Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűtlenKurusaki IchigoFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
501. hozzászólás - 2010.10.28. 21:41:29 (Válasz Sesshomaru #500 hozzászólására.)
Regényeket úgy is mersz engem aki szokót regényeket olvasni?
V1-2-3:Kurusaki Ichigo

V4:Muramasa

V5:Hollow Ichigo

Pontszám: 1.60
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
502. hozzászólás - 2010.10.28. 21:44:12 (Válasz Kurusaki Ichigo #499 hozzászólására.)
Ezen kívül betűket hagysz ki, felesleges szóközöket teszel, rosszul ragozol, ékezetproblémák... A vesszőhiány a legapróbb probléma a hozzászólásaidban.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.78
népszerűtlenKurusaki IchigoFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
503. hozzászólás - 2010.10.28. 21:45:57 (Válasz Lanmandragoran #502 hozzászólására.)
Mindegy hagyjuk a témát mostantól csak olvasok jóét
V1-2-3:Kurusaki Ichigo

V4:Muramasa

V5:Hollow Ichigo

Pontszám: 4.07
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
504. hozzászólás - 2010.10.28. 21:49:47
Idézet: masterv - 2010.10.28. 18:20:11
Szvsz hibás az egész koncepció. 2 db-os limit bőven elég is lenne belőle.

A múlton kár rágódni, ami történt, megtörtént. Az esélyek úgy voltak tervezve, hogy valóban csak néhány legyen belőle, de a számításba hiba csúszott. Hacsak lehet, visszamenőleg nem változtatunk, nem nerfelünk, ha megoldható, hogy a jövőbeli fejlesztésekkel alkalmazkodunk - és itt ez megoldhatónak tűnik. Sőt, a döntés lehetősége még érdekes is: lehet töprengeni, melyik taktika a legjobb, melyik utat érdemes választani. Én per pillanat nem tudnám megmondani.

Idézet: masterv - 2010.10.28. 18:20:11
Az meg, hogy akinek nem kell,az adja el bagóért,megint csak vicc. szint X 40 áron vehető,de szint X 3ért lehet eladni? Nevetséges!

A két szám között most alapvetően nem kell összefüggésnek lennie... Az eladási ár abból jött ki, hogy a landragórozásnál átlagosan mennyi kalanddal kevesebbet kaptak a játékosok, és ezért mennyi LGY-t kaptak volna. Mivel a talált mennyiség exponenciális volt a sárkányok számához képest, ezért tökéletes érték nem létezik, aki csak 1-2 italt talált, annak eladni nem biznisz, aki sok sárkányt ölt, az viszont ezzel jól jár. Ha van 20 italod, és nem akarsz váltogatni, 100. szinten ez 6000 LGY - plusz jutalomként az eseményért ez nem is rossz. A vásárlási árat úgy kellett meghatározni, hogy ne lehessen néhány naponta csak úgy mellékesen venni egyet, de azért kifizethető legyen, a 40 x szint pont jó volt erre.
Pontszám: 7.67
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
505. hozzászólás - 2010.10.28. 22:07:30 (Válasz Miklós #471 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 16:43:12
Az AF képességek egyébként már a teszt szerveren fent vannak, tesztelgetjük őket, minden jónak és szépnek tűnik, a jövő hét elején, kedd magasságában be fognak kerülni a játékba.


A tüskés bőr és aura szakértelmek is bekerülnek a játékba jövő héten?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.39
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
506. hozzászólás - 2010.10.28. 22:37:09 (Válasz Ariel #505 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.10.28. 22:07:30
A tüskés bőr és aura szakértelmek is bekerülnek a játékba jövő héten?

igen, minden, ami a doksiban volt, lesz talán még 1-2 meglepetés képesség is
Pontszám: 7.20
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
507. hozzászólás - 2010.10.28. 23:19:18 (Válasz Miklós #504 hozzászólására.)
Az első pontot aláírom,elfogadható érvelés. De a második pont alapvetően nem elfogadható szerintem.
Nem a vételár a necces, hanem az eladási. A nevetségest is arra értettem. Ahogy mondtad,valóban kb annyit kapok az összes eladott potiért összesen,amennyit kalandból kaptam volna. De akkor hol marad az event fázis-jutalom? Ugyanitt lennék LGY-ben,ha a 3. fázisban nem is vettem volna részt.
Ráadásul, mivel én például egyik szakértelmet sem használom,az itallal nem is tudok mit kezdeni, ergo el kell adnom. Pedig ugyebár volt lehetőség eladni a bérletet is azoknak, akik nem tudták használni, és venni érte cserébe egyedi,Landragóros csukákat. Ennyi erővel lehetett volna már betenni egy egyszerű reliket, ami mondjuk elnyelést vagy rezisztenciát vagy tudja-a-manó mit ad a cserébe leadott italok függvényében.Azzal eltűnne a hozzám hasonló,ritka kivételek és a valamely okból szintén ital használatra képtelenek(nincs értelme váltani/esze ágában sincs váltani,mert jó neki így) keserű szájíze is,amit ez a kérdés okoz: akkor én most miért nem kaptam semmilyen érdemi cuccot a 3. fázisban? Remélem érthető voltam...
A hozzászólást masterv módosította 2010.10.28. 23:20:49-kor
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.25
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
508. hozzászólás - 2010.10.29. 00:18:00 (Válasz masterv #507 hozzászólására.)
Ha nem használod sem az EH-t sem a VFet, akkor miért nem álltál le a manósárkányokkal? Vagy miért nem akkor lázadoztál és nem akkor amikor bekerült a kufárhoz? 216 teljesített kalandod van. Ne mond már, hogy ezzel összeszedsz annyi LGY-t amibe ez a csomó ital kerülne amennyi pottyant neked. LGY-s relikből csak a kulcs legkisebb változata van nálad, úgyhogy értem én, hogy kellene az LGY, de nagyon, de amikor az event ment még szó sem volt arról, hogy vehető-eladható lesz.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.35
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
509. hozzászólás - 2010.10.29. 01:55:56 (Válasz Miklós #506 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 22:37:09
Idézet: Ariel - 2010.10.28. 22:07:30
A tüskés bőr és aura szakértelmek is bekerülnek a játékba jövő héten?

igen, minden, ami a doksiban volt, lesz talán még 1-2 meglepetés képesség is


Nem tudom, valószínűleg későn szólok. AF-es képességben szívesen látnék olyat, ami lehetővé teszi, hogy a mágikus regeneráció maximum hatásfokot tudjon kifejteni (a mana függvényében persze).
Értem ez alatt azt, hogy a max ÉP fölé is vihetne.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5.42
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
510. hozzászólás - 2010.10.29. 06:52:00 (Válasz masterv #507 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2010.10.28. 23:19:18
mivel én például egyik szakértelmet sem használom,az itallal nem is tudok mit kezdeni, ergo el kell adnom.


Akkor elárulod Nekem mit csinálsz? Seh Vf, seh EH...így aztán jó uncsi lehet... A kis külön úton-járó!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.43
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
511. hozzászólás - 2010.10.29. 07:35:33 (Válasz PottomPanna #508 hozzászólására.)
Valamit félreértesz, Panna! Amikor megtudtuk, mit tud majd a 3. tárgy, már akkor szóvá tettem. Abba meg azért nem hagytam, mert top10ben voltam. Ennyiért biztos nem álltam le, hiszen így legalább van 2 dolog ami emlékeztethet az eventre: landi medál és fáradhatatlanság bigyója(a bérlet ugye szublimál egyszer). LGY-t pedig nem összeszedek,hanem összeszedhetek. Feltételes mód.
Viszok: próbáltam nem uniformizálódni,ha már szerepjáték. (Ennek látható is az eredménye, de ez mellékes )
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 3.11
fórumozóShurenkanFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
512. hozzászólás - 2010.10.29. 10:15:54
Az AF pontok csak 80. szinttől fognak gyűlni, vagy már korábban így gyűlnek, csak a szakértelmek elérhetőek 80. szinttől?
Pontszám: 3.93
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
513. hozzászólás - 2010.10.29. 11:05:47 (Válasz Shurenkan #512 hozzászólására.)
Hatvantól.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.49
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
514. hozzászólás - 2010.10.29. 12:02:37 (Válasz Sesshomaru #484 hozzászólására.)
Idézet: Sesshomaru - 2010.10.28. 18:36:56
Szerintem ez bőven többet ér az italnál, én biztos inkább ezeket választom.


En pedig meg merem kockaztatni, hogy kozel sem ilyen egyertelmu, hogy a 3 megoldasbol melyik a legjobb
1/ VF+kompenzacio
2/ valtogatas + keves AFP
3/ EH+AT.

Sot meg mernem kockaztatni, hogy a helyes megfejtes nem minden karakter eseten azonos.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.46
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
515. hozzászólás - 2010.10.29. 12:05:46 (Válasz Wuher #490 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.10.28. 19:08:19
Idézet: Kocos - 2010.10.28. 17:19:53
Na ez igy nagyon korrekt megoldas.

Kieg: Voltakepp igy 3 konkurrens strategia van amibol valasztani lehet a csak VF a csak EH, es a vegyes. Mindegyiknek megvannak az elonyei es hatranyai.


Az a 3 jo lesz 4-nek is van az a 3 amit felsoroltal, meg az enyem. Mondjuk engem eddig se kovetett senki.


Es elarulod mi az? Azt hittem az EH elharcosa vagy.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.12
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
516. hozzászólás - 2010.10.29. 12:08:42 (Válasz Miklós #504 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.10.28. 21:49:47
Idézet: masterv - 2010.10.28. 18:20:11
Szvsz hibás az egész koncepció. 2 db-os limit bőven elég is lenne belőle.

A múlton kár rágódni, ami történt, megtörtént. Az esélyek úgy voltak tervezve, hogy valóban csak néhány legyen belőle, de a számításba hiba csúszott.


Csak kivancsisagkepp. Konstrans eselyek voltak, vagy fugott az esely a karakter valamilyen attributumatol?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.95
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
517. hozzászólás - 2010.10.29. 13:13:53 (Válasz masterv #507 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.10.29. 12:08:42
Csak kivancsisagkepp. Konstrans eselyek voltak, vagy fugott az esely a karakter valamilyen attributumatol?

Az esély nem függött semmitől a leölt sárkányok számát leszámítva. Valahogy úgy képzeld el, hogy minden sárkány leölése után dobtunk egy 9000 oldalú dobókockával, és ha kisebbet dobtunk, mint ahány sárkány öltél, akkor kaptál egy italt.

Idézet: masterv - 2010.10.28. 23:19:18
De akkor hol marad az event fázis-jutalom? Ugyanitt lennék LGY-ben,ha a 3. fázisban nem is vettem volna részt.

Ez a jutalom a 3. fázisért - vagy ital, amit felhasználsz, vagy LGY, amiért vásárolsz. Akik az italt elhasználják, azok meg nem kapnak LGY-t. Igyekeztünk olyan jutalmakat kitalálni, ami a lehető legtöbb játékosnak hasznos lesz, de nyilván van olyan, ami valakinek nem tetszik, vagy nem hasznos ezért tettük be alternativaként, hogy el lehet adni LGY-ért, nehogy valaki úgy érezze, hogy nem kapott semmit.
Pontszám: 7.86
kedvelt tagMirahNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
518. hozzászólás - 2010.10.29. 14:20:29
Szóval kaptunk egy olyan jutalmat, ami nem is igazán jutalom.
Mivel ha használjuk, akkor hátrányba kerülünk azokhoz képest mint aki nem használja.

Ha valaki visszafogottként nem fejleszti ki a kompenzációs af pontokat akkor af pontok tekintetében jelentős hátrányba kerül azokhoz mint akik sose váltottak itallal. Tehát nemérdemes neki használnia. Ugyanez aki energiahasznosításos tápokat nem fejleszti ki az szintúgy hátrányba kerül mint aki ital nélkül játszik energiahasznosítással. Tehát ő is hátrányban van.

Tehát ergo kiherélték azt amit adtak.

Tehát aki szerzett ilyen italt, feleslegesen ölt sárkányokat, mert akkor még nem volt nyilvánvaló hogy hiába szerez térkifordító italt, a végén nem lesz érdemes használnia.... a fent említett okok miatt.

Tehát értelmét vesztette a relikvia!
Nem hogy előnyhöz, hanem hátrányhoz juttatja azt a játékost aki használja ezt az italt.

Akkor lenne valamilyen esély még, hogy talán megéri, ha kiválaszthatná hogy melyik szakértelemcsoporthoz tartozó af képességeket fejleszti ki. Ha vált akkor nem működik, és természetesen a másik szakértelemhez kapcsolódó af képességeket nem fejlesztheti ki, de ha visszavált akkor igen. Így az egyik szakértelemhez kötődő af képességei működnek, a döntésétől függ hogy melyiké.

A választási lehetőség megmard tehát, hogy a visszafogott vagy az eh-hoz tartozó af-et fejleszti ki, de nem éri negatív hátrány amiért váltogat néha. Így az ital is hasznos marad.
Pontszám: 6.73
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
519. hozzászólás - 2010.10.29. 15:55:04 (Válasz Mirah #518 hozzászólására.)
Azt én sem értem miért nullázódnak le.
Hogy nem lehet adott szakikat a másik oldalon használni, az oké.
Hogy nem lehet elköltetlen AFpontot átvinni, még az is oké.
A nullázást nem értem.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.29. 16:00:17-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.07
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
520. hozzászólás - 2010.10.29. 17:25:40
Tehát 60-as szinttől lesz a buli, de valaki megmondaná, hogy lesz-e változás az 1. pontban szereplő hsz-től vagy sem? Illetve lesz épülethez kötve vagy csak simán 60. szint és kész?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.65
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!