Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
981. hozzászólás - 2010.12.31. 15:18:55
Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki aki nálad jelentősen
mi számít jelentősnek?(elnézést, ha előttem már írtátok)
Pontszám: 5.10
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
982. hozzászólás - 2010.12.31. 16:00:54 (Válasz Viszok009 #978 hozzászólására.)
Lehet, hogy sokat rabolt, de azt nem elégé galád módon tette.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.15
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
983. hozzászólás - 2011.01.09. 11:06:40
Tapasztalat:
Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki aki nálad jelentősen magasabb szintű, és van energiahasznosítása, megnő a TP, amit a győzelemért kap. Ez a képesség háborúban nem működik.
Max. szint: 4
Költség: 1

Javaslom a képesség maximum szintjét eltörölni, mert magasabb szinten nem sok TP-t számít, hogy -13 szintre, vagy -9 szintre ütnek. Most még nem sokan vannak ott, de ez a szám csak nőni fog. Lehetne növelni akármeddig, de csak maximum (támadó szintje - te szinted) szintnyi érvényesülne, tehát annyit lehetne összehozni, hogy annyi TP-t kapna érted a támadó, mintha saját szintűt támadott volna meg. Tökéletesen kivédené a -10 szintes lefelé támadásokat. És mivel így már érne is valamit, akár a költségét is lehetne növelni 2AF/szint-re.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.65
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
984. hozzászólás - 2011.01.09. 11:27:25 (Válasz Offsboy #983 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2011.01.09. 11:06:40
Tapasztalat:
Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki aki nálad jelentősen magasabb szintű, és van energiahasznosítása, megnő a TP, amit a győzelemért kap. Ez a képesség háborúban nem működik.
Max. szint: 4
Költség: 1

Javaslom a képesség maximum szintjét eltörölni, mert magasabb szinten nem sok TP-t számít, hogy -13 szintre, vagy -9 szintre ütnek. Most még nem sokan vannak ott, de ez a szám csak nőni fog. Lehetne növelni akármeddig, de csak maximum (támadó szintje - te szinted) szintnyi érvényesülne, tehát annyit lehetne összehozni, hogy annyi TP-t kapna érted a támadó, mintha saját szintűt támadott volna meg. Tökéletesen kivédené a -10 szintes lefelé támadásokat. És mivel így már érne is valamit, akár a költségét is lehetne növelni 2AF/szint-re.


Rosszul ertelmezed a kepesseget. -13 es -9 szint kozott semmilyen kulonbseg nincs es a kepesseg nem is igy modosit. Ha 4-es szinten megvan, akkor mindenki legfeljebb 9(alap ertek) - 4(szakertelem szintje) szinttavolsagukent ut teged. Az emlitett konkret szamoknal tehat mindenki ugy ut (de csak TP szempontbol persze), mintha 5 vagy kevesebb szinttel lennel alacsonyabb tole. Ez gyakorlatilag szint/6 TP-t jelent, azaz 60-as szinten 10-et, 120-ason 20-at, mikorben a kapott LE mennyiseg nem valtozik, es jellemzoen -10 szintre utve kevesebb mint a fele annak, mintha valoban minusz 5 szintre tamadnal. Tehat ha 4-es szintre fejleszted, akkor annak akinek a TP gondot jelent (tehat top szinteken nem!) nem nagyon eri meg 5-nel tobb szintrol temedni teged.
Ha eltorolned a maximumat, akkor 9-re fejlesztve mindig szint/2 TP-t kapna az ellenfel, ami viszont brutalis TP mennyiseg mar.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
985. hozzászólás - 2011.01.09. 11:29:14 (Válasz Ezüstszél #977 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2010.12.31. 10:09:14
Érdeklődnék, hogy a Tapasztalat AF képesség miért csak az EH-s támadóknak ad extra TP-t?
Magasról támadó VF-esek nincsenek?


Azert, mert az EH-s kap erted LE-t is fixen a VF-es csak TP-t kap fixen.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.94
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
986. hozzászólás - 2011.01.09. 11:31:01 (Válasz Morzkod #984 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.01.09. 11:27:25
Idézet: Offsboy - 2011.01.09. 11:06:40
Tapasztalat:
Ha megtámad és harcban legyőz téged valaki aki nálad jelentősen magasabb szintű, és van energiahasznosítása, megnő a TP, amit a győzelemért kap. Ez a képesség háborúban nem működik.
Max. szint: 4
Költség: 1

Javaslom a képesség maximum szintjét eltörölni, mert magasabb szinten nem sok TP-t számít, hogy -13 szintre, vagy -9 szintre ütnek. Most még nem sokan vannak ott, de ez a szám csak nőni fog. Lehetne növelni akármeddig, de csak maximum (támadó szintje - te szinted) szintnyi érvényesülne, tehát annyit lehetne összehozni, hogy annyi TP-t kapna érted a támadó, mintha saját szintűt támadott volna meg. Tökéletesen kivédené a -10 szintes lefelé támadásokat. És mivel így már érne is valamit, akár a költségét is lehetne növelni 2AF/szint-re.


Rosszul ertelmezed a kepesseget. -13 es -9 szint kozott semmilyen kulonbseg nincs es a kepesseg nem is igy modosit. Ha 4-es szinten megvan, akkor mindenki legfeljebb 9(alap ertek) - 4(szakertelem szintje) szinttavolsagukent ut teged. Az emlitett konkret szamoknal tehat mindenki ugy ut (de csak TP szempontbol persze), mintha 5 vagy kevesebb szinttel lennel alacsonyabb tole. Ez gyakorlatilag szint/6 TP-t jelent, azaz 60-as szinten 10-et, 120-ason 20-at, mikorben a kapott LE mennyiseg nem valtozik, es jellemzoen -10 szintre utve kevesebb mint a fele annak, mintha valoban minusz 5 szintre tamadnal. Tehat ha 4-es szintre fejleszted, akkor annak akinek a TP gondot jelent (tehat top szinteken nem!) nem nagyon eri meg 5-nel tobb szintrol temedni teged.
Ha eltorolned a maximumat, akkor 9-re fejlesztve mindig szint/2 TP-t kapna az ellenfel, ami viszont brutalis TP mennyiseg mar.



Aham. Akkor legközelebb jobban tájékozódok mielőtt javasolgatok
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.44
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
987. hozzászólás - 2011.01.09. 11:32:31 (Válasz Homeropata #982 hozzászólására.)
Mivel ez V3, ugye tudod az mit jelent?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.76
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
988. hozzászólás - 2011.01.10. 13:45:41 (Válasz Viszok009 #987 hozzászólására.)
Ott szebb eredmény.
Egyébként a pókok szokták igazán felidegesíteni a másikat, azok akik a 15% alól kibukkanókat ütik le olyan módon hogy a szerencsétlen áldozat még védekezni se tud időben.
Nekem is nagyon szép portya eredményeim vannak, de csak a legritkább esetben kapok levelet az áldozattól. (Ahogy látszik én nem vagyok se galád, se gonosz, se csaló )

Ehhez az eh elleni af szakihoz hozzászólva:
Tudjátok miért csinálhatják ezeket a lefele csapkodások?
Egyik szövitársam kiszámolta, hogy nem is tudom melyik ismételhető küldetést ha úgy teljesíti, akkor még ha 0-kat rabol akkor is jelentősen megéri, pláne eh még rá is tesz.
A hozzászólást Homeropata módosította 2011.01.10. 13:46:18-kor
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.20
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
989. hozzászólás - 2011.01.10. 15:20:15 (Válasz Morzkod #985 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2011.01.09. 11:29:14
Idézet: Ezüstszél - 2010.12.31. 10:09:14
Érdeklődnék, hogy a Tapasztalat AF képesség miért csak az EH-s támadóknak ad extra TP-t?
Magasról támadó VF-esek nincsenek?


Azert, mert az EH-s kap erted LE-t is fixen a VF-es csak TP-t kap fixen.


Meg kapja az ismételhető küldetésekért a jutalmat. Ez le is írtam később. A képességnek elvileg az kellene legyen a hatása, hogy csökkenti a magasról támadási kedvet.

Az meg onnantól teljesen mindegy, hogy EH-s, vagy VF-es támad magasról... Mindkettő LE/TP arányra hajt. Az egyik így, a másik úgy.
Nem látom miért csak az EH-soktól kell, hogy védjen ez a képesség.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.62
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
990. hozzászólás - 2011.01.16. 00:46:06
Nemtudom jelezték-e már de itt van egy kis hiba, a számláló nem tudja kezelni a sebkötözés AF képességet.

Legközelebb 3:59:16 idő múlva használhatod a mágikus regenerációt!
(Tudatturbózva 4:04:16 idő múlva)

Ez felvet egy kérdést:
Ha kitolom a képességgel a szaki maximumát 10-el, attól még gondoloma fertőzés +5 szakimaximumát is rá tudom tenni, nem? Gyógyító pálcával akkor 85-ös a mágikus regen maximuma?
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.81
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
991. hozzászólás - 2011.01.16. 00:52:33 (Válasz Ezüstszél #989 hozzászólására.)
Mert az EH-s tovább marad a szinten, ergó sokkal tovább fogja ütni a szegény alacsonyabb szintű karit. Nyilvánvaló logika, nem is értem, hogy miért nem érted.

(Az iróniát elrejtettem a szavak között. A helyes megtaláló jutalmat kap.)
трамвай-инженер
Pontszám: 5.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
992. hozzászólás - 2011.01.16. 11:59:04 (Válasz Tiha #990 hozzászólására.)
Ezt a bug@vegzetur.hu-ra írd.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.40
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
993. hozzászólás - 2011.01.17. 16:21:03
Ellenfeled bosszúsan így kiált feléd:
Te gerinctelen kétfejű patkány!


Csak kíváncsiságból... Ha én ilyet írnék másoknak, zárolnának-e?
трамвай-инженер
Pontszám: 6.65
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
994. hozzászólás - 2011.01.17. 17:34:16 (Válasz Shutruk Nahhunte #993 hozzászólására.)
Próbáld ki! Utána meg számolj be!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.78
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
995. hozzászólás - 2011.01.22. 09:56:49
Sziasztok!...

Nem tudom jól értelmeztem e..Lehet tévedek... De ezek az AF pontok nem szivatják véletlenül kétszeresen azokat, akik VF-re gyúrtak????
Ha nem tévedek ...Alapesetben az AF = TP / (szint * 35) ..képlet alapján kapunk AF pontokat... Vagyis a kapott TP mennyisége befolyásolja mennyi AF pontot kapunk. NA már most.. ha én VF-et maxoltam, akkor jóval kevesebb TP-t kapok a vadászataimra. VAgyis, ebből következik hogy a kapott AF pontjaim is kevesebbek lesznek ... Amit nem értek ..miért kellett ezt még tovább csökkenteni???

MIklós:" Fontos: a visszafogott fejlődés szakértelem nemcsak a vadászatért kapott TP-t csökkenti, hanem ezenfelül a vadászatért, térkapuért kapott AF pontokat is tovább csökkenti! Tehát 50-es VFel negyedannyi AF-et kapsz egy vadászatért, mint egy nem VFes. Ez a hatás a kompenzáció képességgel részben kompenzálható."

Ez számomra elég bosszantó .. Eleve a kevesebb TP miatt kevesebb AF pontot kapok.. és még az a kevesebb is negyedelődik....

Kezd egyre furcsább módon változni ez a játék...
Pontszám: 5.08
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
996. hozzászólás - 2011.01.22. 10:02:16 (Válasz Dark Wolf #995 hozzászólására.)
Ha nincs Vf-ed akkor X TP-ből Y AF-et kapsz. Ha van akkor Y/4-et. Cserébe a vadászatod kapásból ~dupla akkora LÉ/TP-t generál mint az EH-snak. Ha nem tetszik a VF, bátran lecserélheted EH-ra... (Maxos AF képességekkel megközelíti a VF hatékonyságát akkor is, ha nem akad be 1-2 jó portya, csak alapokat hozol. Ennek feltétele, hogy NE térkapuz/ NE vadássz egyáltalán.) Ha viszont vannak jó "fogásaid", akkor meg is haladhatod a VF lé/tp hatékonyságát annak ellenére hogy szivatod magad a térkapuban. (Valamint amikor szörnyelfogás miatt vadásznod kell...)
A hozzászólást Birka módosította 2011.01.22. 10:04:06-kor
Pontszám: 5.43
népszerűDark WolfFérfi
Végzetúr
37 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
997. hozzászólás - 2011.01.22. 10:41:58 (Válasz Birka #996 hozzászólására.)
Egy apróságról megfeledkezel.. Auz addig oké hogy X .. TP-ből , Y AF-et kapok.. De ha nincs VF-em, akkor 46 TP után kapok AF pontot.. HA pedig van, akkor 23 TP után, és annak is csak a negyedét...
VAgyis ha 46 TP után kapok 0,080 AF pontot, Akkor a VF miatt 23 TP után 0,040 jár(na) de mivel a VF negyedeli, ezért csak 0,010-et kapok...Ezek csak hasraütés szerű számok, nem számoltam ki pontosan ... Amit tudok, az az, hogy a 47 TP-ért cserébe 0,020 AF pontot kaptam ... De ez nem lényeges az eset fontossága szempontjából...

A lényeg a képlet... AF = TP / (szint * 35) .. VAgyis .. A vadászatért kapok 23 TP-t / 68x35=(2380)= 0.0096 AF pont jár érte. De.... Ittt jön miklós hozzászólása... Ezt a pontot még negyedeli VF ... VAgyis... kerekítve, összesen csak 0.0025 AF pontot kapok...

Aki pedig nem AF-es, az eleve 46 TP után kap AF pontot vagyis vadászatonként 0,019 -et kap

Azért ez nem mindegy.. AMi pedig az EH -t illeti.. Erősen gondolkodom rajta, ugyanis amit eddig olvastam egyre inkább erre ösztönöz.. Miklósék jól elszúrták ezt az EH-s dolgot az elején..NEm igazán úgy működött ahogy kellett volna.Kaptak is érte hideget bőven.. A nagy igyekezetükben pedig most sikerült átesniük ama lónak a bizonyos túloldalára..Szerintem... Ugyanis amerre csak nézek az EH ajnározását látom.., Rengeteg képesség és szabály, és módosítás tuningolja az EH-t... Míg a VF folyamatosan le van húzva béka feneke alá..PEdig a VF, már eleve egy elcseszett dolog, legalábbis ezek a hatalmas szint beli különbségek amik a portyáknál kijönnek..Nos..A VF.nek nincs értelme... Ami pénzt és időt eddig a játékba öltem..az mind kárba vész.. MErt az ember ellehetelenül... Esély sincs arra hogy jobb lehess...hogy kitörj.. Mikor 8 szintel magasabbról egyfolytában támadnak... sokra mész a VF-eddel... JAh..hogy lefelé én is tudok ütni?... NAgy kaland.. Ennek a szakinak az lenne a hivatása, hogy kompenzálja a szintkülönbségeket..Amit egy jól fejlesztett kari esetében 4-5 szintkülönbség de inkább 4 el is lát..De 8 szint???.... Kicsit tulzás nem??.. Bár ez utóbbbi panasz... már egy másik témához illik..de kijött
Pontszám: 5.78
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
998. hozzászólás - 2011.01.22. 10:55:29 (Válasz Dark Wolf #997 hozzászólására.)
Ez így nagyon félre van magyarázva azért.

Az AF szempontjából lényegtelen, hogy a VF dfelezi a TP-t. Mind a VF-esnek, mind az EH-snak ugyan annyi TP egy szint alapból. (Okés Af-el az EH-s lassíthat...) Azaz amit te a VF-nek felhoztál mint hátrány, az nem hátrány, egy szinten belül ugyan annyi TP-re számolódik az AF!
Ehhez képest negyedel a VF, amit kompenzációval csökkenthetsz kb 0,45-ös hatásfokra 0,25-ről! (Lusta vagyok számolgatni) Cserébe a karaktered értelmes mennyiségű LÉ/TP-t kap vadászatért, és a PP/TKP pontjaidat korlátok nélkül használhatod.

Az EH-hoz portyázni kell, és nem szabad vadászni. A karakter fejlődése rendesen belassul... Nem tudsz ismételhető küldikből vadászós küldiket csinálni érdemben. Valamint amíg a Az AF képességeket ki nem húzod mellé, addig keményen szívsz a VF-esekhez képest LÉ/TPben... További gond vele az, hogy CSAK akkor EH-zhatsz, ha van elég portya célpontod, vagy leszarod a TP-t, mert szinthuszár vagy! Ja és persze nyerned is kell portyákban!

Azaz míg a VF egy ész nélküli legó játékstílussal gond nélkül alkalmazható, addig az EH igen is portya karaktert, vagy rengeteg farmot igényel! Valamint ha valaki komolyan veszi a karakterét, és EH-val csak vadászik, drasztikusan belassul a karakter fejlődése, ami vetekszik a láthatatlan vadászatos VF-el idő arányosan...

Legvégül megjegyezném, hogy az AF képességek "táphoz" szükséges AFP értéke véges! A VF-es és az EH-s is kimaxolja a maga ~120 AFP-jéből a szakértelmeit amik tápok, onnantól halál mindegy kinek milyen gyorsan nőnek ki a support szakértelmei... Azaz az EH-s előnye ideiglenes ilyen szempontból (tippre 3-6 hónap közti), mely drasztikusan azért nem befolyásolja a játékodat!
Pontszám: 4.88
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
999. hozzászólás - 2011.01.22. 11:07:03 (Válasz Dark Wolf #995 hozzászólására.)
Idézet: Dark Wolf - 2011.01.22. 09:56:49
Ez számomra elég bosszantó .. Eleve a kevesebb TP miatt kevesebb AF pontot kapok.. és még az a kevesebb is negyedelődik....


Valojaban felezodik, hiszen aki VF-es az tudja az alapvetest, hogy mindent a szinthez kell merni. Es az egy szinten kapott AFP igy fele (kepessegek nelkul) 50-es VF-es kari eseten.
Persze az arany jobb ennel, mert a portyaTP-nel nem felezodik az AFP.
Raadasul kepesegekkel EH-s kari 1,44-re, VF-es 0,8-ra tudja javitani az aranyt, ami mar 55%. Vagy ha 55-os VF-fel szamolunk pont a fele 0,72 az elerheto aranyszam (tovabbra is csak vadaszatra szamolva).
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1000. hozzászólás - 2011.01.22. 11:07:55 (Válasz Birka #996 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.01.22. 10:02:16
Ha nincs Vf-ed akkor X TP-ből Y AF-et kapsz. Ha van akkor Y/4-et.


Pont hogy nem. Y/2-t.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!