Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
921. hozzászólás - 2010.11.25. 11:43:15 (Válasz Eliteninja #906 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.11.25. 00:03:12
Ez nem egy olyan dolog ami szükségszerű, ergó, ha nem kap senki ugyanott vagyunk, mindenféle egyensúly képlet nélkül


Pont a lenyeget nem fogod. Mivel a javaslatomnak NINCS maximuma, am az ujabb es ujabb bonusz elerese egyre tobb eroforrast igenyel, igy egyre lehetetlenebb megterulesi idovel dolgozik, mindenkinek el fog jonni az a pont, ahol leall a fejlesztessel - legalabb egy idore. Meger-e vajon 50 AFP-t 1% LE vadaszatkor? Hat 100-at? 200-at? 500-at?

Kotelezoen lesz mindenkinel egy hatar ahol leall. Es ez a hatar emberenkent mas es mas lesz, fuggoen attol, hogy o a sajat karakteret jatekat figyelembe veve mit tart legjobbnak. Tehat PONT, hogy nem ugyanoda fog eljutni minden karakter egy ilyen fejlesztes utan, hanem szamtalan kulonbozo utat jarnanak be a karakterek.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.30
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
922. hozzászólás - 2010.11.25. 13:06:51 (Válasz Morzkod #921 hozzászólására.)
Egy idő után nem lesz mire költeni az AF pontokat, ergó aki most profitál, hamarabb kezdi el ezt a szakit az egekbe tolni. Kérdés, hogy megéri-e? Igen, miután mindent kitoltam amit szerettem volna, mire költsek?
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.64
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
923. hozzászólás - 2010.11.25. 13:27:41
Üdv!

Lenne egy kis problémám:

Jelenleg 4,000 AF pontod van.


Tehát van 4 AF pontom, de nem tudom megnövelni a Kompenzáció képességet, ami ugye 4 AF pontba kerül. A képesség jelenleg 1-es szinten van, tehát megvan a VF szakértelem.

Kérdésem, hogy ez bug, vagy én néztem el valamit?
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.98
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
924. hozzászólás - 2010.11.25. 15:34:59 (Válasz Eliteninja #922 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.11.25. 13:06:51
Egy idő után nem lesz mire költeni az AF pontokat, ergó aki most profitál, hamarabb kezdi el ezt a szakit az egekbe tolni. Kérdés, hogy megéri-e? Igen, miután mindent kitoltam amit szerettem volna, mire költsek?


Tudom, hogy Miklos marnagyon sokmindent mondott amibol aztan egy ido utan kihatralt, de a jelen info szerint: mindig lesz annyi AF kepesseg, hogy NE tudj mindent kifejleszteni, valasztanod kelljen. Ez a hivatalos allaspont ugye. Tehat az a pontod, hogy nem lesz mire kolteni, itt elmeletben bukik.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.19
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
925. hozzászólás - 2010.11.25. 16:38:15 (Válasz Morzkod #924 hozzászólására.)
ismerjük az elméleteket
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.74
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
926. hozzászólás - 2010.11.25. 18:54:16 (Válasz Morzkod #921 hozzászólására.)
Igen ez a "rámbízott határ", ami érdekes benne. Régebben ott volt a kritikus vari, kritikus ütés, kivégzés (főleg nerf előtt), és a kereskedelem (ennek sem volt kezdetben maximuma)
Ezekben régen az volt a poén, hogy az extrém őrültek az egekbe nyomták, és ezzel próbáltak kitröni a szürke tömegből. Mára minden ilyen lehetőség eltűnt. (ok a kritikusoknak nincs maximuma, de mivel nincs más, ezért MINDENKI ezeket fejleszti) Most már csak az maradt, hogy a tulajdonságokat növeljük. Páran extrém IQ, TAU (esetleg) védelmet húznak, és így próbálnak mások lenni.

IGENIS kel ebbe a játékba sok olyan dolog, amit végtelenségig lehet növelni!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.24
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
927. hozzászólás - 2010.11.25. 19:01:55 (Válasz Eliteninja #922 hozzászólására.)
Te komolyan ennyire alul vagy vezérelve értelmileg?
Mi az , hogy aki előbb kezdi el az egekbe tolni? Te egyszerűen nem érted. (ha előtted van 50 szinttel, akkor akár "előbb" el is kezdhet tápolni. Örülj, he te már 100. szinttől gyűjtheted az AFP-t, míg másnak 135. szinttől volt ez elérhető. Mire TE 135. szintű leszel, mennyi AFP-d lesz??? És neki mennyi volt akkor??? )
Lehet, hogy te 1 hónap alatt lépsz egy szintet (a VF-el) és ez a szint alatt kapsz X db AFP-t.
IGEN, Egy szint huszár a 1 hónap alatt kap 8-10X AFP-t, de közben lép is 4-5 szintet!
Jó lenne ha az is el kezdene sírni, hogy kevés az AFP, aki mondjuk be sem lép a játékba! Nem tudom TE mit akarsz, és mit gondolsz a játékról, meg mondjuk úgy a világról!

Tudom nem "életszerű" a példa, de nézzük elméleti szinten:
Ha mindenkit órabérre fizetnek, és te napi 2 órát dolgozol, én meg napi 8 órát, akkor ne sírjál már, hogy én 4x annyit keresek! Főleg, ha neked is adott, hogy 8 órát dolgozzál. Jaaa, hogy akkor nem marad idő a haverokra, meg a bulira, meg a csajokra????
A hozzászólást Tiha módosította 2010.11.25. 19:04:35-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.08
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
928. hozzászólás - 2010.11.25. 19:03:31 (Válasz Tiha #927 hozzászólására.)
Olvasd el a posztokat és akkor rájössz, hogy mivel van problémám.
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.17
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
929. hozzászólás - 2010.11.25. 19:06:38 (Válasz Eliteninja #928 hozzászólására.)
Én csak azt látom, hogy a pillanatban gondolkozol, azt nem látod, hogy vannak akik előbb kezdtek játszani, vagy csak előrébb vannak szintben (a szinthuszársággal gyakorlatilag azt generálják, mintha sokkal régebb óta játszanának, mint más).
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.74
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
930. hozzászólás - 2010.11.25. 20:15:15 (Válasz Tiha #926 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.11.25. 18:54:16
IGENIS kel ebbe a játékba sok olyan dolog, amit végtelenségig lehet növelni!


Tokeletesen egyetertek. Foleg, ha mellerakjuk, hogy ne legyen egyertelmu, hogy meddig eri meg. A kritikus ilyen a kereskedelem is lehetett volna ilyen, hanem linerisan fejlodik, hanem ugy, mint a szivossag. Erdekessegkepp: a klasszikus 170-es korlat / +17 szint eleresehez ebben a rendszerben 1530-as kereskedelem kellett volna. A 100-as szint folott jellemzo +9 szinthez pedig 450-es kereskedelem. Jol latszik, hogy 1530-as kereskedelme (turboval) meg most se lenne senkinek. 360-as, 450-es, 550-es 660-as lenne a jellemzo. De biztosan nem lenne egyseges.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.14
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
931. hozzászólás - 2010.11.25. 20:17:26 (Válasz Tiha #927 hozzászólására.)
Tetszik ez az fizeteses hasonlatod, bar ugye alapbol a Vf annyit csinal, hogy 4 orat dolgozol, de 8 oranyi penzt kapsz. Viszont nem kapsz melle udulesi csekket, csak melegetkezesi utalvanyt (AFP). Aki meg EH-zik, annak tulorat is fizetnek .
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 4.14
kedvelt tagJandroFérfi
Végzetúr
78 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
932. hozzászólás - 2010.11.26. 00:08:21 (Válasz Eliteninja #922 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.11.25. 13:06:51
Egy idő után nem lesz mire költeni az AF pontokat, ergó aki most profitál, hamarabb kezdi el ezt a szakit az egekbe tolni. Kérdés, hogy megéri-e? Igen, miután mindent kitoltam amit szerettem volna, mire költsek?


VF-re
V5 Trakk
Pontszám: 5.93
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
933. hozzászólás - 2010.11.26. 07:53:46 (Válasz Eliteninja #922 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.11.25. 13:06:51
Egy idő után nem lesz mire költeni az AF pontokat, ergó aki most profitál, hamarabb kezdi el ezt a szakit az egekbe tolni. Kérdés, hogy megéri-e? Igen, miután mindent kitoltam amit szerettem volna, mire költsek?




Idézet: Miklós - 2010.09.20. 21:37:34
Persze, a cél az, hogy sokkal több képesség legyen, mint amennyit meg lehet tanulni, hogy ne lehessen olyan, aki mindet kimaxolja. Ha megnézitek a képleteket, egy AF pontot alapban 1 nap alatt lehet megszerezni (ezt portya, térkapu TP gyorsithatja). Tehát pl. egy 5 szintü, szintenként 5 AF-be kerülő képesség kimaxolása 25 napba kerül. A számokat úgy kell belőni, hogy alapban legyen min. 4-500 elkölthető pont, és min. fél évente ezt bővítsük 2-300 ponttal.


A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.54
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
934. hozzászólás - 2010.11.26. 13:53:06
Haha!!!

Végre 60. szintű vagyok, jelenleg 50-es visszafogott fejlődéssel és láthatatlanul (nem tudom, hogy ez be számít-e) 1 cselekvéspontért:

0.002 AF pontot kapok--> 1-es szintű kompenzációra (4 AF pont) 2000 csp-t kell elköltenem, ami (ha naponta 5 csp megy el 2 dukátra, és amúgy 50 csp-t kapnék) akkor csak 44,4 nap, ami barátok között is 1,5 hónap!! (persze most nem nézem, hogy közbe fellépek-e 61. szintre...

Jó, hogy kilett törölve az a 30 AF pont, most megspóroltam volna vele vagy 3 évnyi vadászatot...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.11.26. 13:55:02-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.29
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
935. hozzászólás - 2010.11.26. 15:30:52 (Válasz Viszok009 #934 hozzászólására.)
Vajon nem azert csinalod igy, mert igy taposabb?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.37
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
936. hozzászólás - 2010.11.26. 15:39:44 (Válasz Tpe71 #933 hozzászólására.)
Majd hiszem, ha látom
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.06
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
937. hozzászólás - 2010.11.26. 17:42:59 (Válasz Morzkod #935 hozzászólására.)
Azért csinálom, úgy mert kifizettem érte x őskövet, meg y lélekenergiát.

Mindenkinek más és más a táposabb, én azért ezt az utat csinálom, mert ez jött, ha pl 1500 győzelemmel több lenne, akkor valószínűleg más taktikát kéne csinálnom, nem?

Itt csak pont Neked jeleznék, ama "nagyszerű 5letedért", amit javasoltál eme topicban!

Én pusztán leírtam, hogy mennyi AF pontot kap, aki pl: láthatatlan és VF-je is van, azokkal szemben akinek EH-ja van.

Én ezt vállaltam ez van, de hogy mért kellett kivenni a 30 AF-t azt még mindig nem tudom (azon kívül, hogy az a 11.-12. tétel lett volna)

****A pontozás egy dolog, attól, hogy lepontozol, esetleg fel, nekem rosszabb/ jobb nem lesz, de ha a "kis" magánvéleményedet zavarja akkor tedd, Isten áldása legyen rajta*** {ez nem Kocos ideiglenes szóvivőjének szólt-félreértés NE essék} :-P
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 0
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
938. hozzászólás - 2010.12.01. 00:52:45
Ezt a VF-es AF pont szerzést totálisan elbasztátok.

Vegyük csak ezt:

Alkímista:

Minden szint egy %-kal növeli az esszencia szerzés esélyét sajtoláskor.

Max. szint: 5

Költség: 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Nem olyan régen van benn ez az AF-kedés, de ahogy itt olvasgattam már elég sok ember összeszedte ezt a mennyiséget, mennyi ez? 25. Semmiség.

Ja és hogy azért lett ez betéve hogy leszoktassuk az embereket a VF-ről... Na de kérem. AKKOR TÖRÖLJÉTEK A G***BE A LEHETŐSÉGET IS! Minek? Így se a VF-en múlik a dolog. Engem 8 szintről fentebbről is ütnek, oda meg baszhatod a VF-et, durva portyakarakternek kell lenni hogy egyáltalán esélyed legyen.

Mire a kompenzációt kihúzom is lesz 3 hónap, ami egyébként is csak a fele felének a 60%-át adja vissza (BMEG!!!), mindenki kifejleszt minden lószart a környezetemben.

És még egyszer: NEM a VF miatt lesz kemény a karakter, hanem mert PORTYÁZIK!!! A VF semmiség, kicsit utána kéne gondolni mennyi borzasztó sok mindent veszít illetve nem kap meg a VF-es karakter...

Jelentem most toltam rá a 2. pontot a kompenzációra... 8 AFP... Akinek van már 80 azt csókoltatom, megérdemli.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 2.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
939. hozzászólás - 2010.12.01. 06:32:16 (Válasz LanMaffia #938 hozzászólására.)
Így se a VF-en múlik a dolog.


Akkor mért nem váltasz EH-ra??? Te megteheted legalább, képzeld magad azok helyébe, akiknek nincs választási lehetőségük és máris a közepére kerülsz a faroknak a rossz végéről
Pontszám: 6
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
940. hozzászólás - 2010.12.01. 08:01:04 (Válasz LanMaffia #938 hozzászólására.)
Vagy váltogasd, az EH-t és a VF-t amíg térkifordító lötyid. Addig jön az AFP a portyából, mintha fizetnének neki (Váltogatsz, amíg összejön a kompenzációra való, aztán maradsz VF-es, csók. Ilyen egyszerű. A VF még emellett is sokkal kifizetődőbb. )

Egyébként, de a VF miatt lesz erős egy karakter, de ezt te is pontosan tudod.

Pontszám: 7.70
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!