Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
101. hozzászólás - 2010.09.21. 19:24:14 (Válasz Darah #100 hozzászólására.)
Azaz mellem gyorsulnak az emberek?
Finom friss husik
Pontszám: 4.44
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
102. hozzászólás - 2010.09.21. 19:32:19 (Válasz Birka #101 hozzászólására.)
Ha te maradsz a VF-nél, valószínűleg.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.46
népszerűLordKoboldFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
103. hozzászólás - 2010.09.21. 19:34:04
Mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti, aztán meg félti! Azt nyilván nem gondoljátok komolyan, hogy ezeket egy értelmesebb fejlesztő figyelembe veszi! A hozzászólók kapcsán pedig tisztelet a kivételnek, mert voltak tényleg eddig is olyanok, akik kivételek a fentiek alól!
Pontszám: 5.24
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
104. hozzászólás - 2010.09.21. 20:05:08 (Válasz Darah #100 hozzászólására.)
Rossz a szinthatárt 80-ra állítani, szerintem 50-60 a helyes szám, de lehetne azonnal elérhetővé tenni amint valaki kihúzza az EH-t. A lényeg szerintem az volna, hogy a mostani VF mezőnyön eséllyel zakatoljon át az, aki nem akar leragadni VF-el 1-2 évre (!). Ha az EH és az egyéb új, a VF-eseknek nem elérhető tulajdonságok vannak olyan jók mint ha valaki VF-ezne, nem lesz törés a játékban.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.15
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
105. hozzászólás - 2010.09.21. 20:09:12 (Válasz Prisma #97 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2010.09.21. 17:39:26

Ha nem módosítunk rajta, akkor mindenki kifejlesztheti a VF-et, ahogy eddig is, tehát az elvi lehetőség adott a kiegyenlítésre. VF nerf után elvi lehetőség sem lesz.


Attól hogy valaki kifejleszti a VFet még nem fog eltűnni a köztünk lévő, VF lét/nemlétből adódó különbség, csupán nem nő tovább. Egy gyengített VFel pont ugyanezt éri el, meg akár egy erősítettel is. Sőt, ha megszűnik a VF, akkor is ugyanez történik.
Pontszám: 7.93
népszerűLordKoboldFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
106. hozzászólás - 2010.09.21. 20:12:51 (Válasz S0laris #104 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.21. 20:05:08
Az újdonságok egy része tápolja az EH-t úgy, hogy a VF ki van zárva belőle...
Ha az EH és az egyéb új, a VF-eseknek nem elérhető tulajdonságok...

Ezeket honnan szedted? Mindkettőnek elérhető, csak más képletekkel!
Ne rémiszd a népet!
Pontszám: 4.18
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
107. hozzászólás - 2010.09.21. 20:12:53 (Válasz S0laris #104 hozzászólására.)
Bárhova teszed, ha szinthez kötöd, az szakít.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.46
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
108. hozzászólás - 2010.09.21. 20:49:01 (Válasz Darah #107 hozzászólására.)
Valóban, de az 50-60-as felvetésem még mindig jobb mint a 80

EH maxtól kéne bevezetni. Ne legyen az, hogy a mostani 60 végi gyenge VF-es karakterem 90-nél uralkodik az éppen odaérő akkori hullámon, csak azért, mert nekem megadatott a VF, a többieknek nem.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
109. hozzászólás - 2010.09.21. 20:51:34 (Válasz S0laris #96 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.21. 17:34:51
Lélekenergia dúsitás:
Előfeltétel: nincs VF
Szintek: 4 (90% fertőzés felett 6)
Szintenként 5-el növeli a spektrális lehetséges maximumát.
Költség: ezt a JV-re bízom.


Itt azert jeleznem, hogy fertozotteknek be lett igerve egy +5% vadaszat hatekonysag (ez nagyjabol 10 spekinek felel meg) relikvia. Ez rendben is van, de az nem lenne mar jo dontes, ha ezt a +10%-ot tovabbi 2-3-4 helyen megkapnak, mert akkor majd mindenki elkezd reklamalni relikviakert amivel fertozotte lehet valni gyorsan.
Pontszám: 8.43
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
110. hozzászólás - 2010.09.21. 21:09:00 (Válasz LordKobold #106 hozzászólására.)
Az alábbi, Miklós álltal felvetett képességek részben vagy teljesen összeférhetetlenek a VF ideológiával:

Alapos tanulás. Leírás: a szintlépéshez szükséges TP megnő szint x 5%-kal, de a TP-vel együtt kapott AF is megnő ugyanilyen arányban. Max. szint: 4. Költség: 10. Előfeltétel: nincs visszafogott fejlődés.
Tapasztalat. Leírás: Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki, megnő a TP, amit a győzelemért kap. szint: 5. Költség: 3.
Hasznos energiák. Leírás: Minden szint eggyel növeli az energihasznosítás szakértelmed lehetséges maximumát. Max. szint: 20. Költség: 2.
Energiamester. Leírás: Az energiahasznosított lélekenergiát növelik a portya LE-t módosító tárgyaid. Max. szint: 1. Költség: 15.


Kóc:
Az optimalizátorokra marad, hogy mi mennyiért éri meg (téged nem érint, neked minden EH táp jól jön). A gyorsabb lefertőződési relikvia azért maradt el eddig, mert nem volt rá igény, mivel a fertő közel nincs a 0% fertős táphoz.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.24
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
111. hozzászólás - 2010.09.21. 21:10:55
Bár nem olvastam végig 100%osan az összet hsz-t, de Arielt elég gyorsan lehurrogtátok! De a felvetése valós problémát is okozhat!

Gondoljátok csak végig a játék nyílt végű, vagyis nincs vége. Ebből következik az, hogy a 80. szintű EH-s egyszer majd x idő múlva utol érheti a 120. szintű VF-es játékost. Lehet, hogy 2 év múlva, és 200. szintre, de elméletileg lehetséges. Még akkor is ha kicsi a valószínűsége. És mindez csak a kapható tp-k közötti különbségből adódóan.
Mondhatjátok azt, hogy ez lehetetlen, de ha mégis utolérné akkor is a VF-s erősebb lenne. Ez azért korántsem biztos.

De ha erre azt mondjátok, hogy lehetetlen, meg ilyen úgysem történik akkor mi van a csak 10. szint különbségen belül VF-essel és EH-sal. A probléma kisebb szintkülönbség esetén máris kézzel foghatóbb.

Vegyünk alapul mondjuk egy 80. szintű EH-st és egy 90. szintű VF-est. Mennyi idő kell hogy utol érje aktív játék esetén és mondjuk még egy Tp- gyűjtőgető Zarki vagy Lan event végigjátszásával. 2 hónap esetleg 3. Máris közelebbi az idő és akkor bizony ott lesz az a a 10. szint kezdő különbségből adódó AF eltérés. Ami lehet nem fog okozni problémát, de lehet, hogy fog.

Tehát elméletben akármekkora szintkülönbséget lelehet küzdeni, de a realitás talaján megmaradva a valós probléma az én meglátásom szerint, pontosan a viszonylag kis szintkülönbségek között adódhat.

Remélem viszonylag érthető, hogy mit akartam leírni.

Tehát, ha figyelembe veszük azt, hogy fejlődés üteme nem azonos sőt játékosonként eltérő akkor bizony okozhat problémát.

Ezért át kéne gondolni még egyszer azt a lehetőséget, hogy bizony a bevezetés szintje feletti játékosoknak vissza kéne osztani az AF pontokat, vagy minden szerveren a kezdő szintet a szerver legmagasabb szintű játékosához kell igazítani.

Vagy ha nem is 100%osan vissza osztani a pontokat, de egy szinthez meghatározott kezdő AF-ponttal indítani náluk az újítást.

HA MÁR LEPONTOZOL AKKOR AZT PRÓBÁLD MEGINDOKOLNI MIÉRT IS TESZED! Mert lehet, hogy hibás az elméletem.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.09.21. 21:32:32-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.71
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
112. hozzászólás - 2010.09.21. 21:35:17 (Válasz BlackSheep77HUN #111 hozzászólására.)
Figyelembe vetted, hogy minden tevékenység után, amire hat a VF, negyedannyi AF-et fog kapni a VF-el haladó?
Míg az EH-s kapásból 20 %-al tudja növelni a szintlépéshez szükséges TP-jét, és az AF-jét?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.46
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
113. hozzászólás - 2010.09.21. 21:40:43 (Válasz Darah #112 hozzászólására.)
Igazából erre nem gondoltam, de akkor ez tovább mélyíti a problémát. Ugyanis nem elég, hogy az EH-s utólérheti a VF-est, de még több pontot is kaphat. Vagyis a ha maradunk a 10 szint leküzdésénél akkor azt gyorsan megteheti és még több AF pontot is gyűjt amit ugye több tulajdonságra oszthat szét.

Vagy esetleg rosszul látom?
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.49
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
114. hozzászólás - 2010.09.21. 21:44:38 (Válasz BlackSheep77HUN #113 hozzászólására.)
Ööö... nem tudom.
Lehet én értelmezlek rosszul.
A 21:10-es hsz-edben mintha a meginduló EH-sok miatt aggódtál volna, hogy a lassabb VF-esekhez nem tud felzárkózni AF-ben.
Ehhez képest most azt írod tovább mélyül a probléma, ha az EH-s többszöröse AF-et szedi ki, mire beéri a VF-est.
Mit nem értek?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.46
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
115. hozzászólás - 2010.09.21. 21:46:21 (Válasz BlackSheep77HUN #113 hozzászólására.)
A VF-esnek továbbra is marad súlyos LE többlete az EH használóhoz képest. A kívánatos az lenne, ha az EH hosszabb távon partiban lenne a VF-el.

Ariel maxos szingulárissal tolja, emellett minden extra EH táp jól jön neki, de nincs értelme jóváírni utólag az AF pontokat, mivel soha nem éri utol egy VF-es, ha mégis, az azt jelenti, hogy ő már nem játszik, úgy meg holt lovon a patkó.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.16
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
116. hozzászólás - 2010.09.21. 21:57:43 (Válasz Darah #114 hozzászólására.)
Lehet!

Tegyük fel én 80. szintű EH-s vagyok Te 90. szintű VF-es. A VF-ből adódóan Te lassabban lépkeded a szinteket. Én meg csak egy "átlag" játékos vagyok és lépkedem a szinteket. x idő múlva utol foglak érni. Mondjuk mire 100. szintű vagy addigra én is elérem a 100. szintet.

80. szinten kerül bevezetésre az AF. Tehát velem szemben neked lesz 10 szintnyi hátrányod amit tovább mélyít az, hogy én a 20. szint alatt a sokszorosát kapom az AF pontoknak mint Te a 10 szint alatt.
Úgye még ah azonosan lennének elosztva a pontok akkor is 10 szintnyivel többet kapnék, de az alapján amire felhívtad a figyelmemet sokkal többet fogok kapni. És azt sokkal több tulajdonságra tudom elosztani.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.79
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
117. hozzászólás - 2010.09.21. 21:58:01 (Válasz S0laris #115 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.21. 21:46:21
Ariel maxos szingulárissal tolja, emellett minden extra EH táp jól jön neki, de nincs értelme jóváírni utólag az AF pontokat, mivel soha nem éri utol egy VF-es, ha mégis, az azt jelenti, hogy ő már nem játszik, úgy meg holt lovon a patkó.


Nekem ugyan van szingulárisom, de már a toplista első oldalán is van jópár VF-es karakter...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.57
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
118. hozzászólás - 2010.09.21. 22:01:03 (Válasz S0laris #115 hozzászólására.)
Ezzel csak az a baj, hogy egy játékosból indultok ki és megint csak a V1-ben tudtok gondolkozni!

Az előző hsz-m 21:57:43 kor!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.74
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
119. hozzászólás - 2010.09.21. 22:05:57 (Válasz BlackSheep77HUN #116 hozzászólására.)
Ezért lesz döntéshelyzet.
Leginkább a példádban nekem.
Neked, és azoknak, akiknek még esetleg nincs se VF, se EH, elég egyszerű.
A VF-es meg eldönti, több LE kell neki továbbra is, és azzal kompenzálja az új AF szakikat, vagy lefelejti, és az életben nem éred utól.

Edit:
Jah, de, szinguval.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.21. 22:06:51-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.69
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
120. hozzászólás - 2010.09.21. 22:06:12 (Válasz S0laris #115 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2010.09.21. 21:46:21
A VF-esnek továbbra is marad súlyos LE többlete az EH használóhoz képest. A kívánatos az lenne, ha az EH hosszabb távon partiban lenne a VF-el.


Most még igen, de már a Miklós által írt AF tulajdonságok között láttam olyat ami azt hiszem 5%-kal tovább erősíti az EH-t.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.74
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!