Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvelt tagDrenusFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
721. hozzászólás - 2010.11.04. 07:21:32
Észrevettem egy apró hibát a Hasznos energiáknál. Nem piszkálódni akarok, csak ez így feltűnt:

"Minden szint eggyel növeli az energihasznosítás szakértelmed lehetséges maximumát. "

Az energiahasznosításnál hiányzik egy "a" betű.
Pontszám: 6.50
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
722. hozzászólás - 2010.11.04. 08:32:42
Nem értek egyet azzal, hogy az AF pontok szerzésének koncepciója a pókokat tápolja. Én egész sikeres póknak számítok, mégsincs EH-m; pár órára lecseréltem a VF-et, aztán izibe' váltottam is vissza. Hogy miért? Mert az EH-val együtt dől a TP is, mindenkiért 100%-os TP-t kapsz. Mikor küldiztem fénnyel 40-60%-os célpontokra (30pp beállítás), akkor undorítóan sok TP-t kaptam az EH miatt. Tudom, hogy miért lett ez betéve, a lefelé ütés exploitját lett hivatott kezelni, csak az nem tudom miért nem érdekel senkit, hogy aki nem a kisebbeket zúzza szét, annak hatványozottan dől a TP. -8 szinttel leütve igazából tökmindegy, hogy 4TP-t vagy 7et kap az ember, de felfelé ütve nagyon nem mindegy, hogy egy listából 20-40%-os ellenfélért 12TP-t vagy 45TP-t kapok. Úgy kellett volna megoldani, hogy csak abban az esetben jár a 100%-os TP, ha az EH kattan, tehát nincs meg az elhozható minimum LE, de ez így nagyon nem buli.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.53
irritálóPHOENIXFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
723. hozzászólás - 2010.11.04. 08:34:11
Nekem még van 26 térkifordító lötyim. Ugyebár a VF gusztustalanul visszafogja az AF pont szerzésének arányát, de az az ötletem támadt, hogy amíg kifejlesztem a legfontosabb AF képességeket, addig átválthatnék EH-ra, aztán ha kész, akkor vissza.

Van még, akinek eszébe jutott ez? Vélemény?
Vihart és mennydörgést fogsz zabálni és tüzes villámokat sz*rni! Ha így folytatod, veszélyes leszel!!!

Kaland: Áldozatbemutatás
Pontszám: 3.49
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
724. hozzászólás - 2010.11.04. 08:39:50 (Válasz PHOENIX #723 hozzászólására.)
Pont az előbb írta Offsboy, hogy ez az érem se olyan fényes egyértelműen, mint gondolnád...
Af képességek ide vagy oda, TP-t kapni nem olyan boldogító még.
Mezei PÓK karinak amúgy az a legjobb ha se EH se VF nincs. Úgy se vadászik, akkor mért romoljon az AF kapása? Az EH meg fixálja a lét, nem lehet küldi cápáskodni miatta optimálisan...
Pontszám: 5.43
népszerűJégkirálynőNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
725. hozzászólás - 2010.11.04. 09:01:15
Ráadásul a lényegi AF "képességek" vagy az EH vagy a VF feltétele.
Ha e kettő között váltasz, akkor nullázod az addigiakat...
Tehát erősen várnék, hogy a próbálkozó szelleműek milyennek vélik
majd itt a forumon a lehetőségeket és ennek függvényében tennék.
Ezt azért 60as szint környékén még meg lehet tenni.
Feljebb úgy gondolom már nincs ennyi idő várni, pakolni kell ami már
feltételezi, hogy döntöttél. Vagy így, vagy úgy!
Pontszám: 6.67
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
726. hozzászólás - 2010.11.04. 17:13:58
A toplistára kerül fel új oszlop AF összegnek? Vagy a karakterlapra?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.75
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
727. hozzászólás - 2010.11.05. 08:38:45
Először is; az AF pontok harci részei szerintem nagyon jól vannak kitalálva, azonban egy apró - bár szerintem annál fontosabb - javaslatot szeretnék tenni. A fizikai és mágikus pajzs elnyeléseinek konstans értéke lassan de biztosan folyamatosan veszít hatásfokából.
Ha képlettel lenne megoldva, akkor követné a szintarányos "amortizációt".

Varázslatelnyelés (mágikus pajzs 1 szintjére)= saját_szint/7 + (saját_szint-110)*0,2

Elnyelés (fizikai pajzs 1 szintjére) = (saját_szint/7 + (saját_szint-110)*0,2)/3

150. szintig prognosztizálva:




Látható, hogy nem szállna el nagyon az elnyelés, mégis legalább minimálisan követné a magasabb szintű varázslatokat, a magasabb tau-t.
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.11.05. 08:40:53-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.61
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
728. hozzászólás - 2010.11.05. 09:34:32
Egy kalandos AF ötlet: Jóker mondjuk: Kifejesztve választhatsz a kalandpróbák közül egyet, amit mindig automatikusan teljesített lesz, attól függetlenül, hogy megvan-e megfelelő érték. (esetleg lehetne két szintes, az elsőnél egy szakértelmet lehet választani a másodiknál egy tulajdonságot) Természetesen nem lenne olcsó mulatság a fejlesztése.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.17
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
729. hozzászólás - 2010.11.05. 16:10:06
Az aura és bőr evolúció kiírását nem ártana kicsit pontosítani. Meglepő és nem mulatságos volt a fejlesztés után rájönni arra, hogy a 0 alapértéket lehet öttel növelni 5 AF-ért, nem pedig feloldani egy új szakértelmet, aminek egy bizonyos fejleszthetősége azért már van alapból és ez a maximum emelkedik a képességtől. Ez így kicsit drága, 100AF a maxolása. Annyiból sok minden más is kifér egyszerre. Megérteném, ha mondjuk nem lenne kioltó ellenpárja,de így, hogy még az is van, ez indokolatlanul sok!
A hozzászólást masterv módosította 2010.11.05. 16:12:27-kor
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.47
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
730. hozzászólás - 2010.11.05. 16:29:44 (Válasz masterv #729 hozzászólására.)
Úgy érted, hogy megnövelted 1-el 5 AF-ért és nem kaptál új szakértelmet? Hanem? Működik magától? Akkor viszont LE-t nyersz így vele.
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5.99
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
731. hozzászólás - 2010.11.05. 16:42:44
Új AF képesség kóbor gondolata pongyolán.
Küldetésmester:
Egyszerre 2 aktív küldetésed lehet. A másodlagos küldetésért csak a LE jutalommal fele jár. A 2. és a 3. szint +25%-ot adnak a másodlagos küldetésre így 3-as szinten a küldetésekért járó LE jutalom 100%-os.
Az ismételhető küldetéseknél a rotáció a teljes LE-ért nem 3 küldetés lenne hanem legalább 4.
Szint: 3
Költség: 50/25/25
vagy
Költség: 100/50/50

A gyógyital mesterség a nem ősköves italok hatásfokát is emelhetné 5%-kal vagy esetleg egy új af képességként jöhetne.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 5.24
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
732. hozzászólás - 2010.11.05. 17:07:43 (Válasz Tpe71 #730 hozzászólására.)
Nem. Megvettem az aurát 5 AF-ért. Ezért megjelent a szakik között,mint 0-s, fejleszthető, de csak 5ig lehet húzni. Így sok értelme nincs (1% visszacsatolás varázslatra). Nekem 255CSP levadászása alatt jön össze kb 5 AF,így aztán a 100as szakihoz kb 4845 csp-t kell levadásznom(minusz TK,kaland,portya).És akkor ad 20% visszacsatolást varira, ami azért elég karcsú, ilyen árat figyelve és szembeállítva mondjuk egy energiamesterrel,ami effektív LE-t termel... Nem is tudom...Szóval az én meglátásom szerint ez nem egy "megérős" szaki/képesség.
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 5.85
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
733. hozzászólás - 2010.11.05. 17:43:43 (Válasz masterv #732 hozzászólására.)
Nekem 4-szer annyi CSP után jön össze annyi pont
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.08
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
734. hozzászólás - 2010.11.05. 18:26:16 (Válasz LanMaffia #733 hozzászólására.)
Tehát neked még elvben sem lesz ilyened,gondolom... Bár, ha jól megnézzük, mi az a majd 20000 csp? Hát nem megér annyit ez a pótolhatatlan szakértelem? Szóval ismétlem magam: ezt kicsit át kéne címkézni...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.23
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
735. hozzászólás - 2010.11.05. 18:46:01 (Válasz masterv #732 hozzászólására.)
Vannak ennél jobban megérős afp-k, nem is értem miért ezzel kezdted. Ott van a leírásban, hogy az aura minden szintje 5el növeli a szaki maximumát. NIncs ebben semmi becsapás.

Szerk: Tehát ha csak 1et böktél rá akkor csak 5ig húzhatod az új szakit. 2nél 10re, 3nál 15 és így tovább és így tovább....

Szerk2: Az utolsó csatánkban sebeztem beléd varázslattal 5200at, ha megvan a 20% akkor ebből 1040et visszacsatolsz, ami ha szorosabb lenne a menet szerintem számít, ha meg 6-7ezer körül sebzek abból meg 1400körül is visszacsatolsz, ez plusz egy harci kör kábé. Szerintem.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.11.05. 19:00:26-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.77
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
736. hozzászólás - 2010.11.05. 19:06:37 (Válasz PottomPanna #735 hozzászólására.)
Nem becsapás, félreérthetőség. Arról ugyanis nem szól a leírás, hogy a szakértelem maximuma alapból 0 és csak az AFK növeli szintenként öttel. Miki meg be is írta ide a fórumra, hogy a szaki maximuma 100. Első olvasatra úgy tűnik, mintha ezt a 100 maxot növelné az AFK. Teccikérteni?

Szerk.: Igaz, de azért ez még mindig nincs köszönőviszonyban sem egy maxolt Harcos speckó+fókuszált erő kombóval,ami ugyanannyiba kerül ugye...
A hozzászólást masterv módosította 2010.11.05. 19:11:06-kor
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 3.60
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
737. hozzászólás - 2010.11.05. 19:54:19 (Válasz masterv #736 hozzászólására.)
Azt is írta fórumon, hogy az új szakiknak alapból 0 a maximuma. Ebben a topicban.

Megtaláltam, hurrá!

Javaslatok -> Alternatív fejlődés (AF) pontok
Dátum: 2010.11.03. 09:04:42


Az új szakértelmek maximuma alapból 0 lesz, tehát csak akkor tudod fejleszteni, ha megvan az AF képesség. Növeli a többi szaki fejlesztési költségét, és nem lesz akadémiához kötve.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.11.05. 19:56:42-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.77
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
738. hozzászólás - 2010.11.05. 22:00:33 (Válasz PottomPanna #737 hozzászólására.)
Még szrencse hogy nem kell a játék összes opciójához egy 37 oldalas topicot végignyálazni hogy játékörömöm is legyen benne
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.28
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
739. hozzászólás - 2010.11.05. 23:39:32 (Válasz PottomPanna #737 hozzászólására.)
Egyet kell értenem Viktorral... Beleférne az a leírásba is,ne kelljen már minden fórumot végignyálazni, hogy megértsem a működését valaminek...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 7.46
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
740. hozzászólás - 2010.11.06. 07:48:22
Az új AF képességekhez kapcsolódó szakértelmek maximuma alapból 0 lesz, tehát csak akkor tudod fejleszteni, ha megvan az AF képesség. Növeli a többi szakértelem fejlesztési költségét, és nem lesz akadémiához kötve.


Hol találom ezeket az af képességekhez kapcsolódó egyéb képességeket amik 0-ról indulnak?
A hozzászólást Birka módosította 2010.11.06. 08:40:23-kor
Pontszám: 5.43
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!