Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1041. hozzászólás - 2012.07.12. 11:08:45
Kiváncsiskodnék, hogy mik a tervek az újabb AF képességekre. Mert épp ma számoltam össze, hogyha mindent kifejlesztek aminek egy hangyányi értelme is van számomra, legyen az inkább csak elméleti szintű is (Magányos hős), akkor is 150 pontot tudok csupán költeni, és ebből 48 van nálam épp.
Eredetileg Miklós azt igérte, hogy az AF képességekből mindig lesz annyi, hogy nem lehet majd minden értewlmeset kifejleszteni, hanem válogatni kell. Az utóbbi hónapok során elképesztő mértékben nőtt az AF bevétel (kastély, relikvia, tárgyak, templom, szerencsekerék), az új képességek pedig csak elenyésző számban jelentek meg. Szerintem ideje lenne ezen változtatni.
Pontszám: 7.99
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1042. hozzászólás - 2012.07.12. 11:50:41 (Válasz Kocos #1041 hozzászólására.)
Nem kötekedni akarok, mert igazad van részben; mint mostanság sok minden, ez is a nagyobb szintsávban okoz kényelmetlenséget.
Tény, hogy orvosolni kell eme problémát is. Ám a kisebbek, akik nincsenek akkorák, avagy nem kapnak annyi AF (ebben nagy segítség a VF, valamint a templom küldetései, amik kérik elfelé a pontokat) azoknak még mindig bőven van miből válogatni, taktikázni.
Csupán kipukkan/kipukkant a szinten elől járók egy újabb problémája, ami szintén orvoslásra szorulna.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 8.42
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1043. hozzászólás - 2012.07.12. 18:01:41
Elvileg átmentek a "végtelenített" AF képességek amiket anno te találtál ki.

Kellene ötletelni/javasolni, hogy miket szeretnénk, milyen költség emelkedési tendenciával pl.

Újabban nem sok időm van ilyesmire, de engem mi inspirálna?

Ha nem flusztrálná a kis karikat, hogy nekik erre sose lesz AF pontjuk, de ne is szintfüggő legyen, mert akkor meg az AF előny értelmetlen.
Szóval szerintem ezen képességek akkor jelenjenek meg, ha 1500 AFP-t már elköltöttél a "klasszikus" képességekre.

Nekem hirtelen 3-ra van javaslatom:
-+1 max építés; költsége szakértelem (szintje+1)*10
-+1% szaki fejlesztés hatékonyság; költsége szakértelem (szintje+1)*100
-+1% tul fejlesztés hatékonyság; költsége szakértelem (szintje+1)*200
Pontszám: 5.66
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1044. hozzászólás - 2012.07.12. 18:26:57 (Válasz Birka #1043 hozzászólására.)
Ilyenekből lehetne még jópárat berakni több szakértelemre is, nem csak az építésre.
- elementáris fúzió
- spektrális manipuláció
- kreatív affinitás
- lélekenergia sajtolás
- intelligens kedvenc

Idézet: Birka - 2012.07.12. 18:01:41
Szóval szerintem ezen képességek akkor jelenjenek meg, ha 1500 AFP-t már elköltöttél a "klasszikus" képességekre.

Ehhez már csak az kéne, hogy legyen 1500 pontnyi képesség, aminek legalább minimális haszna van...
A hozzászólást Ariel módosította 2012.07.12. 18:33:57-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.11
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1045. hozzászólás - 2012.07.12. 22:29:45
Esetleg nekem is lenne pár javaslatom de egyenlőre csak kettőt írok le mert a többi teljesen csak vázlati szinten szerepel a fejemben:

Sajtoló mester:
Minden szintje +1% LE-t ad a Lélekenergia sajtoláshoz. Kitétel 80. szinttől érhető el. Maximális szintje 10.
Költség: szint*5 esetleg 3

Kritikus tudat:
Az IQ tulajdonsághoz csökkentő (hasonlóan mint az egészséges életmód esetleg kisebb hatásfokkal mondjuk 0,5%-kal csökkentené a fejlesztési költséget) Maximális szintje 30 csak akkor hatásos ha specializálva van a tulajdonság. Miután elérte a maximális szintjét akkor esetleg lehetne hatással a többi tulajdonságra is de csak 1-2 szintje tehát 1%-kal csökkentse a többi tulajdonság költségét!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.19
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1046. hozzászólás - 2012.07.12. 23:39:34
Nekem inkább ez tetszene:

Kritikus tudatkorbács: AZ ellenfél IQ-ját csökkenti saját varázstámadásunkkal szemben. (1AF szint-1 IQ arányban)
Feltétel. Nincs Kritikus tudatpjazs.
Kritikus tudatpjazs: AZ ellenfél IQ-ját csökkenti az ellen varázstámadásakor.
Feltétel: Nincs Kritikus tudatkorbács.

Max. szint: Karakter Szint-60. AFP: 5-8/szint (?)

Kicsit megoldaná az univerzális IQ problematikáját, válaszút elé állítva a karaktereket.

+2:

Szerencsevadász:
Az erőforrást adó szerencsekerék jutalmakat növeli (végzet temploma jutalmak esetén is!). 1 szint=+5% jutalom
Max. szint= 20 (40?). AFP=5-10/szint (?)

Krupié: max. 2 szint. 20/30 AFP
1. szinten + 1 ingyen pörgetési lehetőség, 2. szinten+ 1 ősköves pörgetés lehetőség.

Még nincs alaposan átgondolva, de kiváncsi vagyok a véleményekre.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.07.12. 23:47:34-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.37
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1047. hozzászólás - 2012.07.13. 21:20:08 (Válasz Aurri #1046 hozzászólására.)
Az IQ-t megpiszkáló AF képességnek nem igazán értem a lényegét.
Akinek alacsony az IQ-ja, annak fölösleges foglalkozni vele. Akinek magas, az pedig az alapján választ, hogy alacsony, vagy magas a taumaturgiája, illetve, hogy fejleszti-e a kritikus vari szakértelmet, vagy sem.
Válaszútnak válaszút, de inkább csak nehezíti a későbbi esetleges stratégiaváltásokat.
A varázslatok jelentősége azért szép lassan mérséklődik a szinttel előre haladva.


Az erőforrások növelésének lehetőségét én nem a szerencsekerékbe tenném. A kerék, és a VT adta táp már így is durván meg fog látszani a karaktereken.
pp-t, csp-t lehet adni a megfelelő szakértelmek maximumának megnövelésével (AFP-ért, őskő nélkül). LGY bónuszt is lehet pluszban adni, van már rá AF képesség, max növelni kell kicsit a szintjét. Kristálypontokra ugyan így lehet csinálni egy képességet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1048. hozzászólás - 2012.07.14. 01:28:45
No gondolkodtam rajta, hogy milyen képességeket lehetne behozni. Párhoz valami fantázianevet is írtam, nyilván ez csak amolyan hangulati elem, majd aki ebben jobb (Miklós) az kitalál hangzatos neveket hozzá. A cél az, hogy egy átlagos karakter esetén hasonló mértékben tudja a karakter megnövelni LE bevételét naponta. Az II/ képesség lenne a referencia, amit a többi képesség LE termelésben követ.
Vannak persze olyan képességek amelyek nem lefordíthetóak LE-re. Sajnos sok forrásértékem nincs meg, ezért számolni most nem fogok tudni. Majd talan ha Biri segit.

A képességek a játék fő területeihez kapcsolódnak, megpróbáltam felölelni a többségüket. Mindenkinek azt éri meg fejleszteni amit rendszeresen használ.

Minden képesség fejlesztési költsége eggyel több AFP, mint a képesség jelenlegi szintje.

AF
I/ Alternatív recirkulum
Szintenként +1% AFP TP-ből

Vadászat
II/ Nyomkeresés
Szintenként 0,2% esélyed van, hogy eggyel nagyobb szörnyet ejtesz el, mint tetted volna a képesség nélkül. Apróról kisebbre váltás esélye dupla.

III/ Vadászrutin
Szintenként eggyel több TP-t kapsz.

IV/ Tapasztalt vadász (p1)
Minden vadászat közben megszerzett TP-ért szint*[tapasztalati szint]*p1 LE a jutalmad (a vadászat jutalmán felül). (Megj: p1 egynél lényegesen kisebb szám lesz.)

Sajtolás
V/ Lélekcsakra (p2)
Állat sajtolásakor szint*[tapasztalati szint]*p2 LE-vel többet kapsz. P2 belövése: napi 4 20-as szintű állat sajtolásakor termeljen annyit, mint a vadászatos képességek.

Portyázás
VI/ Tapasztalt portyázó (p3)
Minden portya közben megszerzett TP-ért szint*[tapasztalati szint]*p3 LE a jutalmad (a vadászat jutalmán felül). (Megj: p3 egynél lényegesen kisebb szám lesz.)

VII/ Falkavezér

Általad indított nyertes portya esetén állataid intelligenciája a képesség szintjével magasabbnak számít.

Kihívás
VIII/ Ezermester
Általad indított nyertes portya esetén állataid intelligenciája a képesség szintjével magasabbnak számít. A képesség minden szintje után 5% esélyed van eggyel több kristálypont szerzésére, amennyiben nyersz általad indított kihívásban.

IX/ Párbajrutin (p4, p5)
A nyertes kihívások után szint*[tapasztalati szint]*p4 TP-t kapsz. Vesztes kihívásoknál ennek felét.
>>> Új ismételhető küldetés: Szerezz [tapasztalati szint]*p5 TP-t kihívásból úgy, hogy legalább 15-ször nyersz.

Aukciós ház
X/ Lélekkút halászat
Lélekkút kisütésekor szintnyi dukátot is kapsz.

XI/ Megbízható munkaerő (p6)
Aukciós házban dolgozva szintenként p6 esélyed van extra dukát szerzésre. (p6 kb. 2-4)

Küldetés
XII/ Haszonleső (p7)
A szint*p7% bónusz LE küldetések teljesítésére.

Lélekkufár
XIII/ Törzsvásárló
Szintenként eggyel nő a kereskedelem szakértelem maximuma.

Kalandok
XIV/ Kristályoholista
Minden nap az első belépésedkor kapsz 1 fehér kristályitalt a képesség minden szintje után.

Statisztikák
XV/ Vitalitás
Maximális életpontod szintenként 1%-kal nő.

XVI/ Kondenzáció
Maximális varázspontod szintenként 1%-kal nő.

XVII/ Bosszú hidegen tálalva
Szintenként 5-tel nő a maximális portyapontjaid száma.

XVIII/ Nyomtérkép
Szintenként 5-tel nő a maximális cselekvéspontjaid száma.

Utólag jutott eszembe:
Epikus/Entitás
XIX/ Hősiesség
Szintenként +1% közelharci sebzés az epikus ellen.

XX/ Legendás hatalom
Szintenként +1% varázslat sebzés az epikus ellen.

No első nekifutásra nagyjából ennyi. Remélem az látszik, hogy a képességek korlátlan fejleszthetőségével itt valóban döntéshelyzet állna fent, ami tetszőleges mennyiségű AFP megszerzése után sem szűnik meg.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.07.14. 07:37:54-kor
Pontszám: 9.25
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1049. hozzászólás - 2012.07.14. 07:31:31 (Válasz Kocos #1048 hozzászólására.)
Úriási az átfedés a mostani és ezen képességek közt, valamint olyan tendenciákat is piszkálni mersz, melyeket nem kéne szerintem:

I; Elvileg nincs vele semmi baj, bár van egy képesség ami már ad AF%-ot.
II; Aranyos képesség, de mivel kimutathatatlan a hatása, így sok bizalom nem lesz iránta.
III; Egy TP buzgeráló képesség, mely a szinthuszárságot támogatná. VF-s nem fejlesztené, Eh-s meg így is rohan szintben. A topl assítását meg most tették be ami pont ellene dolgozna globálisan...
IV; Ilyen jellegű képességet már próbáltam letolni Miklós torkán, a vadászat alap képletében van szint, azaz sima +x spm-et kérnénk ezzel, így fantáziátlannak van titulálva.
V; TP nélküli LÉszerzést erősítenél, ami lé/tp-ben 2,1x-est bónuszt adna VF-eseknek. Ilyne formában tuti hogy nem kiegyensúlyozott.
VI; Ezt a képességet hívják EH-nak, melyre már a rablás agyar és az ultra implant is fölösleges volt, mert még kevésbé éri meg vadászni miatta.
VII; Az amúgy is extrém elnyelést állatokból még tovább tuningolnád, ami az evolúciónak is bekavarhat, ez játéktechnikai okokból nem fog menni.
VIII; A kihívás így is extrém erős, de a második fele a +kp beleférhet. (Kérdés ki fejlesztené ki, mert aki rendszeresen kihívásozik az most is úszik a kp-ban.)
IX; Új ism küldi, ami kihívásra épül? Lé nélkül TP? Ezt gondold végig, még neked s ejó képesség szinthuszár építészként, mivel te meg kihívást nem igazán tudsz nyerni szerintem.
X; Na ennek az alapötlete tetszik, mivel támogatná a szintlépést. de NE dukátot adjon, mivel az a nagy hátrányos a lopásmentes környezetű szöviknek, valamint V5-ön a dukátokat nem kéne nyesztetni...
XI; Aranyos képesség, de amikor havi 100-200 dukátot szerez valaki küldetésekből, akkor a +15% esély +1 szerzésére rengeteg afp-ért nem hiszem hogy életképes képesség lenne.
XII; Szerintem így is elég táposak az ism küldik, ráadásúl megint tp független lészerzés lenne, ami az amúgy is extrém erős küldizőket tolná tovább.
XIII; +5-ög egyes embereknek lenne értelme, a felett sajnos nem érné már meg valószínőleg költséghatákonyság miatt a többi képességgel szemben. Ráadásúl már van egy kereskedelmes képesség.
XIV; Nyers táp képesség végig kellene gondolni mit kavarhat be.
XV; Már van egészséges képesség, ráadásol ennek a hatása extrém erős az egészség es a szintek előrehaladtával. Nem hiszem hogy bekerülne.
XVI; inkább mágia költség javítő képesség az ami koordinálható, a %-os extrém tud lenni. (Bár magadra is gondolnod kellett tudom...)
XVII; Nemrég fejtette ki Miklós, hogy már most is túl nagy a puffer, ami a játék ciklikus játszhatósága miatt nem jó.
XVII; Ua, mint az előző

Ötleteket köszi, de azt kell mondjam 2 ha van benne ami nem gázos...
Pontszám: 5.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1050. hozzászólás - 2012.07.14. 08:15:22 (Válasz Birka #1049 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2012.07.14. 07:31:31
A topl assítását meg most tették be ami pont ellene dolgozna globálisan...


Nem dolgozna ellene. Mindazok akik örülnek a lassításnak nyilván nem élnének vele. A tobbiek számára pedig elhangzott egy igéret, hogy bekerülnek majd extra TP szerzési lehetőségek. Ez ráadásul úgy kerülne be, hogy konkrétan le kell mondanod érte valamiről. (Nem fejleszthetsz abból a pontból más LE adó képességet.)

IV; Ilyen jellegű képességet már próbáltam letolni Miklós torkán, a vadászat alap képletében van szint, azaz sima +x spm-et kérnénk ezzel, így fantáziátlannak van titulálva.


Csakhogy a vadaszat alap kepleteben nincs TP. Mindegy, hogy egy vadaszatert 50, 100 vagy 110 TP-t kapsz adott szinten a LE ugyanannyi. Ennél a képességnél ez nem igaz. Egyébként a III-assal minimalis szinten kombózik (ha olyat fejlesztesz ez erősebb, de még mindig gyengébb, mintha két másmilyen nyerstápot fejlesztesz. Továbbá mindketten tudjuk, hogy a vadászat LE/TP aránya gyenge, ezért kerüli mindenki a vadászatot. No ez valamennyit segítene rajta.

V; TP nélküli LÉszerzést erősítenél, ami lé/tp-ben 2,1x-est bónuszt adna VF-eseknek. Ilyen formában tuti hogy nem kiegyensúlyozott.


Legutóbb amikor játszottam a játékkal (tegnap) a sajtoláshoz még vadászat kellett, hogy eleve elfogd a lényt. Mivel ez
TP szerzéssel jár érvedet nem tudom hova tenni. Igazából egységnyi TP-re ez kevesebb bónusz LE-t ad, mint II, aki nem VF-ezik annál kevesebbet ad mint III, tekintve hogy 4 db 20-as szintű lény sajtolásánál hozná ugyanazt a hatást, és azt hiszem azt nem túl nagy bátorság kijelenteni, hogy 4 db 20-as szintű lényt senki sem sajtol egy nap. De elméletileg ez a maximum ami elérhető.

VI; Ezt a képességet hívják EH-nak, melyre már a rablás agyar és az ultra implant is fölösleges volt, mert még kevésbé éri meg vadászni miatta.

Húú, akkor ezt nagyon nem olvastad el. Az EH egy ennél sokszorta erősebb képesség, ami VF-fel nem használható együtt. Az EH minimum zsákmányt ad ez extra zsákmányt.
Azzal egyetértek, hogy a vadászat alultápolt, ezért van arra három képesség is, míg erre csak egy. Azt nyilván te is vágod, hogy 3 db. 10-es képesség árából egy 18-as sem jön össze.

VII; Az amúgy is extrém elnyelést állatokból még tovább tuningolnád, ami az evolúciónak is bekavarhat, ez játéktechnikai okokból nem fog menni.


+10-15% fejlődes olyan komoly extra elnyelést adna? Úgy, hogy cserébe be kell áldozni a direkt LE szerzőket valamilyen mértékben?

VIII; A kihívás így is extrém erős, de a második fele a +kp beleférhet. (Kérdés ki fejlesztené ki, mert aki rendszeresen kihívásozik az most is úszik a kp-ban.)


A kihívás nem extrém erős, hanem extrém gyenge. Hasonlítsuk össze portyával.
Portya során fejlődik az állat, kihívásnál is. Kihívásnál nem sebződik, ez előny.
Portya során szerezhetsz LE-t és TP-t amelynek arányát tudod a magad javára formálni, kihívásnál egyik sincs.
Portya során 3 ismételhető küldetést is csinálhatsz, tehát csak portyával tudod pörgetni a 100% jutalmű sort. Kihívásnál ez nincs.
Kihívásnál kapsz KRP-t, aminek értéke zöld kristályital ára/30, tehát egy napi portyával 2-3 EH-nyi virtuális bevételed van, de a kihívásozók sömének a KRP gyakorlati hasznot nem jelent, mivel a fülükön folyik ki.

IX; Új ism küldi, ami kihívásra épül? Lé nélkül TP? Ezt gondold végig, még neked s ejó képesség szinthuszár építészként, mivel te meg kihívást nem igazán tudsz nyerni szerintem.


Hol látsz te olyet bumbi, hogy TP nélkül? Szerezz X TP-t a képesség szövege. Úgy látom még nagyon reggel van.

X; Na ennek az alapötlete tetszik, mivel támogatná a szintlépést. de NE dukátot adjon, mivel az a nagy hátrányos a lopásmentes környezetű szöviknek, valamint V5-ön a dukátokat nem kéne nyesztetni...


A szint nem a te szinted, hanem a képesség szintje. A szintlépéshez nincs köze. A nagy hátrányos lopásmentes környezetű szövit nem tudom hovarakni, gondolom energiakristályosítóval keverek a lélekkutat, V5-höz nem tudok hozzászagolni sem, így ezeket V5 szempontjából lehet, hogy pár világspecifikus módosítással el kellene látni.

XI; Aranyos képesség, de amikor havi 100-200 dukátot szerez valaki küldetésekből, akkor a +15% esély +1 szerzésére rengeteg afp-ért nem hiszem hogy életképes képesség lenne.


A 15%-ot nem tudom honnan szoptad, ott egy állítható paraméter van. Amire ugyan adtam ötletet, de a te számod még abból is egy nagyon halovány 5-ös szintnyit feltételez. 4% 15-ös szint mellett pl. 60% lenne az extra dukát, ami havi 18 extra dukátot jelent. Szerintem lenne rá jelentkező. De ha ez nem elég csak a %-on kell állítani.

XII; Szerintem így is elég táposak az ism küldik, ráadásúl megint tp független lészerzés lenne, ami az amúgy is extrém erős küldizőket tolná tovább.


Ezzel egyetértek, ez be lehetne lőni úgy, hogy a belőle szármezó bónusz csak a többi LE szerző fele/harmada legyen. Mondjuk napi 8 küldivel számolva. Ugyanakkor természetesen TP mentes LE-ről nincs szó, hiszen minden ismételhető TP szerzéssel is jár tudtommal.

XIII; +5-ög egyes embereknek lenne értelme, a felett sajnos nem érné már meg valószínőleg költséghatákonyság miatt a többi képességgel szemben. Ráadásúl már van egy kereskedelmes képesség.


Igen ez leginkább erre van kitalálva, esetleg +4 (tudás könyve), +14, +15 jöhet még szóba hosszú távon, ha valakinek az plusz szintet hoz.

XIV; Nyers táp képesség végig kellene gondolni mit kavarhat be.


Direkt LE szerző, csak nem mindenkinek. Mert ugye zöld kristályital ára/10 LE-t jelent egy szintje. Ez tippre a többi képesség bónusza körül fog mozgolódni, de ha nem, akkor lehet csökkenteni/fokozni hatását. Amúgy két gond is van vele, mint nyerstáp: bizonyos mennyiség fölötti senki sem tudja elhasználni a kristályitalt, és ha kristályitalok kellenek neked a küldizéshez, akkor eleve nem vagy tápos.

XV; Már van egészséges képesség, ráadásol ennek a hatása extrém erős az egészség es a szintek előrehaladtával. Nem hiszem hogy bekerülne.


Hatása konstans, hiszen %-os. Elszállásra ezért nincs igazán lehetpség benne. 30% már vért izzadós sok hónapos fejlesztés szintje. Mondjuk ezt nem bánom, ha kimarad, de a %-kal azért itt is lehet játszani.

XVI; inkább mágia költség javítő képesség az ami koordinálható, a %-os extrém tud lenni. (Bár magadra is gondolnod kellett tudom...)


Minden szentnek.... De még építőként is biztos, hogy nem csak ezt tolnám. MOndjuk ezt sem bánom ha kimarad.

XVII; Nemrég fejtette ki Miklós, hogy már most is túl nagy a puffer, ami a játék ciklikus játszhatósága miatt nem jó.
XVII; Ua, mint az előző


Event toplistákra gyúrók miatt gondoltam.
Pontszám: 7.66
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1051. hozzászólás - 2012.07.14. 10:15:38 (Válasz Birka #1049 hozzászólására.)
I; Elvileg nincs vele semmi baj, bár van egy képesség ami már ad AF%-ot.
Ennyi végtelenített képesség mellé elfér még egy AFP turbó.
II; Aranyos képesség, de mivel kimutathatatlan a hatása, így sok bizalom nem lesz iránta.
Azért nem annyira kimutathatatlan. 100-as szinten (ami 5000AFP) is csak 20% esélye van, hogy egyel nagyobb szörny jön. A vadászatból befolyt LE-t tápolná egy kicsit, de igazából a 15 kisebb állat befogását segítené, ami már régóta kérés egyébként is.
III; Egy TP buzgeráló képesség, mely a szinthuszárságot támogatná. VF-s nem fejlesztené, Eh-s meg így is rohan szintben. A topl assítását meg most tették be ami pont ellene dolgozna globálisan...
Ez azoknak lenne jó, akik nem akarták a szintlépés lassítását, bár lehet, hogy a szintenként +1 TP kicsit sok.
IV; Ilyen jellegű képességet már próbáltam letolni Miklós torkán, a vadászat alap képletében van szint, azaz sima +x spm-et kérnénk ezzel, így fantáziátlannak van titulálva.
Még azzal sem lenne baj, ha simán +spm lenne. Lehet, hogy anno Miklós lefújta, de az nem jelent semmit. A végtelenített AF képességekre is nemet mondott két éve.
V; TP nélküli LÉszerzést erősítenél, ami lé/tp-ben 2,1x-est bónuszt adna VF-eseknek. Ilyne formában tuti hogy nem kiegyensúlyozott.
Szerintem ennek sincs semmi baja, azt tudja amit a vadászós.
VI; Ezt a képességet hívják EH-nak, melyre már a rablás agyar és az ultra implant is fölösleges volt, mert még kevésbé éri meg vadászni miatta.
Azért attól a bizonyos p3 paramétertől eléggé függ az erőssége. Ha a vadászatokat tápoló AF-ek kompenzálják, vagy felülmúlják ezt, akkor nem borul semmi, csak kicsit gyorsul a karakterfejlesztés üteme, ami egyébként vészesen közelít a napi +1 TÖ csigatempóhoz.
VII; Az amúgy is extrém elnyelést állatokból még tovább tuningolnád, ami az evolúciónak is bekavarhat, ez játéktechnikai okokból nem fog menni.
Ezt sem érzem ennyire durvának. Kb annyit tud, mintha az állat alapszintje magasabb lenne, és ezáltal nagyobb lenne az intelligencia képessége. Ráadásul csak portyában hat.
VIII; A kihívás így is extrém erős, de a második fele a +kp beleférhet. (Kérdés ki fejlesztené ki, mert aki rendszeresen kihívásozik az most is úszik a kp-ban.)
Mivel eddig 0 kihívásom volt, így passzolok.
IX; Új ism küldi, ami kihívásra épül? Lé nélkül TP? Ezt gondold végig, még neked s ejó képesség szinthuszár építészként, mivel te meg kihívást nem igazán tudsz nyerni szerintem.
Tp van a küldiben. Kérdés, hogy a kihívás mennyire maradna népszerű, ha tp is jár érte. Ha rosszabb LE/TP jönne ki a küldiből, mint a VF-es vadászatból, gyanítom, hogy nem sokan pörgetnék ezt a küldit.
X; Na ennek az alapötlete tetszik, mivel támogatná a szintlépést. de NE dukátot adjon, mivel az a nagy hátrányos a lopásmentes környezetű szöviknek, valamint V5-ön a dukátokat nem kéne nyesztetni...
Ilyen mennyiségű dukát már nem borít semmit, még V5-ön sem. Viszont a VT dukátos küldijébe beleszámíthatna, ha már aukciós ház a képesség neve.
XI; Aranyos képesség, de amikor havi 100-200 dukátot szerez valaki küldetésekből, akkor a +15% esély +1 szerzésére rengeteg afp-ért nem hiszem hogy életképes képesség lenne.
Azért nincsenek olyan sokan, akik ennyi küldit megcsinálnak havonta. V1-en is csak alig 100-an vannak 1000 küldi fölött. V5-ön ráadásul dukát sem jár a küldikért.
XII; Szerintem így is elég táposak az ism küldik, ráadásúl megint tp független lészerzés lenne, ami az amúgy is extrém erős küldizőket tolná tovább.
Azt ne felejtsd el, hogy van 2-3 vadászatot tápoló, és portyát tápoló képesség is a javaslatok között. A paraméterektől függ, hogy érdemes-e ezt a képességet tolni, vagy inkább a többit.
XIII; +5-ög egyes embereknek lenne értelme, a felett sajnos nem érné már meg valószínőleg költséghatákonyság miatt a többi képességgel szemben. Ráadásúl már van egy kereskedelmes képesség.
Szerintem ez az egyik legnagyobb táp. Biztos, hogy nem állnék meg vele +5-nél.
XIV; Nyers táp képesség végig kellene gondolni mit kavarhat be.
Aki nem kihívásozik, és kevés ismételhető küldit csinál, annak nagy segítség lehet, de azért nyers tápnak nem nevezném. Aki kristálypont vásárlásra szorul, annak van épp elég baja, nem ezzel a képességgel fogja széttápolni magát.
XV; Már van egészséges képesség, ráadásol ennek a hatása extrém erős az egészség es a szintek előrehaladtával. Nem hiszem hogy bekerülne.
Ha lett volna elég AF képesség, a mai napig nem fejlesztettem volna ki az egészség fejlesztős AF-et. Valóban, akár 20%-al is olcsóbbá teheti az egészség fejlesztését de mivel a LE bevétel töredéke megy csak egészség fejlesztésre, így nincs nagy LE spóroló hatása.
XVI; inkább mágia költség javítő képesség az ami koordinálható, a %-os extrém tud lenni. (Bár magadra is gondolnod kellett tudom...)
A max vp. növelése és a manaregeneráció gyorsítása is szükséges lenne. A manakonstrukcióval már nem foglalkozom, de a mágikus regeneráció kezd problémás lenni. Ha alacsony a mágia, kevés a max.vp így már nem lehet eleget gyógyulni a regenerációval. Pláne, hogy általában nem max vp-n van az ember. Ha belökök egy pihenést, az ép-m fél óra alatt maxon van, miközben a vp alig moccant meg. Persze költhetnék milliókat a mágia fejlesztésére, hogy aztán hatékony legyen a mágikus regeneráció, de még a gyógyital vásárlással is jobban járnék.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.48
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1052. hozzászólás - 2012.07.15. 13:10:44 (Válasz Ariel #1051 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.07.14. 10:15:38
II; Aranyos képesség, de mivel kimutathatatlan a hatása, így sok bizalom nem lesz iránta.
Azért nem annyira kimutathatatlan. 100-as szinten (ami 5000AFP) is csak 20% esélye van, hogy egyel nagyobb szörny jön. A vadászatból befolyt LE-t tápolná egy kicsit, de igazából a 15 kisebb állat befogását segítené, ami már régóta kérés egyébként is.


Nem segitene, mivel az aprobol kevesebb jon, mint kisebbol. Az a duplazas inkabb azert van benne, hogy ne nehezedjen.

III; Egy TP buzgeráló képesség, mely a szinthuszárságot támogatná. VF-s nem fejlesztené, Eh-s meg így is rohan szintben. A topl assítását meg most tették be ami pont ellene dolgozna globálisan...
Ez azoknak lenne jó, akik nem akarták a szintlépés lassítását, bár lehet, hogy a szintenként +1 TP kicsit sok.


Mivel nem szazalekos, igy aranyaiban folyamatosan avul az 1TP. Nekem 118-as szint kene, hogy duplazzam a TP-t. Most. Nem szmaolnam ki, hogy ez mennyi AFP. Sok.

VIII; A kihívás így is extrém erős, de a második fele a +kp beleférhet. (Kérdés ki fejlesztené ki, mert aki rendszeresen kihívásozik az most is úszik a kp-ban.)
Mivel eddig 0 kihívásom volt, így passzolok.


Erdekelne mondjuk, hogy hany topjatekost tudna sorolni Biri aki rendszeresen kihivasozik. En eddig ugy vettem eszre, hogy nem ez a megerosodes legfontosabb utja.

IX; Új ism küldi, ami kihívásra épül? Lé nélkül TP? Ezt gondold végig, még neked s ejó képesség szinthuszár építészként, mivel te meg kihívást nem igazán tudsz nyerni szerintem.
Tp van a küldiben. Kérdés, hogy a kihívás mennyire maradna népszerű, ha tp is jár érte. Ha rosszabb LE/TP jönne ki a küldiből, mint a VF-es vadászatból, gyanítom, hogy nem sokan pörgetnék ezt a küldit.


Portyakuldinel szarabb, vadaszatnal jobb LE/TP kene. Igy aki tudna portyakuldit porgetne helyette, de a kihivas ami a jatek egyik legtaptalanabb tevekenysege kapna egy pici tapot.

XII; Szerintem így is elég táposak az ism küldik, ráadásúl megint tp független lészerzés lenne, ami az amúgy is extrém erős küldizőket tolná tovább.
Azt ne felejtsd el, hogy van 2-3 vadászatot tápoló, és portyát tápoló képesség is a javaslatok között. A paraméterektől függ, hogy érdemes-e ezt a képességet tolni, vagy inkább a többit.


Egyre jobban ravilagitotok, hogy a parameterek helyes belovese azert komoly kihivas lenne itt.
Pontszám: 6.98
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1053. hozzászólás - 2012.07.16. 01:15:59
ez egy érdekes topik.
Kár, h a Jv nem írogat ide.-bár ha jól látom Miklós is szabin, hetek óta nincs hsz tőle
Pontszám: 7.62
kedvelt tagVermákFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1054. hozzászólás - 2012.07.17. 10:04:04
Új Af ötlet:

Nagyvad vadászat:

50 vadászat erejéig nagyobb, hatalmas, óriási állatokat vadászol.

Előfeltétel: Van Energiahasznosításod

Max. szint: 1 (többször is használható)

Költség: 3 Afp
Pontszám: 8.18
népszerűPedróatyaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1055. hozzászólás - 2012.07.17. 10:54:05 (Válasz Vermák #1054 hozzászólására.)
Nem rossz ötlet, bár szerintem így túl olcsó. Vagy hosszabb ideig kellene tartania a Nagyvad vadászatnak a sima vadászatnál, vagy több AFP-be kéne kerülnie 3-nál.
Pontszám: 8.50
kedvencStewe1959Férfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1056. hozzászólás - 2012.07.17. 11:05:30
Ezt a képességet akár a kis méretű állatokra is elképzelhetőnek tartanám. Mindjárt könnyebb lenne az "Ejts el 15 kisebb méretű szörnyet!" küldetés.
Azért sem veszek őskövet!
Pontszám: 8
irritálóRocketoFérfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1057. hozzászólás - 2012.07.25. 01:20:19 (Válasz Vermák #1054 hozzászólására.)
Hát az úgy nem lenne rossz Hasznos vadászat talán nem elég táp az eh-soknak?Szerintem nem kell azt tovább erősíteni még ilyenekkel is.
Ennyi erővel mehet mellé egy ugyanilyen képesség hogy 50 vadászatig fele tp-ot kapsz 3 afp-ért előfeltétel: van visszafogott fejlődésed.
Legalább egy kis csavart tehetnél bele hogy ne legyen olyan egyértelmű hogy magadat akarod tápolni

Kisebb állattal mondjuk máris ravaszabb ötlet.
Pontszám: 4.05
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1058. hozzászólás - 2012.07.25. 08:07:48 (Válasz Rocketo #1057 hozzászólására.)
Magas szinten a vadászat akkora fos az EH-hoz képest, hogy azon a +10%-os "hasznos" vadászat nem oszt, nem szoroz...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.79
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1059. hozzászólás - 2012.07.25. 08:23:20 (Válasz Alendaar #1058 hozzászólására.)
Rávilágítasz egy nagyon fontos tényezőre: a javaslatok SZINTKÖRNYEZETBELI vizsgálata fontos lenne.
Pl. rengetegen panaszkodnak, hogy minek a 0,1 AFp-s szerencsekerék/VT nyeremény, mert az semmi.
Biztosíthatok mindenkit, hogy kb. 60.-70. szinten még reális "gyakori" nyeremény /SOKKAL kevesebb szintenkénti AFp bevétel a magas szintűekhez képest/.
Talán ha szintfüggő szorzókat építenétek be az egyes javaslatokban /ahol érdekes lehet/, akkor kiegyensúlyozottabb lenne minden javaslat értéke/hasznossága... :-X
Pontszám: 8.86
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1060. hozzászólás - 2012.07.25. 14:15:32
Tényleg jó lenne, ha lenne valami szintkompenzációs konstans a képletekben.
Akkor a 60. szintű kari (a példánál maradva) kaphatna 0,1 AF pontot -bár szerintem aki elvergődött addig az többet is érdemel- a 70, szintű 0,2-t...a 100. szintű 0,5-t stb...
Bár lehet, hogy ez túlbonyolítaná a játékot.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 4.15
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!