Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
101. hozzászólás - 2012.03.15. 11:11:22 (Válasz Prisma #99 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.03.15. 11:04:58

Dehogynem, méghozzá a legtriviálisabb megoldás is elhangzott: az elöl lévők ne rohanjanak. Bármikor megtehetik, hogy bevárják az alattuk lévőket.


Aham, persze. Néhány hétig-hónapig ne nyúljunk az erőforrásokhoz, effektíve ne játszunk. Aztán meg hátha elfelejtjük az egész VU-t. Mert másképp nem megy a lemaradás.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 8.93
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
102. hozzászólás - 2012.03.15. 11:11:27 (Válasz Prisma #99 hozzászólására.)
De szükség van arra, hogy bevárjuk egymást? Már Cras is ezt feszegette egyébként... Meg én is ezt próbálom a magam tekervényes módján..
V1
Pontszám: 7.47
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
103. hozzászólás - 2012.03.15. 11:16:11 (Válasz Isten Kardja #101 hozzászólására.)
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.15. 11:11:22
Néhány hétig-hónapig ne nyúljunk az erőforrásokhoz, effektíve ne játszunk.

Miért kell rögtön végletekben gondolkodni? Elegendő, ha kevesebb erőforrást költötök, mint az alattatok lévők, és máris közeledni fognak. Tehát lehet nyugodtan játszani, csak nem kell mohónak lenni, és minden létező erőforrást elcsattintani.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.77
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
104. hozzászólás - 2012.03.15. 11:18:00 (Válasz BaalCain #98 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 11:02:49
Az isnpirátorra én már reagáltam másik témában. jó ötletnek tartom.
Azzal együtt, h bonyolult mód lenne, de le kellene mellé programozni jó pár dolgot.

- mivel az így nyert csp sokaknak eszenciára lenne pörgetve
-eventeket lehetne vele nyerni
- aranydukátok relatv olcsóbban beszerzhetőek
-a vfes és a láthatatlan vadászok erősödnének azokkal szemben akik minden erőforrást felhasználnak stb stb.



Mivel az inspirátor már egy leprogramozott relikvía, így sokat nem kell programozni rajta.

- eszenciapörgetéshez pp is kell, azt nem gyorsítjuk.
- ha elérhető mindenkinek, akkor nem lehet vele eventet nyerni, viszont amiket talikon lehetett szerezni azokkal lehet.
- dukát olcsóbban? miért is?
- tudtommal a vf kizáró ok az inspirátornál a nerf óta, a láthatatlan vadászok is vf-esek többnyíre (a nerfig én az voltam)

Aki dukátért vette annak már rég visszahozta az árát, így szerintem bekerülhetne a kufárhoz a cuccos simán, akár úgy is hogy dukátot is kelljen fizetni érte, vagy legyen AF képesség és akkor a relikesek duplán gyorsíthatnak.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.37
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
105. hozzászólás - 2012.03.15. 11:19:26
világos.

Azok számára kik alól a játék sajátosságai miatt fut ki a játéktér nem pedig mert ezt akarták jó lenne ha lenne játszótárs.
soha nem mentem szingulárissal, éveken át mentem vfel, viszont nagy arányban nyertem a portyáim-szinte mindíg lefelé ütve. és sorra töröltek az előttem lévők mert nem volt mit játszaniuk.
Az első oldalon mindíg van 2-5 kari egyébként aki már nem játszik csak éppen nem törölt.
Pontszám: 7.48
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
106. hozzászólás - 2012.03.15. 11:20:24 (Válasz Archibald Cunningham #102 hozzászólására.)
Igen szükség. Hidd el nem egy nagy élmény ugyanazt a 4 karakterrel csatázni évek óta! A bevárás meg nem működik, ahogy az előző oldalon írtam, 2,5 év VF-ezéssel csak fogyott a célpont. Persze lehet, hogy nem kéne vadásznom, vagy folyatnom kéne a pp-t….
De úgy látom a játékvezetésnek nem az a célja, hogy a még mindig „normálisan” játszó karaktereket is vmi extrém stratégia felé terelje!
(Szerencsére.)
Pontszám: 7.98
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
107. hozzászólás - 2012.03.15. 11:25:17 (Válasz Tseby dr akula #104 hozzászólására.)
Te beépített inspirátort írtál anno Af pontért emlékeim szerint, nem rendes inspirátort.

Szerintem ha egy kicsit is belegondolsz felmeg tudod érteni ,h minnél messzebb van vki az első helytől annál nagyobb lesz az event helyesé elérésnek az esélye...

50 cspből pedig hidd el, drágább az 5 mint 90ből.
van akinek a kaviár a drága másnak meg a szalámis szendvics. attól függ mennyiből is költesz.

Ha a pp eleve nem erőforrás a számodra, akkor + cspvel csak még több pl eszenciát termelhetsz.
Elég látványos, h mi határolja be jobban a pp vagy csp egy minden erőforrást használó kari eszencia vásárlását
Pontszám: 7.46
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
108. hozzászólás - 2012.03.15. 11:44:51 (Válasz BaalCain #100 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 11:10:20
jól értem prisma te arról írsz ne szerezzünk tp, amíg az alattunk lévő igen.
mint írtam kb uezek a játékosok voltak itt amikor mind vfseket voltunk, csak kissé húzódott a mezőny.


te azt javaslod alternatívának, h ne játszunk vagy csak kizárólag a ltáhatlan vadész kihívásos kombóval menjünk.

Ilyen elven kényszerítsük a második hullámot ehra, vagy kötelező pp csp lelépésre tp szerző céllal.
Én is tudok ilyen okos megoldásokat is kitalálni...



Az en olvasatomban Prisma azt javasolja, h ha problemat okoz az, h nincs celpontotok, akkor valtsatok strategiat!
Nyilvan valamit maskepp csinaltok/csinaltatok, ha elhuztatok a "tomegtol". Talan meg kellene vizsgalni, h a tomeg mit csinal maskent, mint Ti!
A tomeg nem kerte, h huzzatok el szintben, a tomeg most sem keri, h Miklos valtoztasson a jatekon, igy a tomegre raeroltetni egy kotelezo EH-t vagy barmi felzarkoztatot mero onzoseg lenne! Persze latom, h ezt nem komolyan irtad, de ha sokszor ismetelgetnek valami olyasmit, ami nem jo, akkor idovel elfogadott lesz!
V1en egy karakter leirasat szeretnem figyelmedbe ajanlani: "Ha nem tetszik valami, változtasd meg. Ha nem tudod megváltoztatni, változtasd meg a hozzáállásod. Ne panaszkodj."
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.31
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
109. hozzászólás - 2012.03.15. 11:52:24
Csak azt nem értem miért nincs kérdőív?
Illetve azt nem értem, némelyek miért berzenkednek a kérdőív miatt?
Világonként az első 50-et megkérdezni és ahol megszavazzák, ott leprogramozni.
Van összesen 5 világ 4 féle szabályrendszerrel, eleve nem egyformán nézne ki a program sem.
Ha v5-ön megszavazzák, elfogadom, kész, az szerint játszogatok tovább.
Persze őskő fékkel, ameddig el nem döntöm, hogy jó ez nekem.
A szövetségi küldetéseket pedig hozzáalakítani az újdonsághoz. Alapvetően a topjaink csinálják meg, de ha nincs jutalom nem fektetnek bele energiát és az is jelentősen lelassul.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 7.38
kedvelt tagAsh0oKaFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
110. hozzászólás - 2012.03.15. 11:59:22
Én pl nem azért mentem fel hogy most be lassítsak! Nem egy top erős kari vagyok de boldogulok!

Legegyszerűbb még 2 gépi szövi! És akkor meg is van oldva a dolog! 120-180 ig 1 szövi és még a 80-120 szintig! Aki akar azzal már haladhat! + több szövi háború lenne.! Aki akar haladhasson fel felé!
V1- HILO
Pontszám: 7.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
111. hozzászólás - 2012.03.15. 12:01:11 (Válasz Moderator #108 hozzászólására.)
Azért a szintben elhúzás kicsit érdekes vetület, lévén aki a topban van, az általánosságban felhasznál minden erőforrást, ami a játékban megtalálható: CSP, PP, TKP. Mindezt arra, amire eredetileg létrejött. Később lépett a képbe a VF, miáltal egy határvonal után mindenki áttért a VF-re, míg néhányan továbbra is az eredetileg tervezett tempóban haladtak. Majd jött a kihívás, amivel a PP ugyan elkölthető, de TP nélkül, ingyenes állattáp lett belőle, megint csak nem az eredeti céljára használva. Majd jött az EH, minek során sokan a vadászatról is lemondtak, mert az EH-val elég "csak" PP-t költeniük. Így az a jtáék, amit az első hónapokban, 1 évben mindenki követett és amit Miklós is szeretne, hogy kövessenek az emberek, már egy szűk réteg játékstílusa lett, mert úgy gondolták, hogy ők így tudják élvezni a játékot, mindenfélét csinálnak. Az összes többi, később bekerült elem okozta az élen a ritkulást és ezeknek köszönhető, hogy aki a topban volt, egyre-másra hagyta abba a játékot, mert ezeknek a megoldásoknak hála, pár hónap alatt drasztikusan csökkent a környezetében elérhető ellenfelek száma. Ennek ellenére sokan még most is azt mondják, hogy akkor is elköltenek minden pontot.
Ezt valamennyire igyekszik kompenzálni Miklós az eventekkel, ahol több előforrás használata is kötelező vagy ajánlott a siker érdekében, de ez nem oldja meg a problémát, mert a meglévő szakadékot nehéz csökkenteni. Jöttek az AF-ek, amelyek a VF "ellen" szólnak, de itt is a kizárólag PP-ból EH-soknak lett igazán jó az alacsonyabb szinteken, azaz továbbra sem hozza fel az embereket.
Jött még a KH, ami betolt +1-1 játékost, ami ott, ahol egyébként is több szint az űr, nem sokat jelentett. Erre lenne jó a minden szinten minimum 1 KH, akkor is ha nincs ott karakter. A KH klónozására már van program, ebből szintenként egy átlag készítése interpolációval, randommal már nem egy ördöngősség. Mindenkinek lenne fixen üthető célpontja, minimum annyi, ameddig ellát szintben és senki nem reklamálna, hoyg nincs ellenfél. A minden szinten KH pedig a lentebbi szinteken is segítség lenne sokaknak.

Most viszont egy olyan differenciálás lenne, ami dinamikusan változtatná karakterek állandó bevételeinek az "erejét". Aki 10. , folyamatosan látja a 21.-et, azonban a 10. bónuszt kap a szintjén lévő LE-re, míg a 21. nem, így ez a bónusz neki életbe lépően erősebbé teszi a másikkal szemben. Soha nem jó, ha egy játékban valamilyen módosítást nem globálisan lehet játékosokra vonatkoztatni, hanem egy határon felül valaki használhatja, valaki nem. Ez pedig pont ilyen. Ha néhányon pont mindig a határ alatt vannak, azok folyamatosan szívni fognak. Márpedig mindig lesz ilyen a dolog természetéből adódóan.
Pontszám: 9.30
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
112. hozzászólás - 2012.03.15. 12:19:16 (Válasz Fericske #109 hozzászólására.)
Idézet: Fericske - 2012.03.15. 11:52:24
Világonként az első 50-et megkérdezni és ahol megszavazzák, ott leprogramozni.

Ezzel csak az a gond, hogy arról kell szavazniuk, hogy kérik-e a VU messze legdurvább képességét ingyen (attól az egy-két kivételtől eltekintve, akinek nem gond, hogy nincs célpontja). Ez olyan, mintha arról akarnál szavazást kiírni, hogy kell-e ingyen 100M LE. Naná, hogy kell!

Ilyen képességet bárkinek is odaadni (pláne ingyen) megdöbbentően igazságtalan, a játék történetének legdurvább húzása lenne, pedig volt itt már minden.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.77
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
113. hozzászólás - 2012.03.15. 12:26:26 (Válasz Prisma #112 hozzászólására.)
Nem feltétlen biztos hogy a TOP 20/50 is úgy gondolja ahogy Te.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.87
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
114. hozzászólás - 2012.03.15. 12:28:41
Itt azért néhányan borzasztó nagy baromságokat beszélnek Mi az már hogy saját döntés volt, meg várd meg a többit. Menjek el pihenni, jöjjek vissza fél év múlva és legyek a leggyengébb karakter?

Tényleg kéne ide valami értelmes emberek gyülekezete

Az ötlet pedig tetszik
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
115. hozzászólás - 2012.03.15. 12:29:59 (Válasz Psych #90 hozzászólására.)
Idézet: Psych - 2012.03.15. 10:35:57
Nincs semmi extra ötlet. Én egyszerűen elköltöm az erőforrásokat számomra szimpatikus módon. Nem számolgatok, nem optimalizálok, csak próbálom élvezni ezt a játékot - lehet, hogy ez a titok? .


Sakkot is ugy jatszod, hogy csak lepegetsz, hogy a gondolkodas ne zavarjon bele a jatek elvezetebe?
Pontszám: 7.75
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
116. hozzászólás - 2012.03.15. 12:31:14 (Válasz Prisma #112 hozzászólására.)
Akkor szavazás nélkül kapják meg?
Most az van, hogy ez lesz. Erre mondom azt, hogy azért kérdezzék már meg az érintetteket.
Minden 2. hsz a vf-en lovagol. Engem és a társaimat ez hol érint?
Szavazás világonként!
Ezzel mi a bajod?
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 6.76
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
117. hozzászólás - 2012.03.15. 12:35:39 (Válasz Kocos #115 hozzászólására.)
Bár a sakk és VU között én nem látok szoros összefüggést ráadásul legalább 15-20 éve volt, mikor utoljára sakkoztam, de igen, a sakkot is úgy játszanám, hogy élvezzem, semmiképp nem olvasnék el több száz szakirodalmat róla és ha már nem okoz élvezetet, akkor abbahagynám.
Ezenkívül (a degradáló megjegyzésed ellenére) nem azt mondom, hogy ész nélkül játszom, hanem, hogy nem optimalizálok, ami két teljesen különböző dolog.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
118. hozzászólás - 2012.03.15. 12:36:40 (Válasz Prisma #97 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2012.03.15. 11:00:45
Idézet: Craslorg - 2012.03.15. 10:56:29
Miért lenne a top kedvezményezett?

Azért mert van néhány ember, aki nem akarja bevárni a többieket, attól még a top többi részének (akik viszont igen) ez überbrutál táp lenne. Mire fel kellene megkérdezni őket, hogy kell-e nekik überbrutál táp? Nekem is kell, akkor engem is megkérdeznek?


Prisma egyszer mar leirtam neked, nyilvan elengedted a fuled mellett, mert ellenerved nem volt: te is lehetsz top, rad is vonatkozhat ez (ha bevezetik - bar remelem nem). Egyszeruen csak eleg TP-t kell gyujtened, hogy odaerj.
Pontszám: 5.94
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
119. hozzászólás - 2012.03.15. 12:40:12 (Válasz LanMaffia #114 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2012.03.15. 12:28:41
Itt azért néhányan borzasztó nagy baromságokat beszélnek Mi az már hogy saját döntés volt, meg várd meg a többit. Menjek el pihenni, jöjjek vissza fél év múlva és legyek a leggyengébb karakter?

Tényleg kéne ide valami értelmes emberek gyülekezete

Az ötlet pedig tetszik


Nem kell elmenned pihenni, nyugodtan jatszhatsz tovabb ugyanugy, mint eddig, azonban akkor tudomasul kell vegyed, h ezzel a jatekstilussal csak a top buszkelkedhet, az alattad levok maskent jatszanak, ebbol pedig az kovetkezik, h tavolodni fog a ket jatekstilust koveto karakter egymastol, tehat nem tudod utni tovabbra sem a mas jatekstilusuakat, ergo ugyanugy nem lesz portyacelpont.
Azonban ha szeretned, h tobb portyacelpontod legyen, akkor negy variacio van:
-valtoztatsz a jatekstilusodon,
-az alattad levok valtoztatnak a jatekstilusukon,
-Te is es az alattad levok is valtoztatnak a jatekstilusukon,
-Miklos durvan belenyul a jatekba, h a topnak legyen portyacelpontja!

Cras, amit az utolso sorokban irtal, attol nekem felfordul a gyomrom
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
120. hozzászólás - 2012.03.15. 12:43:15
Ha a VF-esek inspiratorral erik utol a topot, na akkor lesznek garantaltan elonyben.
Itt nagyon sokan annyira bele vannak szerelmesedve a LE/TP-be, hogy az viszont az automata tap. Jo LT/TP-vel csak azoknak leszel erosebb akik veled azonos mennyisegu TP-t gyujtottek, azoknal akik tobbet nem feltetlenul. Ezt sokan elfelejtik, es emiatt sajnos szuletett 1-2 matematikailag nem atgondolt kijelentes.
Pontszám: 6.89
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője