Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
801. hozzászólás - 2010.11.14. 18:29:28 (Válasz Eliteninja #800 hozzászólására.)
Nééztem is,k hogy mi van, véletlenül egyszer nem szólok be, akkor is megkapom. Amúgy mivel tpre kapsz afet, egyértelmű, hogy mire megy ki a játék, A vfes kap többet szebbet, afből spec lassabban, de azt behozza a jobb le/tp aránnyal.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.69
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
802. hozzászólás - 2010.11.14. 18:45:49 (Válasz PottomPanna #801 hozzászólására.)
Kapjak kevesebbet, nem erről van szó...de arányosan kevesebbet, ne pedig negyed annyit, ha fele annyi TP-t kapokO.o
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.58
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
803. hozzászólás - 2010.11.14. 18:50:52 (Válasz Eliteninja #802 hozzászólására.)
Milyen arány tetszene?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.69
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
804. hozzászólás - 2010.11.14. 18:53:12 (Válasz PottomPanna #803 hozzászólására.)
Mondjuk az 1:1... az bőven elég lenne. Fele annyi TP, fele annyi AF, nem pedig fele annyi TP és negyed annyi...
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.51
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
805. hozzászólás - 2010.11.14. 18:56:02 (Válasz Eliteninja #800 hozzászólására.)
Nézz előre 2-3 hónapot. (vagy fél- egy évet) Kimaxolod a kompenzációt, ha 100%-ot adna, akkor annyit érne, hogy mindenki felhúzza, és játszik tovább. Tök mindegy, hogy 2-3 hónap alatt jön rá össze az AF. Olyan, mintha te 2-3 hónappal később kezdenél el AF-et gyűjteni. Gyakorlatilag nem kell hőbörögni, mert ebben az esetben a VF nem negyed AF-et ad a nem VF-hez képest (és ez is csak vadászatra vonatkozik), hanem 25%-al kevesebbet!
Mivel az AF képességeknek külön erőforrásuk van, nem LÉ-ből fejleszted, nem más "rovására" húzod ki a kompenzációt, így összesen csak idő kérdése, hogy kompenzálva legyél.
Max akkor lennél hátrányban, ha az egész fejlesztés úgy került volna be, hogy még senki sincs 60. szinten, és aki odaér, az használhatja. Te, mint VF-es, meg mondjuk 62. szinntől tudod használni, hiszen addigra maxolod ki a kompenzációt. (de mivel körülötted is mindenki VF-ezik, ezért te sem vagy hátrányban)

És igazából kihez vagy te hátrányban? Kihez képest kapsz te kevesebb AFP-t? A 20-30 szinttel nagyobb, amúgy sem VF-es játékoshoz? Ne velük mérd össze magad, hanem a saját környezeteddel! Ott meg gyanítom a játékosok 92%-a VF-es, azaz PONTOSAN ugyanannyi AFP-t kap, mint te! Már régóta olyan mély szakadék van a VF-es és nem VF-esek közt, hogy semmiben nem lehet őket összehasonlítani. (alma és körte esete, de lassan már annyira deformálódnak, hogy alma és banán lesz)
SZóval te nagy valószinűséggel nem fogsz találkozni olyannal, aki nálad jóval több AFP-t kap! Ha meg igen, akkor egy öngyilkos kamikaze, akit te a VF-el összehozott magas TÖ és SZÖ-del símán agyonütsz!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.39
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
806. hozzászólás - 2010.11.14. 19:05:20 (Válasz Tiha #805 hozzászólására.)
Akkor nézz körül, hogy hol vagyok(102. szint...) lemaradás? A 3 hónap lemaradás nem az? Más mindigis 3 hónappal előttem lesz és hamarabb fogja megkapni azokat a képességeket, amiket én még mindig nem tudok húzni, mert a kompenzációt kell kihúznom és le vagyok maradva. Csak azt is elfelejted, hogy míg az EH-sok olyan AF képességet kaptak ami növeli a bevitelt a VF-es annyit, hogy ne kapjon kevesebb AF-t. Kapjak kevesebbet alapból nem erről van szó, ezt már elmondtam. Az arányokkal van a baj.

Mód: Amúgy meg nem tudom, hogy miért fáj az 1:1 arány. Túl igazságos lenne szerintem, neee ez nem kell a népnek még a végén valami egyensúlyba kerülne a játékban. Pfújj mi ez...
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.11.14. 19:07:16-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.01
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
807. hozzászólás - 2010.11.14. 19:23:19 (Válasz Eliteninja #806 hozzászólására.)
Megint rosszul látod: az EH erősítéséről külön topic volt, mert annyira nem használta senki. Arrol volt szó INGYEN felerősítik. Ehhez képest 55 AFP kell hozzá! Ehhez képest a kompenzáció olcsóbb.
Továbbra is azt kérdezem, kihez képest vagy te lemaradva?
- Aki előtted van, és VF-es, UGYANÚGY kapja az AFP-t, mint te.
- AKi előtted, van, és nem VF-es, az pár hónapig lesz üthető távban, aztán elhúz. Ha nem, akkor hagyja elcsorogni a CSP-t, így biztos, hogy te erősebb leszel nála.
- Aki mögötted van és nem VF-es, azt szintén vagy elhúz, vagy marad ütőtávban, akihez képest te egyre erősebb leszel.
- Aki meg fölötted van, és most sem éred el, ahhoz meg ne is kard magad hasonlítani, mert sosem fogsz vele találkozni, ha továbbra is játszik.

A játékosok hány %-a VF? Tippre legalább a 80%-a. Onnan kéne nézni, hogy a VF-esek által szerezhető AFP a mérce! Ehhez képest a kompenzációval +75%-ot kaphatsz! Ha felnyomod ELŐNYBE LESZEL ahhoz képest, aki nem. Az meg ne fájjon, hogy van egy szűk réteg, aki több AFP-t kap, mert hosszútávon te nem fogsz velük találkozni.

Spektrális manipuláció: ha nincs 100-as spektrálisod, akkor te gyakorlatilag kevesebb LÉ-t kapsz! Ha nullás, akkor TE fele annyi LÉ-t kapsz, mint más! Ez sem igazságos! (ha így nézzük)

Visszafogott fejlődés: ha 50-es a szakid, akkor te minden vadászatra 2x annyi LÉ-t kapsz! Cserébe a szintlépésekhez szükséges TP is a duplájára nő! (ez a megfogalmazás, hogy tetszik?)
Sírjanak a nem VF-esek, hogy a VF-esek miért kapnak dupla TP-t?


Nem értem min rágódsz ennyit. TE nem vagy semmivel sem rosszabb helyzetben, ha a környezeted is ugyanazt a hátrányt kapja, mint te.

Ha Miklós azt mondta volna, hogy mondjuk alapban 10-ed ennyi AFP járna a TP mellé, akkor mi lenne? Semmi így lett belőve, ennyi. Tök mindegy, ha te VF-el negyed annyit kapsz, mert más is ugyanannyival kap kevesebbet. Aki meg EH-s,az neked nem konkurencia.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.90
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
808. hozzászólás - 2010.11.14. 19:31:19 (Válasz Tiha #807 hozzászólására.)
Mire én kihúzom a kompenzációt addigra egy EH-s kari már rég kihúzta az EH-hoz kapcsolódó(nem egy szakit)összes szakit és még egy párat. Az ütőtávomban nem csak VF-esek vannak, sőt mondhatom azt is, hogy kevesebb VF-es, mint a nem VF-es. Azt nem értem, hogy miért nem lehet az 1:1 arány? Miért fáj ez, ha LE-t nem szerezhetek belőle úgy, mint az EH-sok? VF-nél és speknél is 1:1 az arány, akkor itt miért nem?O.o Ha felnyomom a kompenzációt akkor leszek ugyanott AF ügyileg, mint a nem VF-esek, persze én AFből nem kaphatok LE bónuszt adó képességeket

Azt mond meg nekem, miért fáj az 1:1 arány? Mert a spekt és a VF is 1:1 arányt ad. Nem tudom honnan jött ez a 25%....
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.01
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
809. hozzászólás - 2010.11.14. 19:42:02 (Válasz Eliteninja #808 hozzászólására.)
Abszolút egyetértek veled. És mi az hogy a VU játékosok 75%-a VF-es? Hányastól hányas szintig? Szerintem nem olyan borzasztó az arány, inkább csak a kifelé is aktívabb játékosok között túl soknak van EH-ja és ...

Nem kéne elfelejteni hogy nem is olyan rég szép nagy kerek 0 volt, és EH meg semmi.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.61
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
810. hozzászólás - 2010.11.14. 19:45:20
Azért nem lehet 1:1 arány (legalábbis eddig az jött le), mert a VF-el hosszútávon iszonyatosan megerősödnek a játékosok azokhoz képest, akik nem VF-eznek. (ez generálja azt, hogy gyakorlatilag egy bizonyos szint alatt mindenki VF-ezik). Így ebből az ördögi körből NEM lehet kilépni. Ki az a "hülye", aki lefelejti a VF-et, és el kezd EH-zni, és lépkedni szintben? Közben legyöngül a környezetéhez képest. (főleg ha felette is még jópár szintig csak VF-es van.)
Ezzel próbálják kicsit kompenzálni a hátrányt. De szerintem az AF képességek nem adnak olyan előnyt, amiért feladná valaki a VF-et. Ha 1:1 lenne az arány, akkor biztosan nem váltana senki. Még a térkifordítóval sem szuttyognának sokan. Így talán majd fognak.
Szóval marad a szakadék. (a térkifordító ital hozhat változást, ha jól tudod kombinálni)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.90
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
811. hozzászólás - 2010.11.14. 19:49:25 (Válasz LanMaffia #809 hozzászólására.)
Ne mondd nekem, hogy a TOP 50 játékoson kívül vannak olyanok, akik nem VF-eznek? Szerintem a 100. szint alatt jön el az a határ, hogy alatta már, nem lehet boldogulni VF nélkül. (de 90-alatt szerintem tuti)

De majd megcáfol az a több ezer 90. szint alatti játékos, aki kikéri magának, hogy ő VF-es lenne.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.73
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
812. hozzászólás - 2010.11.14. 19:51:31 (Válasz Tiha #807 hozzászólására.)
Graham Treefrog - Azúr Légió
__________________________________________________ itt tudsz lepontozni gyökér:


Lehetne kicsit disztingváltabban, ez egy kulturált fórum, az ilyen bejegyzéseket használd máshol!
Pontszám: 6.16
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
813. hozzászólás - 2010.11.14. 19:54:09 (Válasz Tiha #811 hozzászólására.)
Nagyon sokan nem VFeznek pedig.

Sőt baromi sokan szarják le az optimalizációt.

Megint csak nagyon sokan a bajnokival sincsenek tisztában!

Nem csak mi létezünk itt a fórumon
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.11
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
814. hozzászólás - 2010.11.14. 20:06:51
Már bocsánat, de egy szakértelemről és egy tevékenységről minden VF-es megfeledkezik. Mégpedig a Spektrálisról és Kvízből kapható 10% LE-ről.

Nézzük csak meg egy kicsit közelebbről a dolgot.

A VF- felezi a normál mennyiségű TP-t a Spektrális meg 100% és a kvíz 10% vagyis összesen 110%-kal nő az alap LE amit kaphatsz.

Az EH ezzel szemben nem ad ekkora bónuszt.

Mindenki csak a VF-t hasonlítja az EH-hoz, de közben megfeledkeztek egy 100% LE-t adó szakiról.
Az EH-nak ilyen kiegészítője nincsen. Ezt ne feledjétek. Tehát az EH még mindig hátrányban van a VF+Spektrális kombóval szemben. Mert a kép csak így teljes.

Vagyis a kevesebb AF-pontot amit kap egy VF-es bőven kompenzálja a 100% LE a Spektrálisból. Ja és az irányított vadászat +5% LE-jéről még nem is beszéltünk.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.53
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
815. hozzászólás - 2010.11.14. 20:08:09 (Válasz Tiha #810 hozzászólására.)
50% TP legyen 50% AF. Kihúzom a kompenzációt, akkor kerülök egy szintre bejövetel szempontjából, mint a nem VF-es(ha 100%ot adna), de mivel csak 75%-ot ad és eddig 25%ot kaptam(a növekvőt most nem számolom ki, hogy út közben mennyi lenne)még mindig hátrányban vagyok és örökké abban leszek bejövetel szempontjából, nem számítva azt, hogy induláskor 25%ot kaptam csak. Itt hol van egyensúlyban? Mellesleg, ha az AF nem ad olyan nagy tápod véleményed szerint akkor miért kell szivatni a VF-eseket? Miért nem kaphatnak ugyanolyan arányban kompenzációval, mint az EH-sok? Savanyú a szőlő?
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.26
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
816. hozzászólás - 2010.11.14. 20:09:33 (Válasz BlackSheep77HUN #814 hozzászólására.)
És LE-ből tudsz olyan képességeket szerezni, amit ad az AF? Nem. És a nem VF-es nem tud kvízelni? Vagy mi?
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.26
irritálóBlizzeeeeFérfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
817. hozzászólás - 2010.11.14. 20:09:38 (Válasz Tiha #811 hozzászólására.)
sokan VF-eznek, de egyre kevesebben, és eddig sem volt egetrengetően nagy a VF-esek száma, hidd el
V1: Hókály - Sötét ösvény
Pontszám: 4.36
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
818. hozzászólás - 2010.11.14. 20:14:43 (Válasz Yasmina #812 hozzászólására.)
Miről beszélünk? Mikor nem voltam kulturált?
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.71
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
819. hozzászólás - 2010.11.14. 20:18:16 (Válasz Eliteninja #816 hozzászólására.)
Visszafordítanám a kérdésedet AF-pontból tudsz tulajdonságot növelni?
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.07
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
820. hozzászólás - 2010.11.14. 20:19:53 (Válasz BlackSheep77HUN #819 hozzászólására.)
Kérdésre nem illik kérdéssel válaszolni. de egyedül az egészség az ilyen, ham ár ennyire ide akarjuk ezt keverni, amit mellesleg a nem VF-esek hamarabb kapnak meg szintén
V1:Eliteninja
Pontszám: 3.26
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője