hogy mivel sepzéskompenzációra gyúrt, ezért a szövije egy délelőtt bukott vagy 12-15 csatát azért, mert ő folyamatosan üthető?

Sajnos teljes mértékben jó meglátása, ha van 1 vagy 2 ilyen ember a szöviben, akkor biztos vereség a vége, mert ők szeretnének játszani, és rengeteget nyomtak a sebzéskompenzációra...

Ennek kapcsán bennem is felmerült, hogy csak akkor akkor legyen bónusz LÉ és háborús pont háború tornyás támadóknak, ha:
-Ha 30pp beállításon van a támadó (az élbojt kibeleznénk ezzel, úgyhogy nem az igazi)
-VAGY ha a másik félnek nem kattan be a sebzéskompenzácó (talán ezt a farmot megszüntetné, és korrekt háborúkat generálna...), természetesen toronyszint*15% eséllyel visszakapná a pp-t a támadó amennyiben "lyukra" futna..
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.24. 08:49:01-kor
Pontszám: 6.17
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
97. hozzászólás - 2009.03.31. 09:45:06
Hónapok óta játékban a béketornya.

Rengeteg jó ötlet született a háború tornyával kapcsolatban is. Nem akarom havonta összefoglalni mert már kissé unom.

Miklós, nem kellene már valamit csinálni ezzel???
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
98. hozzászólás - 2009.04.02. 13:00:31
A háború tornya azonnal fejlesztésre kerül, amint sikerül mindenben egyetértenünk. Egy újabb összefoglaló:

I. Ha van háború tornyád, azt is támadhatod, akivel egyébként békében vagy, de ha olyat támadsz, akinek van béke tornya, mínuszokat kapsz a tulajdonságodra.

II. Ha háborúban olyat győzől le, akinek nincs v csak kevés lélekenergiája van, akkor győzelem esetén több LE-t fogtok a lélekkútból zsákmányolni. (II-es és IV-es összevonása, Jerikó ötlete alapján - de a lélekenergiát nem azonnal csorgatjuk át kútból kútba - ezzel technikai és játékproblémák is lennének - hanem a végén)

III. 1 hét után nem 100, hanem 100-10x torony szint győzelem is elég a győzelemhez.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
99. hozzászólás - 2009.04.02. 13:58:01
I. A toronyszintek különbsége szorzódna mondjuk 5% tulmódosítással? Pl.: 5-ös béke 1-es háború -25% és 5-5 esetén -5% bukta?

II. A vesztes vesztesége nem nőne gondolom, és a nyert csaták mennyisége, vagy azok aránya, vagy a karakter erősségek aránya alapján nőne „JELENTŐSEN” toronyszint függően a bonusz nyeremény?

III. Na ennek semmi értelme, 2. hónapja aktívan háborúzunk V1-en és napi 1-2 háborúnak van úgy vége, hogy 5 támadó ember háborúzgat csak a szöviből. NEM volt olyan háborúnk, melyik 3-4 napnál hosszabb lenne, miközben 45-ös kúttal támadunk 130+ kutakat 2-3x anyi taggal átlagosan magasabb szintű tagokkal. Sokkal fontosabb lenne 3. hatásanak valami olyat ami ösztönözné az azonos erősségű vagy erősebb szövik ütését, vagy nerfelné a gyengébbek ütését!

Csak hogy ne mondjátok azt, hogy levegőbe beszélek:

Halhatatlanok Szövetsége
LE: 24777
Hk: 2009.03.24.
Hv: 2009.03.27.

A három muslinca
LE: 22381
Hk: 2009.03.24.
Hv: 2009.03.28.

Fekete Sárkány rend
LE: 37445
Hk: 2009.03.24.
Hv: 2009.03.28.

Labirintus
LE: 9328
Hk: 2009.03.26.
Hv: 2009.03.29.

Őrület Zsarnokai
LE: 20688
Hk: 2009.03.31.
Hv: 2009.03.28.

Az Apoklalipszis Lovasai
LE: 30466
Hk: 2009.03.28.
Hv: 2009.03.31.
Pontszám: 6.17
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
100. hozzászólás - 2009.04.02. 14:04:07
Amit irsz, Birka, úgy látom, hogy ti a 2x győzelem aránnyal nyertek, titeket ez a dolog nem is érintene. A fenti dologra elhúzódó háborúknál van szükség, amikor hasonló erősségű, vagy kevés átfedésű szövetségek csatáznak, és a 100+ győzelmet irdatlan nehéz összeszedni, erre volt igény korábban.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!