Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
501. hozzászólás - 2012.05.19. 20:58:06
Összeszámoltam, csak a biztosan aktív karakterekkel számolva (erre tökéletes a bajnoki eredménytábla, és még így is sokan nem neveznek) 221 élő célpontom van 87. szinten. Igaz fertőzött vagyok és 15 PP, csak írom ám azoknak, akik sopánkodnak a kevés célpont miatt, hogy hogy van ám ilyen szegmense is ugyannak a játéknak, bizony. 917-es regszámmal elsők közt regisztráltam, ott lehetnék a toplista elején, de ezt az utat választottam, és nem bántam meg. Ha mondjuk tizedennyi célpontom lenne egész biztosan töröltem volna már. Egy pvp játékban szerintem hosszú távon az aktív "interakcióba" vonható játékosok száma az egyik legkritikusabb pont, a lehetőség erre pedig mindenki előtt adott.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.05.19. 20:59:24-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.12
kedvencPromiFérfi
Végzetúr tanonc
34 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
502. hozzászólás - 2012.05.19. 21:01:52 (Válasz Miklós #486 hozzászólására.)
Miklós, nekem az a gyanum hogy ha te visszaküldenéd a multba egy emailen keresztül magadnak a lottószámokat kicsit se érdekelne a VU, nem foglalkoznál vele
Pontszám: 8.08
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
503. hozzászólás - 2012.05.19. 21:58:39
Igazatok van, meggyőztetek: a "sehol sincs több aktív hús-vér célpont" kijelentésem elhamarkodott és megalapozatlan volt. Pontosítok: akad V1-en még olyan szintintervallum, ahol siralmas a helyzet. Kitérve a passzív karakterekre, és az eh-ra. Valóban lehet őket ütni, de a kamrában semmit sem fognak termelni. Kifejezetten alacsony szinten, ahol még eh sincs, a passzív karakterek csépelése inkább hátrány a karakternek, mint előny. De ezek már nem ide tartozik.

Viszont ahogy kivettem a hozzászólások többségéből - és ez az igazán lényeges - az érintettek között is akad olyan, aki nem látja a jelenlegi verziót megoldásnak a problémára. Feltételezem (1-2 hozzászólásból), akad köztük olyan, aki igennel szavazott. Kérdezem, hogyha ez nem oldja meg a problémát, akkor mi értelme volt igennel szavazni...
Pontszám: 6.84
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
504. hozzászólás - 2012.05.19. 22:13:14 (Válasz Miklós #486 hozzászólására.)
Mivel kötelezővé (egymástól függővé) nem tehetitek utólag a két fő erőforrást ezért az egyetlen módszer arra, hogy mindkettőt használják ki (lehetőleg maximálisan) a karakterek az az, hogy aki PP-t és CSP-t is égeti annak olyan jó LE/TP(bónusz)-t kell kapnia amit csak az egyik használata esetén nem érhet el. Akármilyen új fejlesztést meg játékmódot kitalálhattok, amíg a LE mindennek az alapja addig a gondolkodó játékosok 90-99%-át az fogja mozgatni, hogy minél jobb LE/TP-je legyen és baromira nem fogja érdekelni, hogy milyen érdekes új eventeket találtok ki és mennyi követ ölhet bele az új dolgokba, ha a LE arányát nem javítja vagy jelentősen rontja.

Szerintem.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.06
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
505. hozzászólás - 2012.05.19. 22:45:56 (Válasz Ywgarrd #503 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.05.19. 21:58:39
Viszont ahogy kivettem a hozzászólások többségéből - és ez az igazán lényeges - az érintettek között is akad olyan, aki nem látja a jelenlegi verziót megoldásnak a problémára. Feltételezem (1-2 hozzászólásból), akad köztük olyan, aki igennel szavazott. Kérdezem, hogyha ez nem oldja meg a problémát, akkor mi értelme volt igennel szavazni...


Ez egyszerű. Mert a top karaktereket kérdezték. És nekik csak jó,ha magasabb a LE/TP arányuk,teljesen mindegy milyen úton-módon. Te is igennel szavaztál volna. MINDENKIT meg kellett volna kérdezni ez ügyben,vagy legalább az első 500 játékost. Remélem nem hoznak elhamarkodott döntést Miklósék.
V5 Yynk
Pontszám: 6.52
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
506. hozzászólás - 2012.05.19. 23:25:34 (Válasz Offsboy #500 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.05.19. 19:30:03
Idézet: Miklós - 2012.05.19. 11:31:28
Viszont mivel folyamatosan keressük a lehetőségeket, amivel a portyát és vadászatot is csináló karaktereket jutalmazzuk, ez kiindulási alapnak jó lehet, vadászatra adni valamiféle olyan bónuszt, amit portyázás során lehet kihasználni.

Ezt hívják portyázáspontnak

Komolyra fordítva, javaslat:
- Portya ital 1: portyázás során x időtartamra, vagy x alkalomra 10%-al csökken a kapott TP (x időtartamos szerintem izgalmasabb lenne)


Nagyszeru otlet, de en olyat kerek, hogy nő a kapott TP.
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
507. hozzászólás - 2012.05.19. 23:27:30 (Válasz Promi #502 hozzászólására.)
Idézet: Promi - 2012.05.19. 21:01:52
Miklós, nekem az a gyanum hogy ha te visszaküldenéd a multba egy emailen keresztül magadnak a lottószámokat kicsit se érdekelne a VU, nem foglalkoznál vele


Előttem van a levél tartalma, benne 20 év minden lottószáma:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 86 87 88 89 90
Pontszám: 7.96
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
508. hozzászólás - 2012.05.20. 01:01:14 (Válasz Kocos #506 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.05.19. 23:25:34
Idézet: Offsboy - 2012.05.19. 19:30:03
Idézet: Miklós - 2012.05.19. 11:31:28
Viszont mivel folyamatosan keressük a lehetőségeket, amivel a portyát és vadászatot is csináló karaktereket jutalmazzuk, ez kiindulási alapnak jó lehet, vadászatra adni valamiféle olyan bónuszt, amit portyázás során lehet kihasználni.

Ezt hívják portyázáspontnak

Komolyra fordítva, javaslat:
- Portya ital 1: portyázás során x időtartamra, vagy x alkalomra 10%-al csökken a kapott TP (x időtartamos szerintem izgalmasabb lenne)


Nagyszeru otlet, de en olyat kerek, hogy nő a kapott TP.


Valójában az első javaslatom eredetileg ez lett volna, aztán betettem a csökkentőt, majd ki is vettem a TP adót, hiszen a topic célja a "top szintlépés lassítása", gondoltam pofátlanság lenne pont ide ilyen javaslatot tenni
De amúgy szerintem is van létjogosultsága, 1-2 embernek biztosan, pláne ilyen formában:

Portya ital: portyázás során x időtartamra, vagy x alkalomra 10%-al nő a kapott TP és a kapott LE (csak akkor működik ha van EH-d)

Akinek meg nem kell, eladható a kufárnál mondjuk szint/2 LGY-ért.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.24
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
509. hozzászólás - 2012.05.20. 10:34:53 (Válasz Yynk #505 hozzászólására.)
Ez egyszerű. Mert a top karaktereket kérdezték. És nekik csak jó,ha magasabb a LE/TP arányuk


Nem egészen. A LE/Tp pont ugyanannyi marad, a LE/szint emelkedik, a szintlépéshez szükséges Tp-mennyiség emelkedésével.

...teljesen mindegy milyen úton-módon. Te is igennel szavaztál volna.


Ne magadból indulj ki (vagy legalább juss tovább ennél a gondolatmenetedben), repült volna a nem annak rendje és módja szerint. Ettől függetlenül rátapintottál a lényegre. A szavazás arról kellett volna szóljon, szeretnének-e szintlépés-lassítást azok a karakterek, akiknek nincs elég célpontjuk. Ahogy a hozzászólásokból kiveszem és következtetek, nem ezt vették alapul a szavazásra jogosultak: függetlenül attól van-e elég célpontjuk, pontosan tudják, hogy ha ez a megoldás kerül be,, az csak csekély mértékben orvosolja a gondot, ami elindította a szavazást. Azok, akiknek tényleg alig-ailg van kit ütni, (és ténylegesen érintettek a kérdésben) nemmel szavaztak, mert őket ez nem zavarja (szintén hozzászólásokból levonva a következtetést). A többiek pedig annak tudatában, hogy ez milyen kis mértékű változást fog eredményezni, simán rányomtak az igenre. Mindezt tették azért, mert a karaktereik extra táphoz juthatnak, nem pedig, mert tényleges gyógyírt kapnak a célpont-hiányra (ami őket nem, vagy csak enyhén/részlegesen érinti). Ez a baj, mert ebből kifolyólag a szavazás eredménye nem a valóságot mutatja, lévén a nagy többség nem abból a szemszögből válaszolta azt meg, mint amiről az valójában szólt. Azoknak, akik számára a probléma valós (és nemmeé szavaztak) pedig alaposan keresztbe tettek ezáltal. Brávó...

MINDENKIT meg kellett volna kérdezni ez ügyben,vagy legalább az első 500 játékost.


Ilyen hozzáállás mellett - mely szerint a saját érdekét néznik a játékosok, hogy kap extra tápot, nem pedig azt, tényleg megoldás-e az adott problémára a javaslat - mindegy hány embert kérdeztél volna meg, az eredmény ugyanez lenne.
Persze ha úgy gondoltad, 500 embert kérdezünk meg, vonatkozzon-e az első 50 karakterre, úgy már más eredmény lett volna, de a szemlélet ugyanaz maradt volna (az egyén hogy jár jobban).

(Még mindig V1-ről beszélek.)

*=> Miklós gyakorlatilag nem arra a kérdésre kapott választ, mint amit feltett
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.05.20. 11:01:49-kor
Pontszám: 6.84
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
510. hozzászólás - 2012.05.20. 11:08:53 (Válasz Ywgarrd #509 hozzászólására.)
Ez a számolgatás arról, hogy kinek hány célpontja van, teljesen fals és félrevezető ebben a formában. Lehet, hogy egy adott karakternek elméletileg van 30 célpontja ütőtávban, de ha ebből 25 már 15 szintnyire van tőle, akkor azok már szinte sosem bukkannak fel a portyalistában. A táblázatod egy év múlva max annyit fog mutatni, hogy egy ilyen karakter célpontjainak száma megnőtt 5-el, és már nem 30, hanem 35, amire rávágod, hogy minimális változás. Valójában persze az 5 valós célpontjából lett 30, annak köszönhetően hogy már nem 15 szintre vannak tőle, hanem csak 10-re.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.14
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
511. hozzászólás - 2012.05.20. 11:21:12 (Válasz Ariel #510 hozzászólására.)
Ez nem így van. Ha jól tudom, 50% felett már lehet bárkit támadni a szintkorláton belül. Innentől kezdve teljesen mindegy, hogy 15 vagy 10 szintre van a karakter., ugyanúgy 50%-tól lesz támadható csak.
Pontszám: 6.23
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
512. hozzászólás - 2012.05.20. 11:57:00 (Válasz Ywgarrd #511 hozzászólására.)
Igen, ez az elmélet. A gyakorlat sajnos nem ezt mutatja. Ezért van, hogy sokszor ott szerepel a portyalistában a célpont, de amikor megtámadná az ember, kapja az üzenetet, hogy nincs elég életpontja. Vagy épp akkor sem jelenik meg a listában, amikor már üthető lenne. Van, aki 100% ép-vel sem jelenik meg a listámban, pedig ütőtávban van...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.80
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
513. hozzászólás - 2012.05.20. 12:00:18 (Válasz Ywgarrd #509 hozzászólására.)
Elírtam,én is a LE/szint arányra gondoltam. Amit leírtál az a helyén van, ez a szavazás kb annyira hiteles,mint a játék elején a "Mennyire tetszik a játék így,ahogy van" szavazás.

Választása mindenkinek volt/van,hogy hogyan játssza a saját játékát. Van aki előrerohant szintbe,és van aki nem. Aki akar,még most is tud "lassítani". Nem biztos,hogy a rendszer megbolygatása helyes döntés.
V5 Yynk
Pontszám: 6.27
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
514. hozzászólás - 2012.05.20. 12:38:47 (Válasz Ariel #512 hozzászólására.)
Ez elképesztő, nem hittem volna. Azt nem értem, hogy lehetséges egy ilyen hiba jelenléte, és miért nem kerül(t) kijavításra idáig. Egyértelműen a szabálynak megfelelően kellene működjön.
Pontszám: 7.90
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
515. hozzászólás - 2012.05.20. 12:43:37 (Válasz Yynk #513 hozzászólására.)
Idézet: Yynk - 2012.05.20. 12:00:18
Választása mindenkinek volt/van,hogy hogyan játssza a saját játékát. Van aki előrerohant szintbe,és van aki nem. Aki akar,még most is tud "lassítani". Nem biztos,hogy a rendszer megbolygatása helyes döntés.


Ja, komplett felejtsük el a VF-ért az összes EH-s AF képességet (közel 100 AFP!)
Bírom, mikor a "kicsik" nagyon szépen/okosan megmondják, hogy mit kellene csinálni ill. mi a TOP-nak a frankó.
Főleg azok siránkoztak itt a legjobban, akik fényévnyi távolságban vannak és rohadtul nem akarják utolérni az elejét.
Nemmel szavaztam, de most már inkább örülni fogok, amikor bekerül!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
516. hozzászólás - 2012.05.20. 13:02:53 (Válasz Ywgarrd #514 hozzászólására.)
Ez a hiba már nagyon rég óta létezik, a játékosok tömegesen szembesültek vele mindkét kufárok csatája event alatt, de azoknál, akik nagy szinttávokat akarnak lefelé ütni, napi problémát jelent. Nem csak a normál karaktereknél, de a KH-nál is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.71
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
517. hozzászólás - 2012.05.20. 13:54:59 (Válasz Alendaar #515 hozzászólására.)
Jelenleg vagyok olyan közel a Top-hoz,hogy engem is érintsen a dolog. Nagyban befolyásolná a játékomat ez a fejlesztés,amennyiben bekerül.

Mod:Az egy dolog,hogy a topnak mi a frankó,a kérdés,hogy a játékosállománynak mi.
A hozzászólást Yynk módosította 2012.05.20. 13:58:28-kor
V5 Yynk
Pontszám: 5.86
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
518. hozzászólás - 2012.05.20. 15:06:20 (Válasz Ariel #512 hozzászólására.)
Ha olyat ír ki, hogy nem támadhatod, mert kevés az ÉP-je, miközben ott volt a portyalistában, akkor visszamegyek és újra ütöm. Akkor már ellég az ÉP-je, az esetek 95%-ában bejön. Ettől függetlenül persze a portyalista nem működik normálisan.
Pontszám: 7.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
519. hozzászólás - 2012.05.20. 15:18:13 (Válasz Craslorg #518 hozzászólására.)
Van ilyen is. De ma pl *Tyrex*-et 10x próbáltam ütni sorozatban, egyszer sem engedte, noha a portyalistában ott volt. Ahogy több full ép-n álló célpontom sem jelent meg a portyalistában.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.71
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
520. hozzászólás - 2012.05.20. 15:35:44 (Válasz Ariel #519 hozzászólására.)
Nem háborúztok éppen KH-val?
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!