Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
521. hozzászólás - 2010.10.29. 17:33:44 (Válasz Darah #519 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.10.29. 15:55:04
Azt én sem értem miért nullázódnak le.
Hogy nem lehet adott szakikat a másik oldalon használni, az oké.
Hogy nem lehet elköltetlen AFpontot átvinni, még az is oké.
A nullázást nem értem.


Esetleg azért, hogy ne legyen übertáp örökké váltogatni?
Oldalakon keresztül ment a sírás arról, hogy ne vezessen be a játékvezetés egy "kötelező" taktikai elemet (térkifordító itallal VF/EH váltogatás). majd miután született erre egy - szerintem korrekt - megoldás, most megy a sírás, hogy miért nem lehet...
LEHET.
Csak el kell döntened, melyik stratégiát választod, nincs egy mindenekfelett álló megoldás, amelyiknek semmi hátránya nincs.

Idézet: Mirah - 2010.10.29. 14:20:29
Tehát értelmét vesztette a relikvia!
Nem hogy előnyhöz, hanem hátrányhoz juttatja azt a játékost aki használja ezt az italt.


Már miért is?
Legrosszabb esetben eladod kufárnál, kapsz érte LGY-t. Akinek nincs, annak LGY-je se lesz. Azért erre azt mondani, hogy ez HÁTRÁNY, meglehetősen durva csúsztatás.
És az eladással szemben sokkal jobban jársz, ha használod az italt.
Pontszám: 6.53
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
522. hozzászólás - 2010.10.29. 18:05:09 (Válasz Jeriko #521 hozzászólására.)
Remekül leírtad.
Miért is?
Add el inkább.

Milyen übertápról beszélsz?

Amit beletolsz abba az über AF-ba, ami átváltva nem működik, mintha nem is lenne, ergo hiába szedted rá össze az AFpontot?

De akkor sincs értelme az italnak, ha már bármelyik EH-VF szakit feltoltad akár eggyel is, mert akkor fölöslegesen tetted?

Igaza van Mirahnak, ez ebben a formában übernulla.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.48
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
523. hozzászólás - 2010.10.29. 18:07:14 (Válasz Darah #522 hozzászólására.)
és a többi AF képesség??? Nem értem az érvelést...

Aki váltogat, annak előbb azokat kell fejlesztenie amik működnek mindkét oldalon nemde? (van belőlük bőven!)
V3-Alíz
Pontszám: 4.95
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
524. hozzászólás - 2010.10.29. 18:10:58
vagy lehet én értem félre?

elvileg csak azok nullázódnak amiknek előfeltétele az EH vagy a VF nem? Remélem nem az összes
V3-Alíz
Pontszám: 4.39
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
525. hozzászólás - 2010.10.29. 18:41:46 (Válasz Dozer #524 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 17:48:00
Igen, csak a 4 felsorolt képesség nullázódhat (mivel megszűnik az előfeltételük), talán még valami részleges refund is lesz, a lényeg, hogy ne tudd az EH-s és VF-es AF képességek hatását egyszerre élvezni. A többi AF képességre ez természetesen semmilyen hatással nincs, azok nem nullázódnak.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.83
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
526. hozzászólás - 2010.10.29. 18:56:45 (Válasz Psych #525 hozzászólására.)
akkor jól értettem... mennyi AF képesség lesz? kb 20?
16 még mindig marad ami fejlesztésre várhat!

Szerintem nagyon korrekt így ahogy jelen állás szerint van, mert azok nem kerülnek hátrányba akik pl nem használják az italokat, s akik pedig igen, lesz bőven elegendő választásuk a 4 AF képességen kívül is...

Aztán ha "megállapodnak" az egyik szakértelemnél, onnantól nyugodtan felhúzhatják a hozzájuk tartozó képességeket is...
V3-Alíz
Pontszám: 4.11
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
527. hozzászólás - 2010.10.29. 19:05:22
AF képesség: Ha LGY-s tárgyat adsz el a lélekkufárnál, akkor az eredi LGY költség egy részét visszakapod. 3 szint, 5-15-25%-át adja vissza, költségeket nemtom.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5.34
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
528. hozzászólás - 2010.10.29. 19:15:06 (Válasz Dozer #526 hozzászólására.)
Ezekért az italokért sokan kidolgozták a lelküket(én nem, csak 4 van a 2-es világon, a másik kettőn egy sincs ). Most pedig egy legalább egyenrangú taktikát kap az, aki nem rendelkezik ilyen italokkal. Én akkor sem nagyon használnám őket, ha az AF képességek nem zavarnák őket, de így biztosan nem fogom.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 6.97
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
529. hozzászólás - 2010.10.29. 19:22:12 (Válasz Sesshomaru #528 hozzászólására.)
egyenrangú? 98%-ra igazad lehet!
De épp ez lenne a lényeg nem? A különböző fejlődési stratégiák nagyjából azonos eredményre vezessenek ( ha valaki aktívabb az profitáljon kicsit töbet )
Ez lenne az ilyen játékoknak (is) a lényege!

Aki több italt szerzett annak jelenleg az az előnye hogy nem kell érte lélekgyémántot áldoznia...
Mondjuk (amint említettem is már) én vártam volna egy kicsit az italok játékba kerülésével, hagy élvezhették volna ezt az előnyt egy kicsit azok akik tényleg megszenvedtek a 3. fázisban érte...

De ha már így sikerült, a jelenlegi AF szabály nekem jónak tűnik, (ami a 4 említett képességre vonatkozik) hiszen aki sok italt összegyűjtött az most "ingyen" fix LE-t kap a portyából és a vadászatból is!
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.29. 19:30:04-kor
V3-Alíz
Pontszám: 3.86
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
530. hozzászólás - 2010.10.29. 19:37:07 (Válasz Dozer #529 hozzászólására.)
De az a fix lé kevesebb lesz. Mondjuk ha az EH-t használja AF-el együtt, akkor 40%-al több lélekenergiát kap így, plusz ha még van lélekorzója vagy vámpírfókusza, még ennek pluszban a 20 vagy 30%-át. A visszafogott fejlődésnél annyira nem vagyok képben, ott azthiszem, hogy csak AF pontból kap kevesebbet, akinek nincsen kompenzációja, vagy mi a fene.
Mivel a CsP és a PP egyaránt erőforrás lesz az italozóknak, relatíve gyorsan fognak szintet lépni, és jobbak lesznek annál, aki VF nélkül vadászgatott. De egy mezei VF-es vagy EH-s beleveri őket a földbe, ha egyszer találkoznak, mert ugyanazért a Tp-ért csak a LE kétharmadát kapják jó esetben(nyilván ha csak ezeket vesszük figyelembe).
Ennél szerintem még mindig jobb volna, ha az egyik oldal képességeit meg lehetne tartani, így különböző okokért megérné a rövid váltás (VF-esnek egy háború, ahol sok Tp-t beszedne, EH-snak, ha új állatot akar befogni, és persze a küldetések), de nem érné meg hosszú távon ott maradni, mert rosszabb arányod lenne annak az oldalnak a "bennszülöttjeinél", és lemaradnál.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 7.73
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
531. hozzászólás - 2010.10.30. 00:28:49 (Válasz Darah #522 hozzászólására.)
Igazad van, de kár ezen rágódni! A JV úgysem fogja Mirah javaslatát még csak elolvasni sem, nem hogy gondolkozni rajta. Pedig korrekt javaslat és akkor az ital hasznos holmi maradna nem pedig kufár töltelék.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.84
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
532. hozzászólás - 2010.10.30. 00:41:21
.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.10.30. 00:44:41-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.06
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
533. hozzászólás - 2010.10.30. 01:16:12 (Válasz Sesshomaru #528 hozzászólására.)
Idézet: Sesshomaru - 2010.10.29. 19:15:06
Ezekért az italokért sokan kidolgozták a lelküket


Javíts ki ha tévedek, de MINDENKI busásan visszakapta a befektetett energiát, italok nélkül is. Aki leölt többszáz drakónt, azok jártak a legjobban. Az ital maximum hab a tortán, nem "bér" amiért bárki kidolgozta a lelkét.
Az AF képességek közül természetesen válogatni kell. Aki annyira ostoba, hogy kifejleszt egy VF-re épülő AF képességek, és utána italt iszik, azt nem tudom sajnálni. A szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak, és igenis jónak tartom azt, hogy választani kell a stratégiák között. Tessék mérlegelni, hogy italozol és más AF képességeket fejlesztesz, vagy nem italozol és rámész a VF vagy EH vonalra, vagy egy darabig italozol, addig más képességeket fejlesztesz, és utána állsz rá valamire. Mindegyiknek van előnye és hátránya - pont ebben van a taktikázási lehetőség.
Nem tudom megérteni a sírást, ami gyakorlatilag arról szól, hogy "De én úgy akarom elhasználni az összes italomat, hogy közben minden tápból a maximálisat kapjam, és ne kelljen foglalkozzak azzal, hogy valamelyik nem optimális a karakteremre nézve."
Pontszám: 7.92
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
534. hozzászólás - 2010.10.30. 02:13:01
Na ha jól értem, akkor ha a térkifordítót felhorpintem, akkor csak az EH, VF elofeltételu szakikhoz szukséges AF pontjaim nullázódnak? A tobbi megmarad.. ugye?
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 5.80
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
535. hozzászólás - 2010.10.30. 06:40:06 (Válasz Bagolyesz #534 hozzászólására.)
Ez tényleg jó kérdés...de ne feledjük, hogy a VF negyedeli(!!!) a vadászatokért járó AFTP-t (mintha legutóbb ezt olvastam volna Miklós hsz-ében).

Pontszám: 6.12
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3618 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
536. hozzászólás - 2010.10.30. 10:04:53 (Válasz Mirah #518 hozzászólására.)
Idézet: Mirah - 2010.10.29. 14:20:29
Ha valaki visszafogottként nem fejleszti ki a kompenzációs af pontokat akkor af pontok tekintetében jelentős hátrányba kerül azokhoz mint akik sose váltottak itallal.


Aki visszafogottként kifejleszti a kompenzációt, az több AF pontot fog kapni ahhoz képest, aki váltogat. Aki váltogat, az viszont a portyázásokért az EH miatt LE-t fog kapni. El kell döntened, mivel jársz jobban: a több LE-vel, vagy a több AF ponttal. Amíg a kompenzációhoz szükséges AF sem gyűlt össze, mindenképp érdemes váltogatnod (és azért itt közel 2 hónapról beszélünk egy VFes esetén). Utána számolhatsz. Mondjuk nem lesz egyszerű dolgod, mert LE-t adó AF képesség nem nagyon van, kivéve azok, amelyekhez EH, ill. 100%-os fertőzés kell.
De segítek: EH-val, mondjuk, hogy kb. napi 30e LE bevételre tudsz szert tenni 80-100. szint környékén. Egy hónap alatt ez nagyjából 900k LE. A vadászatból egy VF-es cirka napi 0,27 AF pontot kap, ennek a 60%-a 0,16, egy hónap alatt tehát cirka 5 AF pont (számoljuk a térkaput is, legyen 6) hátrányba kerülsz. Tehát döntsd el, mi ér neked többet, 900k LE, vagy 6 AF pont. Én az előbbire szavaznék, úgyhogy nem érzem, hogy a sok itallal rendelkezők stratégiája annyira ellehetetlenült volna...
Pontszám: 4.25
fórumozóBelfegorFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
537. hozzászólás - 2010.10.30. 11:20:22
Hasznos energiák. Leírás: Minden szint eggyel növeli az energihasznosítás szakértelmed lehetséges maximumát. Max. szint: 20. Költség: 2.
Energiamester. Leírás: Az energiahasznosított lélekenergiát növelik a portya LE-t módosító tárgyaid. Max. szint: 1. Költség: 15.


A topikot nem olvastam végig, ha már elhangzott a kérés, akkor sorry!

Miklós:
ha az AF pontokkal az energiahasznosítást erősítő képességeket lehet majd használni, akkor kiegyensúlyozás miatt a Kreatív affinitás erősítő képességeket is jó lenne berakni.
Köszönöm.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
538. hozzászólás - 2010.10.30. 11:50:49
Engem meggyőztetek, és megnyugodtam. tetszik, hogy matekolni kell a stratégiák között (habár biztosan hamarosan ki fog derülni hogy van egy ameliyk erősebb a többinél, de ez msot még tényleg nem egyértelmű és ez jó).

Miklós: a hasznos energiák (ha jól emlékszem ez adja a portya LE%-os cuccokat) igazán helyrepofozhatná végre a gyémántok 33%-os portyabónuszát is az EH-ra egyúttal, ami eddig kb annyit ért mint most a rejtőköpeny a láthatatlan vadászoknak. Van, de valójában nincs is.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.10.30. 11:51:17-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.94
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
539. hozzászólás - 2010.10.30. 13:05:55 (Válasz Jeriko #533 hozzászólására.)
nem azért, hogy kötekedjek, de a térkifordító ital maga nem pont azért van, hogy mind a két oldalt használhassam? gondolom ezért lett kitalálva, hogy több szerezhető belőle. sőt, ezért lett kisírva az is, hogy lehessen venni a kufárnál. javíts ki, ha tévedek, de nem éppen úgy lett megcsinálva, hogy választani kelljen. az AF miatt úgy lesz, ergo ki lett herélve egy fejlesztés egy másik által. ha már választanom kell, akkor miért nem lett TÉNYLEGESEN relikvia az ital, azaz találsz egyet, és eldöntheted, átállsz e a másik oldalra, avagy maradsz ott, ahol voltál. innentől az okfejtés okafogyott szerintem.
Pontszám: 8.26
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
540. hozzászólás - 2010.10.30. 13:55:40 (Válasz Miklós #536 hozzászólására.)
De segítek: EH-val, mondjuk, hogy kb. napi 30e LE bevételre tudsz szert tenni 80-100. szint környékén. Egy hónap alatt ez nagyjából 900k LE. A vadászatból egy VF-es cirka napi 0,27 AF pontot kap, ennek a 60%-a 0,16, egy hónap alatt tehát cirka 5 AF pont (számoljuk a térkaput is, legyen 6) hátrányba kerülsz. Tehát döntsd el, mi ér neked többet, 900k LE, vagy 6 AF pont. Én az előbbire szavaznék, úgyhogy nem érzem, hogy a sok itallal rendelkezők stratégiája annyira ellehetetlenült volna...


Nos vizsgáljunk meg egy nem elhanyagolható aspektust,tulajdonképp úgy néz ki a dolog ,hogy fel kék rázni a játék PvP mivoltát amit nemes egyszerűséggel így oldott meg a jv. Semmi sírás és fogaknak csikorgatása nélkül írom ezeket ,még a lepontozás sem hat meg.Én mint olyan VF bubus a vadászatból élek néha néha elugrom portyázni,hogy a közelemben élők tudják itt vagyok.A dolog érdemi része itt jön képbe. A szintem(51) körül szinte mindenki vf-et tol eltekintve a kevés pók-tól aki csücsül a hálójában és szívogatja a drága nedvet az előrecsomagolt instantzacskós végzetúrból. Épp a minap került elő a 40 kábításos küldi nosza mondom csináljuk meg. Volt 100 ppm gondoltam elég rá és még keresek is némi zseblét,ekkor még kacagtam trilláztam és helyderutyutyuztam. Itt most jöhetnek a fikkantós részek ,hogy mégiscsak én vok a béna. A küldi megvolt 30 perc alatt 25 portyából (krono) és még nem kerestem semmiféle lét,gondoltam lenyomom a többi pp-t ha már így belejöttem,de mikor ellőttem még 40 pp-t és a kereset nem haladta meg a 6k-t akkor már egy hangyányit bosszantott a dolog.ezzel annyit szeretnék mondani hogy a 900k és az hogy szelíden kényszerítve vok arra hogy átáljak EH ra mert különben lemaradok na az egy kicsit húú ,mikor az ütőtávomon belül 65 portyából nem tudok kiszedni csak pókfinot.De lehet hogy tényleg én vagyok a béndzsa és ebben az esetben én kérek elnézést.
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 8
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője