Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
401. hozzászólás - 2010.10.27. 22:16:45 (Válasz Darah #398 hozzászólására.)
Értem, ebben igazad van, hogy ne a random döntse el, hogy valaki hozzájut ilyen italhoz vagy sem. Akkor viszont szerintem nem korrekt azokkal, akik ezért nyomták a harmadik körben a Landragórt. Pl. velem. Ez nem fair... Akkor talán még az lett volna a jó megoldás, hogy a Landragór harmadik fázisában meghirdetni, hogy X idővel később az utal mindenki számára elérhető lesz - és így mindenki el tudja dönteni, hogy akarja ütni az italért a Landragórt vagy sem. Ha pedig ez elmarad (ahogy el is maradt), akkor talán nem ilyen hamar kellett volna elérhetővé válnia...

(jó, mondjuk nem ez az első a játékban, ami nem fair)
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
402. hozzászólás - 2010.10.27. 22:18:25 (Válasz BlackSheep77HUN #400 hozzászólására.)
Mi az, hogy ne keverjük ide?
Mivel random esett, így alapból ide van keverve.
Ha a másik végén lennél a randomnak, egészbiztos nem így nyilatkoznál.

A te előnyöd megmarad.
Neked 17*X LGY megmarad másra, nem kell megvenned.
Aki ezt vesz, nem fog más LGY-s cuccot venni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.87
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
403. hozzászólás - 2010.10.27. 22:20:55 (Válasz Agatity #401 hozzászólására.)
Legfairebb az lett volna, ha előre tudjuk mi a díjazása az egész eventnek, fázisonként.
Mert könnyen lehet, hogy olyanok sem jutottak hozzá elegendő mennyiségben, akik az első két fázisban odatették magukat, a harmadikra meg kimerült a forrásuk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.87
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
404. hozzászólás - 2010.10.27. 22:25:50 (Válasz Darah #398 hozzászólására.)
Már bocs, de a ramdom mindenkinek ugyan abban a faktorban működött az event alatt. Nem befolyásolta semmi. Tudtommal.
Aki ütött az talált. Nem volt szerencséje sajnálatos, de erről nem én tehetek. Szarul volt beállítva a ramdom, bocs nem én tehetek róla.

Utólag így próbáljuk meg kompenzálni az elfuserált szorzót, rendben, de akkor nekem is jár kompenzáció vagy engedjék, hogy kihasználjam azt amiért megküzdöttem és utána legyen elérhető mindenkinek.

Önző dolognak tűnik igen az. Csak éppem azt az előnyömet féltem amiért megküzdöttem ugyanazokkal a feltételekkel amivel mindenki más is rendelkezett az eventbe.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.02
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
405. hozzászólás - 2010.10.27. 22:29:14 (Válasz BlackSheep77HUN #404 hozzászólására.)
Ő sem tehet róla.
Ergo most te nem veszel, ő meg megveszi.
Megmarad az előnyöd.
Költheted másra a LGY-t.
Egy fél év múlva a te előnyödhöz képest túrót sem érne vele senki, mert onnastól te is vásárolnád ugyanúgy, úgyhogy ez roppant átlátszó engedékenység.

Igen, határozottan önző dolognak tűnik, amit írsz.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.18
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
406. hozzászólás - 2010.10.27. 22:30:30 (Válasz Darah #402 hozzászólására.)
Az ital ára olyan alacsony szerintem, hogy egy teljes fázist nézve bőven belefér ez a költség a cuccok mellet is.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.82
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
407. hozzászólás - 2010.10.27. 22:32:21 (Válasz BlackSheep77HUN #406 hozzászólására.)
Nem annyira nevezem alacsonynak.
Birka hátrébb kiszámolta.
Gyak erre megy el a szerzett LGYkészlet.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.18
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
408. hozzászólás - 2010.10.27. 22:35:47 (Válasz Darah #405 hozzászólására.)
a lényeget nem érted Darah...
Az aktivitás és fáradozás jutalma a 3. fázisban az volt hogy egy italt használhattál "tovább" azoknál akik nem gyűjtöttek annyit mint te...
Innentől egy kérdésem van:
Mi is volt a 3. fázis jutalma? (megfelelően jutalmazták ismét az aktivitást... )

Én 40 térkifordító italt szedtem ki, de megszenvedtem érte rendesen... De nincs gond, mindjárt eladom az összeset a francba lélekgyémántért...
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.27. 22:36:57-kor
V3-Alíz
Pontszám: 6.22
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
409. hozzászólás - 2010.10.27. 22:35:56 (Válasz BlackSheep77HUN #404 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.10.27. 22:25:50

Önző dolognak tűnik igen az. Csak éppem azt az előnyömet féltem amiért megküzdöttem ugyanazokkal a feltételekkel amivel mindenki más is rendelkezett az eventbe.


Előnyt a random termelt neked, szerinted a randomért megküzdöttél?


Nekem 6 darab ital jött össze, elegendő, hogy közel 0 KPs kalandátlaghoz felhozzam a karimat és beindítsam az EH-VF váltási folyamatot úgy, hogy nyereséges legyen a dolog. De ha úgy áll a helyzet, önként lemondok mind a 6 italról azért, hogy ne szívjon egy rakás ember csak azért, mert egy ilyen übertáp italban rejlő lehetőséget csak hosszú hónapok alatt érhet el, kötben megint nyílt az olló.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 4.16
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
410. hozzászólás - 2010.10.27. 22:39:06 (Válasz Darah #405 hozzászólására.)
Önző, lehet, de akkor is ugyan azokkal a feltételekkel szereztem az italt ami mindenki másnak megvolt. A Ramdomot nem én állítottam olyanra amilyen volt.

Az nem kell vennem italt. Hurrá. Az ára olyan alacsony az italnak, hogy ha valaki kihasználja a full pp és csp közötti váltás lehetőségét akkor az ital is és a cuccok is bőben bele férnek és még marad is.
Vagyis nekem mindig 17-tel több lesz, de ezt a 17-et nem tudom majd az előnyömre fordítani. Nekem ezzel van a bajom.

A korrekt az elett volna, hogyha közlik az event alatt, hogy a térkifordító x idő után megvásárolható lesz, vagy ha a most kint lévő italok elhasználása után teszik be a játékba.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.02
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
411. hozzászólás - 2010.10.27. 22:42:45 (Válasz BlackSheep77HUN #410 hozzászólására.)
hagyd már a francba az egészet

Tudod az italokért nem te küzdöttél meg, hanem a random adta neked (nekünk) ajándékba
Tapsoljunk a jutalomért
V3-Alíz
Pontszám: 6.47
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
412. hozzászólás - 2010.10.27. 22:47:54 (Válasz BlackSheep77HUN #410 hozzászólására.)
Dozer, ez olyan iszonyú magas labda a köpenyben nyújtott alakításod után, hogy inkább le sem csapom.

Black, megnézted Birka számolását?

Ez az ital rendesen kihasználva fél év alatt több milla plusz LE-t termel.
És ezt random darabra érdekes lett volna bennhagyni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.50
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
413. hozzászólás - 2010.10.27. 22:49:45 (Válasz S0laris #409 hozzászólására.)
Igaz, kedvezett a ramdom, ha a 17 italt lehet szerencsésnek mondani. De ütöttem is érte eleget.

De vegyük gorcső alá csak a ramdomot az ütések számától függetlenül.

Mindenki tudja, hogy Miklós vesszőparipája a ramdomozás. Azzal is tisztában volt mindenki, hogy az event alatt fokozottan már-már irreálisan működik. Tehát aki belement a játékba az tudta mit és miért vállal. Én is tudtam. Benne volt a pakliban az, hogy bele ölök csomó csp-t, hogy italt szedjek ki, de lehet, hogy nem jön össze. Az viszont nem volt benne hogy ha nem erre használom el a csp-t hanem mondjuk feltöltésre akkor is megfogom kapni az italt és majd röhögve megveszem.

Ez nem így nem tetszik mert kiszúrás!
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.44
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
414. hozzászólás - 2010.10.27. 22:52:51 (Válasz Darah #412 hozzászólására.)
miért is? én eladtam az összes italom, neked megvan még a köpeny?
csapd csak le nyugodtan, nagy aktivitás kellett elvinni egy aukciós tételt az aukciós házból kedves Darah
ölj le 631 sárkányt az össz 936-ból 8 nap alatt aztán meglátjuk melyik a megterhelőbb...

Én az aktivitás jutalmazását kifogásoltam, nem azt hogy berakták LGY-ért az italt! Már a köpenyes témánál is írtam, de megkérdem mégegyszer: Tudod értelmezni amit írtam?
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.27. 22:53:42-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
415. hozzászólás - 2010.10.27. 22:54:06 (Válasz BlackSheep77HUN #413 hozzászólására.)
Black, de ezt nem röhögve veszik meg.
Számold már hány kaland kell hozzá.
Én szemétvéjefes vagyok, akiknek még a kaland is követ fúj, de nem találom én ezt olcsónak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.22
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
416. hozzászólás - 2010.10.27. 22:54:20 (Válasz Darah #412 hozzászólására.)
Igen, azon a magas labdán én is gondolkodtam, de inkább meghagytam neked, a jelek szerint nagylelkűen lemondtál róla, így én is


Az ital brutáltáp. Az sem jó, ha bent marad, az sem, ha kiszedi a JV (valszeg van aki már bőven bevásárolt belőle). A legigazságosabb megoldás az, ha x időhöz köti a felhasználást, pl csak havonta lehet használni egyszer, korlátozva a tápot, így több embernek válik elérhetővé.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 4.09
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
417. hozzászólás - 2010.10.27. 22:59:10 (Válasz Dozer #414 hozzászólására.)
Dozer, ne menjünk ebbe bele, kár lenne.

S0laris, akkor lenne csak igazán hörgés szerintem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.50
népszerűCubeFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
418. hozzászólás - 2010.10.27. 23:03:51 (Válasz Dozer #414 hozzászólására.)
Minek vitatkozol olyanokkal akik csak azt olvassák ki a szövegből amit akarnak? Mondtam már neked hogy fölösleges feljönni ide a fórumra!
Amúgy meg nem is akartad felhasználni azt a 40 italt, nem klappol a stratégiádhoz

Más miatt meg fölösleges törni magad, ez nem az a társaság akikkel érdemes. Nekünk már rengeteget segítettél, köszönjük!
Pontszám: 7.29
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
419. hozzászólás - 2010.10.27. 23:04:30 (Válasz Darah #412 hozzászólására.)
Pusztán a számok nem érdekelnek! Nem vagyok optimalizátor! Nekem az ára 2960 LGY ez szintenként majd gondolom minimálisan nőni fog. Mert volt valami szint szorzó benne.

De visszatérve " optimálisan" használom az italomat 300 pp-t plusz a napit, annyi idő alatt használok el amennyi idő alatt össze jön a 800 csp. Ez az idő bőven elég arra is hogy összeszedjem a 3000 LGY-t az italra. A fordítás ugyan ez.

Ez mellet meg bőven van időm a kalandozni így lesz a cuccokra is és még marad is LGY-m.

Azokról a játékosokról meg már nem is beszélve akiknek ez az "ajándék" a felhalmozott több ezer vagy tízezer LGY-vel a zsebükben ért. Mert ugye erre van egy külön topik amiben arról volt szó hogy sokan nem tudnak mit kezdeni az LGY-vel.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.77
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
420. hozzászólás - 2010.10.27. 23:09:14 (Válasz Darah #417 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.10.27. 22:59:10

S0laris, akkor lenne csak igazán hörgés szerintem.


Egyetértek, de mérlegelni kéne azt, hogy osszunk tápot egy szűk rétegnek most, aztán nerf fél év múlva, vagy szedjük ki azonnal. Az előbbi fájdalommentesebb, mivel a Landragórból szinte mindenki pozitív mérleggel jött ki, függetlenül a birtokolt italok számától.

Megjegyzem, engem tápol az ital, nagyon sokan viszont nem tudják kitermelni az LGY-t PP vagy LE befizetése nélkül. Nem magam mellett emeltem szót.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.32
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!