Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
161. hozzászólás - 2009.04.14. 21:46:51 (Válasz Birka #160 hozzászólására.)
A gondom az, hogy ettől megint nem fogják egymást ütni a nagyok, hanem a kicsiket, kihasználva azt, hogy a kapituláció után ugyanúgy portyázhatnak rájuk mint előtte. Következésképp nem marad középút, akinek nem lesz béke csarnoka az szívni fog, tehát felépíti. Ha a háború csarnokos békecsarnok szint * 10% minuszt kap a támadásra arra azt mondanám megfelelő védelem. Ha *1%, az meg nudli.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.14. 22:09:47-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.33
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
162. hozzászólás - 2009.04.15. 00:39:22 (Válasz CaveMaN #161 hozzászólására.)
Már többször is le lett írva, de mindegy, még egyszer:
Azért nem háborúznak egymással a top szövik, mert a békeidőszak miatt nem tudnának kit ütni.
Na jó tudnának... 6 szinttel lefelé.
Ez senkinek se lenne jó.

Persze lehet sírni, hogy ez a fejlesztés is(?) a topszövetségek számára készült, de azért a hosszas hónapok óta üzemben levő béke csarnoka (ami ellenépület nélkül oltári nagy szivatás) után most már tényleg érdemelnek a függő játékosok is egy kis törődést
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 4.43
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
163. hozzászólás - 2009.04.15. 00:54:42 (Válasz Damage #162 hozzászólására.)
Idézet: Damage - 2009.04.15. 00:39:22
Már többször is le lett írva, de mindegy, még egyszer:
Azért nem háborúznak egymással a top szövik, mert a békeidőszak miatt nem tudnának kit ütni.
Na jó tudnának... 6 szinttel lefelé.
Ez senkinek se lenne jó.

Persze lehet sírni, hogy ez a fejlesztés is(?) a topszövetségek számára készült, de azért a hosszas hónapok óta üzemben levő béke csarnoka (ami ellenépület nélkül oltári nagy szivatás) után most már tényleg érdemelnek a függő játékosok is egy kis törődést


nocsak, szóval a béke csarnoka szívatás. jó tudni.

és nyilván a háború tornyával a topszövetségek egymást fogják csépelni. már alig várják. a kicsik meg fellélegeznek, mert nem fogják farmolni őket.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
164. hozzászólás - 2009.04.15. 01:03:55 (Válasz winnie #163 hozzászólására.)
Könnyeket hullajtanál és magadba fordulnál, ha tudnád mennyire így van...
Érvek nélküli, ironikusnak szánt tőmondatokra legyen elég ennyi válaszként.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
165. hozzászólás - 2009.04.15. 08:17:54
Damage,
Hany olyan top szövi van, akik felhúzták a béke csarnokot?
Ha tényleg csak azért jön be a háború csarnok, hogy a "nagyok" problémáját megoldja, akkor miért is zavar az, ha a béke csarnokosok nem törölnek ezen fejlesztés miatt???

Igen is a béke csarnokosoknak valamilyen megkülönböztetett hatás kijárna, ők "megfizették" építéssel a nyugalmukat.
-Ezzel szemben most a Háború torony +let ad, ami ellensúlyozza a Beke csarnok -léjét,
-Jelenlegi formájában a Háború torony SEMMILYEN negatívumot nem ad, míg a béke csarnok max 1 háború slott, és 10% +pp veszteségre!
-Míg a béke csarnoka lényege az, hogy a tagok egy kapitulációval "megvehetik" a nyugalmukat +1-2 hétre, ezért komoly lélekkút veszteséget juttatva "védelmi pénz" címszóval az agresszornak, ezzel szemben a Háború csarnoka ezt kapásból negálja és ráadásul komolytalan +1% tult adna a mostani állapotában...

Ha tényleg csak a "nagyok" problémáját hivatott megoldani a háború tornya, akkor a "kicsik" védelmében betett Béke tornyát nem kéne kibelezni. Annak ellenére hogy Miklós 143-as hsz-e szerint nem ez lenne a cél! Éppen ezért kellene a Béke csarnokosoknak olyan "featuret" betenni, ami ér is valamit. NEM a tulajdonsagokra ad nevetséges bónuszt, ha valaki 4-6 szinttel lefelé farmol (Ami teljesen normális és elfogadott Miklós 103-as hsz-e alapján!) úgy se ér semmit 1-2% bónusszal!!! Mindenképpen +pp veszteség (Ami ugye, mint kiderült a sok unatkozó topnak nem is számít.), esetleg -le vesztés (nem hiszem hogy komoly visszatartó erő lenne.), esetleg ilyne csatában nemhogy a blöki morálja nő, hanem csökken (Talán a legkevesebbet csináló, legvisszatartóbb, egyben legkönnyebben leprogramozható hatás!) kellene, nem holmi 1% tul, amire úgy is van vagy 3-4 hatás már, amik eddíg se oldottak meg semmit 5-6 szintes ütéseknél!
Pontszám: 7.87
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
166. hozzászólás - 2009.04.15. 09:27:50 (Válasz Birka #165 hozzászólására.)
Birka : a béke csarnokának az volt a lényege, hogy ritkábban lehessen háborúzni, mert arra panaszkodtak a játékosok, hogy folyamatosan porzik a kútjuk. Ha ezt vesszük alapul, akkor eleve rosszul került játékba, mert csak az újabb hadüzenet idejét kellett volna kitolja, de plusz portyamentességet nem kellett volna adnia. Komoly lélekkút veszteséget említesz, amit Te sem gondolhatsz komolyan, hiszen nem is olyan régen még azt hajtogattad, hogy kevés LE-t lehet rabolni a háborúban, és növeljük meg a sebzések arányában. A háború csarnoka után sem lehet majd gyakrabban háborút indítani, így akinek van béke csarnoka annak ezután is csak 3 hetente kell hadüzenetre számítania.
Ha pp, LE és morálvesztéssel is jár a béke csarnokával rendelkező támadása, akkor mégis minek támadná őket valaki? Mi az amit egyáltalán nyerni lehetne ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.90
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
167. hozzászólás - 2009.04.15. 09:37:14 (Válasz Damage #162 hozzászólására.)
Tisztelt Tenorista úr!

Azt értem, hogy topok közötti cuccos miatt kell a háborús építmény. Ezzel nincs is bajom.

Viszont ha az a célunk, hogy minden szinten az erősek üssék egymást, akár hobbiból, akár nyereségért abba a béke csarnokosokat nem kifejezetten kellene belevonni. Értem ez alatt azt, hogy most ti is a portyamentesség miatt nem támadtok egymásra, a béke csarnok a gyengéknek ad egy kis extra pihenési időt, miután 3 nap alatt szanaszét lettek verve. Béke csarnokának méretétől függő időt ugye. Kérdem én, ha a háborús építmény megszünteti a háború utáni portyamentes időszakot teljes egészében, mi marad a Béke csarnok értelme?

A béke csarnok haszna:
- Kevesebb LE veszteség a kútból (ez a katalizátor fejlesztése miatt gyakorlatilag értelmét vesztette)
- Plusz portyamentesség (ezt a háború csarnok dobja a sutba)
- Később indítanak ellenünk újra háborút (tekintetbe véve, hogy békeidőben is pacallá vernek majd, ez nem tűnik nagy haszonnak)

Hátrányok:
- 1 háborút indíthatnak vele (irreleváns)
- extra PP vesztés

Szumma-szummárum a béke csarnokának egy "értelmes" funkciója marad:
PP vesztés

Ez utóbbiért meg kifejezetten érdemes felépíteni.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.15. 09:38:13-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9.17
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
168. hozzászólás - 2009.04.15. 09:38:07 (Válasz Birka #165 hozzászólására.)
A háború csarnoka nem csökkenti a béke csarnoka által kitolt békeidőt, ami alatt nem lehet újra hadat üzenni adott szövetségnek, ergo nem "belezi ki". A béke csarnoka "alacsony" szintre készült, hogy ne farmolják folyamatosan a szövetséget. Definició szerint a lélekkutat védi és NEM a játékosokat.
Ha észrevennéd a trendeket, és nem csak a saját problémáiddal foglalkoznál, rájöhetnél, hogy a "nagyok" nem a szerzett LE miatt háborúznak vagy nem háborúznak...

Egyébként megint beleestél abba a csapdába, hogy "nagyokat" emlegetsz. A "nagyok", ha toplista első oldalát nézzük, az utóbbi időben előszeretettel béke csarnokoztak (ideiglenesen).
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
169. hozzászólás - 2009.04.15. 09:38:54 (Válasz Damage #168 hozzászólására.)
(Csendesen megjegyzem, rá is b****tunk elegánsan a béke csarnokozásunkra )
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
170. hozzászólás - 2009.04.15. 09:49:17 (Válasz CaveMaN #167 hozzászólására.)
A béke csarnoka azért került be, hogy a farmolt szövetségek folyton lerabolt kútját védje. Ha a karaktereket védené, akkor növelné azok statjait, változtathatná az üthetőségi százalékot vagy hasonló hatásokat produkálna... de nem azt teszi. Logikus, nem? A bevezetése előtti korszak fórumhisztije is arról szólt, hogy a mindig minuszban levő kúttal rendelkező szövetségek kértek segitséget, és végül kaptak is. Más kérdés, hogy mellékhatásként véd a portyázás ellen, és *kihasználható* arra, hogy azonnali kapitulációval és egyéb mókákkal védelmet nyújtson egy teljes szövetség ellen, fillérekért.
Miért fáj az, hogy most mi, háború pártiak kérünk egy fejlesztést, ami nem csökkenti a béke csarnoka papirforma szerinti hatékonyságát?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.55
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
171. hozzászólás - 2009.04.15. 10:02:37 (Válasz Damage #170 hozzászólására.)
Azt ugye tudjuk, hogy a béke csarnok papírforma szerinti hatékonyságának értéke ...... és estifény Nekem nem fáj (1-2 héten belül meg végképp nem fog érdekelni), de gondolok azokra, akiknek fog.

Vegyünk elő példának a nem túl régmúltból egy nagyon pofátlan módszerrel vívott háborút, amiben nyertünk. Gondolom kitalálod melyikre gondolok

Vizsgáljuk meg abból a szempontból, hogy odaképzeljük nektek a Háború csarnokát. Három opció van a háború lefolyására:

1. ahogy történt. Ez esetben a kapituláció után egyből dühötökben péppé aprítottatok volna minket (így is, csak egy héttel később). Emiatt valószínűleg vagy szétesett volna a szövetségünk, vagy a fél banda törölte volna magát. Az egy hét felépüléssel töltött idő után történtekkel együtt is a határon mozgott egy-két ember

2. a háború csarnoka miatt nem vállalkozunk a manőverre, a háborúban vertek péppé minket, utána meg rendesen. Nem jön az a plusz összetartó erő, ami a győzelemnek valós profitja volt

3. egyből kapitulálunk, amivel nem érünk semmit szintén. Utána egyből újra péppé vagyunk verve

Vegyük be a képletbe a mi oldalunkon a béke csarnokát, aminek a hatása egyenlő lett volna a nullával, mert:

1. nem tudtok hamar új háborút indítani -> irreleváns főleg mert nem az LE-ért harcolotok
2. kevesebbet veszítünk a kútból -> akkor kb 10-es katalizátorunk volt, ez is irreleváns
3. a portyamentesség adna lélegzetvételnyi időt -> a háború csarnoka teljesen kinyírja
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.15. 10:06:03-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
172. hozzászólás - 2009.04.15. 10:10:21
Ami a lényeg szerintem:

A háború csarnokára leginkább magasabb szinten a top és az ő közelükben van igény, az említett okok miatt. Ott a többség nem használja a béke csarnokot érthető okokból. Ezért javaslom én azt, hogy a Háború csarnoka által adott portyamentesség, csak két háború csarnokos szövetség között valósuljon meg (esetleg úgy, hogy béke csarnoka esetén ne). A többi bónusz az mehet mindenkinek. Így fent meglesz mindenkinek a boldogság, a béke csarnokot se kell kidobni a kukába.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
173. hozzászólás - 2009.04.15. 10:21:13 (Válasz CaveMaN #172 hozzászólására.)
A béke csarnoka így még mindig kihasználható... rá kell mutatnom a tényre?
A portyák elleni védelemre tényleg egy szövetségi lélekkutat védő épületet kell kihasználni?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
174. hozzászólás - 2009.04.15. 10:28:25 (Válasz CaveMaN #172 hozzászólására.)
Teljes mértékben egyetértek Sanyival /aki Jani/
A szabad portya békeidőben legyen a mindkét félnél háború csarnokkal rendelkezők "kiváltsága". A sírás úgyis arról szólt hogy nem tudják egymást háborúzni a portyamentesség miatt. Mivel feltételezzük hogy a topok úgyis a háború csarnokát húzzák fel, megoldódik a problémájuk, a kicsiket meg hagyják úszkálni a békecsarnokkal.
Pontszám: 6.71
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
175. hozzászólás - 2009.04.15. 10:33:22 (Válasz Damage #173 hozzászólására.)
Meglepődnél, ha tudnád a béke csarnokkal kapcsolatban azt, amire mi kénytelenek voltunk rájönni

Portya elleni védelemre nem feltétlenül, de lássuk be, jár egy kis pihenő az intenzíven vert félnek a másik irányból, ha ő azt szeretné. Ha nem szeretné (mindkét oldalnak háború csarnok), akkor nyilván szükségtelen.

(Megj: azért nem kavics ennyire lepontozni a tenorista urat, mert ősenem mond butaságokat! A lényeg meg a több nézőpont, történetesen az övé is érthető)
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.15. 10:40:59-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
176. hozzászólás - 2009.04.15. 11:29:44
Mondjuk én a béke csarnokát zsigerből lekorlátoznám, hogy hadüzenet után ne lehessen építeni, amíg a háború véget nem ér. :think:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 4.67
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
177. hozzászólás - 2009.04.15. 11:32:10 (Válasz Shiako #176 hozzászólására.)
Ezt mondjuk hiába tennéd, nem okozna semmilyen változást.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
178. hozzászólás - 2009.04.15. 11:45:24 (Válasz CaveMaN #175 hozzászólására.)
Erre azért kiváncsi lennék, de majd leprivizzük

(Amúgy semmi gond a lepontozással, teljesen megszokott itt, hogy ha valaki le meri írni, hogy a háború jó, egyből minden békepárti lepontozza. Könnyebb, mint érvelni... Engem meg nem zavar.)
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.40
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
179. hozzászólás - 2009.04.15. 11:50:22 (Válasz Damage #178 hozzászólására.)
Engem zavar Főleg mert utálok külön megnyitogatni olyan hozzászólásokat, amikre egyébként kiváncsi vagyok
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
180. hozzászólás - 2009.04.15. 12:17:43 (Válasz CaveMaN #177 hozzászólására.)
Van ahol igen!

Más:
Nem saját ötlet, de kellene a háború tornyába egy számláló, ami a szövetség tagjainak neve mellett egy számlálón mutatja a háborús ellenfeleknek kiosztott és tőlük bekapott sebzést. Túl sok gyakorlati haszna nincs ugyan, de legalább megpiszkálná, kimozdítaná a holtpontról az építkezési hév elmúltával kialakult versenyszellem pangását a vérgőzösebb népeknél.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.25
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!