Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
41. hozzászólás - 2012.03.14. 16:35:13 (Válasz Kocos #37 hozzászólására.)
HA az eredeti terv marad, akkor a szingulárisos karakter játékcélja megborul. Továbbá beérik azok a karik akik sokkal több Lét szedtek össze az adott szintre.
leginkább azért mert csak a portyaTp-t tudja drasztikusan megnövelni, a vadászatot nem olyan mértékben. A 41ppn felfelé ütő ezt még szerénység mellett is elég jól kompenzálja, hha a dupla tpt kell szednie az előlévőnek hozzá ill ő csak 26 ppből lefelé ütve gazdálkodik.



viszont ami tény, h szerintem egy kézen meg lehet számolni az összes szerveren az ilyen karikat. nagyságrendileg nagyobb azok száma akik várnák az új játékosokat.

Miklós ötlete az egyéb tp adó tárgyakról jó lehetőség lehet, főleg ha csphez kötődő.
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.14. 16:39:44-kor
Pontszám: 7.45
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
42. hozzászólás - 2012.03.14. 16:48:29 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 16:34:08
mert több célpontod lesz és jobb a LE/TP arány.

Arra nem nagyon érkezett magyarázat, hogy a valóban fennálló problémát miért ilyen ordítóan igazságtalan módon kell megoldani. Ennél a játék jellegéből adódóan egyszerűen nem képzelhető el igazságtalanabb megoldás, lévén nincsen nagyobb táp, mint a LE/TP bónusz.

Sokkal igazságosabb lenne, ha egyszerűen mindenki más több CSP-t, és PP-t kapna. És még biztosan ki lehetne ezen kívül is mást találni, de ez a lehető legrosszabb.

Külön vicces, hogy az eddig összeesküvés-elméleteket gyártók minden TOPpal kapcsolatos gyanúját fényesen igazolja ez a változtatás, most már a TOP egyenesen nyers tápot kap, csak azért mert TOP. A szerencsekerék ehhez képest az átgondoltság, és igazságosság csimborasszója volt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.48
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
43. hozzászólás - 2012.03.14. 16:50:08 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 16:34:08
Lehet top50 is, ezt ti látjátok jobban.
A szövetségi küldikhez a szintlépés lassulása, igen, ez jogos az észrevétel. Mondjuk talán ez beáldozható cserébe azért, mert több célpontod lesz és jobb a LE/TP arány.


Ezzel csak az a gond, hogy az egyéni jutalom még hagyján (nem 3, hanem csak 2 szintet lép a karakter szöviküldisor közben), de a szintlépéses küldiben a szövetség többi - alacsonyabb szintű - tagjával lesz kicseszve, akik nyilván nem tehetnek róla, hogy néhány tag top 20-as (50-es). Ráadásul ez a küldi általában a legtöbb időt felemésztő küldi, ami így megnő még néhány nappal, holott nyilván a szövi top karakterei is azt szeretnék, ha minél többen részesüljenek a +3-3% AF pontból.

Az üres szintekre való KH kiterjesztés biztos nem oldaná meg a problémát? Szerintem jóval egyszerűbb módon megoldható, van üthető ellenfél és náluk akár korlátozni is lehet az LE-t, azaz ellenük fixen csak EH érvényesül (a klónoknál továbbra is lehet LE rabláshoz, ilyenekhez). Akár egy olyan KH-s csapat, akik nincsenek szövetségben, így a háború sem kavar be (csak megkapják tulajdonságba az épületbónuszokat valamilyen szintig randomszerűen).
Pontszám: 8.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
44. hozzászólás - 2012.03.14. 16:51:44 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 16:34:08
Attól tartok, hogyha ezt bevezetjük, akkor ezt nem lehet opcionálissá tenni... képzeld el, hogy vhány ember azt mondja, hogy ők nem élnek ezzel a lehetőséggel. Akkor természetesen ők lesznek az élmezőny, és így a többiek mögöttük lesznek, és így a szintlépésük nem vagy alig lesz csak lassabb, vagyis minden maradt a régiben. Viszont! Ahogy írtad, a szingulárissal és a vadászat Tp tárgyakkal továbbra is lehet turbózni, aki erre megy, sőt a felfelé ütve kevesebb Tp-t kapok AF képességet se muszáj kifejleszteni, és lehet licitálni az AHban a Gyors tanulásra. Sőt, ha van igény, rakunk még be TP szerzési lehetőséget, hogy aki akar, szinthuszárkodhasson...


Én megértem és akceptálom, hogy annak aki portyázni akar a játékélményét megöli, hogy nem tud kire portyazni. De nem tudom elfogadni azt, hogy mas jatekelmenyet csak ugy lehet erositeni, ha az en jatekelmenyemet kinyirjuk. Ezt at kene gondolni. Te azt irod le, hogy ez egy jutalom az elol haladoknak, mert nem kell LE bevetelrol lemondaniuk (VF) ahhoz, hogy a szintbeli elhuzasuk megszunjon vagy esetleg negalodjon, ezzel portyaellenfelekre téve szert. Nekem viszont (es nyilvan nem vagyok vele egyedul, ha sokan nem is vagyunk, node ez az egesz fejlesztes nem erint sok embert) ez buntetes. En konkretan lemondanek LE-rol, ha ezzel tovabbi TP-hez jutnek, mert az en jatekomban az elonyt jelent.

Azt gondolom, ha egyesek jatekelmenyet olyan modon akarjuk javitani, hogy masok jatekelmenyet elrontja, akkor az egy hibas fejlesztesi irany.
Pontszám: 8.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
45. hozzászólás - 2012.03.14. 16:52:40 (Válasz Prisma #42 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.03.14. 16:48:29
Sokkal igazságosabb lenne, ha egyszerűen mindenki más több CSP-t, és PP-t kapna.


Eventeknél "kiváló" lenne... Ahol ugye pont ezek számítanak. Az erőforrások differenciálása semmiképp se jó megoldás. Igaz, szerintem ez a top20, top50 mesterséges lassítása verzió sem.
Pontszám: 8.36
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
46. hozzászólás - 2012.03.14. 16:52:45
Köszönöm a gyors reakciót Miklós!

Szerintem a Top 50 lenne a legjobb 2%-onkent csökkenve.

Én kötelezővé tenném és nem választhatóvá.

A szövetségi küldetésekkel és az egyéni jutalommal tényleg kezdeni kéne vmit. A szintlépős küldi a sok alig aktív karakter miatt úgy is kb 3 hét alatt van meg, hogy nálunk az aktív magas szintű karakterek 3 szintet is lépnek. Most ennek a kb. 6 karakternek lassulna be a szintlépése igen durván, kb 5 hét lenne így csak ez az egy küldi rész. Rúgjunk ki olyan embereket, akik több mint 3 éve szöviben vannak, de mostanában nincs túl sok idejük a játékra? A fele törölne. Ez nem lehet cél!

Megoldható lenne, hogy az érintett karaktereknél lenne egy „shadow” szintlépés számoló, ami régi rendszer szerint számolná a szintlépést és sehol máshol nem jelentkezne a játékban, csak a szövetségi küldetéseknél? Esetleg bármi más ötlet ennek a problémának az orvoslására?
A hozzászólást Coronita módosította 2012.03.14. 16:53:27-kor
Pontszám: 8.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
47. hozzászólás - 2012.03.14. 16:59:40 (Válasz Coronita #46 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.03.14. 16:52:45
Én kötelezővé tenném és nem választhatóvá.


Asszem akkor en el fogok kezdeni lobbizni, hogy mindenkinek legyen kotelezoen 50-es szingularisa. Miert akarsz te helyettem donteseket hozni?
Pontszám: 8.75
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
48. hozzászólás - 2012.03.14. 17:03:17
szerintem meg pár tp-t adó tárgy bekerülése a játékba lehetőséget adna annak aki továbbra is légüres térre vágyik.

Szerverenként ahogy nézem a fejlesztés minimálisan is kb 50 embert érint első körben, a top 20 és az ütéstávuk.
Pontszám: 7.45
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
49. hozzászólás - 2012.03.14. 17:04:08
Csak hogy még inkább perspektívába lehessen helyezni a dolog igazságtalanságát:
A pók bölcsessége az egyik legdrágább tárgy az aukción. Erre most a TOP kapni fog INGYEN, nem hogy sima pók bölcsességét, hanem PERMANENS pók bölcsességét!
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.48
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
50. hozzászólás - 2012.03.14. 17:07:12 (Válasz Kocos #47 hozzászólására.)
Nem akarok helyetted döntéseket hozni, egyszerűen csak igen meggyőző volt Miklós válasza a „legyen választható a történet” c felvetésedre!
Pontszám: 6.60
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
51. hozzászólás - 2012.03.14. 17:08:26 (Válasz Craslorg #45 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.03.14. 16:52:40
Eventeknél "kiváló" lenne.

Ezt könnyű kivédeni azzal, hogy az event által igényelt erőforrást az event idejére normál tempóban kapná a TOP is. Mivel a puffer mérete náluk is ugyanakkora (tehát ugyanannyit tudnak felhalmozni), így semmilyen hátrány nem érné őket.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.07
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
52. hozzászólás - 2012.03.14. 17:13:24 (Válasz BaalCain #48 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.14. 17:03:17
szerintem meg pár tp-t adó tárgy bekerülése a játékba lehetőséget adna annak aki továbbra is légüres térre vágyik.

Szerverenként ahogy nézem a fejlesztés minimálisan is kb 50 embert érint első körben, a top 20 és az ütéstávuk.


Nekem jó az is, ha más módon oldjuk meg, ugy arányaiban ne változon a napi szerzett TP-m és a szintlépés szükségletének aránya, de egyrészt ez legyen hatással minden TP forrásra, másrészt nem látok semmilyen különbséget ezen megoldás és aközött, hogy választható a dolog. Illetve de. Mégiscsak látok. Hogyan lehet azt tárgyakkal megoldani, hogy az ha egyik ember 50%-os büntit kap, akkor ő tárgyakból +50%-ot tudjon szerezni, a másik aki 20%-os büntit kap, ő meg +20%-ot tudjuon szerezni?

Miklós az általad felvetett, akkor nem fog senkire hatni problémára: az X (X=20, 50) legmagasabb szintű karakterre hasson, aki nem kapcsolta ki. Úgyis be fogja kapcsolni 50 kariból 47, az a 3 meg hadd játssza tovább a saját játékát.

Az sem lehet gond, hogy ez a három kari majd nagyon lassan felfele kikúszik az ütőtávból, hiszen lentről sokkal több fog bekúszni.
Pontszám: 7.19
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
53. hozzászólás - 2012.03.14. 17:49:21
Ez a topik engem is érint...azt kell mondjam, nagyon várom a fejlesztést. Legalábbis a V5-ön, ahol nincs VF, biztosan örül majd mindenki ennek. A szöviküldikre nem tudom hogy mennyiben lesz hatással, eddig mindig bőven benne volt az időben a 3X-os egyéni jutalmam. Abban pedig biztos vagyok, hogy ha nem sikerül teljesíteni maximális erőforrás-felhasználás mellett a küldetéseket, a JV változtat ezen. Én mindenesetre nagyon örülnék neki, ha cirka egy év után megint meg tudnám tölteni a kamrát.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.68
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
54. hozzászólás - 2012.03.14. 18:12:27
Ez a fejlesztés kicsit igazságtalan lenne a nem top karakterekre nézve. Aki a topban van,az azért van ott,mert ott akar lenni. Ha valaki lassítani akar,megteheti mindenféle ilyesféle fejlesztés nélkül is.
V5 Yynk
Pontszám: 6.86
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
55. hozzászólás - 2012.03.14. 18:24:11 (Válasz Isten Kardja #53 hozzászólására.)
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.14. 17:49:21
Én mindenesetre nagyon örülnék neki, ha cirka egy év után megint meg tudnám tölteni a kamrát.
Kíváncsiságképp megnéztem. Ahhoz, hogy megtöltsem a kamrámat teljesen, el kellene, hogy tűnjön a top40-ből legalább 16 szintkülönbség. 50%-os lassítással ez nagyjából 2,3 év múlva következik be. Ez elfogadható tempó?
Pontszám: 5.81
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
56. hozzászólás - 2012.03.14. 18:29:40 (Válasz Miklós #40 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.14. 16:34:08
Idézet: Viskos - 2012.03.14. 13:54:58

A top20 játékos vadászatból származó bevételét csökkentsük. Ez azt jelenti, hogy a LE/tp arány változatlanul marad, viszont a vadászatért kapható LE és tp is arányosan csökkenjen

Ezt már most is megtehetik, úgy, hogy a CSP-jük felét nem költik el! Sőt sokan meg is teszik, szóval ez sztem nem oldja meg a dolgot
Véleményem szerint az, hogy valaki nem költi el a csp felét azt jelenti, hogy a szintben 1-el alatta lévővel szemben össz LE-t veszít, mert ő elkölti. Több lesz a célpontja, ha ezzel beúszik még 2 célpont, de lehet, hogy pont annyit gyengül, amivel a másik már le tudja győzni és ezzel igazából veszít egy célpontot. Ha ezt sokáig csinálja, akkor mondjuk nyer még 8 célpontot és veszít 3-at. Igazából javult az arány, de megnőtt a bejövő támadások száma is.
Ha viszont egységes a lassítás, akkor a másik nem fog tudni többet költeni magára egy bizonyos szintnél, ami védelmet nyújt a fenti kényelmetlen helyzet ellen.
Pontszám: 5.81
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
57. hozzászólás - 2012.03.14. 19:22:12 (Válasz Viskos #55 hozzászólására.)
Persze, hiszen hosszú távra tervezünk
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.86
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
58. hozzászólás - 2012.03.14. 19:22:27
A top célponthiány problémáját véleményem szerint nagyon nem így kellene megoldani (már ha egyáltalán bele kell avatkozni). Ez a játék a százalékok játéka. Ha a toplista 50. helyezettjének csak pl. 5%-kal növekszik a LE/tp-je (vagy LE/szintje - igazából szinte ugyanazt jelenti) az óriási előnyt jelent az utána következő toplista helyezettekhez képest. Tehát 2 nagyjából azonos erősségű, de néhány helyezés különbségű játékos között egyértelműen eldöntheti az erőviszonyt. Csak nézzük meg mekkora különbség van a 10 és a 11%-os tulajdonságfejlesztő gyűrű között, pedig az csak 1%, szinte semmi, és mégis rengeteget jelent.

Aki a topban van, ne véletlenül van ott. Én is voltam top 25-ös. Nem tetszett, ezért stratégiát váltottam és lemaradtam kicsit. Ezt bárki más is megteheti mindenféle külső beavatkozás nélkül.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.16
kedvelt tagYynkFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
59. hozzászólás - 2012.03.14. 19:30:56 (Válasz Psych #58 hozzászólására.)
Egyet értek veled,ez így korrekt,és igazságos. Mindenki döntse el maga,hogy milyen stratégiát választ.
V5 Yynk
Pontszám: 5.38
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
60. hozzászólás - 2012.03.14. 21:18:52
Mint érintett - top 20 - én nem igazán tartom jó ötletnek, hogy az általam választott játékélményt ilyen formán befolyásolja a játékvezetés. Egen elég sűrűn előfordul, hogy nincs teli a kamrám, de nem azért hagytam abba a VF-et, hogy most a játékvezetés visszakényszerítsen bele. Amennyiben lehetséges akkor a top 20/50 karaktert kellene megszavaztatni minden világon, hogy akarjuk e. A többség (a 20/50 karakterből) döntésébe vélhetően belenyugszunk mindannyian. Ebben a kérdésben azt hiszem nem a "kisebbeknek" kellene dönteniük. Köszönöm a figyelmet.
V1
Pontszám: 7.97
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője