Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1081. hozzászólás - 2012.11.12. 21:21:02 (Válasz Quellon #1074 hozzászólására.)
Többen is írtok olyan dolgokat amire szerintem az én felvetésem megoldás lenne, de senki egy betűt sem szólt hozzá. Szerintetek ez nem lenne (jó) megoldás?
Idézet: Quellon - 2012.11.12. 17:08:07
Miért nem tuningoljátok az EH-s AFK-kat addig, hogy ugyanannyi legyen a vadász LE, mint a VF-es? Én szívesen haladnék gyorsabban, de tönkretenni nem akarom magam.

Ha VF-el és EH-val is ugyanannyi LE-t lehetne szerezni vadászatból (és lehetne egy AFK ami a TKP-s LE-t növeli az EH-soknak, mert ugye a VF csökkenti a TKP TP-jét is), csak EH-val még a 0 Le portya is elkerülhető lenne, akkor a VF semmi mást nem csinálna, mint lassítana - annak aki azt akarná.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.74
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1082. hozzászólás - 2012.11.12. 21:21:12 (Válasz Birka #1079 hozzászólására.)
Nem érted, amit mondok. Nem sajnálom az új AF képességet az EH-soktól. Sőt, azt mondom, hogy a VF erősítése nélkül is lehetne a portyát szimpatikussá tenni az ilyen taktikán lévők számára. És ez gyorsítaná a játékukat.

Összefoglalva: Oké, adjuk meg a vadászat lehetőségét az EH-soknak, de a portya lehetőségét is a VF játékosoknak. Ennyi.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.01
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1083. hozzászólás - 2012.11.12. 21:24:48 (Válasz Kvnoemi #1082 hozzászólására.)
Meg van adva.

Vagy a 0 helyett portyánál kapjanak a VF-esek is egy kicsit? Vagy most mi?
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 4.76
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1084. hozzászólás - 2012.11.12. 21:28:42
A portya eddig sem volt EH/VF függő volt. Aki jól portyázik, az minimálisan profitál az EH-ből, és fordítva: az használja ki legeffektívebben az EH-t, aki nem tud eredményesen portyázni. Birka elég jól leírta (megint) miért nem éri meg még most sem EH-ra váltani, ha valaki a jó LE/TP-re hajt. A VF LE/TP duplázós előnyeihez képest (gondoljatok csak a mostani eventre) az EH csupán aprópénzt ad.
Én támogatom Quellon felvetéseit.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.14
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1085. hozzászólás - 2012.11.12. 21:54:08 (Válasz Quellon #1081 hozzászólására.)
Ez is igen csak durva nerf lenne, mondom ezt úgy, hogy már jó ideje az EH-t tolom!

A játék már így is sok értelemben a VF ellen dolgozik, ne öljük meg teljesen.

mod.: rosszra emlékeztem , az alapos tanulást növelését szorgalmaztam
A hozzászólást Yasmina módosította 2012.11.12. 22:10:56-kor
Pontszám: 7.31
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1086. hozzászólás - 2012.11.12. 21:54:44 (Válasz Kvnoemi #1082 hozzászólására.)
Nem egészen értelek. Most is portyázhatsz nem kevés léért.
A Vf-eseknek nem 100% TP jár minden csatáért, azaz ha 20-40%-os, esetleg "mélyen" alattad lévő játékosokat támadsz akkor valami nevetséges TP-ért zsebeled be az ism küldi jutalmat. EZ a VF-es portyák LÉ nyeresége, mely LÉ/TP arányban nem vészes. Cserébe a "köztes" küldetéseket nevetséges TP-ért tudod le, amíg az az EH-snak kemény TP bevétel. (Kalandokban a csata TP, térkapu TP, elfogáshoz a szörnyű vadászat TP!)

Még mikor a Quellon által említett szintre felhozza Miklós az EH-s vadászatot, akkor se lesz egál a VF és az EH "kombó" játékmód.
Erről 4 hatás tesz jelenleg:
-Térkapuban hat a VF
-Kaland csatákban hat a VF
-A VF-es játékosnak kevesebb őskő a játék, mert lasabban lépik a szintet
-Az EH-s karakterek szélvészként húznak el a VF-esek mellet szintben!

Mindez ellen a VF egyetlen hátránnyal rendelkezik az a kevesebb AFP, mely lényegében 2 dolog miatt megint keményen sérül:
-A VF-es és EH-s karakter nem igazán csatázik, mert az EH-s hatókörön kívül TP-zi magát rövid időn belül.
-A VF-es tonna "konstans" AFP kapást kapott mostanában, melynek hatására drasztikusan lehet csökkenteni a "fajlagos" AFP hátrányát!

LAZÁN be lehetett volna tenni még +70 hasznosabb vadászatot (Még ekkor is a VF lenen a nyerő!), de egyben ennyire drasztikus lépést Miklóstol érthető okokból nem is várhatunk.
Valamint nem akarlak elszomorítani, de ígéretet tett több fronton is arra, hogy hosszabb távon "kisebb" lépésekben növeli a hasznos vadászatot, míg "értelmes" szintre nem kerül az EH-s vadászat!
A hozzászólást Birka módosította 2012.11.12. 22:04:38-kor
Pontszám: 7.54
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1087. hozzászólás - 2012.11.12. 22:09:13 (Válasz Birka #1086 hozzászólására.)
De már megint azt mondod, hogy én az EH vadászat erősítése ellen vagyok, pedig ezt egy szóval sem mondtam. A sima VF-es karaktereknek azonban nem megy úgy a portya, tehát igen, sok a nullás csatájuk. Ez pedig rém lehangoltó, tehát inkább nem csinálják. Márpedig gyorsítani a VF-et csakis a portyázással lehet hatékonyan. Márpedig itt igen nagy a szakadék, épp az AF pontok miatt. Az EH-s kari annyi bónuszt kap a portyákra, ami azért a VF előnyeiből rengeteget kompenzál.

Félreértés ne essék, én sosem szóltam bele más játékstílus dolgaiba. Egyedül az zavar, hogy sokan szeretnék kicsinálni a VF-et teljesen. Ennek pedig egyértelmű következménye, hogy a játék annyival is egysíkúbbá válik.

Többen feltették már a kérdést, hogy ha a VF annyira rossz, miért nem váltunk át EH-ra? Most szeretnék visszakérdezni:
Ha az EH annyival rosszabb, miért nem váltotok át VF-re?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.21
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1088. hozzászólás - 2012.11.12. 22:50:23 (Válasz Quellon #1081 hozzászólására.)
Ha már EH fejlesztés, akkor a szövetségi küldetés jutalmát növelhetnénk, mondjuk úgy, hogy ne álljon meg a jutalom kikalkulálása 3 szintnyi Tp után, hanem ha valaki több szintet lép közben, akkor annak megfelelően nőjön a jutalom a végén.

Ezt biztos csak az EH-s karakterek tudnák kihasználni, ezzel az VF-es nem szenvedne veszteséget, hisz neki a 3x-os Tp összegyűjtése is épp összejön, és általában az EH-s karik rájuk várnak a teljesítés befejezésével. Így legalább járna némi plusz a várakozás közben beszedett +TP miatt
Pontszám: 8.92
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1089. hozzászólás - 2012.11.12. 22:54:52 (Válasz Craslorg #1077 hozzászólására.)
Valóban ritka aki most költi el a 800 cspt. A mosolyt annak jelzésére szántam, hogy nagyon minimális az így elbukható LE, de láttam már fórumon ennyi LE-ért is panaszt. A komolyabb érvágás talán annak lesz, akinek nincs meg a 100 AF pontja most Landragór végéig, hogy kihúzza a 30%-ot. És azért ilyen 80. szint alatt elő fog fordulni...
Pontszám: 6.59
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1090. hozzászólás - 2012.11.12. 23:02:23 (Válasz Viskos #1089 hozzászólására.)
Hááát, lehet hogy ritka nagy balek vagyok, de én 117. szinten is így jártam...
Pontszám: 8.71
kedvencATi_20Férfi
Végzetúr tehetség
107 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1091. hozzászólás - 2012.11.12. 23:17:10
Hát akkor nem csak én jártam így af pont nélkül nem lehetet volna később behozni ?landi után?
Bizonyára jól mondják, hogy minden
tárgyban kimeríthetetlen jelentés van;
minden szem annyit lát benne,
amennyi látóképessége van.




Pontszám: 7.04
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1092. hozzászólás - 2012.11.13. 00:16:01
Ha fejlesztenek az a baj, ha nem fejlesztenek az...Szept közepe óta tudjuk hogy jönnek valamikor az AF képességek, lehetett vele számolni.
Pontszám: 7.54
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1093. hozzászólás - 2012.11.13. 07:20:09 (Válasz Birka #1092 hozzászólására.)


Ti mindig olyan jókat mondtok, mindig van valami vicces reggelente
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.30
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1094. hozzászólás - 2012.11.13. 08:59:51
Most akkor bejött egy jó kis AF módosítás az event vége előtt két nappal, ami +20% túróhóz juttatja a Landragorból azokat, akik tartalékoltak pontot? Attól függetlenül, hogy van-e pontom vagy nincs, csak azt tudom mondani: naggyon ravaaaaasz.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.99
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1095. hozzászólás - 2012.11.13. 09:09:11
Én nem tudom...van egy ilyen topik, hogy "AF képesség tervek (2012. szept)". Nyilvánvalóan nem kifejezetten ez a két fejlesztés volt az első gondolom, de én is azért vertem mindenhol a nyálam, hogy "Nini, november van és sehol semmi!" Tartalékoltam is rá, össze is gyűlt vagy 200. Hogy most ez mennyire ravasz vagy sem...
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.99
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1096. hozzászólás - 2012.11.13. 10:38:55 (Válasz Isten Kardja #1095 hozzászólására.)
Nem attól ravasz, aki tartalékol (vagy kénytelen volt, mert nem tudta mire elkölteni), hanem aki elintézte, hogy a landragór vége előtt gyorsan beélesítsék:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.99
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1097. hozzászólás - 2012.11.13. 11:13:48 (Válasz Crimson #1096 hozzászólására.)
Az első csoport tagjaként leborulok (na jó, csak fejbiccentek) a második csoport tagjának. Mivel ez nem nerf, így nem Birka lehetett. Vagy ő volt, de nem védi a régi rendszert, így ezt senki se tudja meg
Pontszám: 8.46
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1098. hozzászólás - 2012.11.13. 11:23:47 (Válasz Craslorg #1097 hozzászólására.)
Miért, van döntés Birka beleegyezése nélkül? Mióta ő lett Miklós főnöke, kikerülhetetlenné vált
A hozzászólást Crimson módosította 2012.11.13. 11:24:00-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.00
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1099. hozzászólás - 2014.04.03. 15:57:02
Felvetettem már máskor is ezt az ötletet, de most leporolom ezt a topicot és leírom újból, talán ezuttal reagálnak is rá.

Az AF pontok oldalát meg lehetne-e úgy csinálni, mint a szövi épületekét? Gondolok itt arra, hogy a felépített, tovább nem fejleszthető épületek külön fülre kerülnek. Az AF pontokkal is meg lehetne ezt csinálni? Esztétikusabb, áttekinthetőbb lenne...
Pontszám: 8.56
fórumozóRedboybeachFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1100. hozzászólás - 2014.04.03. 19:33:18
Ez jó gondolat, én is örülnék neki
Pontszám: 5.13
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője