Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
261. hozzászólás - 2010.10.08. 14:16:22 (Válasz Optimus #259 hozzászólására.)
Abszolúte jól látod.
Pontszám: 7.31
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
262. hozzászólás - 2010.10.08. 14:16:37 (Válasz Jeriko #257 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.08. 12:00:40
Nekem az jött le Miklós hozzászólásából, hogy a kiinduló alap az a TP, amit megkapsz (tehát már hatott rá portya%, VF, szinguláris stb.)
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
263. hozzászólás - 2010.10.08. 14:50:27 (Válasz Darah #262 hozzászólására.)
Ezt értem, de TP-t nem csak portyában lehet szerezni. Hogy egyértelmű legyen neked is:

Nekem az jött le Miklós hozzászólásából, hogy a kiinduló alap az a (bárhonnan jövő) TP (mennyiség), amit megkapsz (kiíródik a szövegben) (tehát már hatott rá portya%, VF, szinguláris stb.)
Pontszám: 7.24
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
264. hozzászólás - 2010.10.08. 14:58:48 (Válasz Jeriko #263 hozzászólására.)
Köszönöm, így már valóban egyértelmű.
Ami nem az, hogy milyen AFszorzóval számolódik fel eme TPmennyiség mely esetekben.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
265. hozzászólás - 2010.10.08. 15:31:01 (Válasz Darah #264 hozzászólására.)
Idáig úgy néz ki, csak a VF kapott "külön" AF módosítót.
Ezenkívül a TP módosító hatások kihatnak az AF termelésre (szinguláris, TP adó tárgyak stb.)
Illetve van két AF szakértelem, ami növeli az AF pontok számát:
Alapos tanulás - 4*5%-al több AF pontot ad ugyanarra a TP-re
Energiamester - 5*7%-al növeli portyaTP-t (LE-vel együtt)

Ezeket csak EH mellé lehet kifejleszteni, szóval EH elég komoly löketet kap így.
Energiamesternél a kapott TP ügyét (a LE mellett) érdemes lenne átgondolni. Középmezőnyben megtartja a LE/TP arányt, holott épp ott lenne fontos, hogy inkább EH-ra váltsanak az emberek VF-ről. Top-on meg eleve eddig is érdemes volt EH-val menni, ez ott duplán fog kombózni (ott eddig is jól jött a TP).
Pontszám: 8.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
266. hozzászólás - 2010.10.08. 15:37:34 (Válasz Jeriko #265 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.10.08. 15:31:01
Energiamester - 5*7%-al növeli portyaTP-t (LE-vel együtt)


Ezt en is igy ertettem, de Ariel felhivta a figyelmemet, hogy nem igaz, mivel a portya bonusz 35%-aval.

Tehat ha van 75% bonuszod a portyara, akkor az EH altal termelt LE es TP 26,25%-kal fog noni. Legalabbis ha a Miklos altal leirtak pontosak.
Pontszám: 6.88
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
267. hozzászólás - 2010.10.08. 16:10:41 (Válasz Jeriko #265 hozzászólására.)
És az én fantáziám épp az köti le, hogy ez a módosító, illetve annak léte-nemléte mi módon befolyásolja a VF-esek portyában megszerzett TP-jére ható AF pontjait.
Mivel ezen tevékenység sem LE, sem TP részére nincs hatással a VF szaki.

Amennyiben az is büntetőcsökkentéssel számolódik, akkor megkérdezném miért?

Valamint azt, hogy akkor az ezzel ellentétes, tehát a portyára ható szakértelem esetén (EH-Szingu) miért nincs AF büntető lefokozás az ellentétes tevékenység TP-jében, tehát a vadászatban?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.25
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
268. hozzászólás - 2010.10.08. 16:50:19 (Válasz Darah #267 hozzászólására.)
Nyilván csökkenti, legalábbis Miklós ezt írta - bár én is félreértettem elsőre és megerősítés nem tudom érkezett-e azóta.
A közhidelemmel ellentétben szerintem a VF "ellentétes tevékenysége" nem a EH, nem is a szingu, hanem a spektrális (duplázza a vadászat LE-t, a VF meg felezi a vadászat TP-t). Az EH teljesen más szempontok miatt került be, nem is tartom jónak, hogy kizárja egymást a VF-el (spektrálisnak kellene kizárólagosnak lennie).

Ami miatt bekerült ez a fajta negatív módosító, az az, amiatt a VF kapcsán már számtalan vita zajlott itt a fórumon. Nagyon nem sikerült jól ez a szaki, Miklós megpróbálja kivezetni a játékból oly módon, hogy más utakat erősít és bízik abban, hogy áttérnek oda az emberek. Egyébként nagyon vigyázni kell az ilyen "negatív fejlődést" hozó lehetőségekkel, eddig még soha egyetlen játékban nem láttam normális megvalósítását ilyen dolognak (itt ilyen a VF, a láthatatlan vadászat, a felejtés; más játékokban tipikusan a szintszívás stb.)
Mindemellett még most is azon a véleményen vagyok, egyszerűbb lett volna eltörölni a VF-et, aki használta X ideig, örüljön neki, kap helyette EH-t, vagy valami mást.
Azt érzem, hogy az EH már "túlnyerte magát" a VF-el szemben, túlságosan meg lett erősítve azért, hogy kellően "csábító" legyen (térkifordítás itala, térképes medál, AF-es szakértelmek stb).
Pontszám: 7.24
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
269. hozzászólás - 2010.10.08. 17:15:34 (Válasz Jeriko #268 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.09.20. 22:46:36
Értem. Viszont akkor gondolom a dupla felezés csak arra a TP-re vonatkozik majd, amit a VF felez, tehát a vadászat és a térkapu. Minden más esetben nem logikus.

Természetesen, köszönöm hogy felhivtad erre a figyelmet.


Én azért ebből kiindulva remélem, nem épp így lesz ez.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
270. hozzászólás - 2010.10.08. 21:43:00
így van, a portya TP-t nem felezi az VF, így ezért irtam, hogy ésszerű, hogy az azért járó AF-t se felezze (és igy a kompenzáció sem fogja növelni).
Pontszám: 5
kedvencOptimusFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
271. hozzászólás - 2010.10.09. 01:30:35
Én tényleg csak attól tartok, hogy nem sikerül belőni a végén az egyensúlyt, és a túlzott EH-ból az lesz, hogy mindenki egymás torkának esik, és senkinek nem lesz egy perc nyugta sem, az állandó energiahasznosító játékostársak tömegétől.

A szövetségek viszonylagos nyugalma is elszállna, szerintem felerősítené a háborúk számát is, hisz háború csarnokával és Eh-val nagyon másként tud alakulni, egy az adott háborúba való befektetett energia, és a haszon értékelése.

De ez már matematikáról szól amiről vitatkozunk igazándiból.

Az ötlet jó, a szakik 90 %-a jó, a maradék 10% se rossz, csak hát felveti ezt az Eh-Vf vitát itt is.

Az Eh-n erősíteni kell, ez ok. Nézzük , hogy sikerül!

Az jó, hogy megpróbálnak egyensúly felé változtatni.
Mindenesetre ne tétlenkedjenek akkor sem, ha ez nem jön össze, és tovább kell változtatni!

Remélem mindenesetre, hogy az aggodalmam alaptalan.

Alig várom, hogy megtudjam a "történet" végét, hogy sikerül e harmonizálni a két szakit.

Addig is jó játékot mindenkinek!
Orkánpofájú Trakaxarr kinek torka vihart és szitkokat áraszt ():[D=
Pontszám: 6.83
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
272. hozzászólás - 2010.10.09. 23:58:18 (Válasz Optimus #271 hozzászólására.)
Idézet: Optimus - 2010.10.09. 01:30:35
Alig várom, hogy megtudjam a "történet" végét, hogy sikerül e harmonizálni a két szakit.


Ne legyenek illúzióid: sehogy.
Nem arról van szó, hogy az egyik 50 erős, a másik meg 55, így előzőn 10%-ot kell erősíteni. Jelenleg is van, akinek az EH dupla olyan erős, mint a VF, és van akinek a VF dupla olyan erős, mint az EH.
Pontszám: 7.24
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
273. hozzászólás - 2010.10.10. 10:00:47
Lassú idő:
Az első sebződésig tartó megoldás semmiképpen sem jó. Teszem azt, reggel belépek reggel, leveretem magam, elindítok egy 50-es vadászatot, délután belépek, ismét indítok egy 50-es sorozatot, este ismét belépek, indítok egy 50-est. Másnap reggel felkelek, békésen elköltöm az összes LE-t. Utána max ÉP-ről térkapuzok, iszok egy gyógyitalt/használom a mágikus regenerációt és feltöltöm a kínzókamrát. 15 % ÉP alatt elindítok egy 50-es vadászatsorozatot...
Pár AFP-ért gyakorlatilag rabolhatatlan leszek, éljen a tamagocsi.
Mindezt írom úgy, hogy nem vagyok pók, és a LE-re is tudok vigyázni.

Arról, hogy nagyok a fejlesztési költségek magasabb tapasztalati szinteken:
Ez valóban így van, csak éppen a bevételek sem alacsonyak, 15 % alatt vadászva pedig a több mint 3 óra rendelkezésre álló idő alatt, nem 40000 LE-t fog összeszedni egy ilyen karakter. Nyugodtan el lehet költeni azt a mennyiséget 15 % ÉP alatt is.

A józan paraszti ész a játékkel töltött jelentős idő után azt diktáltatja szerintem mindenkivel, hogy akkor kezd valaki vadászni, ha tudja, hogy 3 órán belül ismét rá tud nézni a játékra, hogy elköltse a LE-jét.

Valójában semmi szükség nincs egy nagyon maximum félperces védettségnél hosszabb időre, arra is csak az eseti helyzetek miatt. Aki akar, az a jelenlegi körülmények között is tud vigyázni a lélekenergiájára.
Pontszám: 8.98
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
274. hozzászólás - 2010.10.10. 12:50:51 (Válasz Ywgarrd #273 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2010.10.10. 10:00:47
Lassú idő:
Az első sebződésig tartó megoldás semmiképpen sem jó. Teszem azt, reggel belépek reggel, leveretem magam, elindítok egy 50-es vadászatot, délután belépek, ismét indítok egy 50-es sorozatot, este ismét belépek, indítok egy 50-est. Másnap reggel felkelek, békésen elköltöm az összes LE-t.


Ez idáig is csak abban a kontexusban merült fel, hogy tovább semmiképp se...
Pontszám: 7.23
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
275. hozzászólás - 2010.10.10. 20:28:45 (Válasz Ywgarrd #273 hozzászólására.)
Millio egyszer elmodntuk mar, hogy a 15%-os tamadhatosag bugos(vagy ha nem is bugos valami nem jol mukodik lassu a server stb.). Szerintem is hiba AF-et csinalni belole de az mindenkeppen jogos, hogy kezdjenek vele valamit. Szuksegtelen emiatt kinyirni a pok taktikat nem olyan megoldas kell ami ezt a tevekenyseget ellehetetleniti, de ha 15%-tol vagyok tamadhato akkor az legyen tenyleg 15%.

Akit nem ertint a dolog az ne akarjon mar okos "megmondo" ember lenni, nyilvan senki se direkt raboltatja le magat es azzal is mindenki tisztaba van, hogy 15% alatt is el lehet kolteni az LE-t, oka van annak, hogy nagyon sokan nem koltik el.
Pontszám: 5.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
276. hozzászólás - 2010.10.10. 20:33:03 (Válasz Wuher #275 hozzászólására.)
A ciki az amikor itt ülsz a gépnél, az uccsó 10 mp-t számoltatod az egyik ablakban (azért 10 hogy ne legyen java idő csúszás), másikban meg várod az epik gombot. 0-ra ér az idő, de az epik gomb lenyomásakor már kiírja, hogy 15% alatt nem epikezhetsz...

Másik kedvencem a gyógyitalt iszok 13%-on, vagy öltözetet váltok, de mire másik ablakban lenyomom az epik gombot, már késő...

Hogy mi csúszik, és hajnali 1/2 3 kor ki nézi, hogy iszok-e italt?

Természetesen szart se segít a helyzeten, ha 60. szinttől bejón egy "mesterséges" bug/scriptvédelem AF képesség formájában, de V3-on szerencsére ez nem téma, így kardoskodjanak érte a Béta teszterek
A hozzászólást Birka módosította 2010.10.10. 20:37:26-kor
Pontszám: 5.43
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
277. hozzászólás - 2010.10.10. 20:38:13
Nem af pontot kell belőle csinálni, hanem kijavítani a bugot. Saját tapasztalat, hogy az elmúlt két hétben kétszer is ütöttek úgy be vadászat végén, hogy 2-3! perc még visszavolt, nem másodpercek, itt voltam, nézelődtem, mpre pontosan frissült az oldal és csak akkor villant fel a csata, mikor epikre akartam nyomni 15%on. Baraty megnézte, még keresi az okát, a LE-t visszakaptam. De mi garantálja az akár fél perces védettséget is, ha az ugyanezen az elven működő 15% alatti védettség sem megy rendesen?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.70
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
278. hozzászólás - 2010.10.10. 20:41:07 (Válasz PottomPanna #277 hozzászólására.)
Majd LM és Crimson elmagyarázza neked, hogy tud egy profi pók KH-s módon 15% alá támadni, ha akar. Az, hogy most az egyszer valaki nem 2-3 mp-vel alkalmazta a szabályt? Majd a PÓK Maffia-tól megkapja a maga büntetését, ne félj
Pontszám: 5.75
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
279. hozzászólás - 2010.10.10. 20:44:01 (Válasz Birka #278 hozzászólására.)
Hű, de be van csípődve

(Módosítás: Két mondatban öt javítás, ramaty napom van helyesírásilag )
A hozzászólást Crimson módosította 2010.10.10. 20:46:37-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
280. hozzászólás - 2010.10.10. 21:20:29 (Válasz Crimson #279 hozzászólására.)
Ez csak egy mondat
Pontszám: 7.62
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!