Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
401. hozzászólás - 2012.05.12. 04:25:18 (Válasz Prisma #369 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.05.10. 13:50:23
Egyébként, ha tényleg muszáj ilyen típusú megoldás, akkor van egy pofonegyszerű változtatás, ami nagyságrendekkel igazságosabbá teszi az egészet: ne csak a szükséges TP nőjön, hanem hasonló arányban kapjanak kevesebb LE-t is, hogy a LE/TP arány ugyanaz maradjon. Vagy, még egyszerűbb, ha a TP, és a LE is csökken, ugyanakkora aránnyal.

Ez még mindig nem lenne az igazságosság csimborasszója (pl. küldetések pörgetése, vagy kalandok száma miatt stb.), de a jelenlegi tervezettel össze sem hasonlítható.
Erre már írta egyszer Miklós, hogy ez olyan, mintha csökkentenénk a kapott csp és pp számot. Vagy te a küldetésekért és szövetségi küldetésért kapott jutalmakat is csökkentenéd?
Pontszám: 7.55
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
402. hozzászólás - 2012.05.14. 18:04:26
Megszületett a szavazás végeredménye:

............................................................... V1...V2...V3....V5.....össz.
Tetszik, vezessük be................................10...11.....7....22.....50
Nem tetszik, nem kérem..........................15.....9...14......8......46
Legyen, de az 50 karakteres verzióval....13...15...23....21.......72

Az eredmény eléggé egyöntetű, világtól függetlenül, 122 játékos kéri a rendszer bevezetését, és 46 karakter van, aki nem szeretné. A 122-ből 72-en inkább 50 karakerre szeretnék a TP lassulást elosztani, tehát akkor ez a verzió lesz a nyerő. Érdekes, hogy a szavazások végeredménye gyakorlatilag világokra lebontva is ez lett, a V5 az egyetlen ahol a 20-as és 50-es verzió szinte holtversenyben végzett. Mivel a vélemény ennyire egyöntetű, nem kell minden világra külön szabályokat bevezetni, ami amúgy is bonyolítaná a dolgot.

A fejlesztést tehát felvesszük a listára. A részletes fejlesztési dokumentációt közzéteszem, ha elkészült.
Mindemellett, mivel a játékosok 27%-a nem szeretne lassabban fejlődni, és a kisebbség véleménye is fontos, átgondolunk még néhány további dolgot, mint pl:
- Egy bizony szint felett a szintlépés már nem lassul tovább.
- Legen lehetőség vmennyi plusz TP szerzésére (pl. a magas szintű epikus relikviák közé visszarakni VD TP-t adó tárgyat).
A hozzászólást Miklós módosította 2012.05.14. 18:06:45-kor
Pontszám: 7.24
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
403. hozzászólás - 2012.05.14. 19:32:26
Ez ám a jó hír! Köszönjük!
Pontszám: 7.56
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
404. hozzászólás - 2012.05.14. 19:38:40 (Válasz Miklós #402 hozzászólására.)
„Egy bizony szint felett a szintlépés már nem lassul tovább.”

Csak ezt nem értem. Lesz egy olyan szint, ami fölött ez az egész lassítás nem érvényes? Pl 200. szint után nincs semmi lassítás? Az újra iszonyúan széthúzna a mezőnyt, mert aki oda elér, az hírtelen elhúz a többiek meg lassan érnek el oda, hisz rájuk akkor még érvényes a lassítás.

Egy szó, mint száz újra teljesen szétrázódna a végre összeállt brigád!
Pontszám: 7.56
fórumozóProbi32Férfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
405. hozzászólás - 2012.05.14. 19:47:35 (Válasz Coronita #404 hozzászólására.)
En ezt ugy ertelmezem, hogy a lassitas nem fokozodik tovabb, pl. X. szinten 100%-os a lassulas es X+n. szinten ugyanugy 100%-os a lassulas, tehat "mar nem lassul tovabb".
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
406. hozzászólás - 2012.05.14. 20:15:48
Nem, a szintlépéshez szükséges TP-k folyamatosan nőnek, nagyobb mértékben, mint az adott szinten ugyanannyi CSP-vel, PP-vel szerezhető átlagos TP mennyiség. Ha jól értem ez a növekedés (0.5% talán?) lesz megszüntetve.
Pontszám: 7.61
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
407. hozzászólás - 2012.05.15. 10:09:37
Egyetlen szolíd kérdés, ami eszembe jutott, lehet volt róla szó (ennyit most nem tudok végigolvasni):
Toppoknak nem lesz megoldhatatlan így a VT 2 szintlépős feladata?
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.41
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
408. hozzászólás - 2012.05.15. 10:16:52 (Válasz Jademaster #407 hozzászólására.)
Elvileg azt az etredeti TP-kkel fogja számolni, legalábbis ezt ígérte Miklós, hogy ezt és a szöviküldinél a max jutalomhoz szükséges TP mennyiséget nem fogja befolyásolni.
Pontszám: 7.61
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
409. hozzászólás - 2012.05.15. 13:40:35 (Válasz Coronita #404 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.05.14. 19:38:40
„Egy bizony szint felett a szintlépés már nem lassul tovább.”
Csak ezt nem értem.


Elnézést, ha nem fogalmaztam érthetően. Itt másról van szó, nem a lassításról, az úgy lesz, ahogy leírtam. Viszont van olyan emellett, hogy a szintlépés maga amúgy is lassul. Ez utóbbi dolog nem segített a mezőny összerázásában, hiszen mindenki számára ugyanúgy lassultak a szintek. Mondok példát.

Tegyük fel, hogy a szintlépéshez eddig kellett (kamu számokat írok):

163. 130ezer
162. 120ezer
161. 110ezer
160. 100ezer

Tehát minden szint egyre több TP-be került. Ezt egy bizonyos szinttől fixáljuk, de legalábbis csökkentjük, pl.

163. 109ezer
162. 106ezer
161. 103ezer
160. 100ezer
Pontszám: 6.30
népszerűTigristappancsFérfi
Végzetúr mester
402 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
410. hozzászólás - 2012.05.15. 13:57:09 (Válasz Miklós #409 hozzászólására.)
ennek nem látom az értelmét. Ez egy szintlépést gyorsító hatás. Minek lassítunk, ha aztán egy szint felett gyorsítunk? Melyik szint felett? Miért ott? Mivégre?
Pontszám: 8.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
411. hozzászólás - 2012.05.15. 14:17:11 (Válasz Miklós #402 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.14. 18:04:26
A fejlesztést tehát felvesszük a listára. A részletes fejlesztési dokumentációt közzéteszem, ha elkészült.
Mindemellett, mivel a játékosok 27%-a nem szeretne lassabban fejlődni, és a kisebbség véleménye is fontos, átgondolunk még néhány további dolgot, mint pl:
- Egy bizony szint felett a szintlépés már nem lassul tovább.
- Legen lehetőség vmennyi plusz TP szerzésére (pl. a magas szintű epikus relikviák közé visszarakni VD TP-t adó tárgyat).


Nagyon pozitív, a periféria nevében köszönöm. Arra kérlek figyeljetek, hogy Vadászatra plusz TP-t adó tárgyak honnan lesznek elérhetőek, mert lehet, hogy egy V1-es top szövi más a 320-as epikust üti vagy valami hasonló, de teszem azt V3-on már egy 250 is rendkívül erősnek számít.
Esetleg el tudnék képzelni relikviakuponból kiváltható új tárgyat is, ami 2 TP-t adna vadászathoz és 2 szintnyi szingulárist szintenként (mithril fokozaton 10 TP, és 10 szinguláris).

Ugyanitt jelezném, hogy a templomban kapható lépj szintet kétszer küldetést egy szumma TP szerzésre cseréljétek le, ami az alap szintlépési költségből számolódik (akár AT-sal szorozva), mivel aki 80-100% körüli extra TP-t kell teljesítsen, annak a küldetés megoldhatatlanná válik. (Gyakorlatilag 4 szintet kéne lépnie, ami magas szinten még minden TP szerzéssel felszerelkezve sem igazán megoldható.)
Talán még az sem lenne ördögtől való, ha nem a szintlépésből, hanem a vadászat TP-jéből számolódna a szükséges TP, úgy, hogy azt VF-fel is lehessen bőven 100%-ra hozni. (600 alap vadászat TP-je pl.)
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
412. hozzászólás - 2012.05.15. 14:22:19 (Válasz Coronita #404 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.05.14. 19:38:40
„Egy bizony szint felett a szintlépés már nem lassul tovább.”

Csak ezt nem értem. Lesz egy olyan szint, ami fölött ez az egész lassítás nem érvényes?


Bár Miklós is leírta, szerintem a remélhető reális módosítás az lesz, hogy alap szintlépési TP = alap vadászat TP * C. Ahol C konstans. Eddig ugye nem volt ilyen konstans, hanem minden szinthez volt egy saját szorzó, C(n). És igaz volt az, hogy C(n) < C(n+1) bármely két szint között. Azaz ha ugyanazt csináltad mindig, akkor a szintlépéseid egyre ritkábban követték egymást.

Erre az alapra jön rá a toplistás helyből fakadó büntetés és az AT képesség, ha van.
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
413. hozzászólás - 2012.05.15. 14:25:25
Technikai részlet is érdekelne. Mi történik, ha mások szintlépése miatt az én aktuális TP-m meghaladja a szintlépéshez szükségest?
Pontszám: 6.94
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
414. hozzászólás - 2012.05.15. 14:25:37
Tippre azért, hogy mindenki egységesen gyorsabban lépjen szinteket, amellett, hogy a szavazás eredménye miatt a top 50 viszont kap egy vasmacskát.

Persze - ha már meg lett szavazva - sok kérdés felmerül:

- Mi van akkor, ha valaki x. szinten van, a toplista 10. helyén. Ekkor ugye kap 80% féket, lép egy szintet és mivel a tulajdonságösszege nagyobb mint X+1-es szinten valakinek, hirtelen 9. helyen lesz, így viszont 82% féket kap, a másik 82 helyett 80%-ot. A másik szintet lép, akkor megint visszaáll a helyzet. Amennyiben a szerzett TP lesz a mérvadó, akkor is kérdéses, hiszen egyszer az egyik szerez sok TP-t, amibvel előz, egyszer a másik, amivel visszaelőz.
- Mi a helyzet az Alapos tanulás AF képességgel? Ha TP a mérvadó, akkor valaki Y TP elérésekor szintet lép, a másik meg csak Y*1,2 TP-kor. Mi a helyzet akkor ha az első kevesebb TP-vel szintet lépett?
- Hogyan alakul a Végzet templomhoz szükséges 2 szintlépéses küldetés? Át lesz konvertálva egy szintből adódó TP mennyiségre, ami fix, akár VF-es, akár EH-s, akár Alapos tanulással felvértezett EH-s az illető? Ebben az esetben fixen 2 szintnyi TP-t kell összeszedni? Lévén jelenleg elég a szintlépés előtt lennem 1 TP-vel a küldetésnél, és 1 szintnyi + 1 TP-vel teljesítem a 2 szintlépést.
- Hogyan alakul a szövetségi küldetések jutalmazásánál figyelembe vett TP mennyiség? Figyelembe vezi-e a mesterséges féket, vasmacskát vagy ettől függetléen lesz, azaz a 3 szintnyi TP pl a Top 1-nek tulajdonképpen csak másfél szintnyi TP-t jelent-e?

Hirtelen ezek a kérdések merültek fel bennem.
Pontszám: 7.61
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
415. hozzászólás - 2012.05.15. 14:28:09 (Válasz Kocos #411 hozzászólására.)
Sőt, én amondó vagyok, hogy nem csak relikviakuponért, de akár AF képességgel is lehessen anullálni, csökkenteni a vészfék hatást.
Pontszám: 8.81
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
416. hozzászólás - 2012.05.15. 14:34:11 (Válasz Craslorg #415 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.15. 14:28:09
Sőt, én amondó vagyok, hogy nem csak relikviakuponért, de akár AF képességgel is lehessen anullálni, csökkenteni a vészfék hatást.


Ezt többször kértem már, erre nem tűnt nyitottnak Miklós ezért nem ismételtem, de ha lesz lehetőseg a büntetés részleges vagy teljes enyhítésére AF képességgel, azt természetesen üdvözölni fogom. Jelenleg kb. 10-11 naponta tudok szintet lépni, ha ez nem ugrik 14-15 fölé, akkor már boldog leszek (80% büntetést érdemeltem ki eddig). Persze most is használok minden elérhető TP szerzési lehetőgéget. Igen, plusz TP-s cuccokban küldizem.
Pontszám: 6.94
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
417. hozzászólás - 2012.05.15. 14:43:25 (Válasz Craslorg #415 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.15. 14:28:09
Sőt, én amondó vagyok, hogy nem csak relikviakuponért, de akár AF képességgel is lehessen anullálni, csökkenteni a vészfék hatást.
Pedig ha lenne olyan opció, hogy 3 AF pont elköltésével csökkentem a szintlépéshez szükséges tp mennyiséget 10%-kal, akkor 30 AF pontért azonnal szintet lehet lépni. Mivel tp-ért jár az AF pont, így nem kellene attól tartani, hogy ezzel a módszerrel valaki 100 szintet előre szalad.
Pontszám: 8.18
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
418. hozzászólás - 2012.05.15. 14:46:37 (Válasz Miklós #409 hozzászólására.)
Ennek semmi értelmét nem látom. Jó, pörgessük a szintlépéseket, ha az kell, de ne mossuk össze az összehúzással, mert sok köze nincs hozzá. Miért zavar téged, hogy egyre több tp kell a magasabb szintekhez?
Pontszám: 7.57
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
419. hozzászólás - 2012.05.15. 15:18:37 (Válasz Miklós #409 hozzászólására.)
Miklós, Craslorg köszönöm a választ, így már érthető.

Én persze nem örülnék neki, illetve annak sem, ha lehetőség lenne kitérni a lassítás alól, vagy ha sok plusz TP szerzési lehetőség kerülne be. Pont a napokban fordult elő, hogy bár energiahasznosításon vagyok, minden PP-t és CSP-t elköltök, fölfelé szökött meg vki az ütőtávomból és így már 6 karakter helyett csak 5-re tudok portyázni.
Pontszám: 7.56
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
420. hozzászólás - 2012.05.15. 15:34:31 (Válasz Coronita #419 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.05.15. 15:18:37
Miklós, Craslorg köszönöm a választ, így már érthető.

Én persze nem örülnék neki, illetve annak sem, ha lehetőség lenne kitérni a lassítás alól, vagy ha sok plusz TP szerzési lehetőség kerülne be. Pont a napokban fordult elő, hogy bár energiahasznosításon vagyok, minden PP-t és CSP-t elköltök, fölfelé szökött meg vki az ütőtávomból és így már 6 karakter helyett csak 5-re tudok portyázni.


A lassitassal lentrol menthetetlenul utol fognak erni. Felfele hany ember fog elmenekulni eloled? 1-2? En ertem, hogy neked az lenne a jo, ha egy sem, de nekik meg az nem lenne jo, ha az igy rajuk mert brutalis merteku buntetes alol egy kicsi kibuvo sem lenne.
Pontszám: 6.94
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője