Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
441. hozzászólás - 2012.05.17. 17:38:22 (Válasz Miklós #427 hozzászólására.)
Tehát a top végül megkapja az ingyenes, permanens pók bölcsességét. Tehát a top érdekei előbbre valók a többiekénél.
Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy a Játékvezetés szerint úgyis a top tartja el a játékot, így aztán nincs az a felháborítóan arcátlan igazságtalanság, amit ne érné meg betenni a játékba a top kedvéért, mert a többiek ittléte vagy nemléte nem számít.

Ezt figyelembe véve, ezentúl nem költök egy fityinget sem a játékra.

Egyébként függetlenül attól, hogy a Játékvezetés szerint tényleg a top tartja-e el a játékot, és azért részesíti őket inkorrekt előnyben, vagy csak szimplán nem látja át a játékot, ezzel az utolsó cseppel (amit számtalan eddigi dilettáns döntés előzött meg) egy dolog véglegesen bebizonyosodott: a Játékvezetés megdöbbentően inkompetens, alkalmatlan arra, hogy a játékot úgy menedzselje, hogy akár középtávon is érdemes legyen játszani - és ez már a leszállóág, ha ugyan nem zuhanórepülés. Bontásra ítélt házra pedig már nem érdemes költeni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.50
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
442. hozzászólás - 2012.05.17. 17:44:42 (Válasz Prisma #441 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.05.17. 17:38:22

Ezt figyelembe véve, ezentúl nem költök egy fityinget sem a játékra.


Kb a 120.000. ilyen poszt a fórumon, mégis működik a játék a mai napig. Mondjuk esetedben még van is talán realitása, nem tudom mennyit kell egy pók karakternek költeni adott esetben (ősköves felszerelés oké, más valami?) Akkora LE diffid van, mint a ház, szóval bőven megdolgoztál egy olyan előnyért, ahol kő, nem kő, semmit sem számít a környezetedhez képest.

Másrészt Prisma, v1-en megnéztem 62-es szintű vagy, ergo 117 szint választ el a top1-től, 1443 hely a top 50-től. Szerintem is rendkívüli módon becstelen és undorító előnyt szereztek veled szemben az élboly tagjai. Ugyanmár!

A problémára adott "megoldás" nekem sem tetszik, de ez már, ha nem haragszol (meg ha haragszol akkor is) dögunalom, amit folytonosan leversz ebben a topicban. Le lesz programozva, mert az érintettek (egy része...) megszavazta. Ezen már hiába pörögsz. Nem költesz a játékra? Ne költs, de mi a fenének kell ezt bejelentened? Magánügyed.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.82
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
443. hozzászólás - 2012.05.17. 17:53:09 (Válasz Jademaster #442 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.17. 17:44:42
szereztek veled szemben az élboly tagjai

Nem írtam, hogy konkrétan velem szemben szereztek előnyt, bár ez is igaz lenne (hacsak nem az az alapvetés, hogy én definíciószerűen nem juthatok el arra a szintre SOHA). Felesleges ezt egy karakterre leszűkíteni, a lényeg, hogy egy kirívóan igazságtalan döntés született. És még csak nem is az a legfontosabb, hogy most konkrétan ez az ügy mennyire durva. Hanem az, hogy a Játékvezetés egyáltalán nem hajlandó figyelembe venni a napnál is világosabb racionális érvelést. Ami fontos ebből az ügyből, az az általános tanulság: a Játékvezetés inkompetens. Most így nyilvánult meg ez a tény, máskor máshogy fog, a mintázat viszont egyértelmű.

Le lesz programozva, mert az érintettek (egy része...) megszavazta.

Igen, az érintettek megszavazták maguknak a tápot. Ez akkora pofátlanság volt, hogy az már-már komikus.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.41
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
444. hozzászólás - 2012.05.17. 18:01:04 (Válasz Prisma #443 hozzászólására.)
Ne ferdíts! Én is érintett vagyok, mégsem szavaztam meg és rajtam kívül még 45-en szavaztak ellene az érintettek közül.
Pontszám: 9.21
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
445. hozzászólás - 2012.05.17. 18:01:46 (Válasz Prisma #443 hozzászólására.)
Az érintettek nem kevés energiát és pénzt ölnek a játékba, és megszavazták maguknak azt, hogy esetlegesen legyen esélyük a jövőben egy tömörödöttebb mezőnyben élvezni a játék PvP aspektusait is.
Amint leprogramozásra kerül ez a fejlesztés azonnal igaz lesz az ami eddig humbuk volt, hogy a szintbeli haladás előnyt is jelent. Sajnos a legigazságtalanabb az egész fejlesztésen az, hogy csak a TOP50-re hat .(

A top szint feléig kellene hatnia a lassításnak, az alatt meg inspirációs effektet kellene adni az újonnan indulóknak, EZ tudná tömöríteni a mezőnyt igazán, valamint ezzel lehetne elérni azt, hogy 1-2 szint távolságban biztosan nem alakulhatnak ki extrém szorzók az új fejlesztésben.
A hozzászólást Birka módosította 2012.05.17. 18:03:10-kor
Pontszám: 7.32
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
446. hozzászólás - 2012.05.17. 18:02:57 (Válasz Prisma #443 hozzászólására.)
Ezt nem hiszem el... Oké, megpróbálom még egyszer, utoljára, aztán részemről a téma hanyagolva, elvégre a kérdés eldőlt.

Na figyu!

Ez egy játék, amit a Beholder kft szervez. Akik, mint játékvezetők, a szabályváltoztatás jogát fenntartják. Ha úgy tetszik, akkor jelenleg egy adott játékstílus (nevezheted toppernek, minden létező erőforrást felhasználó játék) kapott egy jutalmat, amely adott módon játszók közül a legjobbaknak jár (vagy legalábbis kb a legjobbaknak). Szeretnéd ezt a jutalmat? Válts át te is ilyen jellegű játékra. Mivel a jutalmuk mellé van egy visszafogó erejük is (épp a jutalom elérésében) nevezetesen, hogy egyre nehezebb a jutalmazott kategóriában maradni (mert minél előrébb van, annál nehezebb a szintlépés) így utána tudsz rohanni és be tudod fogni. Mivel neki addig szintlépés lassítása van, neked meg nincs olyanod, így előbb-utóbb beelőzöd és akkor te kapod a bónuszt. Ha meg nem akarod ezt a stílust felvenni, akkor csináld tovább a pókéletet és akkor neked halál mindegy, mi történik az élen haladókkal. Comprende?

Akik az 50-es mezőny végén vannak, azok nem soká tudják megtartani a helyüket, kétlem, hogy nagyon szignifikáns lesz a különbség azokkal szemben, akik épp utánuk jönnek. Akik pedig érzik, hogy hónapok múlva csúsznának fel ehhez a bolyhoz, azoknak ideje elgondolkodni a visszafogott fejlődésen (vagy a szakival, vagy csak portyázó eh-val) és kb az életben nem érnek fel odáig, vagy ha igen, akkor nem olyan vészes lemaradással talán.

Igazságos-e a fejlesztés? Franc tudja. Igazságos volt a vf? Akik elérhették gyorsan az akadémiát, azoknak hű de fasza, akik meg kisebb szövikben voltak, azok meg...? Mégis be lett vezetve, mindenki tudott idomulni hozzá és összességében szerintem inkább játékban tartott pár embert, mint a törlési hullámot növelte. Pihenj Prisma, nyugi van. Fogadd el, vagy ne fogadd el, de ne pörögj rajta, mert nincs értelme. Szúúúúszááááááá!
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 8.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
447. hozzászólás - 2012.05.17. 18:06:46 (Válasz Prisma #441 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.05.17. 17:38:22
Tehát a top végül megkapja az ingyenes, permanens pók bölcsességét.


Az a baj az ilyen hőbörgésekkel, hogy ezek után az esetlegesen valós ellenérveket sem veszi komolyan senki. Mondjuk ha az a célod, hogy a változás ellen érvelőket nevetségessé tedd, akkor szerintem jó munkát végeztél.
Pontszám: 9.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
448. hozzászólás - 2012.05.17. 18:14:30 (Válasz Jademaster #446 hozzászólására.)
Idézet: Jademaster - 2012.05.17. 18:02:57
azoknak ideje elgondolkodni a visszafogott fejlődésen (vagy a szakival, vagy csak portyázó eh-val) és kb az életben nem érnek fel odáig, vagy ha igen, akkor nem olyan vészes lemaradással talán.

Na ez az a szemlélet ami drasztikusan szétcseszi majd a játékot
A hozzászólást Birka módosította 2012.05.17. 18:43:16-kor
Pontszám: 6.31
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
449. hozzászólás - 2012.05.17. 18:15:57 (Válasz Prisma #443 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.05.17. 17:53:09

Nem írtam, hogy konkrétan velem szemben szereztek előnyt, bár ez is igaz lenne (hacsak nem az az alapvetés, hogy én definíciószerűen nem juthatok el arra a szintre SOHA). Felesleges ezt egy karakterre leszűkíteni, a lényeg, hogy egy kirívóan igazságtalan döntés született.


Az előző hsz-odban csak magadról beszéltél: nem fizetsz többet, blabla. Aztán ebben meg mosod kezeid, nem rólad van szó, nem kell rád leszűkíteni a döntést. Szóval áruld már el, hogy kik hatalmaztak fel, hogy a nevükbe beszélj? Én például semmiképpen. Szerintem nyugodj bele, ez van. Nekem sem tetszik sokminden, de mégsem koptatom a számat feleslegesen. Adott egy keretrendszer, amit a Beholder állított fel. Ehhez kell idomulni.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.44
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
450. hozzászólás - 2012.05.17. 18:23:03 (Válasz Birka #448 hozzászólására.)
Hé, biztos nem lehetek benne, hogy így lesz Biri én csak a magam eszéből indulok ki. Ha úgy állnék a toplistán, hogy kb 2-3 hónap múlva csúszok fel egy bónuszban jutalmazott réteg ütőtávjába, csináljak bármit is, akkor a jelenlegi játékstílusomon (az arrafelé még esélyesen egy erőforrásokat relatíve szélesen használó réteg) drasztikus lassításra törekednék és különösen LE/Tp arányt vennék figyelembe, hogy amikor majd kénytelen-kelletlen bezuhanok a lelassított top elé, akkor már ne legyen olyan durva esetleg a hátrányom, vagy ha szerencsém van akad egy pár ember körülöttem aki későn reagál és még felcsúszik előttem élő pajzsnak. Igazából cirka mittomén 65-70 embernek megéri mert a 45-50-es helyeken elég nagy lesz szerintem a rotáció, köztük nem is alakul ki emiatt lényeges különbség, az utánuk érkezőknek nincs más esély, két kézzel rá kell feküdni a vészfékre, hogy jobban lassuljanak, mint amivel az előttük lévőket lassítják, különben neki meszeltek. Perpillanat így látom, de lehet az ott haladók majd a gyakorlatban megcáfolnak
A hozzászólást Jademaster módosította 2012.05.17. 18:25:22-kor
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.51
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
451. hozzászólás - 2012.05.17. 18:30:59 (Válasz Birka #448 hozzászólására.)
Erre inkább az lenne a megoldás, hogy megérje minden erőforrást elhasználni. V5-öt már lehetett volna úgy indítani, hogy a portyáért jobb LE/TP járjon mint a vadászatért, de PP-t csak vadászat során szerezhessen a karakter. Nem keletkeznének szakadékok a toplistában.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.68
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
452. hozzászólás - 2012.05.17. 18:35:07 (Válasz Ariel #451 hozzászólására.)
Na ez az, amit speciel én is támogatnék (mármint a minden erőforrás felhasználását) de amennyire tudom ezt a büdös életben nem fogja megenni a JV, mert akkor túl uniformizáltak lennének a karakterek. (Ami ellen szerintem pont nem ezen az oldalon kéne küszködni, de ez magánvélemény, mindegy).

Jelenleg ez van, ezt kell szeretni. És tényleg sűrűsödni is fog talán a mezőny, csak a top1-top70 mondjuk -> nagy szakadék -> utána mindenki más, mert akik ez után jönnek (kb) azoknak innentől le kéne valahogy maradni, ergo visszafelé csúsznak az utánuk jövő mezőnyre. Szerintem. De kíváncsi leszek a gyakorlatban igazam lesz-e.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.04
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
453. hozzászólás - 2012.05.17. 18:50:32 (Válasz Ariel #451 hozzászólására.)
Ariel ismered te a V5-öt???
Jelenleg 2x annyi le/tp-t generálok "nobrain" portyával, mint vadászattal. Ekkor nem vettük figyelembe a lészívást, esetlegesen nem alap portyákat (lassan 1 hete nem emlékszem portyára ahol ne alap EH jött volna), valamint az ism küldiket...

A vadászat AF-el 12 kvízzel stbstbstb ad 86-os lé/tp-t. Az EH jelenleg (ultra implant famuluson+ezüst agyar) hoz egy laza 120-160 közti lé/tp-t.

A vadászós AF képességnek kellene egy 130!!!-as maximum, hogy egálban legyen a 2 tevékenység alapja, és ekkor még mindig jobb a portya a rablásokkal/lészívással/portya küldikkel mint a vadászat.

Ha nem lenne templom/sisakszilánk/sajtolós/event/ism küldi, akkor a csp semmi másra nem lenne jó csak esszencia generálásra/gyorsításokra
A hozzászólást Birka módosította 2012.05.17. 18:52:08-kor
Pontszám: 7.54
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
454. hozzászólás - 2012.05.17. 18:54:32 (Válasz Birka #453 hozzászólására.)
Őőőő... És?
Elvileg Ariel is ezt írta, nem? Hogy a portya hozhatna jobb LE/Tp arányt de pp nem alapból járna, hanem csak vadászat során kapnál, vagyis édestökömmindegy milyen arányt produkálsz te vele, ha nem vadászol, akkor konkréten semmilyet, ez volt a felvetése. Erre a posztodban nem érzem a választ

(Na egy ilyen szabályváltozásból lenne ám hőbörgés De ötletnek azért érdekes, viszont én sem merném meghúzni Behoék helyében )
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.01
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
455. hozzászólás - 2012.05.17. 18:54:51 (Válasz Birka #453 hozzászólására.)
Szerintem ez lett volna a mondanivalója lényege:

Idézet: Ariel - 2012.05.17. 18:30:59
de PP-t csak vadászat során szerezhessen a karakter.
A hozzászólást Psych módosította 2012.05.17. 18:55:38-kor
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.15
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
456. hozzászólás - 2012.05.17. 18:55:31 (Válasz Birka #453 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.05.17. 18:50:32
Jelenleg 2x annyi le/tp-t generálok "nobrain" portyával, mint vadászattal.

Pont erről beszélek. Ha a PP megszerzéséhez vadásznod is kellene, máris nem lebzselhetnél hónapokon át ugyan azon a szinten.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.14
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
457. hozzászólás - 2012.05.17. 18:58:56 (Válasz Ariel #456 hozzászólására.)
Mondjuk azt ugye tudod, hogy a pókokat pl egy az egyben ki is végeznéd vele Ariel? Vagy legalábbis jelentősebben nerfelnéd mint eddig kb úgy... őőő... bármi ebben a játékban. Ez már nem egy választási lehetőség lenne így, hanem konkrétan nagyon durva, kibúvó nélküli kényszerítés, hogy egy adott minta szerint játssz. Perpillanat bármi másban pedig egyszerűen nincs SEMMILYEN verzió a karakterek színesítésére, csak a LE szerzés oldaláról. Vagyis kb lenne szintenként mondjuk 50 karakter, ezek közt a különbség pedig zéró közeli. Jelen körülmények között ez az ötlet, amíg más oldalról nem változik ultrasokat a játék nálam is a kuka kategória.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.01
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
458. hozzászólás - 2012.05.17. 18:59:19 (Válasz Ariel #456 hozzászólására.)
Ezt hívják kufárt eventnek nem?

Amúgy lazán lépem a havi 1-3 szinteket így is, mivel a "common" játékos vadászva néha küldizve összehoz 100-120 környéki lé/tp-t én meg 220-250 közt tartom hónapok óta. Teljesen fölösleges görcsölnöm a lassításon, "megtehetem" hogy szintet lépek
Pontszám: 7.54
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
459. hozzászólás - 2012.05.17. 19:02:08 (Válasz Jademaster #457 hozzászólására.)
VF-es térkapuzós+0 tp-s küldizős taktika még megmarad

Ariel javaslatát "emészthetőre" forgatva:
Ha vadászol, akkor extra bónuszt kapsz a portyáidra...

pl.:
Minden vadászatkor kapsz portyaszilánkot. Ha portyázol, akkor vesztesz egy szilánkot. Portyában annyi elnyelést kapsz amennyivel több portyaszilánkod van mint az ellenfelednek, de maximum annyit amennyi elnyelésed alapból is van.
A hozzászólást Birka módosította 2012.05.17. 19:07:38-kor
Pontszám: 6.31
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
460. hozzászólás - 2012.05.17. 19:15:01 (Válasz Jademaster #454 hozzászólására.)
Off.
Akkor az optimális LE/TP miatt vadászna 25-öt, a csp-k fele ugyanúgy menne a levesbe.
Pontszám: 6.83
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője