Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
121. hozzászólás - 2012.03.15. 12:51:26 (Válasz Kocos #118 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 12:36:40
Prisma egyszer mar leirtam neked, nyilvan elengedted a fuled mellett, mert ellenerved nem volt: te is lehetsz top, rad is vonatkozhat ez

Azért engedtem el a fülem mellett, mert irreleváns. Még ha igaz is lenne az az állítás, hogy én is lehetek top (mint ahogyan nyilvánvalóan nem igaz), ez teljesen irreleváns az ügyben. Az, hogy konkrétan ki az az n. darab kiválasztott, aki a játék messze legdurvább képességét ingyen megkapja, teljesen lényegtelen. Attól ez még megdöbbentően igazságtalan a többiekkel szemben.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
122. hozzászólás - 2012.03.15. 12:51:55 (Válasz Moderator #119 hozzászólására.)
Idézet: Moderator - 2012.03.15. 12:40:12
Cras, amit az utolso sorokban irtal, attol nekem felfordul a gyomrom


Ezt, ha kifejtenéd bővebben! Attól, hogy az egymáshoz közeli karakterek táppal való állandó differenciálása erőbeli eltéréseket okoz? Ettől felfordulhat, bár nyilván nem kívánom de tény. Ha én kapok 20% plusz LE-t, az alattam levő meg nem, akkor én fixen előnyhöz jutok vele szemben. Ha valamit nem jól értettem, akkor világosíts fel róla, nyilván félreértettem már sok mindent, ez is elképzelhető.
Pontszám: 7.54
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
123. hozzászólás - 2012.03.15. 12:53:07
Moderátor barátunk sajnos nem olvasod a fórumot, csak írod:(

Mi vfesként is küzdöttünk uezzel a gonddal kb uitt. Az általatok javasolt változás ehhez képest akkor kevesebb tp, hha kihívásozunk meg eszenciát vásárolgatunk.

És tévedsz, a közbe bejött újdonságok is okozták, h mi elől vagyunk ti meg nem. Mert ha nem lenne vf, kihívás eszencia vásárlás és hasonlók akkor sokkal zártabb lenne a mezőny.

Mit cras is leírta, mi úgy játszunk ahogy a játékvezető-tervező kitalálta a játékot. Minden egyéb, pókoskodás ehs ügyeskedés, kizárólag ez kizárólag az, 6 hónap egy szinten stb egy eltorzult játékstílus, ami soha nem volt a tervező célja.
Pontszám: 6.64
kedvelt tagFericskeFérfi
Végzetúr tehetség
135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
124. hozzászólás - 2012.03.15. 12:55:09 (Válasz Moderator #119 hozzászólására.)
Na most végképp elbizonytalanodtam a vu-val kapcsolatban.
Ez a 4 variáció van?
Miért kell ráerőltetni bárkire is, hogy milyen stílust játsszon?
Én a 10. hely környékén vagyok. Pár hónapja gondolkodtam, hogy lemaradok még 10-15 szintet, több játékos lesz körülöttem. Később meggondoltam magam mert unalmas volt a módszer. De én döntöttem így.
Ha annyira akartam volna lemaradtam volna szintben. Ezt bármikor megtehetik a top karakterek. Ennek az egész hajcihőnek nem látom értelmét.
v5 Spawn
Zafír Istenek
Pontszám: 6.77
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
125. hozzászólás - 2012.03.15. 12:56:30 (Válasz Fericske #124 hozzászólására.)
Azért nem mindegy melyik világon játszol
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.15
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
126. hozzászólás - 2012.03.15. 12:57:39 (Válasz Craslorg #122 hozzászólására.)
Jol ertetted, attol.
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.40
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
127. hozzászólás - 2012.03.15. 13:04:39 (Válasz BaalCain #123 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 12:53:07
Moderátor barátunk sajnos nem olvasod a fórumot, csak írod:(

Mi vfesként is küzdöttünk uezzel a gonddal kb uitt. Az általatok javasolt változás ehhez képest akkor kevesebb tp, hha kihívásozunk meg eszenciát vásárolgatunk.

És tévedsz, a közbe bejött újdonságok is okozták, h mi elől vagyunk ti meg nem. Mert ha nem lenne vf, kihívás eszencia vásárlás és hasonlók akkor sokkal zártabb lenne a mezőny.

Mit cras is leírta, mi úgy játszunk ahogy a játékvezető-tervező kitalálta a játékot. Minden egyéb, pókoskodás ehs ügyeskedés, kizárólag ez kizárólag az, 6 hónap egy szinten stb egy eltorzult játékstílus, ami soha nem volt a tervező célja.



Meg jo, h tudod, h olvasom, v sem
Olvasom, es ertem is. VFel mentetek, megis top vagytok. Megis valahogy tobb tphez jutottatok, mint az alattatok levok, hiszen ha maskepp lenne, akkor nem lenne problema.
Nagyon orulok annak, h felismerted azt, h alattatok maskepp jatszanak, ezaltal kevesebb tphez jutnak, igy pedig nem tudod utni oket, hiszen utotavon kivul vannak.
Egy egyszeru kerdes: mit kell tenned ahhoz, h az alattad levok utotavba keruljenek?
Tudom, h tudod a valaszt...
Mar csak az a kerdes, h hajlando vagy-e tenni azert, h tobb portyacelpontod legyen, vagy sem?
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.30
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
128. hozzászólás - 2012.03.15. 13:05:43
Baalcain, te ki vagy v2-n?
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.63
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
129. hozzászólás - 2012.03.15. 13:09:29 (Válasz Moderator #127 hozzászólására.)
Mond ki kérlek.

le kell állnom a játékkal.


Legfőképp tudod mit tettem többet és hogy lettem topba?
-hamarabb indultam mint a többség
-kitartottam tovább mint a velem együtt indulók
-eredményesen játszottam és hoztam a portyáim
-amikor én tartottam ott nem volt még annyi alternatíva

ÉS ÚGY JÁTSZANÉK ahogy kitalálták a játékot
Pontszám: 6.64
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
130. hozzászólás - 2012.03.15. 13:10:54 (Válasz Fericske #124 hozzászólására.)
Idézet: Fericske - 2012.03.15. 12:55:09
Na most végképp elbizonytalanodtam a vu-val kapcsolatban.
Ez a 4 variáció van?
Miért kell ráerőltetni bárkire is, hogy milyen stílust játsszon?
Én a 10. hely környékén vagyok. Pár hónapja gondolkodtam, hogy lemaradok még 10-15 szintet, több játékos lesz körülöttem. Később meggondoltam magam mert unalmas volt a módszer. De én döntöttem így.
Ha annyira akartam volna lemaradtam volna szintben. Ezt bármikor megtehetik a top karakterek. Ennek az egész hajcihőnek nem látom értelmét.


Igen, ez a 4 variaco van.
Nem kell raeroltetni senkire semmit, mint ahogy irod, Te is dontottel. Mindenki donthet, h mikent jatszik.
BaalCain kollega es Cras is irta, h Ok ugy jatszanak, ahogy azt anno Miklos megalmodta.
Lelkuk rajta! Ennek a dontesnek a kovetkezmenye az, h ugyanazt a par embert tudjak utni napi szinten. Elhiszem, h marha unalmas, nem veletlenul jarok mas utat!
Valtoztatni sosem keso, ott van peldakent v3rol Wart, aki orult mod belassitott. Mondhatnam valamit valamiert!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 7.30
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
131. hozzászólás - 2012.03.15. 13:11:21
A szintlépős küldi ettől valóban nehezedne, de erre van egy pofonegyszerű megoldás: könnyítünk rajta, azaz kevesebb szintlépés kell a teljesítéséhez. Egyébként Coronita javaslata (shadow szintlépés) is jó megoldás lenne, de talán túl komplikált, túl nehezen átlátható...

Arról, hogy valójában mekkora előny ez. Kétféle taktika van a játékban. Az egyik, élre törni, és abszolút értékben a legerősebbnek lenni. Teljesen LÉNYEGTELEN a LE/TP addig, amíg abszolút értékben nálad van a legtöbb LE: Ha az én karakteremben 80millió LE van, a tiedben pedig 70millió, lényegtelen, hogy te jobb LE/TP-vel játszol: én fogok győzni. Épp ezért a lassabb szintlépés nem jelent plusz erősséget egy élen haladónak, számukra ez csak arra lesz jó, hogy a játék játszhatóbb, élvezetesebb lesz, a verseny pedig kiélezettebb. A LE/TP karakter erősséget csak a középmezőnyben jelent, fényévekre a TOP50-től. Nézd meg, amit Kocos ír: nem érdekli, sőt nem örül a jobb "LE/TP"-nek, mert ez egy top karit nem tesz erősebbé, és nem ezért játszik. A Te fogalmaid szerint a pók bölcsessége a legjobb cucc. Egy TOP karinak értéktelen.
MÉG EGYSZER HANGSÚLYOZOM: A játék csúcsán a LE/TP NEM az erősség mértéke. Ettől a változástól a top karik NEM lesznek erősebbek. Ha nem hiszed, gondolkozz rajta.

Itt az igazság:
Idézet: Kocos - 2012.03.15. 12:43:15
Jo LT/TP-vel csak azoknak leszel erosebb akik veled azonos mennyisegu TP-t gyujtottek, azoknal akik tobbet nem feltetlenul. Ezt sokan elfelejtik, es emiatt sajnos szuletett 1-2 matematikailag nem atgondolt kijelentes.


De nézzük meg, kit hogyan érintene ez a dolog. Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy a top50 EH-val megy (aki VFezik, az szép lassan lemarad idővel tőlük, és a lentről jövők utolérik és lehagyják őket).

1.) Te is a TOP50-ben vagy. Akkor most elvben kaptál egy tápot, örülnöd kell. Vagyis nem teljesen, mert van, aki esetleg még nálad is lassabban fejlődik, jobban sűrűsödik a LE/TP-je. Igen ám, de ha a topra törsz, akkor cserébe megkapod a lehetőséged, hogy utolérd, ami szintén fontos szempont Neked! És mellékesen plusz célpontokat kapsz, amitől szintén erősödik a karaktered.
2.) A TOP50 fényévekre van tőled. Számodra lényegtelen, mi történik ott, úgysem velük versenyzel, hanem a környezeteddel.
3.) Valamivel a TOP50-től lemaradva vagy, EHzol mint ők, kezded utolérni őket. Ettől még a saját környezetedben (ha jól játszottál) továbbra is te vagy a jani, a problémát az jelenti, hogy ezek a karakterek felülről elkalapálnak téged. Igen ám, csakhogy ez a TOP50 üstökösnek csak a "szele", vagyis nem +90-100, hanem +5-15%-kos emberkékkel fogsz összeakadni. Ez már nem akkora különbség, cserébe viszont szép lassan utol tudod érni őket, csökken a tárgykülönbség, tehát amit elbuksz a vámon, megnyered a réven, és hamarosan 1.)-es pont.
4.) Valamivel a TOP50-től lemaradva vagy, és VFezel vagy VFre váltasz. Igy még mindig lassabb leszel, mint ők, szép lassan lemaradsz, lásd 2-es pont.

A VU részben PVP játék, és mint ilyenben, fontos a versengés, a lehetőség, hogy a 3. idővel 1. lehessen, és hogy aki első, az kapjon kihívókat, különben unalmassá válik a játék. Többek közt ezt a célt is teljesítené ez...

Idézet: Archibald Cunningham - 2012.03.14. 21:18:52
Amennyiben lehetséges akkor a top 20/50 karaktert kellene megszavaztatni minden világon, hogy akarjuk e. A többség (a 20/50 karakterből) döntésébe vélhetően belenyugszunk mindannyian. Ebben a kérdésben azt hiszem nem a "kisebbeknek" kellene dönteniük. Köszönöm a figyelmet.

Ez teljesen jogos felvetés. Ezt a változást azért akarjuk, hogy a topon a játék játszhatóbb legyen. Ha ők se akarják, nincs értelme, fogok erről csinálni egy ingame szavazást. Viszont! Arra nem biztos, hogy van lehetőség, hogy az egyik világon így legyen, a másikon meg úgy. Már az is óriási problémát okoz, hogy a V4-en, a V5-ön más szabályok vannak, a külföldi verziókon más állapot van, még egy nagyságrenddel ezt megfejelni nem biztos, hogy szerencsés lesz. De első körben, megnézzük az eredményt, és utána eldöntjük, mit lehet csinálni, ami mindenkinek jó, ha kell megoldjuk a világonkénti külön szabályt.
Ha másra nem, arra jó lesz az egész, hogyha egy világon nemmel szavaznak, lementem, ki mit szavazott, és ha valaha amiatt panaszkodik, hogy "nincs elég célpont" "nem tudja az eventben előírt teljesítményt hozni" "rakjunk be még több kristály klónt" "túl magasak a kaland próbák" "unalmas a játék mert nincsenek versenytársak" "az elsőt semmilyen módon nem tudom utolérni" stb stb akkor előkeresem megmutatom neki Ha hiszitek ha nem, az elöl haladó játékosoktól hosszú ideje kapok ilyen leveleket. Vagy nem írnak, csak törölnek, ezen indokok valamelyikével. Olyan levelet még soha sem kaptam, hogy baromi élvezetes az, hogy egyedül rohanok elöl, bár nincs célpontom, de tápolok ezerrel, tök jó érzés. (Ok talán Kocos írt egyszer ilyesmit de végül mégis kitörölte a karakterét, szóval...)
Pontszám: 8.14
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
132. hozzászólás - 2012.03.15. 13:15:12
Ui. most nézem, a szavazásnál szintlimitet tudok beállítani, de külön világot nem, márpedig minden világon más-más szintlimittel kell, hogy menjen a szavazás. Szóval ezt először le kell programoznunk, és utána lesz majd a szavazás.
Pontszám: 7.56
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
133. hozzászólás - 2012.03.15. 13:20:19 (Válasz Miklós #131 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 13:11:21
De nézzük meg, kit hogyan érintene ez a dolog. Az egyszerűség kedvéért tételezzük fel, hogy a top50 EH-val megy (aki VFezik, az szép lassan lemarad idővel tőlük, és a lentről jövők utolérik és lehagyják őket).


Ne tételezzünk fel ilyet, mert nem igaz. Innentől kezdve több helyen sántít/bukik a levezetésed.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.10
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
134. hozzászólás - 2012.03.15. 13:25:48
Szerintem meg az említett példák meglehetősen jók.
Lehet gondolkozni egyéb helyzeteken is, a konkrét elképzeléseket örömmel olvasom.

a innentől sántít és pont érvelés... a hosszú volt hsz idáig olvastam elt is könnyen jelentheti
Pontszám: 6.64
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
135. hozzászólás - 2012.03.15. 13:30:23 (Válasz BaalCain #129 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2012.03.15. 13:09:29
Mond ki kérlek.

le kell állnom a játékkal.


Legfőképp tudod mit tettem többet és hogy lettem topba?
-hamarabb indultam mint a többség
-kitartottam tovább mint a velem együtt indulók
-eredményesen játszottam és hoztam a portyáim
-amikor én tartottam ott nem volt még annyi alternatíva

ÉS ÚGY JÁTSZANÉK ahogy kitalálták a játékot


Nem kell leallnod, csupan valtoztatnod kell a hozzaallasodon ahhoz, h tpben ne szerezz tobbet, mint az alattad levok! Hiszen ETTOL fog csokkenni a szintbeli kulonbseg kozted, es a felzarkozok kozott! Hogy ezt mikent ered el, azt Te is nagyon jol tudod!
Ha ugy jatszanal, ahogy kitalaltak a jatekot, akkor bizony kisebbsegben vagy azokkal szemben, akik viszont maskent jatszanak, igy tovabbra is marad a topban csapkodas (Ok azok, akik hozzad hasonloan ugy jatszanak, mint "ahogy kitalaltak a jatekot"), es a valtozatos pvpkre valo vagyakozas! Illetve hulyeseget beszelek, mert az ilyen topicok vegeredmenye szokott az lenni, h Miklos berak "valamit"...
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 6.53
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
136. hozzászólás - 2012.03.15. 13:30:41 (Válasz BaalCain #134 hozzászólására.)
A példák teljesen jók lennének, HA a kiindulási alapjuk nem lenne eleve téves. Egészen más eredményt kapsz, ha másból indulsz ki.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.20
kedvelt tagTseby dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
137. hozzászólás - 2012.03.15. 13:32:22
Miklós látom az inspirátor szóba se jöhet, az megmarad egy szűk réteg kiváltságának.
Ezt úgy mondom hogy EH-s vagyok és csorog a csp-m szóval nekem nem kell, de hátha elindulok még.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.47
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
138. hozzászólás - 2012.03.15. 13:47:18 (Válasz Miklós #131 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.15. 13:11:21
A Te fogalmaid szerint a pók bölcsessége a legjobb cucc. Egy TOP karinak értéktelen.
MÉG EGYSZER HANGSÚLYOZOM: A játék csúcsán a LE/TP NEM az erősség mértéke. Ettől a változástól a top karik NEM lesznek erősebbek.

Ez egy óriási tévedés. Egy TOP karinak értéktelen a pók bölcsessége - egészen addig, míg úgy nem dönt, hogy elvegyül az alsóbb szintűek között. Ha egy top karakter úgy dönt, hogy bevárja őket x szintnyi dupla LE/TP-s tápolás után, akkor azok semmit sem tehetnek ez ellen, és bucira lesznek verve minden esély nélkül. Arról nem beszélve, hogy aki mindig pont a határ alatt van, azt pedig folyamatosan bucira verik, ahogy Craslorg is írta. Az pedig durva (szándékos?) tévedés, hogy 5-15% nem számít. Rubin triász, és társai? Platina cuccok az arany helyett +1%-ért? Nem is sorolom tovább, nyilvánvaló, hogy akár 1% is sokat jelent. Egyébként pedig akármennyit is jelent, az, hogy valaki ingyen nyerstápot kap, csak azért mert top, egyszerűen elfogadhatatlan.

Ez a képesség messze a játék legdurvábbja (valószínűleg többet ér, mint a most legdrágább AH-s tárgyak együttvéve), és ezt most a top ingyen megkapja, és semmi nem akadályozza őket abban, hogy olyanok ellen használják, akiknek tényleg ilyen sokat ér a képesség.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.15
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
139. hozzászólás - 2012.03.15. 14:11:17 (Válasz Prisma #138 hozzászólására.)
Hajtod itt a magadét...nem veszed figyelembe, hogy ha egyszer egy topkari úgy dönt hogy lemarad és bevárja a szintben alatta lévőket, akkor csak stagnál, míg az utána érkezők erősödnek. Nagyobb esély van arra, hogy a szintben utánuk jövők erősebbek lesznek a jelenlegi topkariknál...

Idézet: Prisma - 2012.03.15. 13:47:18
Ez a képesség messze a játék legdurvábbja (valószínűleg többet ér, mint a most legdrágább AH-s tárgyak együttvéve), és ezt most a top ingyen megkapja, és semmi nem akadályozza őket abban, hogy olyanok ellen használják, akiknek tényleg ilyen sokat ér a képesség.


Hidd el, hogy túlértékeled.
Majd a szavazás eldönti, ki mit szeretne. De azért mindenki vegye figyelembe, hogy én a V5-ről beszélek alapjában véve.
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 6.92
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
140. hozzászólás - 2012.03.15. 14:14:37 (Válasz Isten Kardja #139 hozzászólására.)
Idézet: Isten Kardja - 2012.03.15. 14:11:17
Majd a szavazás eldönti, ki mit szeretne.

Persze, a szavazás, amiben a top megszavazhatja magának a tápot. Ez teljesen rendben van így.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.08
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!