Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
381. hozzászólás - 2010.10.27. 18:46:04 (Válasz Viszok009 #380 hozzászólására.)
Én csak azt akartam kihozni, hogy ha én, mint átlag kari és az OptiPista között van 2 méter, akkor ha mindketten ugyanazt csináljuk megmarad a 2méter, ha ő csinálja én nem akkor lesz 2,5 méter, de ettől még ugyanúgy nem fogom utolérni. Meg mióta rászoktam a Sanaxra nem tud felhúzni ez a game.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.05
népszerűtlenKurusaki IchigoFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
382. hozzászólás - 2010.10.27. 18:49:13
Panna adjál márpár szem Xanaxot
És akinke megvna minden relik az cska ebbe fogja nyomni
V1-2-3:Kurusaki Ichigo

V4:Muramasa

V5:Hollow Ichigo

Pontszám: 3.05
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
383. hozzászólás - 2010.10.27. 19:20:30
Tiszteletem!

Feltételezem, hogy egy szűk réteg kivételével -akik dúskálnak a lélekgyémántban- mindenkinek elég nagy ahhoz a térkifordító ital költsége hogy megfontoltan használja.
Kíváncsi lennék, hogy átlag 4 próbás kalanddal számolva hányat kell adott szinteken teljesíteni hogy meg lehessen venni egy Téritalt. Azon a szinten ahol jelenleg tartok, 35 kaland kell átlagosan egy italhoz ilyen feltételekkel.

Amennyiben másoknak sokkal kevesebb szerintem jelezzék, akkor elképzelhetőnek tartom hogy alacsony az ital költsége.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.81
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
384. hozzászólás - 2010.10.27. 19:54:53 (Válasz Let. #383 hozzászólására.)
A kalandpróbák átlaga 4 fölött van, ha jól tudom 3 alatt nem is nagyon fogadják el a kalandokat. Két hét alatt simán össze lehet hozni annyi gyémántot, hogy kijöjjön belőle a két ital.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.59
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
385. hozzászólás - 2010.10.27. 20:07:06
És két hét alatt nem megy fel a CSP maxra.

Én ugyanis pont ezt csinálom most. Landragórnak vége volt, közel 0 CSP-vel fejeztem be, mert ki akartam szedni öt italt, ki is jött. Megittam az elsőt, azóta össz. 80-at vadásztam a kaland-küldetés miatt. És még mindig csak 670 CSP-nél tartok. De csak az 55-ös EH-val (és 55-ös KA-val) baromi sokat húztam a szakértelmeimen. És amíg felmegy 800-ra a CSP-m addig lazán 20-30 kalandot megcsináltam. Utána meg kb. 3-4 nap alatt el fogok vadászni 900-1000 CSP-t, és megint egy halom kalandot megcsinálok közben. Nem vagyok jó számolásban, de már most látom, hogy iszonyúan táp ez a cucc.

Egészen addig nem zavart, amíg csak azok kaptak limitált mennyiségű ilyen italt, akik beleugrottak a Landragór mókába, erőforrást nem kímélve nyomták, és szereztek néhány ilyen italt, amit okosan kihasználva kis előnyt tudnak szerezni.

Na most, mindenki értse: nem azt mondom, hogy más ne tápolhasson, csak én, akinek van 5 ilyen italja. Tápoljon mindenki! Én csak azt mondom, hogy ebből olyan baromi nagy táp lesz, hogy fél év múlva már a Miklós is rá fog jönni, hogy ez így el lett szúrva, borítja a játék struktúráját.

Hogy miért is? Mert én amíg simán csak VF-eztem, addig is portyáztam. A portyáimhoz szinte kizárólag TP-t kaptam, LE-t elvétve. Most meg ugyanúgy VF-fel vadászom, és ugyanúgy megkapom a PP-k után a TP-t, de most már sok-sok LE-t is kapok mellé. És ez így durva. Az az effektus lesz, pontosan azt a lavinát indítja be, hogy _kötelező lesz_ térkifordítóval nyomni, ha valaki a lépést tartani akarja. Ez pedig így káros, szerintem. Pontosan az az effektus, ami volt a láthatatlan vadászattal.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.73
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
386. hozzászólás - 2010.10.27. 20:12:08
Nehogy félreérthető legyen: én Landragór harmadik köréig csak legyezgettem a sárkányt, mikor jött a harmadik kör, egy nap alatt kapcsoltam, hogy ilyen ital nagyon nagy táp, és a végére sikerült kiütnöm öt darabot.

Még egyszer hangsúlyozom, mielőtt félreértetek: ezt nem tartom játékmenet-borításnak, hanem kis fűszernek, amit ha valaki megpróbál optimalizálva használni, akkor okos játékkal egy kis előnyre tesz szert.

Azt sem tartom bajnak, hogy most mindenki előtt megnyílik ez a lehetőség. Ez jó!

Csak attól intem óva a JV-t, hogy nehogy meggondolatlanul olyat tegyen, ami a játék hosszútávú fenntartására negatív hatással van. Véleményem szerint hosszútávon már a szinten maradáshoz is arra lesz szükség, hogy az ember ezt a taktikát kövesse.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.32
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
387. hozzászólás - 2010.10.27. 20:27:12 (Válasz Agatity #385 hozzászólására.)
Van, hogy a játékvezetés öngólt lő... A térkifordító ital -ebben a formában- az idei év legnagyobb öngólja.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.79
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
388. hozzászólás - 2010.10.27. 20:28:20
Az ital lehetetlen helyzetbe hozza a gyengébb karaktereket. A sok LGY-hez az kell, hogy egy karakter tudja venni a kalandpróbákat minél kevesebb kristálypontból. Én három helyen betömöm a réseket a karimon, és meglehetősen kevés KP-ból tudom nyomni a VF-EH váltást. Viszont nagyon sok olyan játékos van, aki nem engedheti meg magának a rendes portyázást, mivel a PP kell barátikra, hogy KP-hoz jusson. Aki a PP-t barátira költi, nem tud odaférni az EH-ból adodó táphoz, és ez nyitja az ollót.

Nemrég lett nerfelve a láthatatlan sajtolás, szelíden megkérdezem: Biztos, hogy a JV öngólt akar rúgni ezzel a húzással?

Szerk: Ariel, túl sok focit nézünk
A hozzászólást S0laris módosította 2010.10.27. 20:29:35-kor
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
389. hozzászólás - 2010.10.27. 20:30:07 (Válasz Agatity #385 hozzászólására.)
Nézzük csak...

Vannak olyanok akiknek esett 50 feletti ital, és vannak olyanok akik nem voltak a random kegyeltjei, nem csak a 3. fázisban tolták és jó ha van 1-2 italuk. Nem beszélve azokról, akik mondjuk a 3. fázis 10 napjában esetleg nem tudtak masszívan VU elé kerülni. Magyarán egy event eredménnyel drasztikus előnyt kaptak egyesek?
Ez alapvetően hibás elképzelés, ezért igen is üdvözítő, hogy lehet venni az italt. Az ital ára alapvetően borsosnak tűnik.

De nézzük a csunya számokat:
-800/45 az 17,77.
-Azaz 18 nap alatt kéne összegyűjteni 2 ital árát 450 pp-ből és 800 csp-ből. Reálisan a 450 pp-ből 400-at ha nyer egy jobb játékos. -1200 tevékenység 6%-a 72 kaland.
-72 kalandból van pár megcsinálhatatlan, dobható stb. (A legjobbak is dobhatnak el azért kalandokat néha!) Mondjuk maradjon 60 kaland...
-A kalandok átlagosan jó ha hoznak 6 de inkább 5 próbát (Francért nem lehetett írni 8 próbásakat mindenkinek?). Ennek alapján 5,5-os átlaggal számolhatunk 60 kalandot. 330 próbányi LGY "termés"
-Jelenleg 24 LGY egy próba nekem azaz 7920 LGY-t remelek ennyi idő alatt!

Kukk a lélekkufárhoz:
Ár: 3840 Lélekgyémánt

HMHM, ha full optimumon tolom, akkor MINDEN LGY-met Térkifordítóra kell költenem!
További hátrányok:
-Nem mindenki nyeri a portyái 90+%-át
-Az elfogásokat bele se vettem (olyanok nem jöhet kaland!)
-Nem lehet HT optimálisan vadászni, csak dömpingelni
-Vadász/portya ismételhető küldetéseket nem lehet felváltva csinálni (Na ez iszonyatos hátrány!!!)
-Amíg nincs VF addig a térkapu dupla TP-t osztogat, ami nem semmi bukta...
-Vadász dömping alatt drasztikusan megnő a játék időigénye! Cserébe portya napokon komoly ÉP hiány várható!
-Semmi más LGY-s tárgyat nem vehetek kufártól...

Én úgy érzem, hogy ez inkább egy esélykiegyenlítés horror áron azoknak, akik nem tudtak force módon eventezni a 3. fázisban...

Rosszul látok valamit???
Pontszám: 6.44
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
390. hozzászólás - 2010.10.27. 20:44:30 (Válasz Birka #389 hozzászólására.)
Pont azt bizonyitottad be, hogy a dolog nem mindenkinek mukodik, akinek nem mukodik az eleve gyengebb nem nyeri a portyíak 90%-at stb. szerinted akkor ez most kinek is jo ? Ettol nem a gyengebb lesz erosebb hanem az erosebb optimalizator kerul meginkabb elonybe. Ez mar a sokadik ilyen alkalom ebben a jatekban, minel nehezebb hozzaferni valamihez annal inkabb nem a felzarkozast segitjuk.
Pontszám: 6.60
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
391. hozzászólás - 2010.10.27. 20:51:37
Nem, Birka, alapvetően jók a számaid. Lehet, hogy akkor csak nekem táp, de én
- ha támadok akkor 99%-át nyerem
- soha nem dobtam el még kalandot
- 4 hónapja nem vettem kristálypontot adó italt
- nekem már nincsenek olyan LGY-s tárgyak, amiket meg kell vennem, minden megvan
- nem mondom, hogy nem lassított egy picikét a küldetések teljesítésével, de közel sem annyit, amennyit nem tudok röhögve kompenzálni az EH-s portyából. Ugyanis: 15 kritvari, 60 kritütés, 12 szintlépés, 7 térkapus tárgy, 2 hét alatt 2 állat sajtolása (igen, ez feltételezi, hogy mindegyik állatnak 10 TP-s tárgyat adtam --> már vannak 30. szintű sajtolásra váró állataim, de a hátralévő 3 napot már féllábon is), és a CSP töltődés közben csak megcsináltam egy 15 kalnados küldetést is...


Szóval, ezzel csak rávilágítottál arra, Birka, hogy engem iszonyúan tápol (85. szint, HT-s szövetségbe tartozó, erősen optimalizált, de jól is portyázó karaktert), míg olyat, aki nem ilyen, azt valóban nem tudja tápolni ennyire. Magyarul: nyílik az olló... Szerintem ez senkinek sem lehet cél...

Szerintem az nem lehet cél, hogy engem - aki elég erős vagyok - ez az idők végezetéig tápoljon.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.35
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
392. hozzászólás - 2010.10.27. 20:56:36
Még annyi, hogy én Landragór óta ezt nyomom, és nagyon látványos. És látványosab lesz egy hét múlva, amikor az lesz a feltűnő, hogy hirtelen levadásztam 1000 CSP-t, amit csak tulajdonságokra fogok költeni, és utána megint EH-zi fogok, és napi 3-4 szakértelempontot tolok. Most még nem feltűnő, de ez durva lesz, ha én innentől fogva ezt tudom csinálni... Landragór után az 5 italomra azt gondoltam, hogy jó, egy picit megerősödöm, mert észrevettem egy kis taktikázást. De innentől kezdve kötelező lesz ezt csinálnia mindenkinek, mert A is, meg B is, meg C is csinálja...

Szerintem ez a hibás. Ja, és akinek nincs annyi ideje (vagy nem tolja munkahelyén a második monitoron), az meg aztán még inkább lemarad... Szóval na, sok sebből vérzik ez a dolog a vélemény szerint.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 8.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
393. hozzászólás - 2010.10.27. 21:32:58 (Válasz Agatity #392 hozzászólására.)
Ha a csatáid 99%-át nyered, minden kihívást megcsinálsz röhögve, nem tétel miden blökidnek folyamatosan lökdösni a 8 ősköves cuccokat, ha... NA akkor már nem tápol rajtad semmit ez a cucc

Ez ugyan olyan mintha apóknak adnak egy pók2 szakit, rajta szart se segít, de mindenki máson igen!

Miklós szavaival élve: TE TULTÁPOLTAD MAGAD
Pontszám: 5.44
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
394. hozzászólás - 2010.10.27. 21:44:36 (Válasz Birka #393 hozzászólására.)
No jó, akkor ezt kiveséztük, majd a JV/Miklós eldönti. Én mindenesetre vettem újabb két ilyen térkifordító italt.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.56
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
395. hozzászólás - 2010.10.27. 21:49:29
Azt még értem, hogy eladni el lehet, de megvenni miért is?

Jó ki lett babrálva azokkal akik az italban rejlő taktikázás lehetősége miatt ütötték a dögöket mit a répát.

Én személy szerint felháborítónak tartom, hogy bekerült ez a játékba és ezzel elvették tőlem azt az előnyt amit a sárkányozással szereztem.
Nem azzal van a bajom, hogy bekerült, hanem azzal, hogy ilyen gyorsan. Legalább fél évet lehetett volna várni vele.

Felháborító az ahogy a beho szívatja azokat a játékosokat, aki próbálnak játszani. Azok meg akik nem csinálnak semmit megkapják. Ugyan ez volt a portyagömbbel anno. Most meg a térkifordítót kínálják tálcán mindenkinek.

Felháborító! Oda a taktikázási lehetőség.
----------------------------------------------------

A sárkányos topikba írtam eredetileg és utólag szóltak, hogy itt van szó róla. Nem olvastam még a topikot.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.78
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
396. hozzászólás - 2010.10.27. 22:00:46 (Válasz BlackSheep77HUN #395 hozzászólására.)
Csak halkan megkérdezném, és azokkal mi van, akik bár ütötték a dögöket, mint a répát, negyedannyi italt kaptak, mint a másik?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
397. hozzászólás - 2010.10.27. 22:03:11 (Válasz Darah #396 hozzászólására.)
Értem, Darah, iagazd van. Ez az a pont, ahol elbizonytalanodom.

Annyit látok, hogy engem ez brutálisan tápol (mármint ha innentől kezdve ez lesz a fix taktikám - és nemcsak átmeneti, ahogy hittem), és félek, hogy mást nem tud ennyire tápolni...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
398. hozzászólás - 2010.10.27. 22:06:05 (Válasz Agatity #397 hozzászólására.)
Mindenkit tápolni fog, aki csinálja.

Nem kéne ezt a játékot tovább folytatni, ami itten dívik.
(nem a te inged, ne vedd fel:) )

Én valamit nem akarok csinálni, nincs kedvem, nincs lehetőségem, időm, pénzem, lovam, fegyverem, tehát mi a megoldás?

Ne csinálhassa senki sem.

Ez nem lesz így jó...

Edit:
Ez az ital egy pár szerencsésnek megalapozta a jövő évi egész fejlődését.
Egyetlen random dolog egy eseményből.
Az nem lett volna fair, ha úgy marad.
Szerintem.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.27. 22:07:24-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
399. hozzászólás - 2010.10.27. 22:11:30
Ha sokat ágáltok még őskőköltsége is lesz az italnak meglássátok
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.46
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
400. hozzászólás - 2010.10.27. 22:14:00 (Válasz Darah #396 hozzászólására.)
A ramdom faktort ne keverjük ebbe bele! Ők azok akiknek nem volt szerencséjük, vagy nincs szerencséjük

Nem az a bajom, hogy berakták az italt, hanem az, hogy az event vége után 2 héttel. Még csak ki sem lehetett használni az italban rejlő taktikázás lehetőségét. Mert egy 300/800 fázi sem ment le. Sőt!!!

Én az event alatt 17 italt ütöttem ki. De tettem is érte. A magam 600 dögével. Ez a 17 meg sem közelíti azokat a horror számokat amikről a fórumon szó volt. De aki többet szerzett valószínű, hogy többet is ütött érte.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 6.03
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője