Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
861. hozzászólás - 2010.11.15. 14:32:21
Nem értem én ezt. NEM MINDENKI VF-es!!! Csináljatok már egy k*va listát hogy kinek 50-es és akkor majd lehet nézni hogy merre ugrál. Olyan alapnak veszitek hogy 100 alatt vagy 90 alatt mindenki VF-ezik. Ha így lenne még mindig TOP100 lennék, de közel se vagyok.

Aki meg már régóta VF-ezik külön-külön is lemond a magas szint adta előnyökről. Pl. 10k feletti vadászat... erősebb tárgyak meg a többi.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.11
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
862. hozzászólás - 2010.11.15. 14:45:28 (Válasz LanMaffia #861 hozzászólására.)
Persze, mert még nem jelentkezett 1 db 90. szint alatti, nem VF-es sem.
De várjuk őket, mint a Messiást!

(mod: V1, és V2-ről beszélünk)
A hozzászólást Tiha módosította 2010.11.15. 14:46:14-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.72
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
863. hozzászólás - 2010.11.15. 15:25:56
Én ha vadászom, akkor VF-fel vadászom. De most per pillanat EH-zom és ebben a pillanatban váltottam 30 PP-re.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.55
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
864. hozzászólás - 2010.11.15. 15:30:26 (Válasz Agatity #863 hozzászólására.)
Ugyanez a taktikám! Összes vadászat VF-el, addig PP feltölt, CSP elfogy. Ezután térkifordít, összes PP elhasznál, CSP feltölt...... és így tovább.

Egyelőre tetszik. (80-as szintű vagyok V1-en.)

Edit: elírás
A hozzászólást Tpe71 módosította 2010.11.15. 15:31:14-kor
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.48
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
865. hozzászólás - 2010.11.15. 15:52:47 (Válasz Eliteninja #859 hozzászólására.)
Azért nem 1:1 a vf és az eh afpontja( mennyi rövidítés ) mert akkor nem lenne választási lehetőség. Így meg van. Végre. Lehet mérlegelni. Szerintem.

Szerk: Ami itt a probléma lehet, hogy nem egészben nézed a dolgot, hanem külön a játékot vfel és afpontok szerzését vfel kontra eh játék és af pontok ehval. Rakd a kettőt össze és úgy próbálj prokontrázni. Azt nem lehet, hogy a vfesnek majdhogynem ugyanannyi af és még bszott jó le/tp arány is, az egyiknek mindent a másiknak semmit, mert akkor minek van a másik. Te tudhatnád a legjobban, mikor a fertőzés volt a téma. A magad példája meg ott sántít, hogy tudjuk jól, csak azért volt ehd, mert küzdötted a fertőt.És most ahogy beáll a vf, szépen elkezdesz lassulni és visszaállsz a vfesek közé.Egy átlag játékos itt vagy azért ehzik, mert forgóvetésben csinálja az itallal, vagy farm vagy überbrutál pók, akinek a néhanapján becsúszó 0le- s portyákat ellensúlyozni kell vagy bolond antioptimalizátor . Így sincs egyensúlyban a kettő, nem is lesz, de a látszat legalább megvan, egy hajszálnyi esély.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.11.15. 16:47:04-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.02
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
866. hozzászólás - 2010.11.15. 16:45:20 (Válasz PottomPanna #865 hozzászólására.)
Ahhoz, hogy a VF-es ugyanannyi AF-et kapjon, mint az EH-s(most arról beszélek, ha 1:1 lenne)akkor még mindig fel kell húznia a kompenzációt, az EH-s meg már a táp szakikat húzza és mire a VF-es eléri azt, hogy ugyanannyi elgyen a bejövetele, mint az EH-snak addigra már az EH-s egy csomó pontot el tudott költeni és ez a kimaradt időtartam soha nem fog változni. Mindig meg fog maradni ez az idő az EH-soknak. Olyan ez kicsit, mint most az inspirátor+VF téma. Ergó mindigis hátrányban lesz a VF-es AF szempontjából, mert neki muszáj volt a kompenzációra költeni, hogy ne maradjon le. Másik meg örökké egy 25%-os előny? Az azért kicsit durva
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.98
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
867. hozzászólás - 2010.11.15. 18:13:41 (Válasz Eliteninja #866 hozzászólására.)
Ninja, kár idegelni magad emiatt. A full EH-sok le fognak hagyni szintben és egy idő után kikerülnek az ütőtávodból . Az utánnad jövő EHs középmezőnyből felkerülőkhöz képest viszont a VF adta TÖ előnnyel simán kompenzálod az ő több AFjüket. Nem az számít, hogy valakinek több AF pontja lesz, hanem az, hogy tartósan ütőtávban marad-e és ha igen, tudod-e kompenzálni, és szerintem tudod.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.20
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
868. hozzászólás - 2010.11.15. 22:10:27 (Válasz Tiha #862 hozzászólására.)
Azt várhatod is hogy jelentkezzen Ha 50 ember fórumozik az egy konkrét szám De pl. ott van Belizar szövetségtársam, jelenleg 50-as EH-val megy
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.11
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
869. hozzászólás - 2010.11.15. 22:59:54
V1: Multifilter 72-es szint, 50-es EH. Igaz most váltottam, de szerintem maradok
Pontszám: 7.21
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
870. hozzászólás - 2010.11.15. 23:12:17 (Válasz Multifilter #869 hozzászólására.)
Melyik V1en?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.04
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
871. hozzászólás - 2010.11.15. 23:38:05
Bocs, Multi a kari neve Akkor én most multizok?
Pontszám: 8.14
népszerűModeratorFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
872. hozzászólás - 2010.11.16. 00:15:35 (Válasz Craslorg #849 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.11.15. 11:59:49
Bár nem nagyon szóltam bele a vitába itt, de ahogy látom Miklós elképzelését, pont az a célja ezzel, amit már nagyon sokan kértek nagyon hosszú ideje, hogy több út lehessen. Az egyik valamilyen szinten kilövi a másikat, azaz ne lehessen minden meg mindenkinek, hanem kelljen választani.
Ez lett volna a játék elejétől is a karakterfejlődés sava-borsa, de sajnos eddig elmaradt.
Ezt csak a kizáró képességekkel, esetleg képességfákkal lehet megoldani, illetve jelen esetben a VF-es egy kemény döntés előtt áll. Vállalja, hogy a vadászati LE/TP aránya igen jó lesz, cserébe kevesebb AF/TP aránya lesz vagy vállalja, hogy az LE/TP aránya vadászat esetén csökken, cserébe több AF/TP aránya lesz.
Ez a jó egy játékban, amikor dönteni kell. Ezt eddig nagyon hiányoltam én is.
Hogy melyik a jobb vagy rosszabb fejlődési mód, ezt jelenleg senki nem tudja. Azaz, hogy az AF képességek kompenzálhatják-e a VF bónuszát, az kérdéses. Ha nem, akkor az AF-eseknek megmarad, hogy legalább ebben a VF-esek fölé kerülhetnek. Ha kompenzálja, akkor a VF-esek áttérhetnek az EH-ra.
A kizáró vagy féle választás jó!



Lehet teljesen alaptalan, de en mar most felek tole, h a jatekosok valasztanak, ki ezt, ki azt, szepen kinyomjak az adott verzionak a speckoit, majd eltelik X ido, es Miklos fejleszt egy olyat, ami teljesen felboritja az addigi eroviszonyokat!
Welcome to the Real World!


A jatek nyilt vegu, barmikor befejezheted!
Pontszám: 0
kedvelt tagGenocideFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
873. hozzászólás - 2010.11.16. 08:22:27 (Válasz Moderator #872 hozzászólására.)
Idézet: Moderator - 2010.11.16. 00:15:35
Lehet teljesen alaptalan, de en mar most felek tole, h a jatekosok valasztanak, ki ezt, ki azt, szepen kinyomjak az adott verzionak a speckoit, majd eltelik X ido, es Miklos fejleszt egy olyat, ami teljesen felboritja az addigi eroviszonyokat!


A félelmed teljesen alaptalan. Ez nem holmi bétaállapotú játék, ahol 1-1 hirtelen jött fejlesztéstől borul minden addigi elmélet és fejlődési vonal. Ezt a játékot már indulása előtt alaposan letesztelték, s csak akkor indították útjára, midőn megfelelőnek ítélték. Az egyetlen problémát a játékban maguk a játékosok jelentik: képesek minden apróság miatt sírni (pedig általában saját hülyeségüknek köszönhetik gyengeségüket), majd ha kellő befolyással rendelkező picsogókról van szó, akkor hipp-hopp (na, jó... ez túlzás, szóval behos sebességgel) elkészül valami kedves módosítás, hogy a jobb játékosok kitörési útvonalait lezárja, vagy nagyon körülményessé tegye. Tehát nincs más dolgod, mint elintézni bármi módon ezeket a káros elemeket. Vagy megszokod a tamagocsit... :-]
Pontszám: 6.99
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
874. hozzászólás - 2010.11.16. 11:04:34 (Válasz Genocide #873 hozzászólására.)
Tehát:
Ha fejlesztenek, újítanak: Köcsög Behó, már megint felborítják a jól kifundált stratégiádat, már megint kezdheted elölről a gondolkodást...
Ha NEM fejlesztenek, nem újítanak: Köcsög Behó, még mindig semmi fejlesztés, unalmas ez az egész...

Itt szép lehetsz, de okos nem...
трамвай-инженер
Pontszám: 0
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
875. hozzászólás - 2010.11.16. 12:30:21 (Válasz Shutruk Nahhunte #874 hozzászólására.)
Amennyiben fejlesztésnek lehet nevezni indulás óta valahogy működő dolgok beszüntetését, lebutítását, módosítását, neked tökéletesen igazad van.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 0
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
876. hozzászólás - 2010.11.16. 13:36:17 (Válasz Tiha #862 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.11.15. 14:45:28
Persze, mert még nem jelentkezett 1 db 90. szint alatti, nem VF-es sem.
De várjuk őket, mint a Messiást!

(mod: V1, és V2-ről beszélünk)


Basszus pedig epp akartam szolni, hogy 87-es szint, es +8 TP-vel vadaszom.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.45
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
877. hozzászólás - 2010.11.16. 13:37:30 (Válasz Tpe71 #864 hozzászólására.)
Idézet: Tpe71 - 2010.11.15. 15:30:26
Ugyanez a taktikám! Összes vadászat VF-el, addig PP feltölt, CSP elfogy. Ezután térkifordít, összes PP elhasznál, CSP feltölt...... és így tovább.


Ahhoz kepest, hogy egyesek szerint ez a taktika tonkre lett teve ugy latom tobben alkalmazzak.

Mod: valoban Silex, nem te mondtad.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.11.16. 15:14:17-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.45
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
878. hozzászólás - 2010.11.16. 14:17:54
Én egyszer sem mondtam, hogy tönkre lett téve. Az AF min. 3 (és nem 2) taktikát hozott be, ez a harmadik. Egyáltalán nem tudom, hogy megéri-e, majd meglátjuk...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.37
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
879. hozzászólás - 2010.11.16. 14:37:29 (Válasz Morzkod #877 hozzászólására.)
Azért tegyük hozzá, hogy ez valahol ideiglenes dolog, mert ha elfogynak az italok, akkor már nem fogják tudni ilyen mértékben alkalmazni a térkifordítást. LGY-ből vásárolni meg igen költséges, lassabban jön össze a két italra való.
És azt is tegyük hozzá, ez abból a szempontból nem választás az EH vagy VF mellett, hanem mindkettő előnyének kihasználása. Ha elfogynak az italok, akkor jön a választás.

Szóval aki így EH-zik, az azért még ugyanúgy VF-esnek számít, csak a portyáiból is tud jó LE/TP arányt kovácsolni.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.69
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
880. hozzászólás - 2010.11.16. 15:16:54 (Válasz Tiha #879 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.11.16. 14:37:29
hanem mindkettő előnyének kihasználása.


Illetve azt is tegyük hozzá, hogy mindezt gyengébb szinten csinálja, ugyanis mikor vadászik kevesebb AF-et kap, mint egy Vf-es, mikor portyázik kevesebb LE-t kap, mint egy EH-s.

Idézet: Tiha - 2010.11.16. 14:37:29
Szóval aki így EH-zik, az azért még ugyanúgy VF-esnek számít, csak a portyáiból is tud jó LE/TP arányt kovácsolni.


Nézőpont kérdése a dolog. Aki így Vf-ezik, az azért még ugyanúgy EH-snak számít, csak a vadászataiból is tud jó Le/Tp arányt kovácsolni.

Az, hogy mennyire véges a dolog az azon múlik, hogy mennyire éri meg csinálni. Ha jobb, mint a 2 másik stratégia, akkor lesz aki csinálja és veszi az italokat. Ha nem jobb, akkor jön a választás.
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3.75
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!