Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
421. hozzászólás - 2012.05.15. 17:05:25
Először azt hittem ez valami utólagos április elsejei topik, de kezdtek meggyőzni ennek ellenkezőjéről!!!
De legalább vicces!
Pontszám: 7.35
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
422. hozzászólás - 2012.05.15. 18:15:34 (Válasz Coronita #419 hozzászólására.)
Az ősköveinket ne neked írják jóvá? Ez nem a "hogy lesz a legjobb Coronitának" című játék.
Aki megszökött előled felfelé az 100%, hogy nem akar se veled se más feltörekvővel bunyózni és semmi problémája a légüres térrel. Ugyanolyan joga elkerülni téged és mindenki mást, mint neked megtámadni aki marad vagy utolér.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.02
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
423. hozzászólás - 2012.05.15. 20:53:53 (Válasz Craslorg #414 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.15. 14:25:37
- Hogyan alakul a Végzet templomhoz szükséges 2 szintlépéses küldetés? Át lesz konvertálva egy szintből adódó TP mennyiségre, ami fix, akár VF-es, akár EH-s, akár Alapos tanulással felvértezett EH-s az illető? Ebben az esetben fixen 2 szintnyi TP-t kell összeszedni? Lévén jelenleg elég a szintlépés előtt lennem 1 TP-vel a küldetésnél, és 1 szintnyi + 1 TP-vel teljesítem a 2 szintlépést.


Ez biztos, hogy változni fog, ugyanis jelenleg van egy szinthatár, ami felett már nem teljesíthető a küldetés 28 nap alatt. VF-es karakternek még 60 nap alatt sem...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.70
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
424. hozzászólás - 2012.05.15. 21:15:58 (Válasz Quellon #422 hozzászólására.)
Kedves Quellon!

A portyacélpont fogyás nem kizárólag Coronita problémája, mint ahogy azt az eddigi 22 oldalból és a szavazás eredményéből is láthatod.

A véleményem egyébként az, hogy az egész felfelé szökés egy vicc. Szegény durva cuccokkal felszerelt magas szintű karaktereket miért nem lehet alulról korlátlan szinttel támadni? Miért nem lehet beállítani, hogy a portyázási szintkorlátot (természetesen oda-vissza támadási lehetőséggel) felfelé megnövelem +5-tel vagy +10-zel, vagy akármennyivel? Aki amennyivel érzni….természetesen azt figyelembe véve, hogy a magas szintűek is visszaüthetnek.

Egyébként ezt a jópár hónapos ötletemet Miklós is támogatta, csak sajnos a sok egyéb mellett még nem jutott rá ideje…..
Pontszám: 8.37
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
425. hozzászólás - 2012.05.15. 22:11:36 (Válasz Coronita #424 hozzászólására.)
Értem és megértem amit írsz, hogy kell a portyacélpont sokaknak, nem csak neked. Az éles reakcióm - amit talán már nem pont úgy írnék, ahogy tettem majd' 4 órája - az annak szólt, hogy te elvennéd vagy meg sem adnád a lehetőséget a kimaradásra azoknak akik nem akarnak részt venni a körbeverős játék/od/otok/ban.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
426. hozzászólás - 2012.05.16. 06:39:32 (Válasz Coronita #424 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2012.05.15. 21:15:58
A véleményem egyébként az, hogy az egész felfelé szökés egy vicc. Szegény durva cuccokkal felszerelt magas szintű karaktereket miért nem lehet alulról korlátlan szinttel támadni?


Ennek egy oka van. Az, hogy igazsagtalan, ha A karakter tamadhatja B-t, de forditva nem. Ha meg korlatlanul magas szintrol lehetne lefele utni, az ugye eleg komoly sirankozasra adna okot. Bar ugy talan megoldhato lenne, hogy csak az uthessen fentrol teged a normal utotavon kivulrol, akit te mar utottel. De ezt sem lenne ildomos bevezetni, mert ha valaki egy adott kornyezet ismereteben epit karaktert, akkor ezt a kornyezetet fenekestul felforditani nem er. Igaz, most is eppen ez tortenik.

Mod: elolvastam a hozzaszolasod maradekat, gyakorlatilag te is azt irtad amit en a 3. mondatomban. De az alatta olvashato ellnerv igy is ul.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.05.16. 06:41:54-kor
Pontszám: 6.94
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
427. hozzászólás - 2012.05.16. 16:19:32
Elkészítettem a fejlesztési dokumentációt, de elég tömény programozó szöveg lett szóval megpróbálom érthető nyelven összefoglalni. (hm lehet nem sikerült)

Minden nap egyszer (éjszaka) elkészítünk minden világra egy táblázatot, amely minden egyes szinthez rendelt TP szorzót tartalmazza. Ez alapban 1. Végigmegyünk a toplista első 50 helyezettjén, hátulról kezdve. Az 50. helyezettnek megfelelő mezőbe beírunk 1.02-es szorzót. Tegyük fel, hogy a 47-49. vele egy szinten van. Akkor a 46. helyezettnek megfelelő mezőbe beírunk 1.08-at. És így tovább. Az első helyezett mezőjébe 2 kerül. (De ha 3-man vannak holtversenyben az elején, akkor értelemszerűen csak 1.96 lesz). Ha egy szinten nincs senki akkor az alatta levő szorzót kapja. Ha egy világon nincs legalább 50 ember, aki 60. szint fölötti, akkor csak a 60. szint fölöttiekre számoljuk ezt végig (tehát ha csak 1 db 60-as karakter van akkor ő kap 1.02-es szorzót és kész).
Amikor valaki szintet lép, akkor a szintjének megfelelő szorzót megkapja, ennyivel több kell neki a köv. szintlépéshez. Az ő szorzója már nem fog változni amíg szintet nem lépett.

További teendők:
- A szövetségi küldetéseknél amikor kiírjuk, hogy mennyi TP kell a következő jutalomhoz, akkor a fenti szorzó nélkül számoljuk ki a szükséges TP-t,.
- A végzet templománál a "lépj 2 szintet" küldetést cseréljük le arra, hogy "Szerezz %d TP-t!" ahol a szerzendő TP a karakter egy szintlépéshez szükséges TP-jének 1.1 -szerese, a fenti szorzó nélkül.
- Az exponenciális MaxTp függvény egyik szorzója, amely folyamatosan nőtt, 160. szinttől konstans érték lesz. (Ez gyakorlatban annyit tesz, hogy a szintlépéshez szükséges TP vmennyivel csökken, 180.szinten kb. 4%-kal, 190. szinten kb. 6%-kal, stb.)
Pontszám: 7.03
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
428. hozzászólás - 2012.05.16. 16:24:24 (Válasz Miklós #427 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.16. 16:19:32

- A végzet templománál a "lépj 2 szintet" küldetést cseréljük le arra, hogy "Szerezz %d TP-t!" ahol a szerzendő TP a karakter egy szintlépéshez szükséges TP-jének 1.1 -szerese, a fenti szorzó nélkül.


Lehet gagyi kérdés, de ez mindenkit érint majd, vagy csak akinél ez a szorzós játék van?
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.23
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
429. hozzászólás - 2012.05.16. 16:31:18 (Válasz Miklós #427 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.16. 16:19:32
- Az exponenciális MaxTp függvény egyik szorzója, amely folyamatosan nőtt, 160. szinttől konstans érték lesz. (Ez gyakorlatban annyit tesz, hogy a szintlépéshez szükséges TP vmennyivel csökken, 180.szinten kb. 4%-kal, 190. szinten kb. 6%-kal, stb.)

Ezt nem lehetne a jelenlegi legmagasabb szint+1-től bevezetni, ahol karakter van? Vagy aki fölötte van, az megkapja a különbözet TP-t, amennyivel így kevesebbet kell gyűjtenie a többieknek? Sokkal egyszerűbb lenne bevezetni a mostani max szint utántól.
Ez V1-en 179, nem tudom a többin mennyi, ha ez a max, akkor 180-tól, ha van 182-es, akkor 183-tól, stb.
Pontszám: 7.62
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
430. hozzászólás - 2012.05.16. 16:32:41 (Válasz Offsboy #428 hozzászólására.)
Nyilván mindenkinek a jövőben nem 2 szint kell, hanem az aktuális szintjénél lévő szintlépés 1.1-szerese. Aki top 50, annak is az alap, nem a felszorzott. Azaz ez tulajdonképpen az esetek 90%-ában mindenkinek könnyítés a templomban.
Pontszám: 7.62
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
431. hozzászólás - 2012.05.17. 11:14:36
Az valamelyest nem segítené elő az élmezőny tömörítését, ha világonként egy bizonyos szint felett az eh-t és a vf-et is lehetne együtt fejleszteni, nem zárnák ki egymást? Természetesen ugyanez érvényes volna a vonatkozó af képességekre is. Az inspirátor vf-es korlátozó hatása ugyanettől a szinttől kezdve eltűnne, illetve a térkifordító italokat vissza lehetne váltani xeno eventkor egyéb jutalomra.
Pontszám: 6.83
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
432. hozzászólás - 2012.05.17. 13:32:29 (Válasz Ywgarrd #431 hozzászólására.)
Nem tudom, de érdekelne a válasz, mert ha ez megoldaná a dolgokat és megvalósulna akkor az alap 2-3 évnél is többet kéne gyűjtenem egy inspirátorra mire lenne esélyem síkra szállni érte a nagyokkal.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.07
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
433. hozzászólás - 2012.05.17. 14:50:11
Offsboy: igen ez mindenkire fog vonatkozni, egy kis könnyítés a többi játékosnak is

Craslorg: épp azért lesz ez onnét bevezetve, mert a dolognak számottevő hatása csak kb. onnét lesz ahol most a top tart. Sztem azon se stresszeld magad túlzottan hogy az a pár ember aki 170 fölött van, az effektive eddig 4%-kal lassabban lépett, mert ezután 80-90%-kal lassabban fog lépni...

Ywgarrd: szerintem épp elég ez a rendszerszinten meghatározott lassítás a topnak, ez még további "használhatsz VFet is az EH mellé" húzással nem kéne tovább fokozni.
Pontszám: 7.55
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
434. hozzászólás - 2012.05.17. 15:14:35 (Válasz Miklós #427 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.16. 16:19:32
Elkészítettem a fejlesztési dokumentációt, de elég tömény programozó szöveg lett szóval megpróbálom érthető nyelven összefoglalni. (hm lehet nem sikerült)


A leírtak korrektek, de nem látom, hogy szó esne benne a korábban ígért extra TP szerzési lehetőségekről.
Pontszám: 6.94
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
435. hozzászólás - 2012.05.17. 15:17:43 (Válasz Craslorg #429 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.16. 16:31:18
Idézet: Miklós - 2012.05.16. 16:19:32
- Az exponenciális MaxTp függvény egyik szorzója, amely folyamatosan nőtt, 160. szinttől konstans érték lesz. (Ez gyakorlatban annyit tesz, hogy a szintlépéshez szükséges TP vmennyivel csökken, 180.szinten kb. 4%-kal, 190. szinten kb. 6%-kal, stb.)

Ezt nem lehetne a jelenlegi legmagasabb szint+1-től bevezetni, ahol karakter van? Vagy aki fölötte van, az megkapja a különbözet TP-t, amennyivel így kevesebbet kell gyűjtenie a többieknek? Sokkal egyszerűbb lenne bevezetni a mostani max szint utántól.
Ez V1-en 179, nem tudom a többin mennyi, ha ez a max, akkor 180-tól, ha van 182-es, akkor 183-tól, stb.


Mivel a másik módosítás sem a egmagasabb szinttől kerül bevezetésre, így felettébb igazságtalan lenne ha ez meg igen. Továbbá az elkövetkezendő egy évben is max 10 karakterre hatna figyelembe véve, hogy az új szintlépési sebességgel milyen ütemben lehet majd fejlődni (189-es szintet kéne elérni).
Pontszám: 6.94
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
436. hozzászólás - 2012.05.17. 15:43:30 (Válasz Miklós #433 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.17. 14:50:11

Ywgarrd: szerintem épp elég ez a rendszerszinten meghatározott lassítás a topnak, ez még további "használhatsz VFet is az EH mellé" húzással nem kéne tovább fokozni.


Én arra gondoltam, hogy a később erre a meghatározott szintre érkező vf-es/eh-s karaktereknek lenne ez motiváció, hogy minden erőforrást elhasználjanak. (Esetleg még arra, hogy néhányan egy kicsit "igyekezzenek" arra a szintre).
Úgy lehetne kivitelezni, hogy a jelenlegi lassítás+vf nem haladhatja meg az 55-ös vf hatásfokát (ha az esetlegesen magasabb vf miatt e felé menne, akkor korlátoz 55-ös vf-nek megfelelő mértékben). Enélkül a túlzott fékezésen kívül is okozna bonyodalmakat.
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.05.17. 15:44:35-kor
Pontszám: 6.83
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
437. hozzászólás - 2012.05.17. 16:18:48
48. vagyok a toplistán, v1-en. Ez a naponta végigmegyünk a listán azt jelenti, hogyha nem is mozdulok el erről a helyről 1 hétig, akkor is naponta felszorzódik a szintlépéshez szükséges tp-m? Vagyis ha jobban belegondolok, mindegy hol vagyok az 50-en belül, de ez naponta változni fog?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
438. hozzászólás - 2012.05.17. 16:27:00 (Válasz PottomPanna #437 hozzászólására.)
Pont hogy nem mindegy. A helyed határozza meg a szorzódat, ami naponta kerül ellenőrzésre.

Persze jó kérdés, ha egyik nap még 150.000 TP kell a szintlépéshez, másnapra megelőznek 3-an, akkor már csak 130.000 TP, de mi van, ha közben nekem 135.000 TP-m volt éjjel? Vagy a kapott TP kap egy 0 és 1 közötti szorzót? Valószínűleg így lenne értelme, azonban ekkor meg az AF pontok csökkennek. Szóval ezt még jól át kell gondolni, hogyan is fog működni.
Vagy csak a szintből hátralévő TP-t konvertálgatja minden éjjel?
Pontszám: 6.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
439. hozzászólás - 2012.05.17. 16:34:24 (Válasz Craslorg #438 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.17. 16:27:00
Pont hogy nem mindegy. A helyed határozza meg a szorzódat, ami naponta kerül ellenőrzésre.

Persze jó kérdés, ha egyik nap még 150.000 TP kell a szintlépéshez, másnapra megelőznek 3-an, akkor már csak 130.000 TP, de mi van, ha közben nekem 135.000 TP-m volt éjjel? Vagy a kapott TP kap egy 0 és 1 közötti szorzót? Valószínűleg így lenne értelme, azonban ekkor meg az AF pontok csökkennek. Szóval ezt még jól át kell gondolni, hogyan is fog működni.
Vagy csak a szintből hátralévő TP-t konvertálgatja minden éjjel?


Tessék figyelmesebben olvasni. A szorzód csak szintlépéskor határozódik meg és következő szintlépésig nem változik. A szorzó legegyszerűbben így számolható:
N = szintlépéskor a nálad alacsonyabb szintűek száma az első 50-ben
szorzó = 1+(N+1)/50

Azt, hogy bevezetéskor kapunk-e szorzót, vagy csak az első szintlépés után egyelőre nem ismert.

A TP nem kap szorzót, csak a szükséges TP, ezt is egyértelműen leírta Miklós.
Pontszám: 6.94
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
440. hozzászólás - 2012.05.17. 16:34:32
Erre nem gondoltam, hogy csökkenhet, hiszen szorzó van ott, és ha az változik is, az összeg akkor is nő valamennyivel. De akkor a top 50-ben semmi más nem fog történni, minthogy a 46-nak több tp kell, mint nekem, én hozzá képest gyorsabban lépek szintet, aztán én leszek a 45., én lassulok, ő beelőz, majd én vissza, és az első 50 beáll, és csak a listahelyezések váltakoznak? Néha töröl valaki, meg abbahagyja, helyére jön 1-2 alulról, de ennyi? Igazából már régóta csak akkor látok új nevet a portyaablakban, ha szintet lépek vagy hordát váltok , és rám aztán senki nem mondhatja, hogy nem szeretek szintet lépni.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője