Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1061. hozzászólás - 2012.11.12. 12:43:30
VF esetén AF = TP * (1 - VF / 100) / (szint * 35)

Ez a képlet alapján számolva nekem 0,005 AF pont jön ki. Vadászat alatt viszont ténylegesen 0,009 AF pontot kapok egy vadászatért. 60. szintű vagyok és 50-s a VF szakértelmem. (Prémium tagként elvileg jár egy 1,1-s szorzó is), így számolva sem jön ki a 0,009 AF pont. Valaki kérem segítsen, hogyan is jön ki ez a 0,009 AF. Ugyanez EH-ra is érdekelne. Előre is köszi!
Pontszám: 7.09
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1062. hozzászólás - 2012.11.12. 12:54:18 (Válasz Shadowrun #1061 hozzászólására.)
Nincs véletlen kastélyotok? Egyéb relikvia?

Prémiummal, 50-es szintű kastéllyal már 0,008
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.11.12. 12:56:01-kor
Pontszám: 8.46
népszerűPlumokaFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1063. hozzászólás - 2012.11.12. 13:46:13 (Válasz Shadowrun #1061 hozzászólására.)
Idézet: Shadowrun - 2012.11.12. 12:43:30
VF esetén AF = TP * (1 - VF / 100) / (szint * 35)

Ez a képlet alapján számolva nekem 0,005 AF pont jön ki. Vadászat alatt viszont ténylegesen 0,009 AF pontot kapok egy vadászatért. 60. szintű vagyok és 50-s a VF szakértelmem. (Prémium tagként elvileg jár egy 1,1-s szorzó is), így számolva sem jön ki a 0,009 AF pont. Valaki kérem segítsen, hogyan is jön ki ez a 0,009 AF. Ugyanez EH-ra is érdekelne. Előre is köszi!


Féléves bölcsesség kötet?
Pontszám: 6.67
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1064. hozzászólás - 2012.11.12. 13:50:24 (Válasz Craslorg #1062 hozzászólására.)
Az lesz az , 46-os a kastélyunk és a lenti válaszra válaszolva pedig van féléves bölcsesség kötetem is. Köszi a válaszokat! 46-s kastély esetén mennyi százalékot kapok pluszba? EH-ra az említett bónuszokkal kb. mennyi AF jönne be vadászatonként?
Pontszám: 7.09
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1065. hozzászólás - 2012.11.12. 13:59:04 (Válasz Shadowrun #1064 hozzászólására.)
Csak bátran olvasd el a kastély leírását! EH-nál meg a vadászat esetén kiesik a VF-ből akadó módosító, azaz alapesetben vadászatnál dupla annyi AF pontot kapsz 50-es VF-hez képest.
Pontszám: 7.69
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1066. hozzászólás - 2012.11.12. 14:06:55 (Válasz Shadowrun #1061 hozzászólására.)
Éljenek az új képességek. Majdnem egy órán keresztül volt mit fejlesztenem.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.12. 14:11:33-kor
Pontszám: 7.04
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1067. hozzászólás - 2012.11.12. 15:09:36
Az új módosítás után, legyen inkább eltörölve a VF.
No de, elkeseredettségemet félretéve, szeretném megkérdezni van még bármi értelme a VF.-nek ?
Pontszám: 6.95
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1068. hozzászólás - 2012.11.12. 15:15:03 (Válasz Atopyssia #1067 hozzászólására.)
Persze. 60-as szint alatt nincs AF. Ha szerinted a VF neked már nem éri meg, akkor válts.
Pontszám: 7.27
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1069. hozzászólás - 2012.11.12. 15:18:10 (Válasz Atopyssia #1067 hozzászólására.)
A Hasznos vadászat a VF-et nem gyengítette. A játékosok túlnyomó többsége a LE/TP-re utazik, és így az EH-sok számára a vadászat "nem optimális". A hasznos vadászat ezen a problémán szeretne segíteni. De ettől az EH-sok vadászata még mindig gyengébb lesz, mint a VFeseké, vagy a portyából kapott LE/TP-jük. Mi sosem az EH-t vagy a VF-et akarjuk erősíteni vagy gyengíteni, inkább azt szeretnénk, ha minden játékosnak érdemes lenne portyázni és vadászni is.

Kocos: az új képességek remélhetőleg még a VU tali előtt elkészülnek, akkor lesz mit fejleszteni mindenkinek. Ez most csak "ízelítő" volt.
Pontszám: 7.54
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1070. hozzászólás - 2012.11.12. 15:33:54
Nem a Vf. gyengül, hanem az EH. erősödik, igaz ez csak nézőpont kérdése. Amikor bevezetésre kerültek ezek a lehetőségek meghozott a játékos egy döntést, azóta ahányszor csak hozzá nyúltatok mindig, nem a VF-et gyengítettétek,hanem az EH-t erősítitek. Ha már eredetileg is így viszonyult volna a két lehetőség egymáshoz lehet mást döntés születik. Most viszont kukába kell dobni a szaki fejlesztést a plusz öttel emelést, és a hozzá tartozó AF képességet . Főleg ha a tendencia folytatódik ,és igaz nem gyengítitek a VF-et ,de erősítitek az EH-t .
Ha már ezt említed ,hogy az a cél, hogy mindenkinek érdemes legyen vadászni, és portyázni is ! Míg az Eh-t segítitek ,hogy érdemesebb legyen vadászni, a VF mivel van támogatva, hogy ne nulla LE-t kapjon a csökkentett TP mellé a portyák során ?
Pontszám: 9.17
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1071. hozzászólás - 2012.11.12. 15:39:28 (Válasz Miklós #1069 hozzászólására.)
Miklós, nincs igazad. Ami az EH-t erősíti, az közvetve gyengíti a VF-et. Ez most ismét egy csúnya nagy érvágás, amitől most már én is igazán elszomorodtam. Hogy erősíthetik úgy az egyik irányzatot, hogy a másiknak nem adtok semmit? Az ilyen irányú fejlesztés akkor lenne igazságos, ha a VF kapna legalább egy alap EH-ra lehetőséget. A portyás játékstílus mellé úgyis annyi plusz képesség van, ami a kapott LE-t növeli, hogy ezzel egyáltalán nem tápolnátok túl a VF-et, csak talán jobban megérné portyázni.

Idézet: Miklós - 2012.11.12. 15:18:10
A játékosok túlnyomó többsége a LE/TP-re utazik, és így az EH-sok számára a vadászat "nem optimális". A hasznos vadászat ezen a problémán szeretne segíteni.

Ha azt mondod, hogy a LE/TP-t akarjátok növelni, ami vadászat esetén az EH-s játékosoknak gyenge, akkor a következőt is vegyétek figyelembe: EH-n nincs 0 LE/TP, míg a VF-es portyázásnál ez bizony akár jelentős hányadban előfordulhat!
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.84
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1072. hozzászólás - 2012.11.12. 15:44:32 (Válasz Kvnoemi #1071 hozzászólására.)
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.12. 15:39:28
EH-n nincs 0 LE/TP, míg a VF-es portyázásnál ez bizony akár jelentős hányadban előfordulhat!
Ez csak az ismétlődő küldetések eléréséig igaz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1073. hozzászólás - 2012.11.12. 16:53:03
Komolyan nem értem a VF-et siratókat. Ha nem jó a VF váltani kell EH-ra. Ha nem váltotok EH-ra, az azt jelzi, hogy a VF még mindig jobb, de már nem annyival, mint korábban. Ez viszont nem tűnik komoly érvnek az EH tápolása ellen, hogy akkor a VF nem lesz annyival erősebb. Ha valamit rosszul látok homályosítsatok fel.
Pontszám: 7.04
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1074. hozzászólás - 2012.11.12. 17:08:07 (Válasz Miklós #1069 hozzászólására.)
Miért nem tuningoljátok az EH-s AFK-kat addig, hogy ugyanannyi legyen a vadász LE, mint a VF-es? Én szívesen haladnék gyorsabban, de tönkretenni nem akarom magam.

Ha VF-el és EH-val is ugyanannyi LE-t lehetne szerezni vadászatból (és lehetne egy AFK ami a TKP-s LE-t növeli az EH-soknak, mert ugye a VF csökkenti a TKP TP-jét is), csak EH-val még a 0 Le portya is elkerülhető lenne, akkor a VF semmi mást nem csinálna, mint lassítana - annak aki azt akarná.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.48
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1075. hozzászólás - 2012.11.12. 17:32:51
Hiányolom a panaszokat, hogy most mennyire jól járnak azok, akik eddig tartalékolták a csp-t Landragórra, mert ők sokat kaszálnak a +20%-on, bezzeg akik már 0 csp-n állnak azok ezen is szívnak.
Pontszám: 6.59
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1076. hozzászólás - 2012.11.12. 18:02:14 (Válasz Kvnoemi #1071 hozzászólására.)
Akkor a játékosokat ne két csoportra válasszuk. Válasszuk 3 csoportra. És felejtsük el az én szempontomat (miszerint a játék attól lesz fun, hogy haladsz, fejlődsz, új dolgokat szerzel) és nézzük azt a szempontot, hogy a LE/TP az "isten". A számok nem pontosak, ez nem tudományos elemzés, csak egy hevenyészett összehasonlítás.

1.) VF-es: 140 LE/TP-vel vadászik. Ha már tud ismételhető küldetéseket csinálni, ugyanezt az arányt el tudja érni portyázással is (amikor beraktuk, hogy ha az ism. küldi 180LE/TP-nél jobb arányt hoz, akkor kapsz egy kis plusz TP-t, akkor meglepő módon VFesektől kaptunk panaszt!)

2.) EH-s: vérbeli EH-s, aki ül a 800 CSP-n, és csak portyázik. Szintén cirka 140 LE/TP-s átlag. Ennél vmivel jobbat is el lehet érni, de azt már nagyon optimalizált játékkal. A VFel szembeni előnye, hogy több AFP pontot kap ugyanannyi TP-ért.

3.) EH-s, aki vadászik is mellette. a vadászatból 70 körüli LE/TP-t hoz, ami elég szépen lehúzza az átlagos LE/TP-jét (jócskán a VF-es alá).

Ahogy látod, a VF vs EH egyensúlyt nem piszkáltuk! Csak és kizárólag a "hibrid" játékosokon akartunk segíteni, akik mindkét stílust szeretnék követni, de emiatt hátrányban voltak. Úgy véljük, hogy ezzel a változással a 3 játékstílus kiegyensúlyozása felé tettünk egy újabb lépést.

A VF egyébként igenis kapott valamit, az ősdrágaköveket (ezek "ipari" mennyiségben csak A bolygó ura eseménnyel fognak a játékban megjelenni).

Ha továbbra is úgy érzed, hogy a VF már nem olyan jó, mint régen, és érdemes lenne egy gyorsabb, pörgősebb, több sikerélményt kínáló játékot játszani, arra is van lehetőség, A VF-ről EH-ra váltásnak gyakorlatilag semmilyen költsége nincs, egyedül a Kompenzációt bukod, de azt a 24 AFp-t nagyon gyorsan visszanyered azzal, hogy gyorsabban kapod az AFp-ket. Tehát a döntés lehetősége továbbra is megvan.
Pontszám: 7.86
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1077. hozzászólás - 2012.11.12. 18:07:24 (Válasz Viskos #1075 hozzászólására.)
Miért? Az AF képesség a jutalom számításánál fog számítani. Akinek megvan, az az összes elköltött CSP-jére megkapja, akinek nincs, az meg nyilván nem kapja meg. Amennyiben a csaták végi visszakapott LE-be számít, akkor ebből lesz valamennyi plussza (20%-nál kevesebb, kb. 18,2%), de valjuk meg, tippre kevesen vannak, akik most lövik el mind a 800 CSP-jüket + tartalékot, + vadászatitalokat.
Pontszám: 6.79
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1078. hozzászólás - 2012.11.12. 19:02:12 (Válasz Miklós #1076 hozzászólására.)
Na ebből a 3 kategóriából épp engem hagytál ki. VF mellett portyázom is. És tudom, hogy sokan vagyunk még így. Ennek az a következménye, hogy átlag 13-15 (!) naponta szintet lépek. Most vagyok 97. szinten. Nem váltok EH-ra egyszerűen azért, mert szeretnék továbbra is vadászni, de akkor még sokkal gyorsabban haladnék. Nincs kedvem elhúzni a bánatos fenébe a többiektől, így is a környezetemben szinte a leggyorsabban haladok.

A VF melletti portya erősítés a te 1. kategóriádat módosítaná annyiban, hogy aki most egyáltalán nem portyázik az talán utána megtenné. És egyáltalán nem kell, hogy ez magas LE/TP legyen, csak ne 0. Ráadásul ha egy VF-hez kötött AF képesség lenne, akkor a vegyes karik (pl. én) nem is tudnák használni, hiszen mi többnyire térkifordítózunk minimum kufár event alatt. Nekem még kompenzációm sincs, pedig azt lehet, hogy megérné kifejleszteni a két váltás közötti időre. Szóval egyáltalán nem győztél meg.

(Egyébként ha átváltanék EH-ra, akkor hagynom kéne a vadászatot, a kalandot és a térkapuzást is mérsékelnem kéne a fenti okok miatt. Rémesen unnám az egészet rövid időn belül. És nekem ne mondjátok, hogy a 13-15 nap/szint sebesség lassú!)
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.67
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1079. hozzászólás - 2012.11.12. 20:39:40 (Válasz Kvnoemi #1078 hozzászólására.)
Még mindig lassabban haladsz, mint én, aki csak küldetésekhez fog el állatokat EH-sként. (Átlag napi 10 vadászattal megyek.)
Ezért elvesztem az autósajtos esszencia lehetőséget, a mindent elfogok/sajtolok esszenciákat, szubtéris őskő szerzést, minden eventben (ami CSP-re alapul) az értelmes részvételi lehetőséget, és ha rászt akarok venni az aukción, akkor térkapuzhatok valami horrorisztikus TP mennyiségekért...

A VF-esek kaptak VT-s, szövi küldis valamint szerencsekerekes "konstans" AFP kapást!
Az EH-sok kaptak összesen +30% ALAP vadászat LÉ-t, és mindezt 150 AFP-ért!

Továbbra se "éri meg" EH-sként vadászni (legutóbbi számításaim alapján minimum 100-as szaki kellene hozzá 500 AFP-ért!), ha csak a LÉ/TP-t nézed.
Pontszám: 8.60
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
1080. hozzászólás - 2012.11.12. 21:01:38 (Válasz Birka #1079 hozzászólására.)
Ritka pillanatok egyike,de egyet kell értenem Birkával.

Igaz még ez a dilemma nem érint igazán, mert van egy tucat térkifordítóm és nincs AFP veszteségem abból, ha használom, de már számolgattam én is ezt egy ideje és biz a VF sokkal játékosbarátibb, élményebb, sokszínűbb és a többi, mint a néha néha besikerült rablás lehetősége.

Nem kis áldozattal és "önmegtartóztatással" jár az, ha valaki EH-n van, hogy ne tolja be a CSP-t full-ra a VF es eventekbe, hogy ne térkapuzzon agyba főbe és ismét és a többi... ,ha nem akar belerondítani az LE/TP jébe.

Erre kellene kitalálni igazából valamit, hogy fulladjon unalomba egy egy stílus, erre jó irány az AFP növelése és megmondom őszintén lehetne EH-s térkapu is Ami meg a VF-nek szívás, ha belever. Bár ez csak egy most beugrott ötlet volt.
Pontszám: 8.37
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!