Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Top szintlépés lassítása
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
241. hozzászólás - 2012.05.07. 16:50:09 (Válasz Koklerke #238 hozzászólására.)
Kunc.

Ezek szerint a legfelsőbb szinteken aki ki akarja a lassítást használni, az hamar kipottyanhat a top 20-ból az "érkezők" miatt, plusz mert belassult a többi szinthuszárhoz képest. [Nem csak az első 20 játékos teper előre.]

Érdekes libikóka lesz ez.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 6.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
242. hozzászólás - 2012.05.07. 17:01:47 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.05.07. 15:38:08
Idézet: Prisma - 2012.05.07. 14:56:11
Tehát a top karaktereknek saját maguknak kell dönteniük arról, hogy kapjanak-e ingyenes, permanens pók bölcsességét?


Akkor még egyszer: a LE/TP egy olyan mutató, amelynek SEMMI jelentősége nincs az éljátékosok számára. A topon csak az abszolút LE mennyiség számít, nem a szinthez képesti relative. A középmezőnyben hasznos, ha jobb LE/TP-vel játszol, mert erősebb leszel a környezetedhez képest. Az elöl levő játékos semmivel sem lesz erősebb attól, hogy lassabban lép szintet, legfeljebb kevésbé távolodik el a többi játékostól.


Bar ez termeszetesen igaz amit leirsz, de azert fejtsuk reszletesebben azt a legfeljebb reszt: Aki pont nem reszesul ebbol a bonuszbol, de hasonlo felallasban fejlodik, mint a nala 15-18 szinttel erosebb karakter, az szepen komotosan be fog kuszni azok utotavjaba. Aztan szepen komotosan bekuszik majd az bajnoki kategoriajukba is, hiszen nem csak, hogy a szintlepes uteme lassul azonos TP szerzesi modszerek mellett, de a fentebb levo kap egy extra lassitast is, ami a 0%-kal szemben siman 50% is lehet. Plusz az bajnoki kategoria is szelesedik. Ugyanakkor a fentebb levo a szintelonye miatt rengeteg plusz LE-t termelt korabban. A kicsit lentebb levo kari azt gondolhatta eddig, hoyg ezzel nincs gond, mert ezt a kiesest az o alacsonyabb szintje (nincs a masik utotavjaban, masik kategoriaban indul) kompenzalja. Ezeket az elonyoket most szepen bukja, mikozben a LE hatranya megmarad.

Szoval azert nem annyira kerek ez a tortenet.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.05.07. 17:13:42-kor
Pontszám: 8.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
243. hozzászólás - 2012.05.07. 17:11:45 (Válasz Ezüstszél #234 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2012.05.07. 16:21:55
Idézet: Miklós - 2012.05.07. 14:40:35
mindenhol csak a top karakterek kapják meg a kérdést. Viszont! Ahhoz hogy a kérdőívet megkapd, kell egyet vadásznod. Ezt csak azért írom le, mert így Landragór alatt gondolom ez nem triviális.


Kíváncsiskodni szeretnék, hogy mi a top karakter definíciója.
140-es szintű vagyok, 49. a toplistán, és nix kérdőív vadászatkor.


Ez annak fenyeben kulonosen vicces, hogy megneztem a kerdoivet, es a kerem a tapot, nem kerem a tapot opciok mellett van egy olyan is, hogy vonatkozzon 50 karakterre. Tehat rolad is fognak donteni azok akik dontenek.
Pontszám: 6.93
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
244. hozzászólás - 2012.05.07. 17:29:05 (Válasz Craslorg #231 hozzászólására.)
Ott lesz ez érdekes, hogy a szavazás eredménye minden világon egyformán számít. Mi a V1en nem igazán örülünk neki (mint már korábban is kifejtettem: én ellenzem, most nemmel szavaztam), de a többi szerveren lehet, hogy barátságosabban fogadják...
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2012.05.07. 17:33:49-kor
V1
Pontszám: 7.45
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
245. hozzászólás - 2012.05.07. 17:39:40 (Válasz Kocos #243 hozzászólására.)
Wunderbar.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 6.33
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
246. hozzászólás - 2012.05.07. 18:23:29
Ne haragudjatok ha troll vagyok és nem olvasom vissza az oldalakat - piszok sokat melózok és nem fog az agyam - a szövetségi küldetéseknél ez hogy fog alakulni? Ott is dupla annyi TP-t kell szereznünk, ha igennel szavazok?
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.87
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
247. hozzászólás - 2012.05.07. 18:26:20 (Válasz Isten Kardja #246 hozzászólására.)
Szavazz nemmel és a kérdésed nagyobb eséllyel értelmét vesztheti.
*Egyébként mintha arról lett volna szó, hogy ezt kompenzálják, de hogy ezt hogy tudják majd lekövetni, amikor egyszer az egyik lép hamarabb szintet, egyszer a másik...
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.05.07. 18:27:34-kor
Pontszám: 8.41
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
248. hozzászólás - 2012.05.07. 18:41:06 (Válasz Miklós #229 hozzászólására.)
Aki elől van annak lehet nem számít, de aki utol éri annak igen is számít, hogy az előtte lévő milyen le/tp arányt ér el azon a szinten. Javaslat: ahány százalékkal több tp kell a szintlépéshez annyival csökkenjen a kapott le (vadászat, küldetés stb...)
A hozzászólást Rockatansky módosította 2012.05.07. 18:41:33-kor
Pontszám: 7.10
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
249. hozzászólás - 2012.05.07. 19:03:06 (Válasz Rockatansky #248 hozzászólására.)
Persze, aztán az alulról felérő VF-esek hülyére verik a 10 szinttel felettük lévőket is.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
250. hozzászólás - 2012.05.07. 19:19:18
Ennek a problemanak nincs olyan megoldasa, ami PvP megoldast akar adni ra, es igazsagos lenne.
Pontszám: 6.93
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
251. hozzászólás - 2012.05.07. 20:50:31
Elvilega szintlépés lassítására lett kitalálva a visszafogott fejlődés.Aki ellenfelet szeretne magának, az kifejleszti, vár egy kicsit és probléma megoldva. Ennyi.
Viszont ha már a jelenlegi állás szerint alakul majd a fejlesztés, akkor idővel minden világon teljesen feleslegessé válik a kristályhorda, mint olyan, hiszen lesz kit ütni minden karakternek. Innentől kezdve okafogyottá válik => A jövőben a KH-t ki kell venni a játékból. Vagy bent hagyni, csak a "top" fölé helyezni szintben, hogy aki nem akar túlzottan lassulni (és elég erős is hozzá), annak legyen lehetősége részlegesen elkerülni azt.
Illetve, ha az eredeti javaslat marad [100%-5*veled azonos szintűek%)], akkor a százalékkal arányosan csökkenjen az EH szintje is.
Pontszám: 5.89
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
252. hozzászólás - 2012.05.07. 21:20:31
Miklós: Többen leírták, hogy nem az éljátékosoknak, hanem az őket beérőknek lesz gondja a magasabb -szerinted magas szinten marginális, azonban a karakterek RELATÍV erejét markánsan meghatározó- LE/TP-vel. Ez velük szemben súlyos igazságtalanság, holott elvileg nagyrészt az ő felzárkóztatásukra is történne ez a fejlesztés.
Ha önző módon szeretne szavazni a top (mivel megadtad a lehetőséget nekik, így szívük joga), akkor az élen álló maréknyi elit megszavazza ezt magának -már csak a több célpont és az általad felsorolt többi érv miatt is, járulékos előnyként jobb fejlődési rátával- és kész. Az utánuk következők meg - akik nyilvánvalóan az új rendszer nagy vesztesei lehetnek- bízhatnak benne, hogy mégsem így lesz és nemmel voksolnak. Faramuci helyzet.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.71
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
253. hozzászólás - 2012.05.07. 21:29:41
Miklós!

Nem túl szerencsés a kérdésfeltevés. Mit csináltok akkor, ha az alábbi lesz az eredmény:

Nem tetszik: 40%
Tetszik: 32%
Vezessük be, de az első 50-re vonatkozzon: 28%

Igaz, hogy a „nem tetszik”, kapta a legtöbb szavazatot, de a többség mégis változtatást akar. Egy ilyen eredmény később vitákra adhat okot….

(Egyéként nekem édes mindegy, hogy melyik a 20-as vagy 50-es változat lesz, csak legyen valamelyik!)
Pontszám: 8.34
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
254. hozzászólás - 2012.05.07. 21:57:25
Pontosan.

ÉS maga a kérdés is furcsán van feltéve. Legyen, de az 50es verzió. Ezt érthetem úgy is, h csak az 50es a jó számomra a 20as nem ill h az 50es jobb, mint a 20as, de persze mindkettő jobb mint a jelenlegi.

Legyen akár a 20as, legyen az 50es de változás LEGYEN.
Pontszám: 7.54
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
255. hozzászólás - 2012.05.07. 22:05:30
Egyébként pedig lehet egymásra kellene épülni az összerázódásnak. Először a top 20hoz közeledve, majd a top 50hez egy idő után.

Nem biztos, h belátható időn belül lehet abból érdemi haszon, h az első pár p80-90%al kap többet míg akik potenciálisan beérhetnék őket azok is 10-30%al.

Továbbá számolni kell azzal, h a belassulók is cserélődni fognak valójában nem olyan tempóban lesz a haladás mint gondolnánk. vmi időhúzó taktikán álló játékost a top 50ben le fognak körözni az egyenletesebben játszó játékosok. Azaz még annál is messzebbi az összerázódás hatása mint ami önmagában a ránézünk a top 50 szintjére buliból tűnne.
Pontszám: 7.59
fórumozóCsemiiFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
256. hozzászólás - 2012.05.07. 22:13:55 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
jo ez de a kisebek is kaphatnának valami elönyt példálul!és lehetne törölni a nem aktiv karaktereket !!élvezhetöb lene+ha smsel lehetne le.t vásárolni!
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
257. hozzászólás - 2012.05.07. 23:25:00
A szintlépés lassítása már nagyon rég óta a játékban van. Magas szinten ez kb 0,5% szintenként. Tehát minél magasabb szintű egy karakter, annál több erőforrásába kerül, hogy szintet tudjon lépni. Ez nem relatív lassítás, hanem teljesen rögzített. Ha egy 140-es kari 20 nap alatt lép szintet, az 180-ik szinten már 24 napjába fog kerülni. Ez is megér 2-3 pók bölcsességet évente
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.70
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
258. hozzászólás - 2012.05.08. 00:35:33
Egyébként (lehet, hogy csak a kései időpont miatti pillanatnyi elmezavarban) de még mindig azt nem értem, miért kell folytonosan az egymást kizáró opciókat erőltetni a játékban. Ha azt mondjuk a vf húzta szét a mezőnyt, az sarkítás szerintem, volt benne része, de csak része. Miklósék (jogosan) a gyorsabb szintlépést preferálnák, ami szerintem egyébként senkinek nem lenne ellenére (maximum keveseknek) amíg megtartja a jelenlegi LE/Tp arányát. Magas szinten elvileg nő ugyebár a szintlépéshez szükséges Tp, mégsem éri utol (eddig nem érte utol, most majd kiderül a "fejlesztés" után) a 2. generáció, az elsőt úgymond. De miért? Mert a legelső szint, az élvonal, folytonosan felhasznál minden erőforrást, míg az utánuk érkezők (legyenek bár EH-sok vagy VF-esek) általában csak egy részét, vagy a pp-t, vagy a csp-t. Ezen kéne változtatni, úgy, hogy nem sérülnek senki érdekei.

Egyrészt ugye a vf megváltoztatható lenne (urambocsá kiváltható egy más nevű, de ugyanazon szintű és funkciójú más szakival, ha mindenképpen utakat akarunk adni) ami nem a Tp-t felezi, hanem a LE-t duplázza. Nem újkeletű dolog ez a felvetés emlékeim szerint. DE! Nem kéne hogy kizárja az EH-t. Amíg az EH ad legalább olyan LE/Tp arányt, mint a vf, addig azzal sincs baj. Többet meg ne adjon, hogy ne csak portyázzanak az emberek. Nem lehet olyan marha nehéz kiszámolni, hogy adott szinten maxos spektrálissal és maxos vf-el mi az LE/Tp arány, a csatában ehhez viszonyítson a szakértelem és kész. Gyengébb lenne az EH mint most? Mindenképpen. De mivel mindkettőt megérné használni úgymond, így nyugodtan fel is lehetne használni az embernek bármilyen pontját.

Sajnos a "magas szinten erősebb/jobb dolgok vannak neked" taktika az életben nem lesz célravezető. Ha mondjuk adott karakter 40-es szintű, szerintetek érdekli, hogy még bő 20 szint és fertőzésmentes lesz mondjuk? Érdektelen. Amikor odaérek, akkor kell vele foglalkoznom, mert perpillanat a szintemen másnak sincs ilyenje, mikor másnak lehet, nekem is lehet. Ezek nem motiváló erők, ezt be kéne látni.

A szintlépések gyorsítását, a játék visszahozását az eredetileg tervezett sebességre szerintem csak úgy lehet elérni, ha mindenkit érdekelté teszünk abban, hogy elhasználja minden lehetséges erőforrását. De ezt nem nerfekkel kéne elérni, ami csak kiábránduláshoz vezet és törlő játékosokhoz, úgy kéne leegyeztetni, hogy nagyjából 95-98%-ban mindenkinek emészthető legyen. Márpedig ha mindenki normális sebességgel játszik, akkor előbb vagy utóbb a rendszer szintlépési sebesség miatt megoldódik a top szinteken lévők légüres tere is (kivéve, aki +sok Tp-t adó cuccal mászkál vadászni, de ők esélyesen nem relevánsok a tételben, nekik nincs megoldandó problémájuk, mert nekik ez nem gond, azért csinálják így).

Fejemet lehet venni nyugodtan a posztért, elképzelhető, hogy van amit nem vettem számításba, stb, ezek nagyobb részt nem az én ötleteim, csak eddigiek összefésülése, de egy valamit meg kéne értenünk, mindenkinek: ez az egész akkor jó, ha a játékosok és Miklósék érdeke egybeesik. Addig csak fogszívás és morgás van, meg egyoldalú nerfek és anyázások. Szerintem.

Uff én beszéltem, megyek aludni
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
259. hozzászólás - 2012.05.08. 06:48:25 (Válasz Jademaster #258 hozzászólására.)
Én teljesen egyetértek veled abban, hogy az összes erőforrás egymás melletti kihasználását kéne vonzóvá tenni. De erre volt az a reakció, hogy ez uniformizálná a karaktereket. Ha mindenki mindent csinálna, akkor egyformák lennénk. Én ezt azért nem tartom valószínűnek, hiszen alapvetően nem egyformán gondolkodunk, játszunk, de az biztos hogy jobban "hasonlítanánk" egymáshoz. Nyilván lenne előnye is, hátránya is a dolognak.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.44
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Top szintlépés lassítása
260. hozzászólás - 2012.05.08. 07:05:06 (Válasz Ywgarrd #251 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.05.07. 20:50:31
Elvilega szintlépés lassítására lett kitalálva a visszafogott fejlődés.

Nem, a gyengébbek segítésére lett kitalálva, de hirtelen 95%-a a játékosoknak rájött, hogy ő "gyengébb" és kifejlesztette (mert LE/TP aránya kedvező volt).
Pontszám: 7.61
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője